ssl-cert - en to cs translation catalogue (20 entries)

note: Type: string Default
en: GB
cs: CZ

note: Type: string Description
en: Country Name
cs: Název státu

note: Type: string Description
en: The two letter code for your Country. (e.g. GB) (countryName)
cs: Dvoupísmenný kód vašeho státu (např. CZ). (countryName)

note: Type: string Default
en: Some-State
cs: Morava

note: Type: string Description
en: State or Province Name
cs: Jméno území nebo provincie

note: Type: string Description
en: Your state, county or province. (stateOrProvinceName)
cs: Váš region, území nebo provincie. (stateOrProvinceName)

note: Type: string Default
en: Some-Locality
cs: Olomouc

note: Type: string Description
en: Locality Name
cs: Jméno místa

note: Type: string Description
en: The name of the city or town that you live in. (localityName)
cs: Jméno města nebo vesnice, kde žijete. (localityName)

note: Type: string Default
en: One Organization
cs: Nějaká organizace

note: Type: string Description
en: Organisation Name
cs: Jméno organizace

note: Type: string Description
en: The name of the company or organisation the certificate is for. (organisationName)
cs: Jméno společnosti nebo organizace, pro kterou se certifikát vydává. (organisationName)

note: Type: string Default
en: One Organization Unit
cs: Nějaká organizační jednotka

note: Type: string Description
en: Organisational Unit Name
cs: Jméno organizační jednotky

note: Type: string Description
en: The Division or section of the organisation the certificate is for. (organisationalUnitName)
cs: Oddělení nebo část organizace, pro kterou se certifikát vydává. (organisationalUnitName)

note: Type: string Description
en: Host Name
cs: Jméno počítače

note: Type: string Description
en: The host name of the server the certificate is for. This must be filled in. (commonName)
cs: Jméno serveru, pro který se certifikát vydává. Toto pole musíte vyplnit. (commonName)

note: Type: string Description
en: Email Address
cs: Emailová adresa

note: Type: string Description
en: The email address that should be associated with the certificate.
cs: Emailová adresa, která má být spojena s certifikátem.

note: Type: title Description
en: Configure an SSL Certificate.
cs: Nastavení SSL certifikátu.
