apt - en to nb translation catalogue (531 entries)

en: Package %s version %s has an unmet dep:
nb: Pakken %s versjon %s har et uinnfridd avhengighetsforhold:

en: Unable to locate package %s
nb: Klarer ikke å finne pakken %s

en: Total package names :
nb: Plassmengde pakkenavn:

en:   Normal packages:
nb:   Vanlige pakker:

en:   Pure virtual packages:
nb:   Rent virtuelle pakker:

en:   Single virtual packages:
nb:   Enkle virtuelle pakker:

en:   Mixed virtual packages:
nb:   Sammensatte virtuelle pakker:

en:   Missing:
nb:   Mangler:

en: Total distinct versions:
nb: Antall unike versjoner:

en: Total Distinct Descriptions:
nb: Antall unike beskrivelser:

en: Total dependencies:
nb: Antall avhengighetsforhold:

en: Total ver/file relations:
nb: Antall forhold versjon/fil:

en: Total Desc/File relations:
nb: Antall forhold beskrivelse/fil:

en: Total Provides mappings:
nb: Antall tilbudte tilknyttinger:

en: Total globbed strings:
nb: Antall utvidede strenger:

en: Total dependency version space:
nb: Total plass for avhengighetsforhold/versjoner:

en: Total slack space:
nb: Plass brukt av slark:

en: Total space accounted for:
nb: Samlet mengde redegjort plass:

en: Package file %s is out of sync.
nb: Pakkefila %s er ikke oppdatert.

en: You must give exactly one pattern
nb: Du må oppgi nøyaktig ett mønster

en: No packages found
nb: Fant ingen pakker

en: Package files:
nb: Pakkefiler:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
nb: Mellomlageret er ikke oppdatert, kan ikke kryssreferere til en pakkefil

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
nb: Låste pakker:

en: (not found)
nb: (ikke funnet)

note: Installed version
en:   Installed:
nb:   Installert:

en: (none)
nb: (ingen)

note: Candidate Version
en:   Candidate:
nb:   Kandidat:

en:   Package pin:
nb:   Pakke låst til:

note: Show the priority tables
en:   Version table:
nb:   Versjonstabell:

en: %s %s for %s compiled on %s %s
nb: %s %s for %s kompilert på %s %s

en: Usage: apt-cache [options] command
           apt-cache [options] add file1 [file2 ...]
           apt-cache [options] showpkg pkg1 [pkg2 ...]
           apt-cache [options] showsrc pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache is a low-level tool used to manipulate APT's binary
    cache files, and query information from them
    
    Commands:
       add - Add a package file to the source cache
       gencaches - Build both the package and source cache
       showpkg - Show some general information for a single package
       showsrc - Show source records
       stats - Show some basic statistics
       dump - Show the entire file in a terse form
       dumpavail - Print an available file to stdout
       unmet - Show unmet dependencies
       search - Search the package list for a regex pattern
       show - Show a readable record for the package
       depends - Show raw dependency information for a package
       rdepends - Show reverse dependency information for a package
       pkgnames - List the names of all packages
       dotty - Generate package graphs for GraphVis
       xvcg - Generate package graphs for xvcg
       policy - Show policy settings
    
    Options:
      -h   This help text.
      -p=? The package cache.
      -s=? The source cache.
      -q   Disable progress indicator.
      -i   Show only important deps for the unmet command.
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
    See the apt-cache(8) and apt.conf(5) manual pages for more information.
nb: Bruk: apt-cache [innstillinger] kommando
          apt-cache [innstillinger] add fil1 [fil2 ...]
          apt-cache [innstillinger] showpkg pakke1 [pakke2 ...]
          apt-cache [innstillinger] showsrc pakke1 [pakke2 ...]
    
    apt-cache er et lavnivå-verktøy, som brukes til å håndtere APT sine binære
    lagerfiler, og spørre dem om informasjon.
    
    Ordrer:
       add - Legg en fil til kildelageret
       gencaches - Bygg lagrene for både pakke og kildekode
       showpkg - Vis overordnet informasjon om en enkelt pakke
       showsrc - Vis data om kildekoden
       stats - Vis en enkel statistikk
       dump - Vis fila med liste over tilgjengelige pakker i kompakt form
       dumpavail - Send hele lista over tilgjengelige pakker til standard ut
       unmet - Vis uinnfridde avhengighetsforhold
       search - Søk i pakkelista etter et regulært uttrykkr
       show - Vis et lesbart oppslag for pakken
       depends - Vis rå informasjon om avhengighetsforholdene for pakken
       rdepends - Vis informasjon om de reverserte avhengighetsforholdene for pakken
       pkgnames - List alle pakkenavn
       dotty - Lag pakke-grafer for GraphVis
       xvcg - Lag pakke-grafer for xvcg
       policy - Vis regelinnstillingerr
    
    Innstillinger:
      -h   Denne hjelpeteksten
      -p=? Pakkelageret.
      -s=? Kildekodelageret.
      -q   Ikke vis framdrift.
      -i   Vis bare viktige avhengighetsforhold for kommandoen «unmet».
      -c=? Les denne innstillingsfila.
      -o=? Sett en vilkårlig innstilling, f.eks. -o dir::cache=/tmp
    Les manualsidene apt-cache(8) og apt.conf(5) for mer informasjon.

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 2.1r1 Disk 1'
nb: Oppgi et navn for disken, eksempelvis «Debian 2.1r1 disk 1»

en: Please insert a Disc in the drive and press enter
nb: Sett inn en disk i lagringsenheten og trykk Enter

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
nb: Gjenta denne prosessen for resten av CD-ene i ditt sett.

en: Arguments not in pairs
nb: Ikke parvise argumenter

en: Usage: apt-config [options] command
    
    apt-config is a simple tool to read the APT config file
    
    Commands:
       shell - Shell mode
       dump - Show the configuration
    
    Options:
      -h   This help text.
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
nb: Bruk: apt-config [innstillinger] kommando
    
    apt-config er et enkelt verktøy til å lese APTs innstillingsfil
    
    Ordrer:
       shell - Skallmodus
       dump - Vis innstillingene
    
    Innstillinger:
      -h   Denne hjelpeteksten
      -c=? Les denne innstillingsfila.
      -o=? Sett en vilkårlig innstilling, f.eks. -o dir::cache=/tmp

en: %s not a valid DEB package.
nb: %s er ikke en gyldig debianpakke.

en: Usage: apt-extracttemplates file1 [file2 ...]
    
    apt-extracttemplates is a tool to extract config and template info
    from debian packages
    
    Options:
      -h   This help text
      -t   Set the temp dir
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
nb: Bruk: apt-extracttemplates fil1 [fil2 ...]
    
    apt-extracttemplates er et verktøy til å hente ut informasjon om innstillinger
    og maler fra debianpakker.
    
    Innstillinger:
      -h   Denne hjelpeteksten
      -t   Lag en midlertidig mappe
      -c=? Les denne innstillingsfila.
      -o=? Sett en vilkårlig innstilling, f.eks. -o dir::cache=/tmp

en: Unable to write to %s
nb: Kan ikke skrive til %s

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
nb: Kan ikke fastslå debconf-versjonen. Er debconf installert?

en: Package extension list is too long
nb: Lista over pakkeutvidelser er for lang

en: Error processing directory %s
nb: Feil ved lesing av katalogen %s

en: Source extension list is too long
nb: Lista over kildeutvidelser er for lang

en: Error writing header to contents file
nb: Feil ved skriving av topptekst til innholdsfila

en: Error processing contents %s
nb: Det oppsto en feil ved lesing av %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
nb: Bruk: apt-ftparchive [innstillinger] ordre
    Ordrer: packages binærsti [overstyringsfil [sti-prefiks]]
              sources kildesti [overstyringsfil [sti-prefiks]]
              contents sti
              release sti
              generate config [grupper]
              clean config
    
    apt-ftparchive oppretter indeksfiler for debianarkiver. Mange ulike
    metoder er støttet - fra helautomatiske til funksjonelle
    erstatninger for dpkg-scanpackages og dpkg-scansources.
    
    apt-ftparchive oppretter «Packages»-filer fra et tre med debianpakker.
    «Packages»-fila inneholder alle kontrollfeltene fra hver pakke i tillegg til
    MD5-nøkkel og filstørrelse. Du kan bruke en overstyringsfil for å tvinge
    gjennom verdier for prioritet og kategori.
    
    apt-ftparchive kan på samme måte opprette kildefiler fra et tre
    med .dsc-filer. Du kan bruke en overstyringsfil med --source-override.
    
    Kommandoene «packages» og «sources» skal kjøres i rota av katalogtreet.
    «Binærsti» skal peke til toppkatalogen for det rekursive søket, og
    overstyringsfila skal inneholde innstillinger for overstyring.
    Sti-prefikset blir lagt til feltene for filnavn, dersom det er oppgitt. Her er
    et eksempel på bruk i debianarkivet:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Innstillinger:
      -h    Vis denne hjelpeteksten.
      --md5 Styrer MD5-opprettelsen
      -s=?  Overstyringsfil for kildekode.
      -q    Stille.
      -d=?  Velger om du vil bruke en mellomlagerdatabase.
      --no-delink Bruk avlusingsmodus med «delinking».
      --contents  Styrer opprettelse av innholdsfila.
      -c=?  Les denne oppsettsfila.
      -o=? Setter en vilkårlig innstilling

en: No selections matched
nb: Ingen utvalg passet

en: Some files are missing in the package file group `%s'
nb: Enkelte filer mangler i pakkegruppa «%s»

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
nb: Databasen er ødelagt. Filnavnet er endret til %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
nb: Databasen er gammel, forsøker å oppgradere %s

en: DB format is invalid. If you upgraded from a older version of apt, please remove and re-create the database.
nb: DB-formatet er ugyldig. Hvis du oppgraderte fra en eldre versjon av apt, fjern og så gjenopprett databasen.

en: Unable to open DB file %s: %s
nb: Klarte ikke å åpne Databasefila %s: %s

en: Failed to stat %s
nb: Klarte ikke å få statusen på %s

en: Archive has no control record
nb: Arkivet har ingen kontrollpost

en: Unable to get a cursor
nb: Klarte ikke å finne en peker

en: W: Unable to read directory %s
nb: A: Klarte ikke å lese katalogen %s

en: W: Unable to stat %s
nb: A: Klarte ikke å få statusen på %s

en: E:
nb: F:

en: W:
nb: A:

en: E: Errors apply to file
nb: F: Det er feil ved fila

en: Failed to resolve %s
nb: Klarte ikke å slå opp %s

en: Tree walking failed
nb: Klarte ikke å finne fram i treet

en: Failed to open %s
nb: Klarte ikke å åpne %s

en: Failed to readlink %s
nb: Klarte ikke å lese lenken %s

en: Failed to unlink %s
nb: Klarte ikke å oppheve lenken %s

en: *** Failed to link %s to %s
nb: *** Klarte ikke å lenke %s til %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
nb:  DeLink-grensa på %s B er nådd.

en: Archive had no package field
nb: Arkivet har ikke noe pakkefelt

en:   %s has no override entry
nb:   %s har ingen overstyringsoppføring

en:   %s maintainer is %s not %s
nb:  %s-vedlikeholderen er %s, ikke %s

en:   %s has no source override entry
nb:   %s har ingen kildeoverstyringsoppføring

en:   %s has no binary override entry either
nb:   %s har ingen binæroverstyringsoppføring heller

en: Internal error, could not locate member %s
nb: Intern feil, fant ikke medlemmet %s

en: realloc - Failed to allocate memory
nb: realloc - Klarte ikke å tildele minne

en: Unable to open %s
nb: Klarte ikke å åpne %s

en: Malformed override %s line %lu #1
nb: Ugyldig overstyring %s linje %lu #1

en: Malformed override %s line %lu #2
nb: Ugyldig overstyring %s linje %lu #2

en: Malformed override %s line %lu #3
nb: Ugyldig overstyring %s linje %lu #3

en: Failed to read the override file %s
nb: Klarte ikke å lese overstyringsfila %s

en: Unknown compression algorithm '%s'
nb: Ukjent komprimeringsalgoritme «%s»

en: Compressed output %s needs a compression set
nb: Komprimert utdata %s trenger et komprimeringssett

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
nb: Klarte ikke å opprette IPC-rør til underprosessen

en: Failed to create FILE*
nb: Klarte ikke å opprette FILE*

en: Failed to fork
nb: Klarte ikke å forgreine prosess

en: Compress child
nb: Komprimer barneprosess

en: Internal error, failed to create %s
nb: Intern feil, klarte ikke å opprette %s

en: Failed to create subprocess IPC
nb: Klarte ikke å opprette underprosessen IPC

en: Failed to exec compressor
nb: Klarte ikke å kjøre komprimeringen

en: decompressor
nb: dekomprimering

en: IO to subprocess/file failed
nb: Klarte ikke å kommunisere med underprosess/fil

en: Failed to read while computing MD5
nb: Klarte ikke å lese under utregning av MD5

en: Problem unlinking %s
nb: Problem ved oppheving av lenken til %s

en: Failed to rename %s to %s
nb: Klarte ikke å endre navnet på %s til %s

en: Y
nb: J

en: Regex compilation error - %s
nb: Kompileringsfeil i regulært uttrykk - %s

en: The following packages have unmet dependencies:
nb: Følgende pakker har uinnfridde avhengighetsforhold:

en: but %s is installed
nb: men %s er installert

en: but %s is to be installed
nb: men %s skal installeres

en: but it is not installable
nb: men lar seg ikke installere

en: but it is a virtual package
nb: men er en virtuell pakke

en: but it is not installed
nb: men er ikke installert

en: but it is not going to be installed
nb: men skal ikke installeres

en:  or
nb:  eller

en: The following NEW packages will be installed:
nb: Følgende NYE pakker vil bli installert:

en: The following packages will be REMOVED:
nb: Følgende pakker vil bli FJERNET:

en: The following packages have been kept back:
nb: Følgende pakker er holdt tilbake:

en: The following packages will be upgraded:
nb: Følgende pakker vil bli oppgradert:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
nb: Følgende pakker vil bli NEDGRADERT:

en: The following held packages will be changed:
nb: Følgende pakker vil bli endret:

en: %s (due to %s)
nb: %s (pga. %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
nb: ADVARSEL: Følgende essensielle pakker vil bli fjernet.
    Dette bør IKKE gjøres, med mindre du vet nøyaktig hva du gjør!

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
nb: %lu oppgraderte, %lu nylig installerte,

en: %lu reinstalled,
nb: %lu installert på nytt,

en: %lu downgraded,
nb: %lu nedgraderte,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
nb: %lu å fjerne og %lu ikke oppgradert.

en: %lu not fully installed or removed.
nb: %lu pakker ikke fullt installert eller fjernet.

en: Correcting dependencies...
nb: Retter på avhengighetsforhold ...

en:  failed.
nb:  mislyktes.

en: Unable to correct dependencies
nb: Klarer ikke å rette på avhengighetsforholdene

en: Unable to minimize the upgrade set
nb: Klarer ikke å minimere oppgraderingsettet

en:  Done
nb:  Utført

en: You might want to run `apt-get -f install' to correct these.
nb: Du vil kanskje kjøre «apt-get -f install» for å rette på dette.

en: Unmet dependencies. Try using -f.
nb: Uinnfridde avhengighetsforhold - Prøv «-f».

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
nb: ADVARSEL: Følgende pakker ble ikke autentisert!

en: Authentication warning overridden.
nb: Autentiseringsadvarsel overstyrt.

en: Install these packages without verification [y/N]?
nb: Installer disse pakkene uten verifikasjon [j/N]?

en: Some packages could not be authenticated
nb: Noen pakker ble ikke autentisert

en: There are problems and -y was used without --force-yes
nb: Det oppsto problemer og «-y» ble brukt uten «--force-yes»

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
nb: Intern feil, InstallPackages ble kalt med ødelagte pakker!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
nb: Pakker trenges å fjernes, men funksjonen er slått av.

en: Internal error, Ordering didn't finish
nb: Intern feil, sortering fullførte ikke

en: Unable to lock the download directory
nb: Klarer ikke å låse nedlastingsmappa

en: The list of sources could not be read.
nb: Kan ikke lese kildlista.

en: How odd.. The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
nb: Så rart ... Størrelsene stemmer ikke overens, send en e-post til apt@packages.debian.org

en: Need to get %sB/%sB of archives.
nb: Må hente %sB/%sB med arkiver.

en: Need to get %sB of archives.
nb: Må hente %sB med arkiver.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
nb: Etter denne operasjonen vil %sB ekstra diskplass bli brukt.

en: After this operation, %sB disk space will be freed.
nb: Etter denne operasjonen vil %sB diskplass bli ledig.

en: Couldn't determine free space in %s
nb: Klarte ikke bestemme ledig plass i %s

en: You don't have enough free space in %s.
nb: Dessverre, ikke nok ledig plass i %s

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
nb: «Bare trivielle endringer» ble angitt, men dette er ikke en triviell endring.

en: Yes, do as I say!
nb: Ja, gjør som jeg sier!

en: You are about to do something potentially harmful.
    To continue type in the phrase '%s'
     ?]
nb: Du er iferd med å utføre en mulig skadelig handling.
    For å fortsette skriv inn teksten «%s»
     ?]

en: Abort.
nb: Avbryter.

en: Do you want to continue [Y/n]?
nb: Vil du fortsette [Y/n]?

en: Failed to fetch %s  %s
nb: Klarte ikke å skaffe %s  %s

en: Some files failed to download
nb: Noen av filene kunne ikke lastes ned

en: Download complete and in download only mode
nb: Nedlasting fullført med innstillinga «bare nedlasting»

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
nb: Klarte ikke å hente alle arkivene. Du kan prøve med «apt-get update» eller «--fix-missing».

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
nb: «--fix-missing» og bytte av media støttes nå ikke

en: Unable to correct missing packages.
nb: Klarer ikke å rette på manglende pakker.

en: Aborting install.
nb: Avbryter istallasjonen.

en: Note, selecting %s instead of %s
nb: Merk, velger %s istedenfor %s

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
nb: Omgår %s - den er allerede installert eller ikke satt til oppgradering.

en: Package %s is not installed, so not removed
nb: Pakken %s er ikke installert, og derfor heller ikke fjernet

en: Package %s is a virtual package provided by:
nb: Pakken %s er en virtuell pakke, som oppfylt av:

en:  [Installed]
nb:  [Installert]

en: You should explicitly select one to install.
nb: Du må velge en pakke som skal installeres.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
nb: Pakken %s er ikke tilgjengelig, men en annen pakke henviser til den.
    Dette kan bety at pakken mangler, er utgått, eller bare finnes 
    tilgjengelig fra en annen kilde.

en: However the following packages replace it:
nb: Følgende pakker erstatter den imidlertid:

en: Package %s has no installation candidate
nb: Pakken %s har ingen installasjonskandidat

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
nb: Det er ikke mulig å installere %s på nytt - den kan ikke nedlastes.

en: %s is already the newest version.
nb: %s er allerede nyeste versjon.

en: Release '%s' for '%s' was not found
nb: Utgave «%s» av «%s» ble ikke funnet

en: Version '%s' for '%s' was not found
nb: Versjon «%s» av «%s» ble ikke funnet

en: Selected version %s (%s) for %s
nb: Utvalgt versjon %s (%s) for %s

en: The update command takes no arguments
nb: Oppdaterings-kommandoen tar ingen argumenter

en: Unable to lock the list directory
nb: Kan ikke låse listemappa

en: Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.
nb: Klarte ikke å laste ned alle oversiktfilene. De ble ignorerte, eller gamle ble brukt isteden.

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
nb: Vi skal ikke slette ting, kan ikke starte auto-fjerner (AutoRemover)

en: The following packages were automatically installed and are no longer required:
nb: Følgende pakker ble automatisk installert og er ikke lenger påkrevet:

en: Use 'apt-get autoremove' to remove them.
nb: Bruk «apt-get autoremove» for å fjerne dem.

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
nb: Hmm, det ser ut som auto-fjerneren (AutoRemover) ødela noe, og det skal
    virkelig ikke skje. Send inn en feilmelding til apt-utviklerne.

en: The following information may help to resolve the situation:
nb: Følgende informasjon kan være til hjelp med å løse problemet:

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
nb: Intern feil, autofjerneren (AutoRemover) ødela noe

en: Internal error, AllUpgrade broke stuff
nb: Intern feil - «AllUpgrade» ødela noe

en: Couldn't find task %s
nb: Klarte ikke å finne oppgave %s

en: Couldn't find package %s
nb: Klarte ikke å finne pakken %s

en: Note, selecting %s for regex '%s'
nb: Merk, velger %s istedenfor det regulære uttrykket «%s»

en: %s set to manually installed.
nb: %s satt til manuell installasjon.

en: You might want to run `apt-get -f install' to correct these:
nb: Du vil kanskje utføre «apt-get -f install» for å rette på disse:

en: Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).
nb: Uinnfridde avhengighetsforhold. Prøv «apt-get -f install» uten pakker (eller angi en løsning).

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
nb: Noen pakker kunne ikke installeres. Dette kan bety at du har bedt om
    en umulig tilstand eller, hvis du bruker den ustabile utgaven av Debian,
    at visse kjernepakker ennå ikke er laget eller flyttet ut av «Incoming» for
    distribusjonen.

en: Since you only requested a single operation it is extremely likely that
    the package is simply not installable and a bug report against
    that package should be filed.
nb: Ettersom du bare bestilte et enkelt inngrep er det overveiende sannsynlig
    at pakken helt enkelt ikke kan installeres, og du bør fylle ut en feilmelding.

en: Broken packages
nb: Ødelagte pakker

en: The following extra packages will be installed:
nb: Følgende ekstra pakker vil bli installert.

en: Suggested packages:
nb: Foreslåtte pakker:

en: Recommended packages:
nb: Anbefalte pakker

en: Calculating upgrade...
nb: Beregner oppgradering...

en: Failed
nb: Mislyktes

en: Done
nb: Utført

en: Internal error, problem resolver broke stuff
nb: Intern feil, problemløser ødela noe

en: Must specify at least one package to fetch source for
nb: Du må angi minst en pakke du vil ha kildekoden til

en: Unable to find a source package for %s
nb: Klarer ikke å finne en kildekodepakke for %s

en: Skipping already downloaded file '%s'
nb: Hopper over allerede nedlastet fil «%s»

en: You don't have enough free space in %s
nb: Du har ikke nok ledig plass i %s

en: Need to get %sB/%sB of source archives.
nb: Trenger å skaffe %sB av %sB fra kildekodearkivet.

en: Need to get %sB of source archives.
nb: Trenger å skaffe %sB fra kildekodearkivet.

en: Fetch source %s
nb: Skaffer kildekode %s

en: Failed to fetch some archives.
nb: Klarte ikke å skaffe alle arkivene.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
nb: Omgår utpakking av allerede utpakket kilde i %s

en: Unpack command '%s' failed.
nb: Utpakkingskommandoen «%s» mislyktes.

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
nb: Sjekk om pakken «dpkg-dev» er installert.

en: Build command '%s' failed.
nb: Byggekommandoen «%s» mislyktes.

en: Child process failed
nb: Barneprosessen mislyktes

en: Must specify at least one package to check builddeps for
nb: Du må angi minst en pakke du vil sjekke «builddeps» for

en: Unable to get build-dependency information for %s
nb: Klarer ikke å skaffe informasjon om bygge-avhengighetene for %s

en: %s has no build depends.
nb: %s har ingen avhengigheter.

en: %s dependency for %s cannot be satisfied because the package %s cannot be found
nb: Kravet %s for %s kan ikke oppfylles fordi pakken %s ikke finnes

en: %s dependency for %s cannot be satisfied because no available versions of package %s can satisfy version requirements
nb: Kravet %s for %s kan ikke oppfylles fordi det ikke finnes noen tilgjengelige versjoner av pakken %s som oppfyller versjonskravene

en: Failed to satisfy %s dependency for %s: Installed package %s is too new
nb: Klarte ikke å tilfredsstille %s avhengighet for %s: den installerte pakken %s er for ny

en: Failed to satisfy %s dependency for %s: %s
nb: Klarte ikke å tilfredsstille %s avhengighet for %s: %s

en: Build-dependencies for %s could not be satisfied.
nb: Klarte ikke å tilfredstille bygg-avhengighetene for %s.

en: Failed to process build dependencies
nb: Klarte ikke å behandle forutsetningene for bygging

en: Supported modules:
nb: Støttede moduler:

en: Usage: apt-get [options] command
           apt-get [options] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [options] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get is a simple command line interface for downloading and
    installing packages. The most frequently used commands are update
    and install.
    
    Commands:
       update - Retrieve new lists of packages
       upgrade - Perform an upgrade
       install - Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
       remove - Remove packages
       autoremove - Remove all automatic unused packages
       purge - Remove and purge packages
       source - Download source archives
       build-dep - Configure build-dependencies for source packages
       dist-upgrade - Distribution upgrade, see apt-get(8)
       dselect-upgrade - Follow dselect selections
       clean - Erase downloaded archive files
       autoclean - Erase old downloaded archive files
       check - Verify that there are no broken dependencies
    
    Options:
      -h  This help text.
      -q  Loggable output - no progress indicator
      -qq No output except for errors
      -d  Download only - do NOT install or unpack archives
      -s  No-act. Perform ordering simulation
      -y  Assume Yes to all queries and do not prompt
      -f  Attempt to continue if the integrity check fails
      -m  Attempt to continue if archives are unlocatable
      -u  Show a list of upgraded packages as well
      -b  Build the source package after fetching it
      -V  Show verbose version numbers
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
    See the apt-get(8), sources.list(5) and apt.conf(5) manual
    pages for more information and options.
                           This APT has Super Cow Powers.
nb: Bruk: apt-get [innstillinger] kommando
          apt-get [innstillinger] install|remove pakke1 [pakke2 ...]
          apt-get [innstillinger] source pakke1 [pakke2 ...]
    
    apt-get er et enkelt grensesnitt som kan brukes fra kommandolinja for å laste ned og
    installere pakker. De kommandoene som brukes mest er «update» og «install».
    
    Ordrer:
       update - Hent nye pakkelister
       upgrade - Utfør en oppgradering
       install - Installér nye pakker (Bruk pakkenavn - ikke filnavn (foo.deb))
       remove - Fjern pakker
       autoremove - Fjern alle automatisk ubrukte pakker
       purge - Fjern og rydd opp etter pakker
       source - Last ned kildekode fra arkivene
       build-dep - Sett opp bygge-forutsetninger for kildekodepakker
       dist-upgrade - Oppgradér utgave, les apt-get(8)
       dselect-upgrade - Følg «dselect» sine anbefalinger
       clean - Slett nedlastede arkivfiler
       autoclean - Slett gamle nedlastede arkivfiler
       check - Se etter om det finnes brutte avhengigheter
    
    Innstillinger:
      -h  Denne hjelpteksten.
      -q  Loggbar tilbakemelding - ikke vis framdrift
      -qq Ingen tilbakemelding - bortsett fra feilmeldinger
      -d  Bare nedlasting - IKKE installér eller pakk ut arkivfilene
      -s  Simulering - bare simuler kommandoen
      -y  Anta Ja til alle forespørsler uten å spørre
      -f  Prøv å fortsette hvis integritetstesten mislykkes
      -m  Prøv å fortsette når pakker mangler
      -u  Vis liste med oppgraderte pakker
      -b  Bygg pakken etter at kildekoden er lastet ned
      -V  Vis fullstendige versjonsnummere
      -c=? Les denne innstillingsfila
      -o=? Sett en vilkårlig innstilling, f.eks. -o dir::cache=/tmp
    Les manualsiden apt-get(8), sources.list(5) and apt.conf(5)
    for mer informasjon og flere innstillinger
                           Denne APT har kraften til en Superku.

en: Hit
nb: Funnet

en: Get:
nb: Hent:

en: Err
nb: Feil

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
nb: Hentet %sB på %s (%sB/s)

en:  [Working]
nb:  [Arbeider]

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press enter
nb: Bytte av media: sett inn CD-en som er merket
      «%s»
    i «%s» og trykk «Enter»

en: Unknown package record!
nb: Ukjent pakkeoppføring

en: Usage: apt-sortpkgs [options] file1 [file2 ...]
    
    apt-sortpkgs is a simple tool to sort package files. The -s option is used
    to indicate what kind of file it is.
    
    Options:
      -h   This help text
      -s   Use source file sorting
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
nb: Bruk: apt-sortpkgs [innstillinger] fil1 [fil2 ...]
    
    apt-sortpkgs er et enkelt redskap til å sortere pakkefiler. Innstillingen
    -s brukes til å angi hvilken filtype det er.
    
    Innstillinger:
      -h   Denne hjelpeteksten
      -s   Bruk filsortering
      -c=? Les denne innstillingsfila.
      -o=? Sett en vilkårlig innstilling, f.eks. -o dir::cache=/tmp

en: Bad default setting!
nb: Feil standardinnstilling!

en: Press enter to continue.
nb: Trykk «Enter» og fortsett

en: Some errors occurred while unpacking. I'm going to configure the
nb: Feil oppsto ved utpakkinga. Setter nå opp de installerte pakkene.

en: packages that were installed. This may result in duplicate errors
nb: Det kan lede til fordobling av feil eller feil forårsaket av

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
nb: manglende forutsetninger. Det er greit, bare de nevnte feilene er

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
nb: av betydning. Sett dem i stand dem og kjør [I]nstall igjen.

en: Merging available information
nb: Fletter tilgjengelig informasjon

en: Failed to create pipes
nb: Klarte ikke å opprette rør

en: Failed to exec gzip
nb: Klarte ikke å kjøre gzip

en: Corrupted archive
nb: Ødelagt arkiv

en: Tar checksum failed, archive corrupted
nb: Tar-sjekksummen mislykkes, arkivet er ødelagt

en: Unknown TAR header type %u, member %s
nb: Ukjent TAR-hode: type %u, medlem %s

en: Invalid archive signature
nb: Ugyldig arkivsignatur

en: Error reading archive member header
nb: Feil ved lesing av arkivmedlemshode

en: Invalid archive member header
nb: Ugyldig arkivmedlemshode

en: Archive is too short
nb: Arkivet er for kort

en: Failed to read the archive headers
nb: Klarte ikke å lese arkivhodene

en: DropNode called on still linked node
nb: DropNode ble startet på et knutepunkt som ennå er lenket

en: Failed to locate the hash element!
nb: Fant ikke nøkkelelementet.

en: Failed to allocate diversion
nb: Klarte ikke å tildele avledning

en: Internal error in AddDiversion
nb: Intern feil i AddDiversion

en: Trying to overwrite a diversion, %s -> %s and %s/%s
nb: Prøver å skrive over en avledning, %s -> %s og %s/%s

en: Double add of diversion %s -> %s
nb: Dobbel tillegging av avledning %s -> %s

en: Duplicate conf file %s/%s
nb: Dobbel oppsettsfil %s/%s

en: Failed to write file %s
nb: Klarte ikke å skrive fila %s

en: Failed to close file %s
nb: Klarte ikke å lukke fila %s

en: The path %s is too long
nb: Stien %s er for lang

en: Unpacking %s more than once
nb: Pakker ut %s mer enn en gang

en: The directory %s is diverted
nb: Katalogen %s er avledet

en: The package is trying to write to the diversion target %s/%s
nb: Pakken prøver å skrive til avledningsmålet %s/%s

en: The diversion path is too long
nb: Avledningsstien er for lang

en: The directory %s is being replaced by a non-directory
nb: Mappa %s blir byttet ut med noe som ikke er en mappe

en: Failed to locate node in its hash bucket
nb: Fant ikke knutepunktet i dens hash-spann

en: The path is too long
nb: Stien er for lang

en: Overwrite package match with no version for %s
nb: Skriver over pakketreff uten versjon for %s

en: File %s/%s overwrites the one in the package %s
nb: Fila %s/%s skriver over den tilsvarende fila i pakken %s

en: Unable to read %s
nb: Klarer ikke å lese %s

en: Unable to stat %s
nb: Klarte ikke å få statusen på %s

en: Failed to remove %s
nb: Klarte ikke å fjerne %s

en: Unable to create %s
nb: Klarte ikke å opprette %s

en: Failed to stat %sinfo
nb: Klarte ikke å få statusen på %sinfo

en: The info and temp directories need to be on the same filesystem
nb: Infokatalogen og den midlertidige katalogen må være på det samme filsystemet

note: Build the status cache
en: Reading package lists
nb: Leser pakkelister

en: Failed to change to the admin dir %sinfo
nb: Klarte ikke å bytte til adminkatalogen %sinfo

en: Internal error getting a package name
nb: Intern feil ved henting av pakkenavn

en: Reading file listing
nb: Les filliste

en: Failed to open the list file '%sinfo/%s'. If you cannot restore this file then make it empty and immediately re-install the same version of the package!
nb: Klarte ikke å åpne listefila «%sinfo/%s». Dersom du ikke kan gjenopprette denne fila, bør du opprette den som en tom fil og installere den samme versjonen av pakken på nytt.

en: Failed reading the list file %sinfo/%s
nb: Klarte ikke å lese listefila %sinfo/%s

en: Internal error getting a node
nb: Intern feil ved henting av node

en: Failed to open the diversions file %sdiversions
nb: Klarte ikke å åpne avledningsfila %sdiversions

en: The diversion file is corrupted
nb: Avledningsfila er ødelagt

en: Invalid line in the diversion file: %s
nb: Ugyldig linje i avledningsfila: %s

en: Internal error adding a diversion
nb: Det oppsto en intern feil når avledningen ble lagt til

en: The pkg cache must be initialized first
nb: Pakkelageret må klargjøres først

en: Failed to find a Package: header, offset %lu
nb: Fant ikke «Package:»-linje, offset %lu

en: Bad ConfFile section in the status file. Offset %lu
nb: Ødelagt «ConfFile»-del i statusfila. Offset %lu

en: Error parsing MD5. Offset %lu
nb: Feil ved tolking av MD5. Offset %lu

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
nb: Dette er ikke et gyldig DEB-arkiv, mangler «%s»-medlemmet

en: This is not a valid DEB archive, it has no '%s', '%s' or '%s' member
nb: Dette er ikke et gyldig DEB-arkiv, det har ikke noe «%s»-, «%s»- eller «%s»-medlem

en: Couldn't change to %s
nb: Klarte ikke å bytte til %s

en: Internal error, could not locate member
nb: Intern feil, fant ikke medlem

en: Failed to locate a valid control file
nb: Fant ingen gyldig kontrollfil

en: Unparsable control file
nb: Kontrollfila kan ikke tolkes

en: Unable to read the cdrom database %s
nb: Klarer ikke å lese CD-databasen %s

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
nb: Bruk «apt-cdrom» for å gjøre denne CD-plata tilgjengelig for APT. Du kan ikke bruke «apt-get update» til å legge til nye CD-plater.

en: Wrong CD-ROM
nb: Feil CD-plate

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
nb: Klarer ikke å avmontere CD-plata i %s. Det kan hende plata fremdeles er i bruk.

en: Disk not found.
nb: Disk ikke funnet.

en: File not found
nb: Fant ikke fila

en: Failed to stat
nb: Klarte ikke å få status

en: Failed to set modification time
nb: Klarte ikke å sette endringstidspunkt

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
nb: Ugyldig adresse. Lokale adresser kan ikke starte med //

note: Login must be before getpeername otherwise dante won't work.
en: Logging in
nb: Logger inn

en: Unable to determine the peer name
nb: Klarte ikke å fastslå navnet på motparten

en: Unable to determine the local name
nb: Klarte ikke å fastslå det lokale navnet

en: The server refused the connection and said: %s
nb: Tjeneren nektet oss å kople til og sa: %s

en: USER failed, server said: %s
nb: USER mislykkes, tjeneren sa: %s

en: PASS failed, server said: %s
nb: PASS mislykkes, tjeneren sa: %s

en: A proxy server was specified but no login script, Acquire::ftp::ProxyLogin is empty.
nb: En mellomtjener er oppgitt, men ikke noe innloggingsskript. Feltet «Acquire::ftp::ProxyLogin» er tomt.

en: Login script command '%s' failed, server said: %s
nb: Kommandoen «%s» i innlogginsskriptet mislykkes, tjeneren sa: %s

en: TYPE failed, server said: %s
nb: TYPE mislykkes, tjeneren sa: %s

en: Connection timeout
nb: Tidsavbrudd på forbindelsen

en: Server closed the connection
nb: Tjeneren lukket forbindelsen

en: Read error
nb: Lesefeil

en: A response overflowed the buffer.
nb: Et svar oversvømte bufferen.

en: Protocol corruption
nb: Protokollødeleggelse

en: Write error
nb: Skrivefeil

en: Could not create a socket
nb: Klarte ikke å opprette en sokkel

en: Could not connect data socket, connection timed out
nb: Klarte ikke å kople til datasokkelen, tidsavbrudd på forbindelsen

en: Could not connect passive socket.
nb: Klarte ikke å koble til en passiv sokkel.

en: getaddrinfo was unable to get a listening socket
nb: getaddrinfo klarte ikke å opprette en lyttesokkel

en: Could not bind a socket
nb: Klarte ikke å binde til sokkel

en: Could not listen on the socket
nb: Klarte ikke å lytte til sokkel

en: Could not determine the socket's name
nb: Klarte ikke å avgjøre sokkelnavnet

en: Unable to send PORT command
nb: Klarte ikke å sende PORT-kommandoen

en: Unknown address family %u (AF_*)
nb: Ukjent adressefamilie %u (AF_*)

en: EPRT failed, server said: %s
nb: EPRT mislykkes, tjeneren sa: %s

en: Data socket connect timed out
nb: Tidsavbrudd på tilkoblingen til datasokkelen

en: Unable to accept connection
nb: Klarte ikke å godta tilkoblingen

en: Problem hashing file
nb: Problem ved oppretting av nøkkel for fil

en: Unable to fetch file, server said '%s'
nb: Klarte ikke å hente fila, tjeneren sa «%s»

en: Data socket timed out
nb: Tidsavbrudd på datasokkelen

en: Data transfer failed, server said '%s'
nb: Dataoverføringen mislykkes, tjeneren sa «%s»

note: Get the files information
en: Query
nb: Spørring

en: Unable to invoke
nb: Klarte ikke å starte

en: Connecting to %s (%s)
nb: Kobler til %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
nb: Klarte ikke å opprette en sokkel for %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
nb: Klarte ikke å starte forbindelsen til %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
nb: Klarte ikke å koble til %s:%s (%s), tidsavbrudd på forbindelsen

en: Could not connect to %s:%s (%s).
nb: Klarte ikke å koble til %s:%s (%s).

note: We say this mainly because the pause here is for the ssh connection that is still going
en: Connecting to %s
nb: Kobler til %s

en: Could not resolve '%s'
nb: Klarte ikke å slå opp «%s»

en: Temporary failure resolving '%s'
nb: Midlertidig feil ved oppslag av «%s»

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i)
nb: Noe galt skjedde ved oppslag av «%s:%s» (%i)

en: Unable to connect to %s %s:
nb: Klarte ikke å koble til %s %s:

en: Couldn't access keyring: '%s'
nb: Klarte ikke å slå opp i nøkkelring; «%s»

en: E: Argument list from Acquire::gpgv::Options too long. Exiting.
nb: E: Argumentliste fra Acquire::gpgv::Options for lang. Avbryter.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
nb: Intern feil: God signatur, men kunne bestemme nøkkelfingeravtrykk?!

en: At least one invalid signature was encountered.
nb: Minst en ugyldig signatur ble funnet.

en: Could not execute '%s' to verify signature (is gnupg installed?)
nb: Klarte ikke kjøre «%s» for å verifisere signaturen (er gnupg installert?)

en: Unknown error executing gpgv
nb: Ukjent feil ved kjøring av gpgv

en: The following signatures were invalid:
nb: De følgende signaturene var ugyldige:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
nb: De følgende signaturene kunne ikke verifiseres fordi den offentlige nøkkelen ikke er tilgjengelig:

en: Couldn't open pipe for %s
nb: Klarte ikke å åpne rør for %s

en: Read error from %s process
nb: Lesefeil fra %s-prosessen

en: Waiting for headers
nb: Venter på hoder

en: Got a single header line over %u chars
nb: Fikk en enkel hodelinje over %u tegn

en: Bad header line
nb: Ødelagt hodelinje

en: The HTTP server sent an invalid reply header
nb: HTTP-tjeneren sendte et ugyldig svarhode

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
nb: HTTP-tjeneren sendte et ugyldig «Content-Length»-hode

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
nb: HTTP-tjeneren sendte et ugyldig «Content-Range»-hode

en: This HTTP server has broken range support
nb: Denne HTTP-tjeneren har ødelagt støtte for område

en: Unknown date format
nb: Ukjent datoformat

en: Select failed
nb: Utvalget mislykkes

en: Connection timed out
nb: Tidsavbrudd på forbindelsen

en: Error writing to output file
nb: Feil ved skriving til utfil

en: Error writing to file
nb: Feil ved skriving til fil

en: Error writing to the file
nb: Feil ved skriving til fila

en: Error reading from server. Remote end closed connection
nb: Feil ved lesing fra tjeneren. Forbindelsen ble lukket i andre enden

en: Error reading from server
nb: Feil ved lesing fra tjeneren

en: Bad header data
nb: Ødelagte hodedata

en: Connection failed
nb: Forbindelsen mislykkes

en: Internal error
nb: Intern feil

en: Can't mmap an empty file
nb: Kan ikke utføre mmap på en tom fil

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
nb: Kunne ikke lage mmap av %lu bytes

en: Selection %s not found
nb: Fant ikke utvalget %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
nb: Ukjent typeforkortelse: «%c»

en: Opening configuration file %s
nb: Åpner oppsettsfila %s

en: Line %d too long (max %u)
nb: Linje %d er for lang (maks %u)

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
nb: Syntaksfeil %s:%u: Blokka starter uten navn.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
nb: Syntaksfeil %s:%u: Feil på taggen

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
nb: Syntaksfeil %s:%u: Ugyldige angivelser etter verdien

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
nb: Syntaksfeil %s:%u: Direktivene kan bare ligge i det øverste nivået

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
nb: Syntaksfeil %s:%u: For mange nøstede inkluderte filer

en: Syntax error %s:%u: Included from here
nb: Syntaksfeil %s:%u: Inkludert herfra

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
nb: Syntaksfeil %s:%u: Direktivet «%s» er ikke støttet

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
nb: Syntaksfeil %s:%u: Ugyldige angivelser på slutten av fila

en: %c%s... Error!
nb: %c%s ... Feil

en: %c%s... Done
nb: %c%s ... Ferdig

en: Command line option '%c' [from %s] is not known.
nb: Kjenner ikke kommandolinjevalget «%c» (fra %s).

en: Command line option %s is not understood
nb: Skjønner ikke kommandolinjevalget %s

en: Command line option %s is not boolean
nb: Kommandolinjevalget %s er ikke boolsk

en: Option %s requires an argument.
nb: Valget %s krever et argument.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
nb: Valg %s: Angivelsen av oppsettselementet må ha en =<verdi>.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
nb: Valget %s må ha et heltallsargument, ikke «%s»

en: Option '%s' is too long
nb: Valget «%s» er for langt

en: Sense %s is not understood, try true or false.
nb: Skjønner ikke %s. Prøv «true» eller «false».

en: Invalid operation %s
nb: Ugyldig operasjon %s

en: Unable to stat the mount point %s
nb: Klarer ikke å fastsette monteringspunktet %s

en: Unable to change to %s
nb: Klarer ikke å endre %s

en: Failed to stat the cdrom
nb: Klarer ikke å få statusen på CD-spilleren

en: Not using locking for read only lock file %s
nb: Bruker ikke låsing for den skrivebeskyttede låsefila %s

en: Could not open lock file %s
nb: Kunne ikke åpne låsefila %s

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
nb: Bruker ikke låsing på den nfs-monterte låsefila %s

en: Could not get lock %s
nb: Får ikke låst %s

en: Waited for %s but it wasn't there
nb: Ventet på %s, men den ble ikke funnet

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
nb: Underprosessen %s mottok et minnefeilsignal.

en: Sub-process %s returned an error code (%u)
nb: Underprosessen %s ga en feilkode (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
nb: Underprosessen %s avsluttet uventet

en: Could not open file %s
nb: Kunne ikke åpne fila %s

en: read, still have %lu to read but none left
nb: lese, har fremdeles %lu igjen å lese, men ingen igjen

en: write, still have %lu to write but couldn't
nb: skrive, har fremdeles %lu igjen å skrive, men klarte ikke å

en: Problem closing the file
nb: Problem ved låsing av fila

en: Problem unlinking the file
nb: Problem ved oppheving av lenke til fila

en: Problem syncing the file
nb: Problem ved oppdatering av fila

en: Empty package cache
nb: Tomt pakkelager

en: The package cache file is corrupted
nb: Pakkens lagerfil er ødelagt

en: The package cache file is an incompatible version
nb: Pakkens lagerfil er av feil versjon (samvirker ikke)

en: This APT does not support the versioning system '%s'
nb: Denne APT støtter ikke versjonssystemet «%s»

en: The package cache was built for a different architecture
nb: Pakkelageret ble bygd for en annen arkitektur

en: Depends
nb: Avhenger av

en: PreDepends
nb: Forutsetter

en: Suggests
nb: Foreslår

en: Recommends
nb: Anbefaler

en: Conflicts
nb: Er i konflikt med

en: Replaces
nb: Erstatter

en: Obsoletes
nb: Nuller

en: Breaks
nb: Ødelegger

en: important
nb: viktig

en: required
nb: påkrevet

en: standard
nb: vanlig

en: optional
nb: valgfri

en: extra
nb: tillegg

en: Building dependency tree
nb: Skaper oversikt over avhengighetsforhold

en: Candidate versions
nb: Versjons-kandidater

en: Dependency generation
nb: Oppretter avhengighetsforhold

en: Reading state information
nb: Leser tilstandsinformasjon

en: Failed to open StateFile %s
nb: Klarte ikke å åpne StateFile %s

en: Failed to write temporary StateFile %s
nb: Klarte ikke å skrive midlertidig StateFile %s

en: Unable to parse package file %s (1)
nb: Klarer ikke å fortolke pakkefila %s (1)

en: Unable to parse package file %s (2)
nb: Klarer ikke å fortolke pakkefila %s (2)

en: Malformed line %lu in source list %s (URI)
nb: Feil på linje %lu i kildelista %s (nettadresse)

en: Malformed line %lu in source list %s (dist)
nb: Feil på linje %lu i kildelista %s (dist)

en: Malformed line %lu in source list %s (URI parse)
nb: Feil på %lu i kildelista %s (fortolkning av nettadressen)

en: Malformed line %lu in source list %s (absolute dist)
nb: Feil på %lu i kildelista %s (Absolutt dist)

en: Malformed line %lu in source list %s (dist parse)
nb: Feil på %lu i kildelista %s (dist fortolking)

en: Opening %s
nb: Åpner %s

en: Line %u too long in source list %s.
nb: Linje %u i kildelista %s er for lang

en: Malformed line %u in source list %s (type)
nb: Feil på %u i kildelista %s (type)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
nb: Typen «%s» er ukjent i linje %u i kildelista %s

en: Malformed line %u in source list %s (vendor id)
nb: Feil på %u i kildelista %s (selgers id)

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
nb: Den forestående installasjon må midlertidig fjerne den meget viktige pakken %s pga. en konflikt/forutsettelses-løkke. Dette er ofte stygt, men hvis du virkelig vil det, så bruk innstillingen APT::Force-LoopBreak.

en: Index file type '%s' is not supported
nb: Oversiktsfil av typen «%s» støttes ikke

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
nb: Pakka %s trenger å installeres på nytt, men jeg finner ikke lageret for den.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
nb: Feil, pkgProblemResolver::Resolve skapte et brudd, det kan skyldes pakker som holdes tilbake.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
nb: Klarer ikke å rette problemene, noen ødelagte pakker er holdt tilbake.

en: Lists directory %spartial is missing.
nb: Listemappa %spartial mangler.

en: Archive directory %spartial is missing.
nb: Arkivmappa %spartial mangler.

note: only show the ETA if it makes sense two days
en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
nb: Henter fil %li av %li (%s gjenværende)

en: Retrieving file %li of %li
nb: Henter fil %li av %li

en: The method driver %s could not be found.
nb: Finner ikke metode-driveren %s.

en: Method %s did not start correctly
nb: Metoden %s startet ikke korrekt

en: Please insert the disc labeled: '%s' in the drive '%s' and press enter.
nb: Sett inn disken merket «%s» i lagringsenheten «%s» og trykk Enter.

en: Packaging system '%s' is not supported
nb: Pakkesystemet «%s» støttes ikke

en: Unable to determine a suitable packaging system type
nb: Klarer ikke bestemme en passende pakkesystemtype

en: Unable to stat %s.
nb: Klarer ikke finne informasjonom %s.

en: You must put some 'source' URIs in your sources.list
nb: Beklager, du må legge inn noen kilder (nettadresser) i din «sources.list».

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
nb: Pakkelista eller tilstandsfila kunne ikke fortolkes eller åpnes.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
nb: Det kan hende du vil kjøre «apt-get update» for å rette på disse problemene

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
nb: Ugyldig oppslag i foretrekksfila, manglende pakkehode

en: Did not understand pin type %s
nb: Forsto ikke spikring av typen %s

en: No priority (or zero) specified for pin
nb: Ingen prioritet (eller null) spesifisert for pin

en: Cache has an incompatible versioning system
nb: Lageret har et uoverensstemmende versjonssystem

en: Error occurred while processing %s (NewPackage)
nb: Feil oppsto under behandling av %s (NewPackage)

en: Error occurred while processing %s (UsePackage1)
nb: Feil oppsto under behandling av %s (UsePackage1)

en: Error occurred while processing %s (NewFileDesc1)
nb: Feil oppsto under behandling av %s (NewFileDesc1)

en: Error occurred while processing %s (UsePackage2)
nb: Feil oppsto under behandling av %s (UsePackage2)

en: Error occurred while processing %s (NewFileVer1)
nb: Feil oppsto under behandling av %s (NewFileVer1)

en: Error occurred while processing %s (NewVersion1)
nb: Feil oppsto under behandling av %s (NewVersion1)

en: Error occurred while processing %s (UsePackage3)
nb: Feil oppsto under behandling av %s (UsePackage3)

en: Error occurred while processing %s (NewVersion2)
nb: Feil oppsto under behandling av %s (NewVersion2)

en: Error occurred while processing %s (NewFileDesc2)
nb: Feil oppsto under behandling av %s (NewFileDesc2)

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
nb: Jøss, du har overgått antallet pakkenavn denne APT klarer.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
nb: Jøss, du har overgått antallet versjoner denne APT klarer.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
nb: Jøss, du har overgått antallet beskrivelser denne APT klarer.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
nb: Jøss, du har overgått antallet avhengighetsforhold denne APT klarer.

en: Error occurred while processing %s (FindPkg)
nb: Feil oppsto under behandling av %s (FindPkg)

en: Error occurred while processing %s (CollectFileProvides)
nb: Feil oppsto under behandling av %s (CollectFileProvides)

en: Package %s %s was not found while processing file dependencies
nb: Fant ikke pakken %s %s ved behandling av filkrav

en: Couldn't stat source package list %s
nb: Kunne ikke finne informasjon om %s - lista over kildekodepakker

en: Collecting File Provides
nb: Samler inn filtilbud

en: IO Error saving source cache
nb: IO-feil ved lagring av kildekode-lager

en: rename failed, %s (%s -> %s).
nb: klarte ikke å endre navnet, %s (%s -> %s).

en: MD5Sum mismatch
nb: Feil MD5sum

en: Hash Sum mismatch
nb: Hashsummen stemmer ikke

en: There is no public key available for the following key IDs:
nb: Det er ingen offentlig nøkkel tilgjengelig for de følgende nøkkel-ID-ene:

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
nb: Klarte ikke å finne en fil for pakken %s. Det kan bety at du må ordne pakken selv (fordi arkitekturen mangler).

en: I wasn't able to locate file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package.
nb: Klarte ikke å finne en fil for pakken %s. Det kan bety at du må ordne denne pakken selv.

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
nb: Oversiktsfilene er ødelagte. Feltet «Filename:» mangler for pakken %s.

en: Size mismatch
nb: Feil størrelse

en: Vendor block %s contains no fingerprint
nb: Utgivers blokk %s inneholder ikke no fingeravtrykk

en: Using CD-ROM mount point %s
    Mounting CD-ROM
nb: Bruker CD-ROM monteringspunkt %s
    Monterer CD-ROM

en: Identifying..
nb: Indentifiserer..

en: Stored label: %s
nb: Lagret merkelapp: %s

en: Unmounting CD-ROM...
nb: Avmonterer CD-ROM ...

en: Using CD-ROM mount point %s
nb: Bruker CD-ROM monteringspunkt %s

en: Unmounting CD-ROM
nb: Avmonterer CD-ROM

en: Waiting for disc...
nb: Venter på CD-en...

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
nb: Monterer CD-ROM...

en: Scanning disc for index files..
nb: Leter gjennom CD for indeksfiler..

en: Found %u package indexes, %u source indexes, %u translation indexes and %u signatures
nb: Fant %u pakkeindekser, %u kildeindekser, %u oversettelsesindekser og %u signaturer

en: Found label '%s'
nb: Fant merkelapp «%s»

en: That is not a valid name, try again.
nb: Det er ikke et gyldig navn, prøv igjen.

en: This disc is called: 
    '%s'
nb: CD-en er kalt: 
    «%s»

en: Copying package lists...
nb: Kopierer pakkelister...

en: Writing new source list
nb: Skriver ny kildeliste

en: Source list entries for this disc are:
nb: Kildelisteoppføringer for denne CD-en er:

en: Wrote %i records.
nb: Skrev %i poster.

en: Wrote %i records with %i missing files.
nb: Skrev %i poster med %i manglende filer.

en: Wrote %i records with %i mismatched files
nb: Skrev %i poster med %i feile filer.

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
nb: Skrev %i poster med %i manglende filer og %i feile filer.

en: Directory '%s' missing
nb: Mappa «%s» mangler

en: Preparing %s
nb: Forbereder %s

en: Unpacking %s
nb: Pakker ut %s

en: Preparing to configure %s
nb: Forbereder konfigurering %s

en: Configuring %s
nb: Konfigurer %s

en: Processing triggers for %s
nb: Behandler utløsere for %s

en: Installed %s
nb: Installerte %s

en: Preparing for removal of %s
nb: Forbereder fjerning av %s

en: Removing %s
nb: Fjerner %s

en: Removed %s
nb: Fjernet %s

en: Preparing to completely remove %s
nb: Forbereder å fullstendig slette %s

en: Completely removed %s
nb: Fjernet %s fullstendig

en: Can not write log, openpty() failed (/dev/pts not mounted?)
nb: Klarte ikke skrive logg, openpty() feilet (/dev/pts ikke montert?)

en: Could not patch file
nb: Kunne ikke åpne fila %s

en: Connection closed prematurely
nb: Forbindelsen ble uventet stengt
