atftp 0.8.0-2 - en to ro translation catalogue (24 entries)

note: Type: string Description
en: Server timeout:
ro: Durata timpului de așteptare a serverului:

note: Type: string Description
en: How many seconds the main thread waits before exiting.
ro: Specificați câte secunde așteaptă firul principal al programului înainte de a ieși.

note: Type: string Description
en: Retry timeout:
ro: Durata timpului de așteptare înainte de reîncercare:

note: Type: string Description
en: How many seconds to wait for a reply before retransmitting a packet.
ro: Specificați câte secunde trebuie să se aștepte un răspuns înainte de a retransmite un pachet.

note: Type: string Description
en: Maximum number of threads:
ro: Numărul maxim de fire de execuție:

note: Type: string Description
en: Maximum number of concurrent threads that can be running.
ro: Numărul maxim de fire de execuție simultane care pot rula.

note: Type: select Description
en: Verbosity level:
ro: Nivelul de detaliere al înregistrărilor din jurnal:

note: Type: select Description
en: Level of logging. 7 logs everything including debug logs. 1 will log only the system critical logs. 5 (LOG_NOTICE) is the default value.
ro: Nivelul de înregistrare a evenimentelor în jurnal: 7 înregistrează totul, inclusiv informațiile de depanare, 1 va înregistra numai informațiile critice ale sistemului, 5 „LOG_NOTICE” (informațiile de notificare) este valoarea implicită.

note: Type: boolean Description
en: Enable 'timeout' support?
ro: Activați gestionarea opțiunii „timeout” a TFTP?

note: Type: boolean Description
en: Enable 'tsize' support?
ro: Activați gestionarea opțiunii „tsize” a TFTP?

note: Type: boolean Description
en: Enable 'blksize' support?
ro: Activați gestionarea opțiunii „blksize” a TFTP?

note: Type: boolean Description
en: Enable 'windowsize' support?
ro: Activați gestionarea opțiunii „windowsize” a TFTP?

note: Type: boolean Description
en: Enable multicast support?
ro: Activați gestionarea difuzării multiple (multicast)?

note: Type: string Description
en: TTL for multicast packets:
ro: TTL pentru pachetele de difuzare multiplă (multicast):

note: Type: string Description
en: Port to listen for tftp request:
ro: Port pentru a asculta cererea tftp:

note: Type: string Description
en: Port range for multicast file transfer:
ro: Intervalul de porturi pentru transferul de fișiere de difuzare multiplă (multicast):

note: Type: string Description
en: Multicast transfer will use any available port in a given set. For example, "2000-2003, 3000" allow atftpd to use port 2000 to 2003 and 3000.
ro: Transferul de difuzare multiplă (multicast) va utiliza orice port disponibil dintr-un set dat. De exemplu, „2000-2003, 3000” permite «atftpd» să utilizeze porturile de la 2000 până la 2003 și portul 3000.

note: Type: string Description
en: Address range for multicast transfer:
ro: Intervalul de adrese pentru transferul de difuzare multiplă (multicast):

note: Type: string Description
en: Multicast transfer will use any available addresses from a given set of addresses. Syntax is "a.b.c.d-d,a.b.c.d,..."
ro: Transferul de difuzare multiplă (multicast) va folosi orice adrese disponibile dintr-un anumit set de adrese. Sintaxa este „a.b.c.d-d,a.b.c.d,...”

note: Type: boolean Description
en: Log to file instead of journal/syslog?
ro: Doriți înregistrarea mesajelor într-un fișier-jurnal în loc de utilizarea jurnalului de «syslog»?

note: Type: string Description
en: Log file:
ro: Fișierul-jurnal:

note: Type: string Description
en: A file where atftpd will write its logs. This file will be made writable for the user 'nobody' and group 'nogroup'.
ro: Un fișier în care «atftpd» își va scrie mesajele informative. Acest fișier va putea fi scris de către utilizatorul „nobody” și grupul „nogroup”.

note: Type: string Description
en: Base directory:
ro: Directorul bază:

note: Type: string Description
en: The directory tree from where atftpd can serve files. That directory must be world readable.
ro: Directorul de bază al arborelui de directoare de unde «atftpd» poate servi fișierele. Directorul respectiv trebuie să poată fi citit de toată lumea.
