discover 1.5 - en to ca translation catalogue (70 entries)

en: Can't run following command:
ca: No es pot executar l'ordre següent:

en: Cant' run following command: %s
ca: No es pot executar l'ordre següent: %s

en: Something is wrong
ca: Alguna cosa està malament

en: 
    Probing CDROM drive...
ca: 
    S'està explorant la unitat de CD-ROM...

en: 	Probing ATAPI/IDE cdrom drive...
ca: 	S'està explorant la unitat de CD-ROM ATAPI/IDE...

en: 		Found %s on %s
ca: 		S'ha trobat %s a %s

en: 	Probing SCSI cdrom drive...
ca: 	S'està explorant la unitat de CD-ROM SCSI...

note: Note to translators: This are the device types, as they will be shown e.g. in HardDrake's device list
en: CPU
ca: UCP

en: Memory
ca: Memòria

en: Floppy Drives
ca: Unitats de disquet

en: Disks
ca: Discs

en: CD-ROMs
ca: CD-ROM

en: Tapes
ca: Cintes

en: Network Device Cards
ca: Targetes de dispositiu de xarxa

en: Modem
ca: Mòdem

en: Videocards
ca: Targetes de vídeo

en: TV Cards
ca: Targetes de TV

en: Soundcards
ca: Targetes de so

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Printer
ca: Impressora

en: Scanner
ca: Escànner

en: Other Devices
ca: Altres dispositius

en: IDE Interfaces
ca: Interfícies IDE

en: SCSI Interfaces
ca: Interfícies SCSI

en: USB Interfaces
ca: Interfícies USB

en: ISDN Adapters
ca: Adaptadors XDSI

en: WebCams
ca: Càmeres web

en: Bridge
ca: Pont

en: Unknown Devices
ca: Dispositius desconeguts

en: 
    Probing CPU...
ca: 
    S'està explorant la UCP...

en: 	Found %s %s
ca: 	S'ha trobat trobat %s %s

en: 		Found %s %s on %s
ca: 		S'ha trobat %s %s a %s

en: 
    Probing ethernet card...
ca: 
    S'està explorant la targeta de xarxa...

en: 	Probing PCI ethernet card...
ca: 	S'està explorant la targeta de xarxa PCI...

en: 		Found %s %s
ca: 		S'ha trobat %s %s

en: 	Probing ISA ethernet card...
ca: 	S'està explorant la targeta de xarxa ISA...

en: 	Probing PCMCIA ethernet card...
ca: 	S'està explorant la targeta de xarxa PCMCIA...

en: 	Probing PowerPC interface...
ca: 	S'està explorant la interfície PowerPC...

en: 
    Probing floppy drive...
ca: 
    S'està explorant la unitat de disquet...

en: 	Probing FDC floppy drive...
ca: 	S'està explorant la unitat de disquet FDC...

en: 		Found %s
ca: 		Trobat %s

en: 	Probing IDE floppy drive...
ca: 	S'està explorant la unitat de disquet IDE...

en: 	Probing SCSI floppy drive...
ca: 	S'està explorant la unitat de disquet SCSI...

en: !!! Error while trying to interrogate the ISA PnP cards !!!
ca: S'ha produït un error en intentar interrogar a les targetes ISA PnP!

en: !!! Error while trying to get IRQ/DMA information !!!
ca: S'ha produït un error en intentar aconseguir la informació IRQ/DMA!

note: Note to translators: `%s %s' = `PACKAGE VERSION'
en: This report has been generated by %s %s
ca: Aquest informe ha estat generat per %s %s

en: vendor
ca: distribuïdor

en: frequency
ca: freqüència

en: flags
ca: senyals

en: bugs
ca: errors fortuïts

en: free
ca: lliure

en: shared
ca: compartida

en: buffers
ca: memòries intermèdies

en: cached
ca: a la memòria cau

en: module
ca: mòdul

en: device
ca: dispositiu

en: size(512k-blocks)
ca: mida (blocs de 512 kB)

en: heads
ca: capçals

en: cylinders
ca: cilindres

en: server
ca: servidor

en: memory
ca: memòria

en: speed
ca: velocitat

en: DOS_equivalent
ca: Equivalent del DOS

en: 
    modem_detect(): Couldn't open previously open port %s
ca: 
    modem_detect(): No s'ha pogut obrir el port prèviament obert %s

note: IMPORTANT: The following comments are needet, otherwise we won't get the strings i18n'ed :-\  (they have to stay AFTER the defines)
en: Can't allocate memory!
ca: No es pot assignar memòria!

note: _("Can't allocate memory!\n")
en: Can't open file `%s' for reading!
ca: No es pot obrir el fitxer «%s» per a la lectura!

note: _("Can't open file `%s' for reading!\n")
en: Can't open file `%s' for writing!
ca: No es pot obrir el fitxer «%s» per a l'escriptura!

note: _("Can't open file `%s' for writing!\n")
en: Can't get kernel version
ca: No es pot obtenir la versió del nucli

note: _("Can't get kernel version\n")
en: You must have a kernel version superior at 2.1.120
ca: Us cal una versió del nucli superior a la 2.1.120

note: _("You must have a kernel version superior at 2.1.120\n")
en: Error in ioctl request!
ca: S'ha produït un error en la sol·licitud ioctl!
