discover1 - en to sq translation catalogue (72 entries)

en: Can't run following command:
sq: Nuk mund të ekzekutoj komandën e mëposhtme:

en: Something is wrong
sq: Diçka nuk ecën

en: 
    Probing CDROM drive...
sq: 
    Duke kontrolluar për lexues CDROM...

en: 	Probing ATAPI/IDE cdrom drive...
sq: 	Duke kontrolluar për lexues cdrom ATAPI/IDE...

en: 	Probing SCSI cdrom drive...
sq: 	Duke kontrolluar për lexues cdrom SCSI...

en: Memory
sq: Memorje

en: Floppy Drives
sq: Lexues Floppy

en: Disks
sq: Disqe

en: CD-ROMs
sq: CD-ROMë

en: Tapes
sq: Shirita memorje

en: Network Device Cards
sq: Karta Dispozitivash Rrjeti

en: Videocards
sq: Kartë Video

en: TV Cards
sq: Kartë TV

en: Soundcards
sq: Kartë Zëri

en: Mouse
sq: Mi

en: Scanner
sq: Skaner

en: Other Devices
sq: Dispozitivë të Tjerë

en: IDE Interfaces
sq: Ndërfaqe IDE

en: SCSI Interfaces
sq: Ndërfaqe SCSI

en: USB Interfaces
sq: Përballje USB

en: ISDN Adapters
sq: Përshtatës ISDN

en: WebCams
sq: WebKamera

en: Bridge
sq: Urë Rrjeti

en: Unknown Devices
sq: Dispozitiv i Panjohur

en: 
    Probing CPU...
sq: 
    Duke kontrolluar për CPU...

en: 	Found %s %s
sq: 	U gjet %s %s

en: 		Found %s %s on %s
sq: 		U gjet %s %s në %s

en: 
    Probing ethernet card...
sq: 
    Duke kontrolluar për kartë rrjeti...

en: 	Probing PCI ethernet card...
sq: 	Duke kontrolluar për kartë rrjeti PCI...

en: 		Found %s %s
sq: 		U gjet %s %s

en: 	Probing ISA ethernet card...
sq: 	Duke kontrolluar për kartë rrjeti ISA...

en: 	Probing SBUS ethernet card...
sq: 	Duke kontrolluar për kartë rrjeti SBUS...

en: 	Probing PCMCIA ethernet card...
sq: 	Duke kontrolluar për kartë rrjeti PCMCIA...

en: 	Probing PowerPC interface...
sq: 	Duke kontrolluar për kartë rrjeti PowerPC...

en: 
    Probing floppy drive...
sq: 
    Duke kontrolluar për lexues diskete...

en: 	Probing FDC floppy drive...
sq: 	Duke kontrolluar për lexues diskete FDC...

en: 		Found %s on %s
sq: 		U gjet %s në %s

en: 		Found %s
sq: 		U gjet %s

en: 	Probing IDE floppy drive...
sq: 	Duke kontrolluar për lexues diskete IDE...

en: 	Probing SCSI floppy drive...
sq: 	Duke kontrolluar për lexues diskete SCSI...

en: !!! Error while trying to interrogate the ISA PnP cards !!!
sq: !!! GAbim ndërsa po përpiqesha të pyesja kartat PnP ISA !!!

en: !!! Error while trying to get IRQ/DMA information !!!
sq: !!! Gabim ndërsa po përpiqesha të merrja të dhënat IRQ/DMA !!!

note: Note to translators: `%s %s' = `PACKAGE VERSION'
en: This report has been generated by %s %s
sq: Ky raportim u nxorr nga %s %s

en: vendor
sq: shitësi

en: model
sq: modeli

en: frequency
sq: frekuenca

en: flags
sq: flamujt

en: bugs
sq: gabime

en: total
sq: të përgjithshme

en: free
sq: të lirë

en: shared
sq: e përbashkët

en: cached
sq: në cache

en: free_swap
sq: swap_i_lirë

en: total_swap
sq: swap_i_përgjithshëm

en: module
sq: modul

en: device
sq: dispozitiv

en: size(512k-blocks)
sq: madhësia(në blloqe-512k)

en: heads
sq: koka

en: sectors
sq: sektorë

en: cylinders
sq: cilindra

en: server
sq: shërbyes

en: memory
sq: memorje

en: clockchip
sq: ora e chip-it

en: speed
sq: shpejtësia

en: DOS_equivalent
sq: ekuivalenti_në_DOS

en: 
    modem_detect(): Couldn't open previously open port %s
sq: 
    modem_detect(): E pamundur hapja e portës hapur më parë %s

note: IMPORTANT: The following comments are needet, otherwise we won't get the strings i18n'ed :-\  (they have to stay AFTER the defines)
en: Can't allocate memory!
sq: I pamundur rezervimi i memorjes!

note: _("Can't allocate memory!\n")
en: Can't open file `%s' for reading!
sq: E pamundur hapja për lexim e kartelës `%s'!

note: _("Can't open file `%s' for reading!\n")
en: Can't open file `%s' for writing!
sq: E pamundur hapja në shkrim e kartelës `%s'!

note: _("Can't open file `%s' for writing!\n")
en: Can't get kernel version
sq: E pamundur marrja e versionit të kernelit

note: _("Can't get kernel version\n")
en: You must have a kernel version superior at 2.1.120
sq: Versioni i kernelit duhet të jetë më i madh se 2.1.120

note: _("You must have a kernel version superior at 2.1.120\n")
en: Error in ioctl request!
sq: Gabim në kërkesën e ioctl!
