findutils 4.2.27 - en to cs translation catalogue (131 entries)

en: invalid argument %s for %s
cs: neplatný argument %s pro %s

en: ambiguous argument %s for %s
cs: nejednoznačný argument %s pro %s

en: Valid arguments are:
cs: Platné argumenty jsou:

en: Unknown system error
cs: Neznámá systémová chyba

en: %s: option `%s' is ambiguous
cs: %s: volba "%s" není jednoznačná

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
cs: %s: volba "--%s" nepřipouští žádný argument

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
cs: %s: volba "%c%s" nepřipouští žádný agument

en: %s: option `%s' requires an argument
cs: %s: volba "%s" vyžaduje argument

en: %s: unrecognized option `--%s'
cs: %s: neznámá volba "--%s"

en: %s: unrecognized option `%c%s'
cs: %s: neznámá volba "%c%s"

en: %s: illegal option -- %c
cs: %s: nedovolená volba -- %c

en: %s: invalid option -- %c
cs: %s: neplatná volba -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
cs: %s: volba vyžaduje argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
cs: %s: volba "-W %s" není jednoznačná

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
cs: %s: volba "-W %s" nepřipouští argument

en: block size
cs: velikost bloku

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like th
en: `
cs: „

en: '
cs: ”

en: ^[yY]
cs: ^[aA]

en: Usage: %s [-H] [-L] [-P] [-Olevel] [-D
cs: Použití: %s [-H] [-L] [-P] [-Oúroveň] [-D

en: ] [path...] [expression]
cs: ] [cesta...] [výraz]

en: Ignoring unrecognised debug flag %s
cs: Ignoruji neznámý ladící příznak %s

en: Empty argument to the -D option.
cs: Prázdný argument pro volbu -D.

en: The -O option must be immediately followed by a decimal integer
cs: Po volbě -O musí bezprostředně následovat celé číslo

en: Please specify a decimal number immediately after -O
cs: Zadejte prosím celé číslo bezprostředně po -O

en: Invalid optimisation level %s
cs: Neplatná úroveň optimalizace %s

en: Optimisation level %lu is too high.  If you want to find files very quickly, consider using GNU locate.
cs: Úroveň optimalizace %lu je příliš vysoká. Pokud chcete soubory najít velmi rychle, zvažte použití GNU locate.

en: The environment variable FIND_BLOCK_SIZE is not supported, the only thing that affects the block size is the POSIXLY_CORRECT environment variable
cs: Proměnná prostředí FIND_BLOCK_SIZE není podporovaná, na velikost bloku má vlivpouze proměnná prostředí POSIXLY_CORRECT

en: cannot get current directory
cs: nelze zjistit aktuální složku

en: Warning: filesystem %s has recently been unmounted.
cs: Varování: souborový systém %s byl před chvílí odpojen.

en: Warning: filesystem %s has recently been mounted.
cs: Varování: souborový systém %s byl před chvílí připojen.

en: %s%s changed during execution of %s (old device number %ld, new device number %ld, filesystem type is %s) [ref %ld]
cs: %s%s se během spouštění %s změnilo (staré zařízení číslo %ld, nové zařízeníčíslo %ld, typ souborového systému je %s) [ref %ld]

en: %s%s changed during execution of %s (old inode number %ld, new inode number %ld, filesystem type is %s) [ref %ld]
cs: %s%s se během spouštění %s změnilo (starý inode číslo %ld, nový inode číslo%ld, typ souborového systému je %s) [ref %ld]

en: Symbolic link `%s' is part of a loop in the directory hierarchy; we have already visited the directory to which it points.
cs: Symbolický odkaz "%s" je součástí smyčky ve struktuře složek; složku, nakterou odkazuje, jsme již navštívili.

en: Filesystem loop detected; `%s' has the same device number and inode as a directory which is %d %s.
cs: Zjištěna smyčka v souborovém systému: "%s" má stejné číslo zařízení a inodejako složka, která je %d %s.

en: level higher in the filesystem hierarchy
cs: úroveň výše v hierarchii souborového systému

en: levels higher in the filesystem hierarchy
cs: úrovní výše v hierarchii souborového systému

en: warning: not following the symbolic link %s
cs: varování: nenásleduji symbolický odkaz %s

en: WARNING: Hard link count is wrong for %s: this may be a bug in your filesystem driver.  Automatically turning on find's -noleaf option.  Earlier results may have failed to include directories that should have been searched.
cs: VAROVÁNÍ: Počet tvrdých odkazů je chybný pro %s: to může být chyba ve vašemovladači souborového systému. Automaticky přepínám na volbu vyhledávání-noleaf. Dřívější výsledky mohou být chybné ve vnořených složkách, které bylyprohledané.

en: unknown
cs: neznýmý

en: warning: you have specified the %s option after a non-option argument %s, but options are not positional (%s affects tests specified before it as well as those specified after it).  Please specify options before other arguments.
cs: varovnání: Zadali jste volbu %s po argumentu %s, který není volbou. Volba nenípoziční (%s ovlivní testy zadané před ním stejně tak jako ty zadané po něm).Zadejte prosím volby před dalšími argumenty.

en: warning: the -d option is deprecated; please use -depth instead, because the latter is a POSIX-compliant feature.
cs: varování: Volba -d je zavrhnutá; použijte prosím místo ní -depth, protože taodpovídá standardu POSIX.

en: 
    default path is the current directory; default expression is -print
    expression may consist of: operators, options, tests, and actions:
cs: 
    výchozí cesta je aktuální složka; výchozí výraz je -print
    výraz může sestávat z: operátorů, voleb, testů a akcí:

en: operators (decreasing precedence; -and is implicit where no others are given):
          ( EXPR )   ! EXPR   -not EXPR   EXPR1 -a EXPR2   EXPR1 -and EXPR2
          EXPR1 -o EXPR2   EXPR1 -or EXPR2   EXPR1 , EXPR2
cs: operátory (klesající priorita; -and je výchozí, tam kde není zadané nic:jiného:
          ( EXPR )   ! EXPR   -not EXPR   EXPR1 -a EXPR2   EXPR1 -and EXPR2
          EXPR1 -o EXPR2   EXPR1 -or EXPR2   EXPR1 , EXPR2

en: positional options (always true): -daystart -follow -regextype
    
    normal options (always true, specified before other expressions):
          -depth --help -maxdepth LEVELS -mindepth LEVELS -mount -noleaf
          --version -xdev -ignore_readdir_race -noignore_readdir_race
cs: poziční volby (výsledkem vždy logická pravda): -daystart -follow -regextype
    
    normální volby (výsledkem vždy logická pravda, zadávejte před dalšími výrazy):
          -depth --help -maxdepth LEVELS -mindepth LEVELS -mount -noleaf
          --version -xdev -ignore_readdir_race -noignore_readdir_race

en: tests (N can be +N or -N or N): -amin N -anewer FILE -atime N -cmin N
          -cnewer FILE -ctime N -empty -false -fstype TYPE -gid N -group NAME
          -ilname PATTERN -iname PATTERN -inum N -iwholename PATTERN -iregex PATTERN
          -links N -lname PATTERN -mmin N -mtime N -name PATTERN -newer FILE
cs: testy (N může být +N nebo -N nebo N): -amin N -anewer SOUBOR -atime N -cmin N
          -cnewer SOUBOR -ctime N -empty -false -fstype TYP -gid N -group NÁZEV
          -ilname VZOR -iname VZOR -inum N -iwholename VZOR -iregex VZOR
          -links N -lname VZOR -mmin N -mtime N -name VZOR -newer SOUBOR

en:       -nouser -nogroup -path PATTERN -perm [+-]MODE -regex PATTERN
          -readable -writable -executable
          -wholename PATTERN -size N[bcwkMG] -true -type [bcdpflsD] -uid N
          -used N -user NAME -xtype [bcdpfls]
cs:       -nouser -nogroup -path VZOR -perm [+-]MÓD -regex VZOR
          -readable -writable -executable
          -wholename VZOR -size N[bcwkMG] -true -type [bcdpflsD] -uid N
          -used N -user JMÉNO -xtype [bcdpfls]

en: actions: -delete -print0 -printf FORMAT -fprintf FILE FORMAT -print 
          -fprint0 FILE -fprint FILE -ls -fls FILE -prune -quit
          -exec COMMAND ; -exec COMMAND {} + -ok COMMAND ;
          -execdir COMMAND ; -execdir COMMAND {} + -okdir COMMAND ;
cs: actions: -delete -print0 -printf FORMÁT -fprintf SOUBOR FORMÁT -print 
          -fprint0 SOUBOR -fprint SOUBOR -ls -fls SOUBOR -prune -quit
          -exec PŘÍKAZ ; -exec PŘÍKAZ {} + -ok PŘÍKAZ ;
          -execdir PŘÍKAZ ; -execdir PŘÍKAZ {} + -okdir PŘÍKAZ ;

en: Report (and track progress on fixing) bugs via the findutils bug-reporting
    page at http://savannah.gnu.org/ or, if you have no web access, by sending
    email to <bug-findutils@gnu.org>.
cs: Chyby nahlašujte přes webovou stránku na adrese http://savannah.gnu.org/ (amůžete tam i sledovat postup opravy). Pokud nemáte přístup na web, pak jezasílejte e-mailem na <bug-findutils@gnu.org>.

en: sanity check of the fnmatch() library function failed.
cs: selhala kontrola logičnosti knihovní funkce fnmatch()

en: warning: Unix filenames usually don't contain slashes (though pathnames do).  That means that '%s %s' will probably evaluate to false all the time on this system.  You might find the '-wholename' test more useful, or perhaps '-samefile'.  Alternatively, if you are using GNU grep, you could use 'find ... -print0 | grep -FzZ %s'.
cs: varování: Unixové názvy souborů obvykle neobsahují lomítka (ačkoliv cesty ano).To znamená že "%s %s" se pravděpodobně v tomto systému vždy vyhodnotí jakologická nepravda. Možná by vám více vyhovoval test "-wholename" nebo třeba"-samefile". Eventuálně, pokud používáte GNU grep, mohli byste použít"find ... -print0 | grep -FzZ %s".

en: warning: the predicate -ipath is deprecated; please use -iwholename instead.
cs: varování: výrok -ipath je zavrhnutý; použijte prosím místo něj -iwholename

en: invalid mode `%s'
cs: neplatný mód "%s"

en: warning: you have specified a mode pattern %s which is equivalent to 000. The meaning of -perm /000 will soon be changed to be consistent with -perm -000; that is, at the moment it matches no files but it will soon be changed to match all files.
cs: varování: Zadali jste vzor módu %s, který odpovídá 000. Význam -perm /000 budebrzy změněn, aby odpovídal -perm -000; v tuto chvíli to totiž neodpovídážádnému souboru ale brzy to bude změněno tak, že to bude odpovídat všemsouborům.

en: invalid null argument to -size
cs: neplatný nulový argument pro -size

en: invalid -size type `%c'
cs: neplatný typ "%c" pro -size

en: The -show-control-chars option takes a single argument which must be 'literal' or 'safe'
cs: Volba -show-control-chars přijímá jeden argument, který musí být buď "literal"nebo "safe"

en: GNU find version %s
cs: GNU find verze %s

en: Features enabled:
cs: Zpřístupněné vlastnosti:

en: warning: unrecognized escape `\%c'
cs: varování: neznámá escape sekvence "\%c"

en: warning: unrecognized format directive `%%%c'
cs: varování: neznámá formátovací direktiva "%%%c"

en: The current directory is included in the PATH environment variable, which is insecure in combination with the %s action of find.  Please remove the current directory from your $PATH (that is, remove "." or leading or trailing colons)
cs: Aktuální složka je součástí proměnné prostředí PATH, která je nebezpečnáv kombinaci s akcí vyhledávání %s. Vymažte prosím aktuální složku z vaší$PATH (to je smazat "." nebo úvodní nebo koncové dvojtečky)

en: You may not use {} within the utility name for -execdir and -okdir, because this is a potential security problem.
cs: Nesmíte použít {} v názvu nástroje pro -execdir a -okdir, protože je topotenciální bezpečnostní problém.

en: Only one instance of {} is supported with -exec%s ... +
cs: S -exec%s ... + je podporované pouze jedna instance {}

en: cannot fork
cs: nemohu provést rozvětvení

en: error waiting for %s
cs: chyba čekání na %s

en: %s terminated by signal %d
cs: %s ukončeno signálem %d

en: invalid expression
cs: neplatný výraz

en: invalid expression; you have used a binary operator '%s' with nothing before it.
cs: neplatný výraz; použili jste binární operátor "%s" a nic jste před nějnezadali

en: expected an expression between '%s' and ')'
cs: očekáván výraz mezi "%s" a ")"

en: expected an expression after '%s'
cs: očekáván výraz po "%s"

en: invalid expression; you have too many ')'
cs: neplatný výraz; máte příliš mnoho ")"

en: invalid expression; expected to find a ')' but didn't see one.  Perhaps you need an extra predicate after '%s'
cs: neplatný výraz; byla očekávána ")", ale žádná není vidět. Možná potřebujetenějaký speciální výrok po "%s"

en: invalid expression; empty parentheses are not allowed.
cs: neplatný výraz; prázdné závorky nejsou dovolené.

en: invalid expression; I was expecting to find a ')' somewhere but did not see one.
cs: neplatný výraz; očekával jsem, že někde najdu ")", ale žádnou nevidím.

en: oops -- invalid expression type!
cs: překvapení -- neplatný typ výrazu!

en: oops -- invalid expression type (%d)!
cs: překvapení -- neplatný typ výrazu (%d)!

en: oops -- invalid expression type in mark_stat!
cs: překvapení -- neplatný typ výrazu v mark_stat!

en: oops -- invalid expression type in mark_type!
cs: překvapení -- neplatný typ výrazu v mark_type!

en: paths must precede expression: %s
cs: cesta musí předcházet výrazu: %s

en: invalid predicate `%s'
cs: neplatný výrok "%s"

en: missing argument to `%s'
cs: schází argument pro "%s"

en: invalid argument `%s' to `%s'
cs: neplatný argument "%s" pro "%s"

en: you have too many ')'
cs: máte příliš mnoho ")"

en: unexpected extra predicate '%s'
cs: neočekávaný dodatečný výrok "%s"

en: unexpected extra predicate
cs: neočekávaný dodatečný výrok

en: oops -- invalid default insertion of and!
cs: překvapení -- neplatné výchozí vložení "and"!

en: Usage: %s [--version | --help]
    or     %s most_common_bigrams < file-list > locate-database
cs: Použití: %s [--version | --help]
    nebo     %s most_common_bigrams < seznam-souborů > vyhledávací-databáze

en: 
    Report bugs to <bug-findutils@gnu.org>.
cs: 
    Chyby nahlaste na <bug-findutils@gnu.org>.

en: GNU findutils version %s
cs: GNU findutils verze %s

en: days
cs: dnů

en: locate database `%s' is corrupt or invalid
cs: vyhledávací databáze "%s" je poškozená nebo neplatná

en: Locate database size: %s bytes
cs: Velikost vyhledávací databáze: %s bajtů

en: Filenames: %s
cs: Názvy souborů: %s

en: with a cumulative length of %s bytes
cs: v úhrné délce %s bajtů

en: 
    	of which %s contain whitespace,
cs: 
    	z kterých %s obsahuje bílé znaky,

en: 
    	%s contain newline characters,
cs: 
    	%s obsahuje znaky odřádkování,

en: 
    	and %s contain characters with the high bit set.
cs: 
    	a %s obsahuje znaky s nastaveným nejvyšším bitem.

en: Compression ratio %4.2f%%
cs: Kompresní poměr %4.2f%%

en: warning: the locate database can only be read from stdin once.
cs: varování: vyhledávací databázi lze číst ze standardního vstupu jen jedenkrát

en: warning: database `%s' is more than %d %s old
cs: varování: databáze "%s" je více jak %d %s stará

en: Database %s is in the %s format.
cs: Databáze %s je ve formátu %s.

en: old
cs: stará

en: Usage: %s [-d path | --database=path] [-e | -E | --[non-]existing]
          [-i | --ignore-case] [-w | --wholename] [-b | --basename] 
          [--limit=N | -l N] [-S | --statistics] [-0 | --null] [-c | --count]
          [-P | -H | --nofollow] [-L | --follow] [-m | --mmap ] [ -s | --stdio ]
          [-A | --all] [-p | --print] [-r | --regex ] [--regextype=TYPE]
          [-version] [--help]
          pattern...
cs: Použití: %s [-d CESTA | --database=CESTA] [-e | -E | --[non-]existing]
             [-i | --ignore-case] [-w | --wholename] [-b | --basename] 
             [--limit=N | -l N] [-S | --statistics] [-0 | --null] [-c | --count]
             [-P | -H | --nofollow] [-L | --follow] [-m | --mmap ] [ -s | --stdio ]
             [-A | --all] [-p | --print] [-r | --regex ] [--regextype=TYP]
             [-version] [--help]
             VZOR...

en: GNU locate version %s
cs: GNU locate verze %s

en: argument to --limit
cs: argument pro --limit

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification.
cs: Neplatná escape sekvence %s v zadaní vstupního oddělovacího znaku.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lx.
cs: Neplatná escape sekvence %s v zadaní vstupního oddělovacího znaku; hodnotaznaku nesmí překročit %lx.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lo.
cs: Neplatná escape sekvence %s v zadaní vstupního oddělovacího znaku; hodnotaznaku nesmí překročit %lo.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; trailing characters %s not recognised.
cs: Neplatná escape sekvence %s v zadaní vstupního oddělovacího znaku; ukončovacíznak %s je neznámý.

en: Invalid input delimiter specification %s: the delimiter must be either a single character or an escape sequence starting with \.
cs: Neplatné zadání vtupního oddělovacího znaku %s: oddělovač musí být buďsamostatný znak nebo escape sekvence začínající \.

en: GNU xargs version %s
cs: GNU xargs verze %s

en: environment is too large for exec
cs: prostředí proměnných je pro exec příliš velké

en: Cannot open input file `%s'
cs: Nelze otevřít vstupní soubor"%s"

en: Reducing arg_max (%lu) to arg_size (%lu)
cs: Snižuji arg_max (%lu) na arg_size (%lu)

en: Your environment variables take up %lu bytes
cs: Vaše proměnné prostředí se zvětšily o %lu bajtů

en: POSIX lower and upper limits on argument length: %lu, %lu
cs: Dolní a horní limit podle POSIX pro délku argumentu: %lu, %lu

en: Maximum length of command we could actually use: %ld
cs: Maximální délka příkazu, který můžeme v současnosti použít: %ld

en: Size of command buffer we are actually using: %lu
cs: Velikost vyrovnávací paměti pro příkazy, kterou nyní používám: %lu

en: unmatched %s quote; by default quotes are special to xargs unless you use the -0 option
cs: nesouhlasí uvozovky %s; výchozí uvozovky jsou specifické pro xargs pokudnepoužijete volbu -0

en: double
cs: dvojitý

en: single
cs: jednoduchý

en: argument line too long
cs: řádek s argumenty je příliš dlouhý

en: error waiting for child process
cs: chybné čekání na proces potomka

en: %s: exited with status 255; aborting
cs: %s: skončilo se stavem 255; přerušuji

en: %s: stopped by signal %d
cs: %s: zastaveno signálem %d

en: %s: terminated by signal %d
cs: %s: ukončeno signálem %d

en: %s: invalid number for -%c option
cs: %s: neplatné číslo pro volbu -%c

en: %s: value for -%c option should be >= %ld
cs: %s: hodnota pro volbu -%c by měla být >= %ld

en: %s: value for -%c option should be < %ld
cs: %s: hodnota pro volbu -%c by měla být < %ld

en: Usage: %s [-0prtx] [--interactive] [--null] [-d|--delimiter=delim]
           [-E eof-str] [-e[eof-str]]  [--eof[=eof-str]]
           [-L max-lines] [-l[max-lines]] [--max-lines[=max-lines]]
           [-I replace-str] [-i[replace-str]] [--replace[=replace-str]]
           [-n max-args] [--max-args=max-args]
           [-s max-chars] [--max-chars=max-chars]
           [-P max-procs]  [--max-procs=max-procs]
           [--verbose] [--exit] [--no-run-if-empty] [--arg-file=file]
           [--version] [--help] [command [initial-arguments]]
cs: Použití:     %s [-0prtx] [--interactive] [--null] [-d|--delimiter=oddělovač]
         [-E eof-řetězec] [-e[eof-řetězec]]  [--eof[=eof-řetězec]]
         [-L maximum-řádků] [-l[maximum-řádků]] [--max-lines[=maximum-řádků]]
         [-I náhradní-řetězec] [-i[náhradní-řetězec]] [--replace[=náhradní-řetězec]]
         [-n maximum-arugmentů] [--max-args=maximum-arugmentů]
         [-s maximum-znaků] [--max-chars=maximum-znaků]
         [-P maximum-procesů]  [--max-procs=maximum-procesů]
         [--verbose] [--exit] [--no-run-if-empty] [--arg-file=soubor]
         [--version] [--help] [příkaz [inicializační-argumenty]]
