menu - en to cs translation catalogue (68 entries)

en: Zero-size argument to print function.
cs: Funkci print byl zadán argument nulové velikosti.

en: install-menu: checking directory %1
cs: install-menu: kontroluji adresář %1

en: install-menu: creating directory %1:
cs: install-menu: vytvářím adresář %1:

en: Could not create directory(%1): %2
cs: Nepodařilo se vytvořit adresář(%1): %2

en: Could not change directory(%1): %2
cs: Nepodařilo se změnit adresář(%1): %2

en: install-menu: directory %1 already exists
cs: install-menu: adresář %1 již existuje

note: Do not translate supported
en: install-menu: [supported]: name=%1
cs: install-menu: [supported]: jméno=%1

en: Menu entry lacks mandatory field "%1".
cs: Položce menu chybí povinné pole "%1".

en: Unknown value for field %1="%2".
cs: Neznámá hodnota pole %1="%2".

note: Do not translate quoted text
en: install-menu: "hotkeycase" can only be "sensitive" or "insensitive"
cs: install-menu: "hotkeycase" může být pouze "sensitive" nebo "insensitive"

en: install-menu: Warning: Unknown identifier `%1' on line %2 in file %3. Ignoring.
cs: install-menu: Varování: Neznámý identifikátor `%1' na řádku %2 v souboru %3. Ignoruji.

en: install-menu: %1 must be defined in menu-method %2
cs: install-menu: %1 musí být definována v menu-method %2

en: Cannot open file %1 (also tried %2).
cs: Nemohu otevřít soubor %1 (zkusil jsem i %2).

en: Cannot open file %1.
cs: Nemohu otevřít soubor %1.

en: In order to be able to create the user config file(s) for the window manager,
    the above file needs to be writeable (and/or the directory needs to exist).
cs: Abych mohl vytvořit uživatelské konfigurační soubory pro správce oken,
    musí být zmíněné soubory zapisovatelné (a/nebo musí existovat adresář).

en: Warning: the string %1 did not occur in template file %2
cs: Varování: řetězec %1 se neobjevil v šabloně %2

note: Don't translate quoted string
en: install-menu [-vh] <menu-method>
      Read menu entries from stdin in "update-menus --stdout" format
      and generate menu files using the specified menu-method.
      Options to install-menu:
         -h --help    : this message
            --remove  : remove the menu instead of generating it.
         -v --verbose : be verbose
cs: install-menu [-vh] <metoda-menu>
      Načte položky menu ze stdin ve formátu "update-menus --stdout"
      a vygeneruje soubory menu pomocí zadané metody-menu.
      Volby install-menu:
         -h --help    : tato nápověda
            --remove  : místo vytvoření menu smaže.
         -v --verbose : bude upovídanější

en: install-menu: no menu-method script specified!
cs: install-menu: nebyl zadán skript menu-method !

en: Cannot open script %1 for reading.
cs: Nemohu otevřít skript %1 pro čtení.

en: Warning: script %1 does not provide removemenu, menu not deleted
cs: Varování: skript %1 neposkytuje removemenu, menu nebylo odstraněno

en: Running: "%1"
cs: Spouštím: "%1"

en: install-menu: %1: aborting
cs: install-menu: %1: přerušuji

en: Number of arguments to function %1 does not match.
cs: Neodpovídá počet argumentů funkce %1.

en: Unknown function: "%1"
cs: Neznámá funkce: "%1"

en: Indirectly used, but not defined function: "%1"
cs: Nepřímo použitá, ale nedefinovaná funkce: "%1"

en: Unknown identifier: "%1"
cs: Neznámý identifikátor: "%1"

en: Encoding conversion error: "%1"
cs: Chyba při převodu kódování: "%1"

en: Unknown error.
cs: Neznámá chyba.

en: Unknown error, message=%1
cs: Neznámá chyba, zpráva=%1

en: Unable to open file "%1".
cs: Nelze otevřít soubor "%1".

en: Failed to pipe data through "%1" (pipe opened for reading).
cs: Nemohu protlačit data přes "%1" (roura otevřena pro čtení).

en: %1: missing required tag: "%2"
cs: %1: chybí vyžadovaná značka: "%2"

en: (probably) stdin
cs: (pravděpodobně) stdin

en: In file "%1", at (or in the definition that ends at) line %2:
cs: V souboru "%1" na řádku %2 (nebo v definici, která zde končí):

en: Somewhere in input file:
cs: Někde ve vstupním souboru:

en: Unexpected end of file.
cs: Neočekávaný konec souboru.

en: Unexpected end of line.
cs: Neočekávaný konec řádku.

en: Identifier expected.
cs: Očekáván identifikátor.

en: Expected: "%1"
cs: Očekáván: "%1"

en: Unexpected character: "%1"
cs: Neočekávaný znak: "%1"

en: Boolean (either true or false) expected.
    Found: "%1"
cs: Očekávána pravdivostní hodnota (pravda nebo nepravda).
    Nalezeno: "%1"

en: Unknown compat mode: "%1"
cs: Neznámý režim: "%1"

en: replacewith($string, $replace, $with): $replace and $with must have the same length.
cs: replacewith($string, $replace, $with): $replace a $with musí mít stejnou délku.

en: file %1 line %2:
    Discarding entry requiring missing package %3.
cs: soubor %1 řádek %2:
    Zahazuji položku vyžadující chybějící balík %3.

note: Translation here and below refer to the file /etc/menu-methods/translate_menus that allow to rename and reorganize menu entries automatically. It does not refer to the localisation (translation to other languages).
en: Reading translation rules in %1.
cs: Čtu překladová pravidla v %1.

en: Reading installed packages list...
cs: Čtu seznam nainstalovaných balíků...

en: Execution of %1 generated no output or returned an error.
cs: Spuštění %1 nevytvořilo žádný výstup, ani nevrátilo chybu.

en: Skipping file because of errors...
cs: Přeskakuji soubor kvůli chybám...

en: Reading menu-entry files in %1.
cs: Čtu soubory menu-entry v %1.

en: Error reading %1.
cs: Chyba čtení %1.

en: %1 menu entries found (%2 total).
cs: Nalezených položek: %1 (celkem %2).

en: Running method: %1 --remove
cs: Spouštím metodu: %1 --remove

en: Script %1 could not be executed.
cs: Skript %1 nemohl být spuštěn.

en: Script %1 returned error status %2.
cs: Skript %1 skončil v chybovém stavu %2.

en: Script %1 received signal %2.
cs: Skript %1 obdržel signál %2.

en: Running method: %1
cs: Spouštím metodu: %1

en: Cannot create pipe.
cs: Nemohu vytvořit rouru.

en: Running menu-methods in %1.
cs: Spouštím menu-methods v %1.

en: Other update-menus processes are already locking %1, quitting.
cs: Jiné procesy update-menus již mají zamknutý %1, končím.

en: Cannot lock %1: %2 - Aborting.
cs: Nemohu zamknout %1: %2 - Přerušuji.

en: Cannot write to lockfile %1 - Aborting.
cs: Nemohu zapisovat do zámku %1 - Přerušuji.

en: Cannot remove lockfile %1.
cs: Nemohu odstranit zámek %1.

en: Update-menus is run by user.
cs: Update-menus je spuštěn uživatelem.

en: Waiting for dpkg to finish (forking to background).
    (checking %1)
cs: Čekám na dokončení dpkg (větvím na pozadí).
    (kontroluji %1)

en: Further output (if any) will appear in %1.
cs: Další (pokud nějaký) výstup se objeví v %1.

en: Dpkg is not locking dpkg status area, good.
cs: Dpkg nezamyká stavovou oblast dpkg, dobře.

note: This is the update-menus --help message
en: Usage: update-menus [options] 
    Gather packages data from the menu database and generate menus for
    all programs providing menu-methods, usually window-managers.
      -d                     Output debugging messages.
      -v                     Be verbose about what is going on.
      -h, --help             This message.
      --menufilesdir=<dir>   Add <dir> to the lists of menu directories to search.
      --menumethod=<method>  Run only the menu method <method>.
      --nodefaultdirs        Disable the use of all the standard menu directories.
      --remove               Remove generated menus instead.
      --stdout               Output menu list in format suitable for piping to
                             install-menu.
      --version              Output version information and exit.
cs: Použití: update-menus [volby] 
    Z databáze menu posbírá data o balících a vytvoří menu pro všechny
    programy, které poskytují menu-methods, což jsou obvykle správcové oken.
      -d                     Vypíše ladicí hlášky.
      -v                     Bude upovídaný o probíhajících akcích.
      -h, --help             Tato nápověda.
      --menufilesdir=<adr>   Přidá <adr> do seznamu adresářů pro prohledávání.
      --menumethod=<metoda>  Spustí pouze metodu <metoda>.
      --nodefaultdirs        Zakáže použití všech standardních adresářů.
      --stdout               Vypíše seznam menu ve formátu vhodném pro použití
                             v programu install-menu.
      --version              Vypíše informace o verzi a skončí.

en: Unknown install condition "%1" (currently, only "package" is supported).
cs: Neznámá instalační podmínka "%1" (nyní je podporována pouze "package").
