*សូមអានអត្ថបទជាPDFខាងលើនេះដើម្បីជ្រាបជាតំណឹង ហើយចែកចាយឧ្យបានទូលំទូលាយ ។* *រឿងអីបានជាខ្មែរខ្លះនៅក្នុងស្រុកនឹងខ្មែរខ្លះទៀតនៅក្រៅស្រុកនាំគ្នាគាំទ្រទង្វើខុសឆ្គងផ្លូវភេទរឿង(ក្ដ)របស់កឹម សុខាយ៉ាងដូច្នេះទៅវិញ?។ បើខ្មែរយើងស្រឡាញ់យុត្តិធម៌ យើងត្រូវតែគាំទ្រតែអំពើយុត្តិធម៌បានហើយ ។ បើឃើញបុគ្គលប្រព្រិត្តខុសយើងត្រូវថាខុស យើងមិនត្រូវគាំទ្រទាំងខុសយ៉ាងដូច្នេះទេ។ រឿងកឹម សុខាខុសនេះមិនមែនខុសដោយសារបំរើជាតិទេ គឺខុសដោយរឿងផ្ទាល់ខ្លួនរបស់គាត់ គឺរឿង(ក្ដ)របស់គាត់។ បើរឿង(ក្ដ)របស់គាត់ម្ដេចឡើយខ្មែរគឺគណបក្សសង្រ្គោះជាតិយកមកក្រឡៃភូតកុហក់ខ្មែរឧ្យយល់ច្រឡំថាជារឿងជាតិទៅវិញ។ គណបក្សសង្រ្គោះជាតិត្រូវទទួលខុសត្រូវលើទង្វើនេះចំពោះមុខច្បាប់ជាធរមាននៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រអច្ឆរិយៈចោរសព្វថ្ងៃនេះដែលដឹកនាំដោយអាមេចោរភ្នែកទោលឈ្មោះហ៊ុន សែន។ * *គ្រាន់តែរឿងអាកឹម សុខាចុយខុសស្នៀតសោះ? ម្ដេចឡើយគណបក្សសង្រ្គោះជាតិទៅបំផុសបំផុលប្រជាជនខ្មែរឧ្យនាំគ្នាផ្ដិតមេដៃមេជើង ធ្វើញត្តិមកទូលថ្វាយអាស្ដាចម៌មោឃៈឈ្មោះនរោត្តម សីហមុនីដើម្បីធ្វើអ្វី?* *មកដល់ពេលនេះទៅហើយអាអាចម៌មួយដុំទាំងឡាយទាំង៥៥ក្បាលជារបស់ដែលគេឧ្យឈ្មោះថាជាតំណាងរាស្រ្តនោះមិនដឹងថាអាមោឃៈសីហមុនីនេះជានរណាគេឧ្យពិតប្រាកដទេឬ? * *ជាទីងមោង ឬ ជាត្រាកៅស៊ូ ? អាហ្វូងពពែទាំង៥៥ក្បាលនៅក្នុងគណបក្សសង្រ្គោះជាតិសព្វថ្ងៃនេះ ពួកអាឯងមិនដឹងថាអាណាមួយជាស្ដាចម៌ពិតប្រាកដត្រួតត្រានៅលើព្រះរាជាណាចក្រអច្ឆរិយៈចោរនេះទេឬ? អញសុំប្រាប់ពួកអាពពែខ្វាក់មានតែក្បាលឥតខួរទាំង៥៥**ក្បាលឯងឧ្យបានភ្លឺភ្នែកថាៈស្ដាចម៌ពិតប្រាកដនៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រអច្ឆរិយៈចោរនេះគឺអាមេចោរភ្នែកទោលឈ្មោះអាហ៊ុន សែន តើពួកអាពពែឥតខួរឯងយល់ហើយឬនៅ? ។* *ឥឡូវនេះ តាមតំណឹងមកថារឿងបំផុសបំផុលព្រជាពលរដ្ខខ្មែរឧ្យធ្វើញត្តិនឹងផ្តិតមរដៃមេជើងនេះធ្វើឧ្យវ័ណ្ណកមួយករណិទៀតហើយ ។ បើឃើញថាអាកឹម សុខា ឬ អាសម រង្ស៊ីមានកំហុសផ្ទាល់ខ្លួននាំឧ្យខូចប្រយោជន៏គណបក្សសង្រ្គោះជាតិមែនហើយ? ម្តេចឡើយនៅតែគាំទ្រពួកអាក្បត់បក្ស ឧ្យនៅធ្វើជាអនុប្រធាន ឬ ប្រធានរបស់គណបក្សសង្រ្គោះជាតិតទៅទៀតយ៉ាងដូច្នេះ? ម្ដេចឡើយមិនទម្លាក់ក្បាលពួកវាចោលចេញឧ្យផុតពីគណបក្សសង្រ្គោះជាតិទៅ??? បើអាពីរក្បាលនេះ គឺអាសម រង្ស៊ី នឹងអាកឹម សុខាងាប់តែហោងបាត់ទៅ? តើគណបក្សសង្រ្គោះជាតិមិនអាចរកអាណាមួយក្បាលក្នុងចំណោមពពែទាំង៥៥ក្បាលមកជំនួសអាទាំងពីរក្បាលនេះបានទេឬយ៉ាងណា???។* *រឿងលោកហុង សុខហួ នឹងលោកអ៊ុំ សំអាន ត្រូវក្រុមចោរនៅភ្នំពេញចាប់យកទៅញាត់គុកព្រៃស ដោយសារតែអ្នកទាំងពីរនាក់នេះបានតតាំងប្រឆាំងនឹងក្រុមចោរដើម្បីការពារទិកដីព្រំដែននឹងបូណរៈទិកដិខ្មែរ??? ម្ដេចឡើយអាគណបស្សសង្រ្គោះជាតីមិនធ្វើចលនាបំផុសបំផុលប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរឧ្យធ្វើញត្តិនឹងផ្ដិតស្នាមមេដៃ ដើម្បីសុំឧ្យអាស្ដាចម៌មោឃៈនរោត្តម សីហមុនីធ្វើអន្តរាគមន៏ដោះលែងអ្នកទាំងពីរនាក់នោះផង???។ * *ហេតុអ្វីបានជាគណបក្សសង្រ្គោះចោរនាំគ្នាមកធ្វើចលនាបំផុសបំផុលប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរឧ្យធ្វើញត្តិព្រមទាំងផ្ដិតមេដៃមេជើងទៅថ្វាយអាស្ដាចម៌មោឃៈទៅវិញនៅក្នុងរឿងអាស្រូវអា* *កឹម សុខាល្មោភកាម(ចុយខុសស្នៀត)ទៅវិញ???*
*សូមកូនខ្មែរទាំងឡាយដែលគាំទ្រយ៉ាងផ្កាប់មុខទៅលើបុគ្គលសម រង្ស៊ី ឬ បុគ្គលកឹម សុខាឧ្យចេះពិចារណារកខុសរកត្រូវផង ? បើបុគ្គលទាំងពីរក្បាលនេះគឺសម រង្ស៊ី នឹង កឹម សុខាប្រព្រិត្តកំហុសផ្ទាល់ខ្លួនយ៉ាងធ្ងន់ធ្ងរនាំឧ្យខូចប្រយោជន៏គណបក្សសង្រ្គោះនឹងនាំឧ្យខូចប្រយោជន៏របស់ជាតិខ្មែរ ? សូមពិចារណាឧ្យបានល្អិតល្ងន់ថាត្រូវគាំទ្រ ឬ មិនត្រូវគាំទ្រ???។* *ពីខ្ញុំៈ ខែម ខៀវ* 2016-06-17 5:24 GMT-04:00 Krakmo Kaing <[email protected]>: > Just FYI . > > Thanks > > krakmo > -- -- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. This is an unmoderated forum. Please refrain from using foul language. Thank you for your understanding. Peace among us and in Cambodia. To post to this group, send email to [email protected] To unsubscribe from this group, send email to [email protected] For more options, visit this group at http://groups.google.com/group/camdisc Learn more - http://www.cambodia.org --- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to [email protected]. For more options, visit https://groups.google.com/d/optout.