win32-loader - en to sq translation catalogue (47 entries)

note: translate: The name of your language _in English_ (must be restricted to ascii)
en: English
sq: Albanian

en: Debian-Installer Loader
sq: Ngarkues Debian-Instaluesi

en: Cannot find win32-loader.ini.
sq: Nuk mund të gjej win32-loader.ini.

en: win32-loader.ini is incomplete.  Contact the provider of this medium.
sq: win32-loader.ini është i paplotë.  Kontakto furnizuesin e këtij mjeti.

en: This program has detected that your keyboard type is "$0".  Is this correct?
sq: Ky program zbuloi që lloji i tastierës tënde është "$0".  A është kjo e saktë?

en: Please send a bug report with the following information:
    
     - Version of Windows.
     - Country settings.
     - Real keyboard type.
     - Detected keyboard type.
    
    Thank you.
sq: Të lutem dërgo një raport gabimi me të dhënat e mëposhtme:
    
     - Versionin e Windows-it.
     - Rregullimet e vendndodhjes.
     - Llojin e tastierës së vërtetë.
     - Llojin e tastierës së zbuluar.
    
    Faleminderit.

en: There doesn't seem to be enough free disk space in drive $c.  For a complete desktop install, it is recommended to have at least 3 GB.  If there is already a separate disk or partition to install Debian, or if you plan to replace Windows completely, you can safely ignore this warning.
sq: Nuk ngjan të ketë hapësirë të mjaftueshme në diskun $c.  Për një instalim të plotë, këshillohet të ketë të paktën 3 GB.  Nëse ekziston një disk apo ndarje e veçantë për të instaluar Debian, ose nëse planifikon të zëvendësosh Windows, mund ta injorosh pa problem këtë paralajmërim.

en: Error: not enough free disk space.  Aborting install.
sq: Gabim: hapësirë e pamjaftueshme disku.  Duke lënë instalimin.

en: This program doesn't support Windows $windows_version yet.
sq: Ky program ende nuk suporton Windows $windows_version.

en: The version of Debian you're trying to install is designed to run on modern, 64-bit computers.  However, your computer is uncapable of running 64-bit programs.
    
    Use the 32-bit ("i386") version of Debian, or the Multi-arch version which is able to install either of them.
    
    This installer will abort now.
sq: Versioni i Debian që po përpiqesh të instalosh është planifikuar të xhirojë në kompjuterat modernë 64-bit.  Pra, kompjuteri yt është i paaftë të punojë me programe 64-bit.
    
    Përdor versionin 32-bit ("i386") të Debian-it, ose versionin Multi-arch i cili është i aftë të instalojë njërin prej tyre.
    
    Ky instalues do të përfundojë tani.

en: Your computer is capable of running modern, 64-bit operating systems.  However, the version of Debian you're trying to install is designed to run on older, 32-bit hardware.
    
    You may still proceed with this install, but in order to take the most advantage of your computer, we recommend that you use the 64-bit ("amd64") version of Debian instead, or the Multi-arch version which is able to install either of them.
    
    Would you like to abort now?
sq: Kompjuteri yt është i aftë të xhirojë sisteme operues modernë 64-bit.  Megjithatë, versioni i Debian-it që po përpiqesh të instalosh është planifikuar të punojë në hardware të vjetër 32-bit.
    
    Mund të vazhdosh me këtë instalim, por që të marrësh më të mirën nga kompjuteri yt, të këshillojmë të përdorësh versionin 64-bit ("amd64") të Debian-it, ose versionin Multi-arch që arrin të instalojë njërin prej tyre.
    
    Dëshiron ta lësh tani?

en: Select install mode:
sq: Zgjidh mënyrën e instalimit:

en: Normal mode.  Recommended for most users.
sq: Mënyra normale.  E këshillueshme për shumë përdorues.

en: Expert mode.  Recommended for expert users who want full control of the install process.
sq: Mënyra eksperte.  E këshillueshme për përdorues ekspertë që duan kontroll të plotë të procesit të instalimit.

en: Select action:
sq: Zgjidh veprimin:

en: Install Debian GNU/Linux on this computer.
sq: Instalo Debian GNU/Linux në këtë kompjuter.

en: Repair an existing Debian system (rescue mode).
sq: Riparo një sistem Debian ekzistues (mënyrë shpëtimi).

en: Graphical install
sq: Instalim grafik

en: Text install
sq: Instalim tekstual

en: Downloading %s
sq: Duke shkarkuar %s

en: Connecting ...
sq: Duke u lidhur...

en: second
sq: sekonda

en: minute
sq: minuta

en: hour
sq: orë

en: %dkB (%d%%) of %dkB at %d.%01dkB/s
sq: %dkB (%d%%) e %dkB me %d.%01dkB/s

en:  (%d %s%s remaining)
sq:  (mungojnë %d %s%s)

en: Select which version of Debian-Installer to use:
sq: Zgjidh cilin version të Instaluesit Debian të përdorësh:

en: Stable release.  This will install Debian "stable".
sq: Botimi i qëndrueshëm.  Ky do të instalojë Debian "stable".

en: Daily build.  This is the development version of Debian-Installer.  It will install Debian "testing" by default, and may be capable of installing "stable" or "unstable" as well.
sq: Botimi i përditshëm.  Ky është versioni i zhvillimit së Debian-Instaluesit.  Do të instalojë Debian "testing" si të parazgjedhur, dhe versionin "stable" ose "unstable" gjithashtu.

en: It is recommended that you check for known issues before using a daily build.  Would you like to do that now?
sq: Këshillohet që të kontrollosh për probleme të njohura përpara se të përdorësh botimin e përditshëm.  Dëshiron ta bësh tani këtë?

en: Desktop environment:
sq: Mjedis hapësire pune:

en: None
sq: Asnjë

en: Debian-Installer Loader will be setup with the following parameters.  Do NOT change any of these unless you know what you're doing.
sq: Ngarkuesi i Debian-Instaluesit do të rregullohet me parametrat e mëposhtëm.  MOS ndrysho asnjë prej tyre në mos po dite atë që bën.

en: Proxy settings (host:port):
sq: Rregullimet Proxy (hosti:porta):

en: Location of boot.ini:
sq: Vendndodhja e boot.ini:

en: Debconf preseed line:
sq: Rreshti paraardhës i Debconf:

en: Base URL for netboot images (linux and initrd.gz):
sq: URL bazë për imazhet e netboot (linux dhe initrd.gz):

en: Error
sq: Gabim

en: Error: failed to copy $0 to $1.
sq: Gabim: dështova në kopjimin e $0 tek $1.

en: Error: unable to run $0.
sq: Gabim: e pamundur të xhirojë $0.

en: Error: failed to parse bcdedit.exe output.
sq: Gabim: dështova në analizimin e prodhimit të bcdedit.exe.

en: Error: $boot_ini not found.  Is this really Windows $windows_version?
sq: Gabim: $boot_ini nuk u gjet.  A është vërtet ky Windows $windows_version?

en: VERY IMPORTANT NOTICE:\n\n
sq: VËREJTJE SHUMË E RËNDËSISHME:\n\n

note: translate: The following two strings are mutualy exclusive.  win32-loader will display one or the other depending on version of Windows. Take into account that either option has to make sense in our current context (i.e. be careful when using pronouns, etc).
en: The second stage of this install process will now be started.  After your confirmation, this program will restart Windows in DOS mode, and automaticaly load Debian Installer.\n\n
sq: Hapi i dytë i këtij procesi instalimi do të fillojë tani.  Pas konfirmimit tënd, ky program do të rinisë Windows në DOS, dhe do të ngarkojë automatikisht Instaluesin Debian.\n\n

en: You need to reboot in order to proceed with your Debian install.  During your next boot, you will be asked whether you want to start Windows or Debian Installer.  Choose Debian Installer to continue with the install process.\n\n
sq: Duhet të rindezësh kompjuterin që të ecësh me instalimin Debian.  Gjatë nisjes së re, do të pyetesh nëse dëshiron të fillosh Windows apo Instaluesin Debian.  Zgjidh Instaluesin Debian që të vazhdosh me procesin e instalimit.\n\n

en: During the install process, you will be offered the possibility of either reducing your Windows partition to install Debian or completely replacing it.  In both cases, it is STRONGLY RECOMMENDED that you have previously made a backup of your data.  Nor the authors of this loader neither the Debian project will take ANY RESPONSIBILITY in the event of data loss.\n\nOnce your Debian install is complete (and if you have chosen to keep Windows in your disk), you can uninstall the Debian-Installer Loader through the Windows Add/Remove Programs dialog in Control Panel.
sq: Gjatë procesit të instalimit, do të të jepet mundësia e zvogëlimit të ndarjes tënde Windows për të instaluar Debian ose për ta zëvendësuar tërësisht atë.  Në të dyja rastet, KËSHILLOHET FUQIMISHT ruajtja paraprake e të dhënave të tua.  As autorët e këtij ngarkuesi, as projekti Debian do të marrin NDONJË PËRGJEGJËSI në rast se humbin të dhëna.\n\nSapo instalimi Debian përfundon (dhe ti ke zgjedhur të mbash Windows në diskun tënd), mund të çinstalosh Ngarkuesin e Debian-Instaluesit me anë të dialogut Windows Shto/Hiq Programe në Panelin e Kontrollit.

en: Do you want to reboot now?
sq: Dëshiron ta rindezësh tani?
