* សួស្ដីលោកមាស រិទ្ធី* *ខ្ញុំមានការឈឺក្បាលខ្លាំងណាស់ក្រោយពីបានស្ដាប់ពត៌មានដែលលោកមាស រិទ្ធីបានផ្សាយប្រចាំថ្ងៃជារាល់ថ្ងៃពីសកម្មភាពក្រុមចោរហនេយ្យុំដែលវាបានជិះជាន់លួចប្លន់ឆក់ទ្រព្យសម្បត្តិរបស់ពលរដ្ឋខ្មែរយើងទូទាំងប្រទេសទាំងយប់ទាំងថ្ងៃ។* *ខ្ញុំកោតដល់លោកមាស រិទ្ធីដែលជាអ្នកសារពត៌មានដឹងរឿងរ៉ាវក្រុមចោរជាប្រេពន្ធដឹកនាំប្រទេសរបៀបនេះហើយ តែលោកមាស រិទ្ធិអាចទ្រាំរស់ក្រោមអំពើរបស់ក្រុមចោរទាំងអស់នេះបានដោយរំភើយ(?)។* *ដូចជារឿងឃាត់ឡានចំនួន៧០គ្រឿងពេលថ្មីនេះជាដើម ដោយគ្មានមូលហេតុច្បាស់លាស់(?)សួរចុះសួរឡើងទៅ(?)ក្រុមចោរថ្នាក់ក្រោមឆ្លើយថាក្រុមចោរថ្នាក់លើបញ្ជាឧ្យចាប់ឃាត់ទុក(?) ។ នេះហើយជាមធ្យោបាយទុច្ចរិតចំរិតគាបពូត**យកខ្លាញ់ពលរដ្ឋខ្មែរឧ្យសោះពីខ្លួនដើម្បីប្រយោជន៏ផ្ទាល់ខ្លួនរបស់ក្រុមពួកចោរហនេ្យយុំដែលវាជាអតីតចោរព្រៃខ្មែរក្រហម វានៅតែយកទ្រិស្ដីខ្មែរក្រហមមកប្រើជាលេះថា តាមបញ្ជាពីថ្នាក់លើ(?) ។ ខ្ញុំហួសចិត្តណាស់ ! កោតតែលោកមាស រិទ្ធីជាអ្នកសារពត៌មានអាចរស់នៅក្រោមរបបចោរហនេយ្យុំនេះបានដោយគ្មានការឈឺចាប់អ្វីបន្តិចសោះ(?) ។* *ប្រហែលជាលោកមាស រិទ្ធីមិនដឹងថាប្រទេសខ្មែរយើងសព្វថ្ងៃនេះដឹកនាំជាប្រពន្ធដោយក្រុមចោរដោយមានអាមេចោរធំ* *ឈ្មោះ "អាហ៊ុន សែនជាមេចោរធំ" ដែលមានងារអាសម្ដាចម៌អគតិមហាមេចោរភ្នែកទោលក្បត់ជាតិស៊ីដីដេកជោរហ៊ុនសែនពាក់ផ្កាយចោរចំនួនប្រាំផ្កាយ ជានាយករដ្ឋមន្រ្តីមេចោរ របស់រាជរដ្ឋាភិបាលចោរ នៃព្រះរាជាណាចក្រអច្ឆរិយៈចោរក្រោមការដឹកនាំរបស់ "គណបក្សប្រជាជនយួន-កម្ពុជា"នៅក្នុងប្រទេសខ្មែរយើងនោះ។ គណរដ្ឋមន្រ្តីសព្វថ្ងៃជាគណរដ្ឋមន្រ្តីចោរមានសមាជិកប្រហែលចំនួនបួនរយ(៤០០)ក្បាល=នាយករដ្ឋមន្រ្តីមេចោរ, ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តីចោរ, ទេសរដ្ឋមន្រ្តីចោរ, រដ្ឋមន្រ្តីចោរ, រដ្ឋលេខាធិការចោរ នឹងអនុរដ្ខលេខាធិការចោរ នេះមិនរាប់ពីនាយទាហាន, នាយប៉ូលីសពាក់ផ្កាយចោររាប់ពាន់ក្បាល ដែលមិនដែលមានទេនៅគ្រប់ប្រទេសនៅលើពិភពលោកយើងនេះ។ ពួកអាចោរទាំងអស់នេះវាយកមុខតំណែងបំរើជាតិរបស់វាមកធ្វើជាមុខរបររបស់វាជំរិតលួចប្លន់ទ្រព្យសម្បត្តិរបស់ពលរដ្ខខ្មែរដើម្បីធ្វើមានធ្វើបានជាប្រយោជន៏ផ្ទាល់ខ្លួនរបស់វានឹងជាប្រយោជន៏ជាប្រពន្ធសម្រាប់ក្រុមចោរហនេយ្យុំរបស់វា។ ប្រទេសខ្មែរនឹងរលាយជៀសមិនរួចហើយយួននឹងរិបអូសយកប្រទេសខ្មែរយើងបានក្នុងពេលឆាប់នេះដោយរលូនជៀសមិនផុតឡើយ។ * *តើលោកមាស រិទ្ធីអាចបិទភ្នែកទ្រាំរស់បាននៅក្រោមការលួចឆក់ប្លន់របស់ក្រុមចោរហនេយ្យុំជារៀងរហូតទៅ? ឬយ៉ាងណា ??? ។* *សូមលោកមាសរិទ្ធីទទួលនូវការរាប់អាននឹងគោរពជាភាតរៈភាពអំពីខ្ញុំៈ ខែម ខៀវ*
-- -- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. This is an unmoderated forum. Please refrain from using foul language. Thank you for your understanding. Peace among us and in Cambodia. To post to this group, send email to [email protected] To unsubscribe from this group, send email to [email protected] For more options, visit this group at http://groups.google.com/group/camdisc Learn more - http://www.cambodia.org --- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to [email protected]. For more options, visit https://groups.google.com/d/optout.