מתנדבי ויקיפדיה מתכבדים להגיש לך ערך מומלץ, תמונה מומלצת, ומקבץ אירועים מן הלוח הלועזי והעברי שאירעו בתאריך זה. אנו מזמינים אותך להצטרף אלינו! ולסייע בויקיפדיה על-ידי כתיבה, הגהה, מיון לקטגוריות, שיוך תמונות לערכים, יצירת איורים, ועוד.


ערך מומלץ: גניבת הברכות

סיפור גניבת הברָכות מופיע בספר בראשית, פרק כ"ז. בהוראתה של רבקה, אמו, מתחזה יעקב לעשו אחיו התאום, שהיה בפועל הבכור בין הבנים, וגונב מאביו, יצחק – אשר סבל, לעת זקנתו, מקוצר ראייה – את הברכות שהועיד לבנו עשו. הסיפור הידוע מצטיין ביסודות ספרותיים-דרמטיים מחד, אך מעורר תהיות פרשניות חלוקות לגבי חלקם של יעקב ורבקה במעשה המרמה, מאידך.[1]

היום בהיסטוריה

אירועים בלוח העברי

תמונה מומלצת


פרמידת קסטיוס, משולבת במבנה חומת אורליאנוס.

פירמידת קסטיוס היא פירמידה שהוקמה ברומא שבאיטליה במאה הראשונה לפנה"ס, בין השנים 18 לפנה"ס ו-12 לפנה"ס. הפירמידה שולבה בתוך חומת אורליאנוס ולכן נותרה בשלמותה עד ימינו. בימי הביניים נשכחו בוני הפירמידה, ותושבי רומא האמינו כי הפירמידה היא קברו של רמוס, ואילו הפירמידה בסמוך לוותיקן היא קברו של רומולוס.


עמותת ויקימדיה ישראל היא עמותה (מס' עמותה 580476430) הפועלת בשיתוף פעולה עם קרן ויקימדיה הבינלאומית לקידום הידע וההשכלה בישראל באמצעות איסופם, יצירתם והפצתם של תכנים חופשיים ובאמצעות ייזום פרויקטים להקלת הגישה למאגרי ידע.

_______________________________________________
Daily-article-he mailing list
Daily-article-he@lists.wikimedia.org
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/daily-article-he

לענות