ជំរាបសួរ បងប្អូនទាំងអស់, យើងបានតាមដាន រឿងនាងស្រីម៉ុំ នេះជាយួរដែរមកហើយ ។ ឈើញថ្ងៃនេះ សភាពការបានប្រែប្រួលទាំងស្រុង គួរអោយខ្ពើំមរអើម យ៉ាងក្រៃលែង ។ នាងស្រី ម៉ុំ ស្អីនឹង កំពុងដូរមាយាទដ៍ថោយទាបបំផុត មិនសមជាស្ត្រីខ្មែរសោះឡើយ វាអន់ជាងស្ត្រីសំផឹងទៅទៀត ។ សូមអានអត្ថបទ ដូចខាងក្រោមនេះ ដែលបង្ហាញថា លែងជាមនុស្សទៅហើយ ពីព្រោះក្នុងខួរក្បាល មិនមែនជាខួរក្បាល តាមបែបនៃសត្វមនុស្សទេ ។ យើងយល់ថា នាងនេះ មើលទៅ បើទៅកន្លែងណា មុខជាជាសមិនផុតពីគេយកដុំអាចម្ម៍ មកគប់អំបែងក្បាល មិនខានឡើយ ។
ក្រាក់ម៉ូ De : [email protected] [mailto:[email protected]] De la part de Chit Samlot Envoyé : samedi 23 avril 2016 10:06 À : [email protected] Objet : [SAMRAINSYPARTY-For] កញ្ញា ខុម ចាន់តារ៉ាទី ហៅស្រីមុំ ប្តឹងលោក កឹម សុខា និងគូកន ទាមទាជម្ងឺចិត្ត៣០ម៉ឺនដុល្លា នៅក្នុងលិខិតចំហរនេះ កញ្ញាស្រីមុំបានសំណូមពរឲ្យសមត្ថកិច្ចចាត់វិធានការទៅលើមន្ត្រីអង្គការសង្គមស៊ីវិលមួយចំនួន ដូចជា មន្ត្រីអង្គការសិទ្ធិមនុស្សអាដហុក ប្រធានអង្គការសីលការ លោកស្រី ធី តាឃិះ និងអ្នកពាក់ព័ន្ធមួយចំនួនទៀត ក្នុងនោះក៏មានមន្ត្រីអង្គការសហប្រជាជាតិទទួលបន្ទុកខាងសិទ្ធិមនុស្សផងដែរ។ អ្វីៗដូចគ្រោងទុក ជនរងគ្រោះត្រូវតែឆ្លើយប្រាប់តុលារមិត្តឌុចដូចដែលអង្គការចង់បាន កញ្ញា ខុម ចាន់តារ៉ាទី ហៅស្រីមុំ ប្តឹងលោក កឹម សុខា និងគូកន ទាមទាជម្ងឺចិត្ត៣០ម៉ឺនដុល្លា ដោយ <http://km.rfi.fr/auteur/%E1%9E%9C%E1%9F%89%E1%9E%B6-%E1%9E%9F%E1%9F%86%E1%9E%8E%E1%9E%96%E1%9F%92%E1%9E%9C/> វ៉ា សំណព្វ 23/04/2016 23/04/2016 rfi កញ្ញា ខុម ចាន់ដារ៉ាទី ហៅស្រីមុំ ដែលជាប់ពាក់ព័ន្ធរឿងអាស្រូវស្នេហា ជាមួយលោកកឹម សុខា បានចូលទៅផ្តល់ចម្លើយនៅក្រសួងមហាផ្ទៃ ដែលរូបនាងមានមេធាវីការពារក្តី ផ្តល់ដោយអាដហុក។RFI/ Siv Channa នៅទីបំផុតទៅ កញ្ញា ខុម ចាន់តារ៉ាទី ហៅ ស្រីមុំ បានប្រែខ្លួនពីជនរងគ្រោះនិងពីសាក្សី ទៅជាដើមបណ្តឹងវិញ ដោយបានប្តឹងប្រឆាំងលោក កឹម សុខា និងគូកន រួមទាំងអ្នកពាក់ព័ន្ធមួយចំនួនទៀតនៅក្នុងអង្គការសង្គមស៊ីវិល។ នៅក្នុងពាក្យបណ្តឹងរបស់ស្រីមុំ បានទាមទារសំណងជម្ងឺចិត្តចំនួន៣០ម៉ឺនដុល្លាអាមេរិក។ ពាក្យបណ្តឹងរបស់កញ្ញា ខុម ចាន់តារ៉ាទី ហៅស្រីមុំ បានដាក់ទៅកាន់អយ្យការអមតុលាការសាលាដំបូងរាជធានីភ្នំពេញ កាលពីថ្ងៃទី២២មេសា ឆ្នាំ២០១៦នេះ ដោយបានប្តឹងលោក កឹម សុខា និងគូកន រួមទាំងអ្នកពាក់ព័ន្ធមួយចំនួនទៀត ដោយបានទាមទារសំណងរដ្ឋប្បវេណីចំនួន ៣០ម៉ឺន ដុល្លាអាមេរិក។ យោងតាមពាក្យបណ្តឹងនេះ ស្រីមុំបានសំណូមពរបីចំណុច ទី១-សុំឲ្យតុលាការមេត្តាជួយរកយុត្តិធម៌ឲ្យនាងជានារីទន់ខ្សោយ ទី២-ផ្តន្ទាទោសឈ្មោះ កឹម សុខា និងគូកន ព្រមទាំងជនពាក់ព័ន្ធដ៍ទៃទៀត ទៅតាមផ្លូវច្បាប់ជាធរមាន និងទី៣-គឺបានទាមទារសំណងជម្ងឺចិត្ត ពីការខាតបង់ពេលវេលា ការបាត់បង់ការងារ ខាតបង់សេដ្ឋកិច្ចគ្រួសារ និងការខូចខាតកិត្តិយសសេចក្តីថ្លៃថ្នូររបស់នាងចំនួន៣០ម៉ឺនដុល្លាអាមេរិកពីលោក កឹម សុខា និងគូកន។ ដោយឡែកនៅក្នុងលិខិតចំហរមួយទៀត កញ្ញា ខុម ចាន់តារ៉ាទី ហៅស្រីមុំ ក៏បានរៀបរាប់ ពីការជាប់ពាក់ព័ន្ធរបស់មន្ត្រីអង្គការសង្គមស៊ីវិលមួយចំនួនទៀត ក្នុងការណែនាំខ្លួនឲ្យផ្តល់សក្ខីកម្មក្លែង និងការរៀបចំផែនការជម្លៀសខ្លួន ឲ្យចេញទៅរស់នៅក្រៅប្រទេសជាដើម។ នៅក្នុងលិខិតចំហរដែលសរសេរដោយដៃចំនួន៤ទំព័រនោះ ស្រីមុំបានបង្ហាញការខកចិត្តចំពោះសេចក្តីសម្រេចរបស់អង្គការសិទ្ធិមនុស្សអាដហុក ស្តីពីការមិនបន្តផ្តល់មេធាវីការពារក្តីឲ្យនាង ដោយបានចាត់ទុកថា ករណីរបស់ស្រីមុំនេះ គឺជារឿងបុគ្គលសាមញ្ញ។ នៅក្នុងលិខិតចំហរនេះ កញ្ញាស្រីមុំបានសំណូមពរឲ្យសមត្ថកិច្ចចាត់វិធានការទៅលើមន្ត្រីអង្គការសង្គមស៊ីវិលមួយចំនួន ដូចជា មន្ត្រីអង្គការសិទ្ធិមនុស្សអាដហុក ប្រធានអង្គការសីលការ លោកស្រី ធី តាឃិះ និងអ្នកពាក់ព័ន្ធមួយចំនួនទៀត ក្នុងនោះក៏មានមន្ត្រីអង្គការសហប្រជាជាតិទទួលបន្ទុកខាងសិទ្ធិមនុស្សផងដែរ។ យ៉ាងណាក៏ដោយ មន្ត្រីអង្គការសិទ្ធិមនុស្សអាដហុក ដែលជាប់ពាក់ព័ន្ធនឹងបណ្តឹងរបស់កញ្ញាស្រីមុំនេះ បានពន្យល់ថា ការអន្តរាគមន៍របស់សមាគមនេះទៅលើករណីរបស់ស្រីមុំកន្លងមក គឺដោយសារតែអង្គការនេះ បានទទួលពាក្យបណ្តឹងពីកញ្ញាស្រីមុំឲ្យជួយ តាមរយៈពាក្យបណ្តឹងមួយកាលពីថ្ងៃទី៩ខែមីនាឆ្នាំ២០១។ ហើយបើយោងតាមលិខិតចុះថ្ងៃទី២២មេសា នៅក្នុងករណីអាដហុកមិនបន្តផ្តល់មេធាវីការពារក្តីចំពោះករណីរបស់កញ្ញា ខុម ចាន់តារ៉ាទី ហៅស្រីមុំ នោះ ក៏ដោយសារតែស្រីមុំពេលនេះ មិនមែនជាជនរងគ្រោះទៀតទេ តែគឺជាសាក្សីទៅវិញ។ យ៉ាងណាក៏ដោយ គេនៅរងចាំមើលបន្តទៅទៀត ថាតើ តុលាការនឹងចាត់វិធានការបែបណា ទៅលើករណីរឿងអាស្រូវផ្លូវភេទ ដែលជាប់ពាក់ព័ន្ធគ្នាដូចសម្លរកំពិសនេះ? -- -- The articles and commentaries on this forum reflect only the personal opinion(s) of the poster(s) and not that of any organization or group with which the moderator(s) is (are) affiliated. A forwarded message or event may be posted for informational/ educational purposes. Unless specifically stated, no endorsement of the posted opinions/events should be implied. You received this message because you are subscribed to the Google Groups "SAM RAINSY PARTY-FORUM". To post to this group, send email to [email protected] <mailto:[email protected]> To unsubscribe from this group, send email to [email protected] <mailto:[email protected]> For more options, visit this group at http://groups.google.com/group/samrainsyparty?hl=en --- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "SAM RAINSY PARTY - FORUM" group. To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to [email protected] <mailto:[email protected]> . For more options, visit https://groups.google.com/d/optout. -- -- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. This is an unmoderated forum. Please refrain from using foul language. Thank you for your understanding. Peace among us and in Cambodia. To post to this group, send email to [email protected] To unsubscribe from this group, send email to [email protected] For more options, visit this group at http://groups.google.com/group/camdisc Learn more - http://www.cambodia.org --- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to [email protected]. For more options, visit https://groups.google.com/d/optout.