សូមបញ្ជាក់ថាក្រោយពីសរសេរសំបុត្រទៅអង្វរមេ ទ័ពសៀមរួចមក លោកសម រង្ស៊ីរត់ប្រូចទៅធ្វើបុណ្យ ឯស្រុកបារាំងបាត់ទៅហើយ ។
2014-06-15 20:06 GMT-04:00 Khmer People Power Movement <[email protected]>: > Fax: +1 (717) 884-7884 > > Email: [email protected] > > Website: www.kppmradio.org DONATE TO KPPM CLIC HERE > <http://kppmradio.us6.list-manage2.com/track/click?u=88f29023d1a2cb7a14c9a15b8&id=1842cb52fb&e=f717bf0d1d> > ពលករខ្មែរដែលមកពីស្រុកសៀមអត់ការងារធ្វើ > ត្រូវធ្វើបាតុកម្មទាមទារការងារពី ហ៊ុន សែន ធ្វើ ហើយបើរដ្ឋាភិបាល ហ៊ុន សែន > ក្មានសមត្ថភាពរកការងារបងប្អូនធ្វើទេ ត្រូវដេញមេដឹកនាំរដ្ឋាភិបាលនេះចេញពីអំណាច > នចំពោះ ជនរួមជាតិខ្មែរ ជាពលករខ្មែរ មកពីប្រទេសសៀម ! > > «ត្រូវធ្វើបាតុកម្មទាមទារយកការងារធ្វើ ទាមទារឲ្យរដ្ឋាភិបាល ហ៊ុន សែន > ផ្តល់ការារឲ្យយើងធ្វើ ហើយបើមេដឹកនាំរដ្ឋាភិបាលនេះ គ្មានសមត្ថភាព រកការងារ > និងគ្មានលទ្ធភាពបង្កើត ការងារឲ្យ យើង ធ្វើទេ យើងត្រូវដេញ > មេដឹកនាំនេះចេញពីអំណាច...» > > យើងទាមទារការងារធ្វើ មិនមែនជារឿងនយោបាយទេ ។ តែវាជារឿង ជីវភាពរបស់យើង > ទាំងអស់គ្នា ជាពលរដ្ឋ ដែលត្រូវតែរស់ដោយមាន ការងារធ្វើ មានប្រាក់ចំណូល > និងមានជីវភាព សមរម្យ មានតលៃជា មនុស្ស ។ ចំណែករដ្ឋាភិបាល និងមេដឹកនាំរដ្ឋាភិបាល > មានតួរនាទីបម្រើ យើងជាពលរដ្ឋ គឺត្រូវរកការងារ និងបង្កើតការងារ > ឲ្យពួកយើងជាពលរដ្ឋ ធ្វើ ដើម្បីចាកផុតពីភាព ក្រីក្រ > និងចាកផុតពីការដេកចាំទទួលអំណោយ ឬក៏រស់នៅក្រោមវប្បធម៌ចែកអំណោយ ។ > > ការចាំតែញញឺមទទួលយកអំណោយរបស់ពួកអ្នកនយោបាយ មិនមែនជា មធ្យោបាយរស់របស់ > ជនរួមជាតិទេ ពីព្រោះកាយវិការចែកអំណោយនេះវាគឺ ជាអាជីវកម្មនយោបាយរបស់ពួក > អ្នកនយោបាយ ឱកាសនិយមដែលចេញ មុខមកសំដែងឆាកល្ខោននយោបាយ ប៉ុណ្ណោះ ។ > បន្ទាប់ពីពួកគេបានថត នូវរូបភាពចែកអំណោយ ឲ្យជនរួមជាតិហើយនោះ ពួកគេយករូបភាពទាំង > នោះទៅដើររៃអង្គាសយកលុយ សុំលុយពីបរទេសបារាប់សែនដុល្លា ថែម ទៀតចូលក្នុង ហោប៉ៅ > របស់ពួកគេ ។ > > ដូច្នោះសូមជនរួមជាតិ តោងទទួលស្គាល់ការពិត ជីវិតរបស់ជនរួមជាតិ គឺ > មិនមែនរស់រំពឹងលើ អំណោយ របស់ពួកអ្នកនយោបាយទេ តែពិតណាស់ > គឺរស់បានដោយអាស្រ័យមានការងារធ្វើ មានប្រាក់ចំណូលជាប្រចាំខែ > នោះទើបអាចចិញ្ចឹមជីវិត ចិញ្ចឹមគ្រួរសារ និងចិញ្ចឹមប្រពន្ធកូនបាន ។ > > ប្រទេសរបសយើងត្រូវជនជាតិ យួន និងសៀម ឈ្លានពាននៅសល់តូច មែនពិត តែមិនមាន ន័យថា > ប្រទេសរបស់យើងគ្មានលទ្ធភាពចិញ្ចឹម ជនរួមជាតិ ជាពលរដ្ឋខ្មែរ ជាម្ចាស់នៃប្រទេស > ជាតិនោះទេ ។ តែគឺមកពី យើងគ្មានអ្នកដឹកនាំ ដែលមានសមត្ថភាព អាចដឹកនាំប្រទេស > គ្មានសមត្ថភាពបង្កើតការងារ និងគ្មានសមត្ថភាពផ្តល់ការងារ ឲ្យជនរួមជាតិ បាន ។ > មេដឹកនាំ និងពួកអ្នកនយោបាយបច្ចុប្បន្នចេះត្រឹម > តែធ្វើអាជីវកម្មលើខ្នងរបស់ពលរដ្ឋខ្មែរ ធ្វើនយោបាយ ប្រជាភិថុត > បោកប្រាស់ពលរដ្ឋខ្មែរ និងភូតភរកុហកពលរដ្ឋខ្មែរខ្លួនឯងតែប៉ុណ្ណោះ ។ > > ដូច្នោះពេលនេះយើងត្រូវស្រែកទាំងអស់គ្នា ទាមទារការងារធ្វើ ! ហើយ > យើងមិនត្រូវការរស់នៅ ក្រោម វប្បធម៌ចែកអំណោយតទៅទៀតទេ ! ៕ > > https://www.youtube.com/watch?v=41pdTGTsB0A > > > ចលនា អំណាចពលរដ្ឋខ្មែរ > <http://kppmradio.us6.list-manage.com/track/click?u=88f29023d1a2cb7a14c9a15b8&id=de0ca396f4&e=f717bf0d1d> > Khmer People Power Movement > <http://kppmradio.us6.list-manage.com/track/click?u=88f29023d1a2cb7a14c9a15b8&id=43611487c3&e=f717bf0d1d> > Follow on Twitter <http://Twitter+Account+not+yet+Authorized> Friend > on Facebook > <http://kppmradio.us6.list-manage1.com/track/click?u=88f29023d1a2cb7a14c9a15b8&id=3d926ff0cd&e=f717bf0d1d> > Forward to Friend > <http://us6.forward-to-friend.com/forward?u=88f29023d1a2cb7a14c9a15b8&id=a9597ba1e8&e=f717bf0d1d> > *Copyright © 2014 Khmer People Power Movement (KPPM), All rights > reserved.* > KPPM protects and promotes people power. We believe that all human beings > are entitled to freedom of self-determination, freedom from tyranny, and > the rights to speak freely, to associate with those of like mind, and to > leave and enter their countries. Individuals in a free society must be > accorded equal treatment and due process under international-law and > natural-law, and must have the opportunity to participate in the people > action. > > *Our mailing address is:* > Khmer People Power Movement (KPPM) > 16218 Motor Place #B > Lynnwood, WA 98087 > > Add us to your address book > <http://kppmradio.us6.list-manage1.com/vcard?u=88f29023d1a2cb7a14c9a15b8&id=510bae0910> > unsubscribe from this list > <http://kppmradio.us6.list-manage1.com/unsubscribe?u=88f29023d1a2cb7a14c9a15b8&id=510bae0910&e=f717bf0d1d&c=a9597ba1e8> > update subscription preferences > <http://kppmradio.us6.list-manage.com/profile?u=88f29023d1a2cb7a14c9a15b8&id=510bae0910&e=f717bf0d1d> > > -- -- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. This is an unmoderated forum. Please refrain from using foul language. Thank you for your understanding. Peace among us and in Cambodia. To post to this group, send email to [email protected] To unsubscribe from this group, send email to [email protected] For more options, visit this group at http://groups.google.com/group/camdisc Learn more - http://www.cambodia.org --- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to [email protected]. For more options, visit https://groups.google.com/d/optout.