aptitude - en to sk translation catalogue (804 entries)

en: Display some available commands at the top of the screen
sk: Zobraziť vybrané príkazy hore na obrazovke

en: Hide the menubar when it is not being used
sk: Skryť menu, pokiaľ sa nepoužíva

en: Use a minibuffer-style prompt when possible
sk: Kde je možné, používať výzvy v štýle 'minibufferu'

en: Show partial search results (incremental search)
sk: Zobraziť výsledky čiastočného hľadania (prírastkové hľadanie)

en: Closing the last view exits the program
sk: Zavretím posledného pohľadu sa ukončí program

en: Prompt for confirmation at exit
sk: Pri ukončení vyžadovať potvrdenie

en: Pause after downloading files
sk: Pozastaviť po stiahnutí súborov

en: Never
sk: Nikdy

en: When an error occurs
sk: Keď nastane chyba

en: Always
sk: Vždy

en: Use a 'status-line' download indicator for all downloads
sk: Použiť pre všetky sťahovania iba indikátor v stavovom riadku

en: Display the extended description area by default
sk: Štandardne zobrazovať rozšírenú oblasť na popis

en: Advance to the next item after changing the state of a package
sk: Pri zmene stavu balíku automaticky prejsť na dalšiu položku

en: Automatically show why packages are broken
sk: Automaticky zobrazí, prečo sú balíky porušené

en: The default grouping method for package views
sk: Štandardná metóda zoskupovania balíkov

en: The default display-limit for package views
sk: Štandardné obmedzenie na zobrazenie balíkov

en: The display format for package views
sk: Formát na zobrazenie balíkov

en: The display format for the status line
sk: Formát na zobrazenie stavového riadku

en: The display format for the header line
sk: Formát na zobrazenie hlavičky

en: Automatically upgrade installed packages
sk: Automaticky aktualizovať inštalované balíky

en: Remove obsolete package files after downloading new package lists
sk: Po stiahnutí nových zoznamov balíkov odstrániť staré súbory balíkov

en: URL to use to download changelogs
sk: URL na sťahovanie záznamov o zmenách

en: Display a preview of what will be done before doing it
sk: Pred vlastnou akciou zobraziť, čo sa bude vykonávať

en: Forget which packages are "new" whenever the package lists are updated
sk: Zabudnúť zoznam "nových" balíkov pri každej aktualizácií zoznamu balíkov

en: Forget which packages are "new" whenever packages are installed or removed
sk: Zabudnúť zoznam "nových" balíkov pri každej (od)inštalácií balíkov

en: Warn when attempting to perform a privileged action as a non-root user
sk: Varovať pri pokuse o spustenie privilegovanej akcie ako obyčajný používateľ

en: File to log actions into
sk: Súbor na zaznamenávanie akcií

en: Automatically resolve dependencies of a package when it is selected
sk: Pri výbere balíku automaticky vyriešiť jeho závislosti

en: Automatically fix broken packages before installing or removing
sk: Pred inštaláciou alebo odstránením automaticky opraviť poškodené balíky

en: Install Recommended packages automatically
sk: Automaticky inštalovať Doporučené balíky

en: Remove unused packages automatically
sk: Automaticky odstrániť nepoužívané balíky

en: Automatically remove unused packages matching this filter
sk: Automaticky odstrániť nepoužívané balíky vyhovujúce filtru

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Internal error: unexpected null solution.
sk: Interná chyba: neočakávané null riešenie

en: Suggest
sk: Navrhuje

en: %d installs
sk: %d inštalovaných

en: 1 install
sk: 1 iinštalovaný

en: %d removals
sk: %d odstránení

en: 1 removal
sk: 1 odstránenie

en: %d keeps
sk: %d ponechaní

en: 1 keep
sk: 1 ponechanie

en: %d upgrades
sk: %d aktualizácií

en: 1 upgrade
sk: 1 aktualizácia

en: %d downgrades
sk: %d degradovaných

en: 1 downgrade
sk: 1 degradovaný

en: %s: Examine
sk: %s: Vyskúšať

en: %s: Apply
sk: %s: POužiť

en: %s: Next
sk: %s: Ďalší

en: %s: Previous
sk: %s: Predchádzajúci

en: %CSolution search failed.  %s: try harder
sk: %CZlyhalo hľadanie riešenia.  %s: skúsiť dôkladnejšie

en: %CUnable to resolve dependencies.
sk: %CNemožnosť zistiť závislosti.

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already installed.
sk: Pozn: "%s", poskytujúci virtuálny balík
          "%s", je už nainštalovaný.

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already going to be installed.
sk: Pozn: "%s", poskytujúci virtuálny balík
          "%s", sa už bude inštalovať.

en: "%s" exists in the package database, but it is not a
    real package and no package provides it.
sk: "%s" existuje v databáze balíkov, ale nie je reálny a
    žiadny balík ho neposkytuje.

en: "%s" is a virtual package provided by:
sk: "%s" je virtuálny balík poskytovaný:

en: You must choose one to install.
sk: Na inštaláciu musíte vybrať jeden z nich.

en: Note: selecting "%s" instead of the
          virtual package "%s"
sk: Pozn: vyberám "%s" miesto
          virtuálneho balíku "%s"

en: %s is already installed at the requested version (%s)
sk: %s je už inštalovaný v požadovanej verzií (%s)

en: %s is not currently installed, so it will not be reinstalled.
sk: %s nie je nainštalovaný, preto nebude nainštalovaný.

en: Package %s is not installed, so it will not be removed
sk: Balík %s nie je nainštalovaný, nebude teda odstránený

en: Package %s is not installed, cannot forbid an upgrade
sk: Balík %s nie je nainštalovaný, nemožno teda zakázať aktualizáciu

en: Package %s is not upgradable, cannot forbid an upgrade
sk: Balík %s nie je aktualizovateľný, nemožno teda zakázat aktualizáciu

en: Note: selecting the task "%s: %s" for installation
sk: Pozn: vyberám na inštaláciu úlohu "%s: %s"

en: You can only specify a package version with an 'install' command.
sk: Verziu balíku môžete zadať iba s príkazom 'install'.

en: You can only specify a package archive with an 'install' command.
sk: Archív balíku môžete zadať iba s príkazom 'install'.

en: Couldn't find package "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their name.
sk: Nemohol som nájsť balík "%s" a viac než 40
    balíkov obsahuje "%s" vo svojom názve.

en: Couldn't find package "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their name:
sk: Nemohol som nájsť balík "%s", ale nasledujúce balíky
    obsahujú "%s" vo svojom názve:

en: Couldn't find any package whose name or description matched "%s"
sk: Nemohol som nájsť balík, ktorého názov alebo popis sa zhoduje s "%s"

en: Couldn't find any package matching "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their description.
sk: Nemohol som nájsť balík vyhovujúci "%s" a viac než 40
    balíkov obsahuje "%s" vo svojom popise.

en: Couldn't find any package matching "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their description:
sk: Nemohol som nájsť balík vyhovujúci "%s", ale nasledujúce balíky
    obsahujú "%s" vo svojom popise:

en: Bad action character '%c'
sk: Chybná akcia '%c'

en: Can't execute sensible-pager, is this a working Debian system?
sk: Nemôžem spustiť sensible-pager - je tento Debian vôbec funkčný?

en: %s is not an official Debian package, cannot display its changelog.
sk: %s nie je oficiálny debianí balík, nemôžem zobraziť jeho zoznam zmien.

en: Couldn't find a changelog for %s
sk: Nemôžem nájsť zoznam zmien balíku %s

en: Del %s* %spartial/*
sk: Teoreticky vymaže %s* %spartial/*

en: Del %s %s [%sB]
sk: Zmažl %s %s [%sB]

en: Would free %sB of disk space
sk: Uvoľní %sB miesta na disku

en: Freed %sB of disk space
sk: Uvoľnilo sa %sB miesta na disku

en: Invalid operation %s
sk: Neplatná operácia %s

en: Abort.
sk: Preruš.

en: download: you must specify at least one package to download
sk: download: musíte zadať aspoň jeden balík na stiahnutie

en: Couldn't read source list
sk: Nemôžem čítať zoznam zdrojov

en: Can't find a package named "%s"
sk: Nemôžem nájsť balík nazvaný "%s"

en: No downloadable files for %s version %s; perhaps it is a local or obsolete package?
sk: Balík %s verzia %s sa nedá stiahnuť. Pravdepodobne sa jedná o lokálny alebo zastaraný balík?

en: Would forget what packages are new
sk: Teoreticky by zabudol, ktoré balíky sú nové

en: There are no Easter Eggs in this program.
sk: V tomto programe nie sú žiadne veľkonočné vajíčka.

en: There really are no Easter Eggs in this program.
sk: V tomto programe naozaj nie sú žiadne veľkonočné vajíčka.

en: Didn't I already tell you that there are no Easter Eggs in this program?
sk: Nevravel som snáď, že v tomto programe nie sú žiadne veľkonočné vajíčka?

en: Stop it!
sk: Prestaň!

en: Okay, okay, if I give you an Easter Egg, will you go away?
sk: Fajn. Ak ti dám veľkonočné vajíčko, pôjdeš už preč?

en: All right, you win.
sk: Dobre, vyhral si.

en: Happy?
sk: Spokojný?

en: What is it?  It's an elephant being eaten by a snake, of course.
sk: Čo to je? Čo by to bolo! Predsa had žerúci slona.

en: Couldn't read list of sources
sk: Nemôžem čítať zoznam zdrojov

en: but %s is to be installed.
sk: ale %s sa bude inštalovať.

en: but %s is installed and it is kept back.
sk: ale %s je nainštalovaný a je podržaný v aktuálnom stave.

en: but %s is installed.
sk: ale %s nie je inštalovaný.

en: but it is not installable
sk: ale nedá sa nainštalovať

en:  which is a virtual package.
sk:  čo je virtuálny balík.

en:  or
sk:  alebo

en: The following packages are BROKEN:
sk: Nasledujúce balíky sú POŠKODENÉ:

en: The following packages are unused and will be REMOVED:
sk: Nasledujúce balíky sú nepoužívané a budú ODSTRÁNENÉ:

en: The following packages have been automatically kept back:
sk: Nasledujúce balíky sú automaticky podržané v aktuálnom stavu:

en: The following NEW packages will be automatically installed:
sk: Nasledujúce NOVÉ balíky budú nainštalované automaticky:

en: The following packages will be automatically REMOVED:
sk: Nasledujúce balíky budú automaticky ODSTRÁNENÉ:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
sk: Nasledujúce balíky budú DEGRADOVANÉ:

en: The following packages have been kept back:
sk: Nasledujúce balíky sú podržané v aktuálnom stave:

en: The following packages will be REINSTALLED:
sk: Nasledujúce balíky budú reinštalované:

en: The following NEW packages will be installed:
sk: Nasledujúce NOVÉ balíky budú inštalované:

en: The following packages will be REMOVED:
sk: Nasledujúce balíky budú ODSTRÁNENÉ:

en: The following packages will be upgraded:
sk: Nasledujúce balíky budú aktualizované:

en: The following ESSENTIAL packages will be REMOVED!
sk: Nasledujúce NUTNÉ balíky budú ODSTRÁNENÉ!

en: The following ESSENTIAL packages will be BROKEN by this action:
sk: Nasledujúce NUTNÉ balíky budú touto akciou PORUŠENÉ:

en: WARNING: Performing this action will probably cause your system to break!
             Do NOT continue unless you know EXACTLY what you are doing!
sk: VAROVÁNÍ: Vykonaním tejto akcie pravdepodobne poškodíte systém!
              Ak PRESNE neviete, čo robíte, NEPOKRAČUJTE!

en: I am aware that this is a very bad idea
sk: Som si vedomý, že to je zlý nápad

en: To continue, type the phrase "%s":
sk: Na pokračovanie napíšte frázu "%s":

en: WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed!
    
    Untrusted packages could compromise your system's security.
    You should only proceed with the installation if you are certain that
    this is what you want to do.
sk: VAROVANIE: nainštalované budú nasledovné verzie nedôverihodných balíčkov!
    
    Nedôverihodné balíčky môžu ohroziť  bezpečnosť Vášho systému.
    S inštaláciou by ste mali pokračovať iba vtedy, ak ste si istý
    s tým čo chcete urobiť.

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Do you want to ignore this warning and proceed anyway?
sk: Chcete ignorovať toto varovanie a napriek tomu pokračovať?

en: To continue, enter "%s"; to abort, enter "%s":
sk: Na pokračovanie napíšte frázu "%s"; na ukončenie, zadajte "%s":

en: Unrecognized input.  Enter either "%s" or "%s".
sk: Nerozoznaný vstup. Zadajte buď  "%s" alebo "%s".

en: The following packages are RECOMMENDED but will NOT be installed:
sk: Nasledujúce balíky sú DOPORUČENÉ, ale NEBUDÚ inštalované:

en: The following packages are SUGGESTED but will NOT be installed:
sk: Nasledujúce balíky sú NAVRHOVANÉ, ale NEBUDÚ inštalované:

en: No packages will be installed, upgraded, or removed.
sk: Žiadne balíky sa nebudú inštalovať, aktualizovať alebo odstraňovat.

en: %lu packages upgraded, %lu newly installed,
sk: %lu balíkov aktualizovaných, %lu novo inštalovaných,

en: %lu reinstalled,
sk: %lu reinštalované,

en: %lu downgraded,
sk: %lu degradované,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
sk: %lu k odstránenie a %lu neaktualizované.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
sk: Potrebujem stiahnuť %sB/%sB archívov.

en: Need to get %sB of archives.
sk: Potrebujem stiahnuť %sB archívov.

en: After unpacking %sB will be used.
sk: Po rozbalení bude použitých %sB.

en: After unpacking %sB will be freed.
sk: Po rozbalení bude uvoľnených %sB.

en: No packages to show -- enter the package names on the line after 'i'.
sk: Nie je čo zobraziť -- zadajte názvy balíkov na riadok za 'i'.

en: Press Return to continue.
sk: Na pokračovanie stlačte Enter.

en: No packages found -- enter the package names on the line after 'c'.
sk: Žiadne balíky nenájdené -- zadajte názvy balíkov na riadok za 'c'.

en: Press Return to continue
sk: Na pokračovanie stlačte Enter

en: continue with the installation
sk: pokračovať s inštaláciou

en: abort and quit
sk: prerušiť a skončiť

en: show information about one or more packages; the package names should follow the 'i'
sk: zobraziť informácie o jednom alebo viacerých balíčkoch; mená balíčkov by mali nasledovať za 'i'

en: show the Debian changelogs of one or more packages; the package names should follow the 'c'
sk: zobraziť Debian changelogy jedného alebo viacerých balíčkov; mená balíčkov by mali nasledovať za 'c'

en: toggle the display of dependency information
sk: prepnúť zobrazenie informácií o závislostiach

en: toggle the display of changes in package sizes
sk: prepnúť zobrazenie zmien vo veĺkostiach balíčkov

en: toggle the display of version numbers
sk: prepnúť zobrazenie čísel verzií

en: enter the full visual interface
sk: prejsť do plného vizuálneho rozhrania

en: You may also specify modifaction to the actions which will be taken.  To do so, type an action character followed by one or more package names (or patterns).  The action will be applied to all the packages that you list.  The following actions are available:
sk: Môžete tiež špecifikovat modifikáciu akcií, ktoré budú vykonané. Na dosiahnutie tohto, zadajte znak reprezentujúci akciu, nasledovaný jedným alebo viac názvami balíčkov (alebo vzorov).  Akcia sa vykoná na všetkých balíčkoch, ktoré ste uviedli. Nasledujúce akcie sú dostupné:

en: '+' to install packages
sk: '+' na inštaláciu balíčkov

en: '+M' to install packages and immediately flag them as automatically installed
sk: '+M' na inštaláciu balíčkov a ich okamžité označenie ako automaticky inštalované

en: '-' to remove packages
sk: '-' na odrstránenie balíčkov

en: '_' to purge packages
sk: '_' na zabudnutie balíčkov

en: '=' to place packages on hold
sk: '=' na nastavenie balíka na stav podržať

en: ':' to keep packages in their current state without placing them on hold
sk: ':' na uchovanie balíčkov v ich aktuálnom stave bez zmeny ich stavu na Podržať

en: '&M' to mark packages as automatically installed
sk: '&M' na označenie balíkov ako automatiky inštalovaných

en: '&m' to mark packages as manually installed
sk: '&m' na označenie balíky, ako manuálne inštalovaných

en: Commands:
sk: Príkazy:

en: Do you want to continue? [Y/n/?]
sk: Chcete pokračovať? [Y/n/?]

en: 
    Dependency information will be shown.
sk: 
    Informácie o závislostiach budú zobrazené.

en: 
    Dependency information will not be shown.
sk: 
    Informácie o závislostiach nebudú zobrazené.

en: 
    Versions will be shown.
sk: 
    Verzie budú zobrazené.

en: 
    Versions will not be shown.
sk: 
    Verzie nebudú zobrazené.

en: 
    Size changes will be shown.
sk: 
    Zmeny veľkostí budú zobrazené.

en: 
    Size changes will not be shown.
sk: 
    Zmeny veľkostí nebudú zobrazené.

en: Invalid response.  Please enter a valid command or '?' for help.
sk: Chybná odpoveď. Zadajte platný príkaz alebo '?' na pomoc.

en: y: %Fn: %Fq: %F,: %F.: %F<ACTION> pkg... : %F%n%F%F%F%F%F%F%F%F
sk: y: %Fn: %Fq: %F,: %F.: %F<AKCIA> pkg... : %F%n%F%F%F%F%F%F%F%F

en: accept the proposed changes
sk: akceptovať navrhované zmeny

en: reject the proposed changes and search for another solution
sk: zamietnuť navrhované zmeny a hľadať iné riešenie

en: give up and quit the program
sk: vzdať sa a ukončiť program

en: move to the next solution
sk: presun na ďalšie riešenie

en: move to the previous solution
sk: presun na predchádzajúce riešenie

en: adjust the state of the listed packages, where ACTION is one of:
sk: uprav stav uvedených balíčkov tam, kde je AKCIA jedna z:

en: Adjustments will cause the current solution to be discarded and recalculated as necessary.
sk: Úprava spôsobí, že súčasné riešenie bude zahodené a nutná rekalkulácia.

en: The following actions will resolve these dependencies:
sk: Nasledujúce akcie vyriešia tieto závislosti:

en: Accept this solution? [Y/n/q/?]
sk: Potvrdiť toto riešenie? [Y/n/q/?]

en: Abandoning all efforts to resolve these dependencies.
sk: Ukončovanie všetkého úsilia na vyriešenie týchto závislostí.

en: The following commands are available:
sk: Nasledujúce prikazy sú dostupné:

en: File to write resolver state to:
sk: Súbor, kde má byť zapísaný stav riešenia:

en: Unable to open %s for writing
sk: Nemôžem otvoriť %s na zápis

en: Error writing resolver state to %s
sk: Chyba pri zápise stavu riešenia do %s

en: Invalid response; please enter one of the following commands:
sk: Chybná odpoveď; prosím zadajte jeden z nasledujúcich príkazov:

en: No solution found within the allotted time.  Try harder? [Y/n]
sk: Počas prideleného času nebolo nájdené žiadne riešenie. Skúsiť dôkladnejšie? [Y/n]

en: Invalid response; please enter 'y' or 'n'.
sk: Chybná odpoveď; prsím zadajte 'y' alebo 'n'.

en: Unable to resolve dependencies!  Giving up...
sk: Nemožnosť vyriešenia závislostí! Vzdávam sa...

en: No more solutions.
sk: Žiadne ďalšie riešenia.

en: search: You must provide at least one search term
sk: hľadanie: Musíte zadať aspoň jeden hľadaný výraz

en: The following packages have unmet dependencies:
sk: Nasledujúce balíky majú nesplnené závislosti:

en: not installed
sk: nenainštalovaný

en: unpacked
sk: rozbalený

en: partially configured
sk: čiastočne skonfigurovaný

en: partially installed
sk: čiastočne nainštalovaný

en: not installed (configuration files remain)
sk: nenainštalovaný (ponechané konfiguračné súbory)

en: installed
sk: nainštalovaný

en: not a real package
sk: nie je skutočný balík

en:  [held]
sk:  [podržaný]

en: %s; version %s will be installed
sk: %s; bude inštalovaná verzia %s

en: %s; version %s will be installed automatically
sk: %s; automaticky bude inštalovaná verzia %s

en: %s; will be purged
sk: %s; bude vyčistený

en: %s; will be purged because nothing depends on it
sk: %s; bude vyčistený, pretože na ňom nič nezávisí

en: %s; will be removed because nothing depends on it
sk: %s; bude odstránený, pretože na ňom nič nezávisí

en: %s; will be removed
sk: %s; bude odstránený

en: %s%s; will be downgraded [%s -> %s]
sk: %s%s; bude degradovaný [%s -> %s]

en: %s%s; will be upgraded [%s -> %s]
sk: %s%s; bude aktualizovaný [%s -> %s]

en: Package:
sk: Balík:

en: State
sk: Stav

en: Provided by
sk: Poskytovaný

en: Essential:
sk: Nutný:

en: yes
sk: ano

en: New
sk: Nový

en: Forbidden version
sk: Zakázaná verzia

en: Automatically installed
sk: Automaticky inštalovaný

en: no
sk: nie

en: Version:
sk: Verzia:

en: Priority:
sk: Priorita:

en: Section:
sk: Sekcia:

en: Maintainer:
sk: Správca:

en: Uncompressed Size:
sk: Veľkosť po rozbalení:

en: Architecture:
sk: Architektúra:

en: Compressed Size:
sk: Komprimovaná veľkosť:

en: Filename:
sk: Názov súboru:

en: MD5sum:
sk: MD5 súčet:

en: Archive
sk: Archív

en: Depends
sk: Závisí na

en: PreDepends
sk: Predzávisí na

en: Recommends
sk: Doporučuje

en: Suggests
sk: Navrhuje

en: Conflicts
sk: Koliduje s

en: Replaces
sk: Nahrádza

en: Obsoletes
sk: Zastaráva

en: Provides
sk: Poskytuje

en: Description:
sk: Popis:

en: Would download/install/remove packages.
sk: Teoreticky by stiahol/nainštaloval/odstránil balíky.

en: Internal Error, Ordering didn't finish
sk: Vnútorná chyba, výber neskončil

en: E: The update command takes no arguments
sk: E: Príkaz update neakceptuje žiadne argumenty

en: No candidate version found for %s
sk: K balíku %s nebola nájdená kandidátska verzia

en: Unable to find an archive "%s" for the package "%s"
sk: Nemôžem nájsť archív "%s" balíku "%s"

en: Unable to find a version "%s" for the package "%s"
sk: Nemôžem nájsť verziu "%s" balíku "%s"

en: Internal error: invalid value %i passed to cmdline_find_ver!
sk: Vnútorná chyba: cmdline_find_ver bola poslaná neplatná hodnota %i!

en: You cannot specify both an archive and a version for a package
sk: Nemôžete naraz zadať archív a verzií balíku

en: UNSATISFIED
sk: NESPLNENÝ

en: UNAVAILABLE
sk: NEDOSTUPNÝ

en: Please insert the disc labeled "%s" into the drive "%s"
sk: Vložte do mechaniky "%s" disk nazvaný "%s"

en: Hit
sk: Cieľ

en: Downloading
sk: Sťahujem

en: Got
sk: Mám

en: Downloading...
sk: Sťahujem ...

en: Couldn't read list of package sources
sk: Nemôžem čítať zoznam zo zdrojmi balíkov

en: Couldn't lock list directory..are you root?
sk: Nemôžem zamknúť adresár zoznamu...ste root?

en: Updating package lists
sk: Aktualizujem zoznamy balíkov

en: View the progress of the package list update
sk: Zobrazí priebeh aktualizácie zoznamu balíkov

en: List Update
sk: Aktualizovať Zoznam

en: Couldn't clean out list directories
sk: Nemôžem vyčistiť adresáre zoznamu

en: Deleting obsolete downloaded files
sk: Vymazávam staré stiahnuté súbory

en: Deleting obsolete downloaded files
sk: Vymazávam staré stiahnuté súbory

en: Unable to open %s to log actions
sk: Nemôžem otvoriť %s na záznam akcii

en: log report
sk: záznam hlásení

en: IMPORTANT: this log only lists intended actions; actions which fail due to
    dpkg problems may not be completed.
sk: DŮLEŽITÉ: tento záznam obsahuje iba plánované akcie. Akcie, ktoré zlyhajú 
    kvôli problémom v dpkg nemusia byť dokončené.

en: Will install %li packages, and remove %li packages.
sk: Budem inštalovať %li balíkov a odstraňovať %li balíkov.

en: %sB of disk space will be used
sk: %sB miesta na disku bude použitých

en: %sB bytes of disk space will be freed
sk: %sB miesta na disku bude uvoľnených

en: [UPGRADE] %s %s -> %s
sk: [AKTUALIZÁCIA] %s %s -> %s

en: [DOWNGRADE] %s %s -> %s
sk: [DEGRADÁCIA] %s %s -> %s

en: REMOVE
sk: ODSTRÁNIŤ

en: INSTALL
sk: INŠTALOVAŤ

en: REINSTALL
sk: REINŠTALOVAŤ

en: HOLD
sk: PODRŽAŤ

en: BROKEN
sk: POŠKODENÝ

en: REMOVE, NOT USED
sk: ODSTRÁNIŤ, NEPOUŽÍVANÝ

en: REMOVE, DEPENDENCIES
sk: ODSTRÁNIŤ, ZÁVISLOSTI

en: INSTALL, DEPENDENCIES
sk: INŚTALOVAŤ, ZÁVISLOSTI

en: HOLD, DEPENDENCIES
sk: PODRŽAŤ, ZÁVISLOSTI

en: ===============================================================================
    
    Log complete.
sk: ===============================================================================
    
    Záznam kompletný.

en: Downloading packages
sk: Sťahujem balíky

en: View the progress of the package download
sk: Zobrazí priebeh sťahovania balíkov

en: Package Download
sk: Stiahnutie Balíčka

en: Internal error: couldn't generate list of packages to download
sk: Vnútorná chyba: nemôžem vytvoriť zoznam balíkov na stiahnutie

en: Unable to correct for unavailable packages
sk: Nemôžem opraviť kvôli nedostupným balíkom

en: Ack!  Something bad happened while installing packages.  Trying to recover:
sk: Počas inštalácie balíkov sa stalo niečo zlého. Skúšam obnoviť:

en: Press return to continue.
sk: Na pokračovanie stlačte enter.

en: Could not regain the system lock!  (Perhaps another apt or dpkg is running?)
sk: Nemôžem získat systémový zámok! (Možno beží ďalší apt alebo dpkg?)

en:  [Working]
sk:  [Pracujem]

en: [Hit]
sk: [Zásah]

en: [Downloaded]
sk: [Stiahnuté]

en: Downloaded %sB in %s (%sB/s).
sk: Stiahnuté %sB za %s (%s/B/s).

en: %n%nSome files were not downloaded successfully.
sk: %n%nNiektoré súbory neboli stiahnuté úspešne.

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Total Progress:
sk: Celkový postup:

en:  [ %i%% ] (%sB/s, %s remaining)
sk:  [ %i%% ] (%sB/s, %s ostáva)

en:  [ %i%% ] (stalled)
sk:  [ %i%% ] (stagnuje)

en: [IGNORED]
sk: [IGNOROVANÝ]

en: [ERROR]
sk: [CHYBA]

en: Downloaded %sB in %ss (%sB/s).
sk: Stiahnuté %sB za %ss (%sB/s).

en: No hierarchy information to edit
sk: Neexistujú žiadne informácie o hierarchii

en: Couldn't open for writing
sk: Nemôžem otvoriť na zápis

en: Get:
sk: Mám:

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
sk: Stiahnuté %sB za %s (%s/B/s)

en: Media Change: Please insert the disc labeled '%s' in the drive '%s' and press enter
sk: Výmena média: Do mechaniky '%s' vložte disk nazvaný '%s' a stlačte enter

en: Can't open Aptitude extended state file
sk: Nemôžem otvoriť rozšírený stavový súbor programu Aptitude

en: Reading extended state information
sk: Čítam rozšírené stavové informácie

en: Initializing package states
sk: Inicializujem stavy balíkov

en: Cannot open Aptitude state file
sk: Nemôžem otvoriť stavový súbor programu Aptitude

en: Writing extended state information
sk: Zapisujem rozšírené stavové informácie

en: Internal buffer overflow on package "%s" while writing state file
sk: Pri zápise stavového súboru pretiekol interný buffer na balíku "%s"

en: Couldn't write state file
sk: Nemôžem zapísať stavový súbor

en: Error writing state file
sk: Chyba pri zápise stavového súboru

en: couldn't replace old state file
sk: nemôžem nahradiť starý stavový súbor

en: Unable to correct dependencies, some packages cannot be installed
sk: Nemôžem opraviť závislosti, niektoré balíky nemôžu byť nainštalované

en: The list of sources could not be read.
sk: Nedá sa prečítať zoznam zdrojov.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
sk: Zoznamy balíkov alebo stavový súbor nemožno otvoriť alebo spracovať.

en: You may want to update the package lists to correct these missing files
sk: Na opravenie chýbajúcich súborov skúste aktualizovať zoznamy balíkov

en: Unable to replace %s with new configuration file
sk: Nemôžem nahradiť %s novým konfiguračným súborom

en: Warning: could not lock the cache file.  Opening in read-only mode
sk: Varovanie: nemožno zamknúť cache súbor. Otváram v režime iba na čítanie

en: Unmatched '('
sk: Nepárová '('

en: Unknown dependency type: %s
sk: Neznáma závislosť: %s

en: Unknown action type: %s
sk: Neznáma akcia: %s

en: Unknown priority %s
sk: Neznáma priorita: %s

en: Unknown pattern type: %c
sk: Neznámy vzor: %c

en: Unexpected empty expression
sk: Neočakávaný prázdny výraz

en: Badly formed expression
sk: Zle zformulovaný výraz

en: Unexpected ')'
sk: Neočakávaná ')'

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
sk: Nemôžem nájsť súbor príslušný balíku %s. To môže znamenať, že budete musieť balík opraviť ručne (kvôli chýbajúcej architektúre)

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
sk: Súbory s indexmi balíkov sú poškodené. Chýba pole Filename: na balík %s.

en: Can't get value of $HOME, using TMPDIR (insecure)
sk: Nemôžem zistit hodnotu $HOME, používam TMPDIR (nebezpečné)

en: ChangeLog of %s
sk: Súbor zmien %s

en: Warning: group %s is involved in a cycle
sk: Varovanie: skupina %s je časťou kruhu

en: Cannot open package hierarchy file %s
sk: Nemôžem otvoriť súbor s hierarchiou balíkov %s

en: Global block encountered after first record, ignoring
sk: Zaznamenaný globálny blok po prvom zázname, ignorujem

en: Bad record encountered (no Package or Group entry), skipping
sk: Zaznamenaný zlý záznam (nie je balík ani skupina), preskakujem

en: Bad record encountered (Package=%s, Group=%s), skipping
sk: Zaznamenaný zlý záznam (balík=%s, skupina=%s), preskakujem

en: Multiple descriptions found for group %s, ignoring one
sk: Na skupinu %s existuje viac popisov, niektoré ignorujem

en: Unable to open /usr/share/tasksel/debian-tasks.desc
sk: Nemôžem otvoriť /usr/share/tasksel/debian-tasks.desc

en: Reading task descriptions
sk: Načítavam popisy úloh

en: Invalid entry in color definition group: "%s"
sk: Chybný záznam v definíciách farieb: "%s"

en: Invalid tagless entry in color definition group: "%s"
sk: Chybný neoznačený záznam v definíciách farieb: "%s"

en: Need exactly two colors in color definition "%s"
sk: Na definíciu farby potrebujem presne dve hodnoty "%s"

en: Can't parse foreground "%s"of color "%s"
sk: Nemôžem spracovať farbu popredia "%s" ("%s")

en: Can't parse background "%s" of color "%s"
sk: Nemôžem spracovať farbu pozadia "%s" ("%s")

en: Invalid entry in keybinding group: "%s"
sk: Chybný záznam v definíciách kláves: "%s"

en: Ignoring invalid keybinding "%s" -> "%s"
sk: Ignorujem neplatné viazanie klávesy "%s" -> "%s"

en: Bad section name '%s' (use 'none', 'topdir', or 'subdir')
sk: Chybný názov sekcie '%s' (použite 'none', 'topdir' alebo 'subdir')

en: Bad passthrough setting '%s' (use 'passthrough' or 'nopassthrough')
sk: Chybné nastavenie passthrough '%s' (použite 'passthrough' alebo 'nopassthrough')

en: Too many arguments to by-section grouping policy
sk: Príliš mnoho argumentov na zoskupovanie podľa sekcie

en: By-status grouping policies take no arguments
sk: Zoskupovanie podľa statusu nepoužíva žiadne argumenty

en: Exactly one filter name must be provided as an argument to a filter policy
sk: Zoskupovanie podľa filtra vyžaduje práve jeden názov filtru.

en: Bad filter type '%s' (valid types are: 'missing')
sk: Chybný typ filtru '%s' (platné typy sú: 'missing')

en: By-mode grouping policies take no arguments
sk: Zoskupovanie podľa móde nepoužíva žiadne argumenty

en: First-character grouping policies take no arguments
sk: Zoskupovanie podľa prvého znaku nepoužíva žiadne argumenty

en: Version-generating grouping policies take no arguments
sk: Zoskupovanie podľa verzie nepoužíva žiadne argumenty

en: Version-generating grouping policies must be the tail of a chain
sk: Zoskupovanie podľa verzie musí byť na konci reťazca

en: Dep-generating grouping policies take no arguments
sk: Zoskupovanie podľa závislostí nepoužíva žiadne argumenty

en: Dep-generating grouping policies must be the tail of a chain
sk: Zoskupovanie podľa závislostí musí byť na konci reťazca

en: By-priority grouping policies take no arguments
sk: Zoskupovanie podľa priorít nepoužíva žiadne argumenty

en: Task grouping policies take no arguments
sk: Zoskupovanie podľa úloh nepoužíva žiadne argumenty

en: Invalid zero-length grouping policy name
sk: Neplatný názov zoskupovacieho mechanizmu

en: Unmatched '(' in grouping policy description
sk: Nepárová '(' v popise zoskupovacieho mechanizmu

en: Invalid grouping policy type '%s'
sk: Neplatný mechanizmus zoskupovania '%s'

en: Couldn't parse layout: No column format specified for static item
sk: Nemôžem spracovať rozloženie: Statická položka nemá zadaný formát stĺpca

en: Couldn't parse layout: unknown view item type "%s"
sk: Nemôžem spracovať rozloženie: neznámy typ položky pohľadu "%s"

en: Couldn't parse layout: no row number specified
sk: Nemôžem spracovať rozloženie: nie je zadané číslo stĺpca

en: Couldn't parse layout: no width specified
sk: Nemôžem spracovať rozloženie: nie je zadaná šírka

en: Couldn't parse layout: no height specified
sk: Nemôžem spracovať rozloženie: nie je zadaná výška

en: Unknown alignment type '%s'
sk: Neznámy typ zarovnania '%s'

en: By-name sorting policies take no arguments
sk: Triedenie podľa mena nepoužíva žiadne argumenty

en: By-installed size sorting policies take no arguments
sk: Triedenie podľa inštalovanej veľkosti nepoužíva žiadne argumenty

en: By-priority sorting policies take no arguments
sk: Triedenie podľa priority nepoužíva žiadne argumenty

en: Invalid zero-length sorting policy name
sk: Neplatný názov triediaceho mechanizmu

en: Unmatched '(' in sorting policy description
sk: Nepárová '(' v popisu triediaceho mechanizmu

en: Invalid sorting policy type '%s'
sk: Neplatný triediaci mechanizmus '%s'

en: %s %s compiled at %s %s
sk: %s %s skompilovaný %s %s

en: Compiler: g++ %s
sk: Kompilátor: g++ %s

en: 
    NCurses version: %s
sk: 
    Verzia ncurses: %s

en: 
    Curses version: %s
sk: 
    Verzia curses: %s

en: libsigc++ version: %s
sk: verzia libsigc++: %s

en: Usage: aptitude [-S fname] [-u|-i]
sk: Použitie: aptitude [-S názsub] [-u|-i]

en:        aptitude [options] <action> ...
sk:        aptitude [voľby] <akcie> ...

en:   Actions (if none is specified, aptitude will enter interactive mode):
sk:   Akcie (ak nie sú zadané, aptitude spustí interaktívny režim):

en:  install      - Install/upgrade packages
sk:  install      - Inštaluje/aktualizuje balíky

en:  remove       - Remove packages
sk:  remove       - Odstráni balíky

en:  purge        - Remove packages and their configuration files
sk:  purge        - Vyčistí balíky a ich konfiguračné súbory

en:  hold         - Place packages on hold
sk:  hold         - Ochráni balíky pred aktualizáciou

en:  unhold       - Cancel a hold command for a package
sk:  unhold       - Zruší ochranu balíku pred aktualizáciou

en:  markauto     - Mark packages as having been automatically installed
sk:  markauto     - Označí balíky, ako že boli inštalované automaticky

en:  unmarkauto   - Mark packages as having been manually installed
sk:  unmarkauto   - Označí balíky, ako že boli inštalované ručne

en:  forbid-version - Forbid aptitude from upgrading to a specific package version.
sk:  forbid-version - Zakáže aptitude aktualizáciu na konkrétnu verziu balíku.

en:  update       - Download lists of new/upgradable packages
sk:  update       - Stiahne zoznamy nových/aktualizovateľných balíkov

en:  upgrade      - Perform a safe upgrade
sk:  upgrade      - Vykoná bezpečnú aktualizáciu

en:  dist-upgrade - Perform an upgrade, possibly installing and removing packages
sk:  dist-upgrade - Vykoná aktualizáciu, pri ktoré možno (na|od)inštaluje balíky

en:  forget-new   - Forget what packages are "new"
sk:  forget-new   - Zabudne, ktoré balíky sú "nové"

en:  search       - Search for a package by name and/or expression
sk:  search       - Hľadá balíky podľa mena a/alebo výrazu

en:  show         - Display detailed information about a package
sk:  show         - Zobrazí podrobné informácie o balíku

en:  clean        - Erase downloaded package files
sk:  clean        - Vymaže stiahnuté .deb súbory balíkov

en:  autoclean    - Erase old downloaded package files
sk:  autoclean    - Vymaže staré stiahnuté .deb súbory balíkov

en:  changelog    - View a package's changelog
sk:  changelog    - Zobrazí zoznam zmien balíku

en:  download     - Download the .deb file for a package
sk:  download     - Stiahne .deb súbor balíku

en:   Options:
sk:   Voľby:

en:  -h             This help text
sk:  -h             Táto pomoc

en:  -s             Simulate actions, but do not actually perform them.
sk:  -s             Iba simuluje, nič reálne nevykonáva.

en:  -d             Only download packages, do not install or remove anything.
sk:  -d             Stiahne balíky, ale nič neinštaluje alebo neodstraňuje.

en:  -P             Always prompt for confirmation or actions
sk:  -P             Vždy vyžaduje potvrdenie akciou

en:  -y             Assume that the answer to simple yes/no questions is 'yes'
sk:  -y             Na jednoduché ano/ne otázky odpovie automaticky 'ano'

en:  -F format      Specify a format for displaying search results; see the manual
sk:  -F formát      Zadajte formát na zobrazenie výsledkov hľadania; viď manuál

en:  -O order       Specify how search results should be sorted; see the manual
sk:  -O radenie      Zadajte, ako sa majú výsledky hľadania zoradiť; viď manuál

en:  -w width       Specify the display width for formatting search results
sk:  -w šírka       Zadajte šírku zobrazenia výsledkov hľadania

en:  -f             Aggressively try to fix broken packages.
sk:  -f             Agresívne sa pokúsi opraviť poškodené balíky.

en:  -V             Show which versions of packages are to be installed.
sk:  -V             Zobrazí verziu balíkov, ktoré sa majú inštalovať.

en:  -D             Show the dependencies of automatically changed packages.
sk:  -D             Zobrazí závislosti automaticky zmenených balíkov.

en:  -Z		    Show the change in installed size of each package.
sk:  -Z		    Zobrazí zmenu v inštalovaniej veľkosti každého balíku.

en:  -v             Display extra information. (may be supplied multiple times)
sk:  -v             Zobrazí dodatočné informácie. (Môžete zadať niekoľkokrát.)

en:  -t [release]   Set the release from which packages should be installed
sk:  -t [verzia]     Vyberie verziu Debianu, z ktorej sa majú balíky inštalovať

en:  -o key=val     Directly set the configuration option named 'key'
sk:  -o kľúč=hodn   Nastaví konfiguračnú voľbu nazvanú 'kľúč'

en:  --with(out)-recommends	Specify whether or not to treat recommends as
                    strong dependencies
sk:  --with(out)-recommends	Nastaví, či sa majú doporučené závislosti
                    brať ako silné závislosti

en:  -S fname: Read the aptitude extended status info from fname.
sk:  -S  menosub: Načítať rozšírené stavové informácie zo súboru menosub.

en:  -u      : Download new package lists on startup.
sk:  -u      : Pri štarte stiahnuť nové zoznamy balíkov.

en:  -i      : Perform an install run on startup.
sk:  -i      : Pri štarte spustiť inštaláciu.

en:                   This aptitude does not have Super Cow Powers.
sk:                   Táto aptitude nemá schopnosti svätej kravy.

en: -o requires an argument of the form key=value, got %s
sk: -o vyžaduje argument v tvare kľúč=hodnota, zadané %s

en: WEIRDNESS: unknown option code received
sk: ZVLÁŠTNE: obdržaný kód neznámej voľby

en: Only one of -u and -i may be specified
sk: Môžete zadať iba jednu z volieb -u a -i

en: -u and -i may not be specified in command-line mode (eg, with 'install')
sk: -u a -i nemôžu byť použité v riadkovom móde (napr. s 'install')

en: -u and -i may not be specified with a command
sk: -u a -i nemôžu byť použité spoločne s príkazom

en: Unknown command "%s"
sk: Neznámy príkaz "%s"

en: Internal error: uncaught 'out of solutions' exception.
sk: Interná chyba: neošetrená výnimka 'mimo riešenia'.

en: Internal error: uncaught 'out of time' exception.
sk: Interná chyba: neošetrená chyba 'mimo času'.

en: Warning: the visual interface will ignore -s/Cmdline::Simulate
sk: Varovanie: vizuálne rozhranie bude ignorovať -s/Cmdline::Simulate

en: %i/%i mines  %d %s
sk: %i/%i mín  %d %s

en: second
sk: sekundu

en: seconds
sk: sekúnd

en: Minesweeper    %s in %d %s
sk: Hľadač mín  %s za %d %s

en: Won
sk: Vyhral

en: Lost
sk: Prehral

en: Minesweeper
sk: Hľadanie mín

en: Could not open file "%s"
sk: Nemôžem otvoriť súbor "%s"

en: Could not load game from %s
sk: Nemôžem nahrať hru z %s

en: The board height must be a number
sk: Výška dosky musí byť číslo

en: The board width must be a number
sk: Šírka dosky musí byť číslo

en: The number of mines must be a number
sk: Počet mín musí byť číslo

en: Setup custom game
sk: Nastaviť vlastnú hru

en: Height of board:
sk: Výška dosky:

en: Width of board:
sk: Šírka dosky:

en: Number of mines:
sk: Počet mín:

en: Choose difficulty level
sk: Zvoľte obtiažnosť

en: Easy
sk: Jednoduchá

en: Medium
sk: Normálna

en: Hard
sk: Ťažká

en: Custom
sk: Vlastná

en: You have won.
sk: Vyhrali ste.

en: You lose!
sk: Prehrali ste!

en: You die...  --More--
sk: Umieraš...  --Viac--

en: The spikes were poisoned!  The poison was deadly..  --More--
sk: Bodce sú otrávené! Otrava je smrteľná...  --Viac--

en: You land on a set of sharp iron spikes!  --More--
sk: Spadol si na ostré železné bodce!  --Viac--

en: You fall into a pit!  --More--
sk: Spadol si do jamy!  --Viac--

en: KABOOM!  You step on a land mine.  --More--
sk: PRÁSK! Šliapol si na mínu.  --Viac--

en: The dart was poisoned!  The poison was deadly...  --More--
sk: Šipka je otrávená! Otrava je smrteľná... --Viac--

en: A little dart shoots out at you!  You are hit by a little dart!  --More--
sk: Odniekiaľ na teba vyletela malá šípka! Šípka ťa zasiahla!  --Viac--

en: You turn to stone... --More--
sk: Meníš sa na kameň...  --Viac--

en: Touching the cockatrice corpse was a fatal mistake.  --More--
sk: Dotknúť sa mýtického zvieraťa bola fatálna chyba.  --Viac--

en: You feel here a cockatrice corpse.  --More--
sk: Cítiš prítomnosť mýtického zvieraťa.  --Viac--

en: Click!  You trigger a rolling boulder trap!  You are hit by a boulder! --More--
sk: Cvak! Spustil si nejaký mechanizmus! Si zasiahnutý valiacim sa kameňom! --Viac--

en: sleep
sk: spánku

en: striking
sk: úderu

en: death
sk: smrti

en: polymorph
sk: polymorfizmu

en: magic missile
sk: magických striel

en: secret door detection
sk: na detekciu tajných dvier

en: invisibility
sk: neviditeľnosti

en: cold
sk: chladu

en: Your wand of %s breaks apart and explodes!  --More--
sk: Tvoja barla %s sa rozpadne a exploduje!  --Viac--

en: You are jolted by a surge of electricity!  --More--
sk: Si otrasený vlnou elektriny!  --Viac--

en: Enter the filename to load:
sk: Zadajte meno súboru na načítanie:

en: Enter the filename to save:
sk: Zadajte meno súboru na uloženie:

en: mine-help.txt
sk: mine-help-cs.txt

en: Package
sk: Balík

en: InstSz
sk: InstVel

en: DebSz
sk: VelBal

en: Action
sk: Akcia

en: Description
sk: Popis

en: CandVer
sk: DostVer

en: LongState
sk: DlhýStav

en: LongAction
sk: DlháAkcia

en: Maintainer
sk: Správca

en: Priority
sk: Priorita

en: Section
sk: Sekcia

en: RC
sk: RP

en: Tag
sk: Značka

en: ProgName
sk: MProgramu

en: ProgVer
sk: VerProgramu

en: #Broken
sk: Porušené

en: DiskUsage
sk: VyužDisku

en: DownloadSize
sk: VeľkStiahnutia

en: <none>
sk: <žiadne>

en: virtual
sk: virtuálny

en: purged
sk: vyčistený

en: half-config
sk: napoly skonfigurovaný

en: half-install
sk: napoly inštalovaný

en: config-files
sk: konfiguračné súbory

en: ERROR
sk: CHYBA

en: hold
sk: pridržať

en: purge
sk: vyčistiť

en: delete
sk: vymazať

en: broken
sk: porušený

en: install
sk: inštalovať

en: reinstall
sk: reinštalovať

en: upgrade
sk: aktualizovať

en: none
sk: nič

en: Unknown
sk: Neznáma

en: Opt
sk: Vol

en: #Broken: %ld
sk: Porušené: %ld

en: Will use %sB of disk space
sk: Na disku sa použije %sB

en: Will free %sB of disk space
sk: Na disku sa uvoľní %sB

en: DL Size: %sB
sk: Stiahnem: %sB

en: HN too long
sk: Príliš dlhé meno

en: Internal error: Default column string is unparsable
sk: Vnútorná chyba: Štandardný reťazec stĺpca je nezpracovateľný

en: Packages which set up your computer to perform a particular task
     Packages in the 'Tasks' section contain no files; they merely depend upon other packages. These packages provide an easy way to select a predefined set of packages for a specialized task.
sk: Balíky, ktoré nastavia počítač na vykonávanie určitých úloh
     Balíky v sekcii 'Úlohy' neobsahujú žiadne súbory, iba závisia na ostatných balíkoch. Tieto balíky ponúkajú jednoduchú cestu k inštalácii všetkých balíkov potrebných na vykonávanie určitej úlohy.

en: Packages with no declared section
     No section is given for these packages. Perhaps there is an error in the Packages file?
sk: Balíky bez sekcie
     Týmto balíkom nebola priradená žiadna sekcia. Možno je chyba v súbore Packages?

en: Administrative utilities (install software, manage users, etc)
     Packages in the 'admin' section allow you to perform administrative tasks such as installing software, managing users, configuring and monitoring your system, examining network traffic, and so on.
sk: Nástroje na správu (inštaláciu softvéri, správa užívateľov, atď.)
     Balíky v sekcii 'admin' umožňujú vykonávať správu systému, ako inštaláciu softvéri, správu užívateľov, nastavenie a sledovanie systému, skúmanie sieťovej prevádzky, a tak podobne.

en: Packages converted from foreign formats (rpm, tgz, etc)
     Packages in the 'alien' section were created by the 'alien' program from a non-Debian package format such as RPM
sk: Balíky konvertované z cudzích formátov (rpm, tgz, atd.)
     Balíky zo sekcii 'alien' boli vytvorené programom 'alien' z cudzích formátov balíkov, ako napríklad RPM

en: The Debian base system
     Packages in the 'base' section are part of the initial system installation.
sk: Základný systém Debianu
     Balíky zo sekcie 'base' sú súčasťou minimálnej inštalácie systému.

en: Programs for faxmodems and other communications devices
     Packages in the 'comm' section are used to control modems and other hardware communications devices. This includes software to control faxmodems (for instance, PPP for dial-up internet connections and programs originally written for that purpose, such as zmodem/kermit), as well as software to control cellular phones, interface with FidoNet, and run a BBS.
sk: Programy na faxmodemy a iné komunikačné zariadenia
     Balíčky zo sekcie 'comm' sa používajú k ovládaniu modemov a ďalších komunikačných zariadení. To zahŕňa softvér na ovládanie faxmodemov (napríkad, PPP na vytáčané pripojenie k Internetu a programy pôvodne napísané pre ten účel, ako napr. zmodem/kermit), taktiž ako programy na ovládanie mobilných telefónov, rozhranie k FidoNetu, alebo prevádzkovanie BBS.

en: Utilities and programs for software development
     Packages in the 'devel' section are used to write new software and work on existing software. Non-programmers who do not compile their own software probably do not need much software from this section.
     .
     It includes compilers, debugging tools, programmer's editors, source processing tools, and other things related to software development.
sk: Nástroje na vývoj softvéri
     Balíky zo sekcie 'devel' sú používané k písaniu nových programov a upravovaniu programov existujúcich. Neprogramátori, ktorí si sami nekompilujú programy, z tejto sekcie asi mnoho nepotrebujú.
     .
     Zahrnuté sú kompilátory, debugovacie nástroje, programátorské editory, nástroje na spracovanie zdrojových textov a ďalšie veci s programovaním spojené.

en: Documentation and specialized programs for viewing documentation
     Packages in the 'doc' section document parts of the Debian system, or are viewers for documentation formats.
sk: Dokumentácia a programy na jej prehliadanie
     Balíky zo sekcie 'doc' dokumentujú rôzne časti Debianu, alebo slúžia k prehliadanie tejto dokumentácie.

en: Text editors and word processors
     Packages in the 'editors' section allow you to edit plain ASCII text. These are not necessarily word processors, although some word processors may be found in this section.
sk: Textové editory a procesory
     Balíky zo sekcie 'editors' umožňujú editovať čistý ASCII text. Tieto nástroje nie sú textovými procesormi, hoci i tie môžete v tejto sekcii nájsť.

en: Programs for working with circuits and electronics
     Packages in the 'electronics' section include circuit design tools, simulators and assemblers for microcontrollers, and other related software.
sk: Programy na prácu s el. obvodmi a elektronikou
     Balíky zo sekcie 'electronics' obsahujú nástroje na návrh elektrických obvodov, simulátory a assemblery mikrokontolerov a podobný  softvér.

en: Programs for embedded systems
     Packages in the 'embedded' section are meant to run on embedded devices. Embedded devices are specialized hardware devices with much less power than a typical desktop system: for instance, a PDA, a cell phone, or a Tivo.
sk: Programy na vložené (embeded) systémy
     Balíky zo sekcie 'embedded' slúžia k behu na vložených zariadení. Vložené zariadenia sú špecializované hardwarové zariadenia s minimálnym príkonom, ako napríklad PDA, mobilné telefóny, alebo Tivo.

en: The GNOME Desktop System
     GNOME is a collection of software which provides an easy-to-use desktop environment for Linux.  Packages in the 'gnome' section are part of the GNOME environment or closely integrated into it.
sk: Desktopové prostredie GNOME
     GNOME je kolekcia programov, ktoré spoločne ponúkajú jednoduché a príjemné desktopové prostredie. Balíky v sekcii 'gnome' sú priamo súčasťou prostredia GNOME, alebo s ním úzko súvisia.

en: Games, toys, and fun programs
     Packages in the 'games' section are meant primarily for entertainment.
sk: Hry, hračky a zábavné programy
     Balíky zo sekcie 'games' slúžia primárne na zábavu.

en: Utilities to create, view, and edit graphics files
     Packages in the 'graphics' section include viewers for image files, image processing and manipulation software, software to interact with graphics hardware (such as video cards, scanners, and digital cameras), and programming tools for handling graphics.
sk: Nástroje na vytváranie, prehliadanie a úpravu grafických súborov
     Balíky v sekcii 'graphics' zahrňujú prehliadače obrázkov, softvér na úpravu obrázkov, softvér na komunikáciu s grafickým hardwarom (ako sú grafické karty, scannery a digitálne kamery) a tiež programovacie nástroje na riešenie grafických úloh

en: Software for ham radio operators
     Packages in the 'hamradio' section are meant primarily for ham radio operators.
sk: Softvér pre rádioamatérov
     Balíky v sekcii 'hamradio' sú primárne cielené na rádioamatérov.

en: Interpreters for interpreted languages
     Packages in the 'interpreters' section include interpreters for languages like Python, Perl, and Ruby, and libraries for these same languages.
sk: Interpretre pre interpretované jazyky
     Balíky v sekcii 'interpreters' obsahujú interpretre na jazyky ako Python, Perl alebo Ruby a tiež ich rozširujúce knižnice.

en: The KDE Desktop System
     KDE is a collection of software which provides an easy-to-use desktop environment for Linux.  Packages in the 'kde' section are part of the KDE environment or closely integrated into it.
sk: Desktopové prostredie KDE
     KDE je kolekcia programov, ktoré spoločne ponúkajú jednoduché a príjemné desktopové prostredie. Balíky v sekcii 'kde' sú priamo súčasťou prostredia KDE, alebo s ním úzko súvisia.

en: Development files for libraries
     Packages in the 'libdevel' section contain files required for building programs that use libraries in the 'libs' section.  You don't need packages from this section unless you want to compile software yourself.
sk: Vývojové súbory na knižnice
     Balíky zo sekcie 'libdevel' obsahujú súbory vyžadované na zostavenie programov, ktoré využívajú knižnice zo sekcie 'libs'. Bežný užívateľ tieto balíky nepotrebuje. (Ak si však nechcete zostaviť systém sami.)

en: Collections of software routines
     Packages in the 'libs' section provide necessary functionality for other software on the computer. With very few exceptions, you should not need to explicitly install a package from this section; the package system will install them as required to fulfill dependencies.
sk: Kolekcia softverových knižníc
     Balíky zo sekcie 'libs' poskytujú nutnú funkcionalitu počítačovým programom. Okrem niekoľkých výnimiek nemusíte v tejto sekcii nič vyberať; balíčkovací systém si vďaka závislostiam nainštaluje všetko potrebné.

en: Perl interpreter and libraries
     Packages in the 'perl' section provide the Perl programming language and many third-party libraries for it. Unless you are a Perl programmer, you don't need to install packages from this section explicitly; the package system will install them if they are required.
sk: Interpret Perlu a rozširujúce knižnice
     Balíky zo sekcie 'perl' poskytujú programovací jazyk Perl a mnoho rozširujúcich knižníc z ďalších zdrojov. Ak nie ste perlový programátor, nemusíte tu nič vyberať; ak budú nejaké balíky potreba, balíčkovací systém si vďaka závislostiam nainštaluje všetko potrebné.

en: Python interpreter and libraries
     Packages in the 'python' section provide the Python programming language and many third-party libraries for it. Unless you are a Python programmer, you don't need to install packages from this section explicitly; the package system will install them if they are required.
sk: Interpret Pythonu a rozširujúce knižnice
     Balíky zo sekcie 'python' poskytujú programovací jazyk Python a veľa rozširujúcich knižníc z ďalších zdrojov. Ak nie ste programátor v pythone, nemusíte tu nič vyberať; ak budú nejaké balíky potreba, balíčkovací systém si vďaka závislostiam nainštaluje všetko potrebné.

en: Programs to write, send, and route email messages
     Packages in the 'mail' section include mail readers, mail transport daemons, mailing list software, and spam filters, as well as various other software related to electronic mail.
sk: Programy na čítanie, písaniu, posielanie a smerovanie pošty
     Balíky zo sekcie 'mail' obsahujú programy na čítanie pošty, poštovné démony, softvér na poštové konferencie, spamové filtre a podobné nástroje na prácu s elektronickou poštou.

en: Numeric analysis and other mathematics-related software
     Packages in the 'math' section include calculators, languages for mathematical computation (similar to Mathematica), symbolic algebra packages, and programs to visualize mathematical objects.
sk: Numerická analýza a iný matematický softvér
     Balíky zo sekcie 'math' zahŕňajú kalkulačky, jazyky na matematické výpočty (podobné s programom Mathematica), balíky na symbolickú algebru a nástroje na vizualizáciu matematických objektov.

en: Miscellaneous software
     Packages in the 'misc' section have too unusual a function to be classified.
sk: Najrôznejší softvér
     Balíky v sekcii 'misc' majú tak neobvyklý účel, že sa nedajú zaradiť inde.

en: Programs to connect to and provide various services
     Packages in the 'net' section include clients and servers for many protocols, tools to manipulate and debug low-level network protocols, IM systems, and other network-related software.
sk: Programy na sieťovanie a poskytovanie sieťových služieb
     Balíky zo sekcie 'net' obsahujú klientov a servery pre mnoho protokolov, nástroje na manipuláciu a ladenie nízko-úrovňových sieťových protokolov, IM systémy a mnoho ďalších sieťových programov.

en: Usenet clients and servers
     Packages in the 'news' section are related to the Usenet distributed news system.  They include news readers and news servers.
sk: Klienti a servery pre Usenet
     Balíky zo sekcie 'news' sú spojené s distribuovaným systémom Usenet news. Zahŕňajú news prehliadače, ako aj news servery.

en: Obsolete libraries
     Packages in the 'oldlibs' section are obsolete and should not be used by new software.  They are provided for compatibility reasons, or because software distributed by Debian still requires them.
     .
     With very few exceptions, you should not need to explicitly install a package from this section; the package system will install them as required to fulfill dependencies.
sk: Zastarané knižnice
     Balíky zo sekcie 'oldlibs' sú staré a v nových programoch by sa nemali používať. Poskytujeme ich z dôvodov kompatibility, pretože niektorý softvér ich stále môže vyžadovať.
     .
     Okrem niekoľkých výnimiek nemusíte v tejto sekcii nič vyberať; balíčkovací systém si vďaka závislostiam nainštaluje všetko potrebné.

en: Emulators and software to read foreign filesystems
     Packages in the 'otherosfs' section emulate hardware and operating systems and provide tools for transferring data between different operating systems and hardware platforms. (for instance, utilities to read DOS floppies, and utilities to communicate with Palm Pilots)
     .
     It is worth noting that CD burning software is included in THIS section.
sk: Emulátory a nástroje na prístup k cudzím súborovým systémom
     Balíky zo sekcie 'otherosfs' emulujú rôzny hardware a operačné systémy a poskytujú nástroje na prenos dát medzi rôznymi operačnými systémami a hardwarovými platformami. (Napríklad komunikácia s Palm Pilot.)
     .
     Je vhodné spomenúť, že v TEJTO sekcií je i softvér na vypaľovanie CD.

en: Software for scientific work
     Packages in the 'science' section include tools for astronomy, biology, and chemistry, as well as other science-related software.
sk: Softvér na vedeckú prácu
     Balíky zo sekcie 'science' zahŕňajú nástroje na astronómiu, biológiu, chémiu a softvér na podobné obory.

en: Command shells and alternative console environments
     Packages in the 'shells' section include programs providing a command-line interface.
sk: Shelly a alternatívne konzolové prostredia
     Balíky zo sekcie 'shells' obsahujú programy s riadkovým rozhraním.

en: Utilities to play and record sound
     Packages in the 'sound' section include sound players, recorders, and encoders for many formats, mixers and volume controls, MIDI sequencers and programs to generate musical notation, drivers for sound hardware, and sound processing software.
sk: Nástroje na prehrávanie a nahrávanie zvukov
     Balíky zo sekcie 'sound' zahŕňajú prehrávače, rekordéry a enkodéry mnohých formátov, mixážne pulty a ovládače hlasitosti, MIDI sekvencéry, programy na zápis nôt, ovládače zvukových zariadení a softvér na spracovanie zvuku.

en: The TeX typesetting system
     Packages in the 'tex' section are related to TeX, a system for producing high-quality typeset output.  They include TeX itself, TeX packages, editors designed for TeX, utilities to convert TeX and TeX output files to various formats, TeX fonts, and other software related to TeX.
sk: Typografický systém TeX
     Balíky zo sekcie 'tex' sú spriaznené s TeXom, systémom na vytváranie vysoko kvalitných výstupov. Zahŕňajú samotný TeX, editory špeciálne navrhnuté na TeX, nástroje na prevod TeXových súborov do mnohých formátov, TeXové fonty a ďalší podobný softvér.

en: Text processing utilities
     Packages in the 'text' section include text filters and processors, spelling checkers, dictionary programs, utilities to convert between character encodings and text file formats (eg, Unix and DOS), text formatters and pretty-printers, and other software which operates on plain text.
sk: Nástroje na spracovanie textu
     Balíky zo sekcie 'text' obsahujú textové filtre, procesory, slovníky, sledovače preklepov, konverzné programy na prevod medzi rôznymi formátmi a najrôznejšími kódovaniami, formátovače textu a ďalší softvér, ktorý pracuje s čistým textom.

en: Various system utilities
     Packages in the 'utils' section are utilities whose purpose is too unique to be classified.
sk: Rôzne systémové nástroje
     Balíky v sekcii 'utils' sú nástroje, ktorých účel je príliš špecifický na zarazení do konkrétnej skupiny.

en: Web browsers, servers, proxies, and other tools
     Packages in the 'web' section include Web browsers, Web servers and proxies, software to write CGI scripts or Web-based programs, pre-written Web-based programs, and other software related to the World Wide Web.
sk: Webové prehliadače, servery a iné programy
     Balíky zo sekcie 'web' ponúka webové prehliadače, webové servery a proxy, softvér na písanie CGI skriptov alebo webových služieb, a vôbec všetko, čo sa týka World Wide Webu.

en: The X window system and related software
     Packages in the 'x11' section include the core packages for the X window system, window managers, utility programs for X, and miscellaneous programs with an X GUI which were placed here because they didn't fit anywhere else.
sk: X Window System a príbuzný softvér
     Balíky v sekcii 'x11' zahŕňajú jadro X Window Systému, správcu okien, nástroje na X a rôzne programy s grafickým X rozhraním, ktoré sa nehodili do žiadnej inej kategórie.

en: Programs which depend on software not in Debian
     Packages in the 'contrib' section are not part of Debian.
     .
     These packages are Free Software, but they depend on software which is not part of Debian.  This may be because it is not Free Software, but is packaged in the non-free section of the archive, because Debian cannot distribute it at all, or (in rare cases) because no-one has packaged it yet.
     .
     For more information about what Debian considers to be Free Software, see http://www.debian.org/social_contract#guidelines
sk: Programy závisiace na softvéri, ktorý nie je v Debiane
     Balíky v sekcii 'contrib' nie sú súčasťou Debianu.
     .
     Tieto balíky sú slobodným softvérom, ale závisia na softvéri, ktorý nie je súčasťou Debianu. To môže mať dve príčiny. Buď je tento softvér neslobodný, alebo (zriedka) ho ešte nikto nezabalil.
     .
     Viac informácií o tom, čo Debian považuje za slobodný softvér, nájdete v http://www.debian.org/social_contract#guidelines, alebo česky na http://www.debian.cz/info/social_contract.php#guidelines.

en: The main Debian archive
     The Debian distribution consists of packages from the 'main' section. Every package in 'main' is Free Software.
     .
     For more information about what Debian considers to be Free Software, see http://www.debian.org/social_contract#guidelines
sk: Hlavný archív Debianu
     Debian sa skladá z balíkov zo sekcie 'main'. Každý balík v tejto sekcii je slobodným softvérom.
     .
     Viac informácií o tom, čo Debian považuje za slobodný softvér, nájdete v http://www.debian.org/social_contract#guidelines, alebo česky na http://www.debian.cz/info/social_contract.php#guidelines.

en: Programs stored outside the US due to export controls
     Packages in 'non-US' likely contain cryptography; a few implement patented algorithms. Because of this, they cannot be exported from the United States, and hence are stored on a server in the "free world".
     .
     Note: the Debian Project is currently merging cryptographic software into the US-based archives after consulting with legal experts about recent changes in export policies. Most packages which were formerly found in this section, therefore, are now in 'main'.
sk: Programy uložené mimo USA kvôli exportným obmedzeniam
     Balíky zo sekcie 'non-US' najčastejšie obsahujú kryptografiu a niekoľko patentovaných algoritmov. Vďaka tomu nemôžu byť vyvážané zo Spojených štátov a preto sú uložené na serveroch v "slobodnom" svete.
     .
     Poznámka: Po nedávnych zmenách v exportnej politike USA sú teraz tieto balíky presúvané do hlavného archívu v sekcii 'main'.

en: Programs which are not free software
     Packages in the 'non-free' section are not part of Debian.
     .
     These packages fail to meet one or more of the requirements of the Debian Free Software Guidelines (see below). You should read the license of programs in this section to be sure that you are allowed to use them in the way you intend.
     .
     For more information about what Debian considers to be Free Software, see http://www.debian.org/social_contract#guidelines
sk: Programy, ktoré nie sú slobodným softvérom
     Balíky v sekcii 'non-free' nie sú súčasťou Debianu.
     .
     Tieto balíky nespĺňajú jednu alebo viac požiadavkiek z Debian Free Software Guidelines (pozrite nižšie). V tejto sekcií by ste si mali prečítať licenčné podmienky programov, na uistenie sa, či ich môžete používať spôsobom, akým zamýšľate.
     .
     Viac informácií o tom, čo Debian považuje za slobodný softvér, nájdete na http://www.debian.org/social_contract#guidelines, alebo česky na http://www.debian.cz/info/social_contract.php#guidelines

en: Virtual packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
sk: Virtuálne balíky
     Tieto balíky fyzicky neexistujú; sú to iba mená, ktoré využívajú ostatné balíky vyžadujúce konkrétnu funkčnosť.

en: Tasks/Tasks
sk: Úlohy/Úlohy

en: Tasks
sk: Úlohy

en: Unknown/Unknown
sk: Neznáme/Neznáme

en: virtual/virtual
sk: virtuálny/virtuálny

en: main
sk: hlavný

en: Security Updates
     Security updates for these packages are available from security.debian.org.
sk: Bezpečnostné aktualizácie
     Bezpečnostné aktualizácie týchto balíkov sú k dispozícií na security.debian.org.org.

en: Upgradable Packages
     A newer version of these packages is available.
sk: Aktualizovateľné balíky
     K týmto balíkom existuje novšia verzia.

en: New Packages
     These packages have been added to Debian since the last time you cleared the list of "new" packages (choose "Forget new packages" from the Actions menu to empty this list).
sk: Nové balíky
     Tieto balíky boli pridané do Debianu odvtedy, ako ste naposledy vymazali zoznam "nových" balíkov. (Na vymazanie tohto zoznamu vyberte z menu Akcie položku "Zabudnúť nové balíky".)

en: Installed Packages
     These packages are currently installed on your computer.
sk: Inštalované balíky
     Tieto balíky máte inštalované vo svojom počítači.

en: Not Installed Packages
     These packages are not installed on your computer.
sk: Nenainštalované balíky
     Tieto balíky nie sú nainštalované v počítači.

en: Obsolete and Locally Created Packages
     These packages are currently installed on your computer, but they are not available from any apt source.  They may be obsolete and removed from the archive, or you may have built a private version of them yourself.
sk: Zastarané a lokálne vytvorené balíky
     Tieto balíky máte momentálne nainštalované, ale nie sú dostupné v žiadnom zo zdrojov na apt. Buď už boli zastarané a boli odstránené z archívu, alebo ste si je ich vytvorili sami.

en: Virtual Packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
sk: Virtuálne balíky
     Tieto balíky fyzicky neexistujú; sú to iba mená, ktoré využívajú ostatné balíky vyžadujúce konkrétnu funkčnosť.

en: Packages which are recommended by other packages
     These packages are not strictly required, but they may be necessary to provide full functionality in some other programs that you are installing or upgrading.
sk: Balíky doporučované inými balíkmi
     Tieto balíky nie sú nutne vyžadované, ale môžu byť nutné na plnú funkčnosť práve inštalovaných alebo aktualizovaných balíkov.

en: Packages which are suggested by other packages
     These packages are not required in order to make your system function properly, but they may provide enhanced functionality for some programs that you are currently installing.
sk: Balíky navrhované inými balíkmi
     Tieto balíky nie sú vyžadované na správnu funkčnosť systému, ale môžu rozšíriť možnosti niektorých programov, ktoré práve inštalujete.

en: Packages with unsatisfied dependencies
     The dependency requirements of these packages will be unmet after the install is complete.
     .
     The presence of this tree probably indicates that something is broken, either on your system or in the Debian archive.
sk: Balíky s nesplnenými závislosťami
     Závislosti týchto balíkov nebudú po dokončení inštalácie splnené.
     .
     Prítomnosť tohto stromu naznačuje, že je niečo divného vo vašom systéme alebo v archíve Debianu.

en: Packages being removed because they are no longer used
     These packages are being deleted because they were automatically installed to fulfill dependencies, and the planned action will result in no installed package declaring an 'important' dependency on them.
sk: Balíky, ktoré sa už nepoužívajú a budú odstránené
     Tieto balíky sú označené na výmaz, pretože boli nainštalované automaticky kvôli závislostiam, ktoré už nie sú potrebné.

en: Packages being automatically held in their current state
     These packages could be upgraded, but they have been kept in their current state to avoid breaking dependencies.
sk: Balíky automaticky podržané v aktuálnom stave
     Tieto balíky môžu byť aktualizované na novšiu verziu, ale sú podržané vo svojej pôvodnej verzií, aby sa neporušili závislosti.

en: Packages being automatically installed to satisfy dependencies
     These packages are being installed because they are required by another package you have chosen for installation.
sk: Balíky automaticky inštalované na splnenie závislostí
     Tieto balíky budú automaticky nainštalované, pretože sú vyžadované inými balíkmi, ktoré ste vybrali na inštaláciu.

en: Packages being deleted due to unsatisfied dependencies
     These packages are being deleted because one or more of their dependencies is no longer available, or because another package conflicts with them.
sk: Balíky automaticky odstránené kvôli nesplneným závislostiam
     Tieto balíky budú odstránené, pretože jedna alebo viac ich závislostí už nie je splnená, alebo pretože je s nimi iný balík v konflikte.

en: Packages to be downgraded
     An older version of these packages than is currently installed will be installed.
sk: Balíky k degradácii
     Tieto balíky budú nahradené svojou staršou verziou.

en: Packages being held back
     These packages could be upgraded, but you have asked for them to be held at their current version.
sk: Balíky podržané v aktuálnom stave
     Tieto balíky môžu byť aktualizované na novšiu verziu, ale vy ste požiadali o ich podržanie v pôvodnej verzii.

en: Packages to be reinstalled
     These packages will be reinstalled.
sk: Balíky k reinštalácií
     Tieto balíky budú preinštalované.

en: Packages to be installed
     These packages have been manually selected for installation on your computer.
sk: Balíky na inštaláciu
     Tieto balíky ste vybrali na inštaláciu na svoj počítač.

en: Packages to be removed
     These packages have been manually selected for removal.
sk: Balíky na odstránenie
     Tieto balíky ste vybrali na odstránenie zo systému.

en: Packages to be upgraded
     These packages will be upgraded to a newer version.
sk: Balíky na aktualizáciu
     Tieto balíky budú aktualizované na novšiu verziu.

en: unknown
sk: neznáma

en: Priority %s
sk: Priorita %s

en: End-user
sk: Koncový užívateľ

en: Servers
sk: Servery

en: Development
sk: Vývoj

en: Localization
sk: Lokalizácia

en: Hardware Support
sk: Hardwarová podpora

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Unrecognized tasks
sk: Nezaradené úlohy

en: 
     Tasks are groups of packages which provide an easy way to select a predefined set of packages for a particular purpose.
sk: 
     Úlohy sú skupiny balíkov, ktoré ponúkajú jednoduchú cestu na výber všetkých potrebných balíkov na splnenie konkrétnej úlohy.

en: Compressed size:
sk: Komprimovaná veľkosť:

en: Uncompressed size:
sk: Veľkosť po rozbalení:

en: Source Package:
sk: Zdrojový balík:

en: Package names provided by %s
sk: Názvy balíkov poskytovaných %s

en: Packages which depend on %s
sk: Balíky, ktoré závisia na %s

en: Versions
sk: Verzie

en: Yes, I am aware this is a very bad idea
sk: Ano, viem, že je to zlý nápad

en: %s is an essential package!%n%nAre you sure you want to remove it?%nType '%s' if you are.
sk: %s je nutný balík!%n%nSte si istý, že ho chcete odstrániť?%nAk ste, napíšte '%s'.

en: Information about %s
sk: Informácie o %s

en: Available versions of %s
sk: Dostupné verzie %s

en: %s versions
sk: %s verzie

en: Dependencies of %s
sk: Závislosti %s

en: %s deps
sk: %s závis

en: Packages depending on %s
sk: Balíky závisiace na %s

en: %s reverse deps
sk: %s reverzných závis

en: Reporting a bug in %s:
sk: Hlásim chybu v %s:

en: You are not root and I cannot find any way to become root.  To reconfigure this package, install the menu package, the login package, or run aptitude as root.
sk: Nie ste root a nevidím možnosť, ako sa ním stať.  Na rekonfiguráciu tohto balíku nainštalujte balíky menu a login, alebo spusťte aptitude ako root.

en: Reconfiguring %s
sk: Prekonfigurovávám %s

en: Hierarchy editor
sk: Editor hierarchie

en: Hierarchy Editor
sk: Editor Hierarchie

en: Search for:
sk: Hľadať:

en: All Packages
sk: Všetky balíky

en: Building view
sk: Zostavujem pohľad

en: No packages matched the pattern "%s".
sk: Žiadne balíky nevyhovujú vzoru "%s".

en: Enter the new package tree limit:
sk: Obmedziť zobrazenie na:

en: Enter the new package grouping mechanism for this display:
sk: Zoskupovací mechanizmus:

en: Enter the new package sorting mechanism for this display:
sk: Triediaci mechanizmus:

en: make_package_view: error in arguments -- two main widgets??
sk: make_package_view: chyba v argumentoch -- dva hlavné widgety??

en: make_package_view: error in arguments -- bad column list for static item
sk: make_package_view: chyba v argumentoch -- chybný zoznam stĺpcov

en: make_package_view: bad argument!
sk: make_package_view: chybný argument!

en: make_package_view: no main widget found
sk: make_package_view: nebol nájdený hlavný widget

en: depends on
sk: závisia na

en: pre-depends on
sk: predzávisia na

en: suggests
sk: navrhuje

en: recommends
sk: doporučuje

en: conflicts with
sk: koliduje s

en: replaces
sk: nahrádza

en: obsoletes
sk: zastaráva

en:  (provided by %F)
sk:  (poskytovaný %F)

en: If you select a package, an explanation of its current state will appear in this space.
sk: Ak vyberiete balík, objaví sa tu popis jeho aktuálneho stavu.

en: %B%s%b was installed automatically;  it is being removed because all of the packages which depend upon it are being removed:
sk: %B%s%b bol inštalovaný automaticky; teraz bude odstránený, pretože všetky balíky, ktoré na ňom záviseli, budú odstránené:

en: %B%s%b will be automatically removed because of dependency errors:
sk: %B%s%b bude automaticky odstránený kvôli chybám v závislostiach:

en: %B%s%b will be automatically installed to satisfy the following dependencies:
sk: %B%s%b bude inštalovaný automaticky na splnenie nasledujúcich závislostí:

en: %B%s%b cannot be upgraded now, but if it could be, it would still be held at version %B%s%b.
sk: %B%s%b nemôže byť aktualizovaný, a i keby mohol, bol by podržaný vo verzií %B%s%b.

en: %B%s%b will not be upgraded to version %B%s%b, to avoid breaking the following dependencies:
sk: %B%s%b nebude aktualizovaný na verziu %B%s%b, aby neporušil nasledujúce závislosti:

en: %B%s%b is currently installed.
sk: %B%s%b je nainštalovaný.

en: %B%s%b is not currently installed.
sk: %B%s%b nie je nainštalovaný.

en: Some dependencies of %B%s%b are not satisfied:
sk: Niektoré závislosti %B%s%b nie sú splnené:

en: %B%s%b will be downgraded.
sk: %B%s%b bude degradovaný.

en: %B%s%b will not be upgraded to the forbidden version %B%s%b.
sk: %B%s%b nebude aktualizovaný na zakázanú verziu %B%s%b.

en: %B%s%b could be upgraded to version %B%s%b, but it is being held at version %B%s%b.
sk: %B%s%b by mohol byť aktualizovaný na verziu %B%s%b, ale je podržaný vo verzii %B%s%b.

en: %B%s%b will be re-installed.
sk: %B%s%b bude nainštalovaný.

en: %B%s%b will be installed.
sk: %B%s%b bude inštalovaný.

en: %B%s%b will be removed.
sk: %B%s%b bude odstránený.

en: %B%s%b will be upgraded from version %B%s%b to version %B%s%b.
sk: %B%s%b bude aktualizovaný z verzie %B%s%b na verziu %B%s%b.

en: The following packages depend on %B%s%b and will be broken by its removal:
sk: Nasledujúce balíky závisia na %B%s%b a budú jeho odstránením porušené:

en: The following packages depend on %B%s%b and are broken:
sk: Nasledujúce balíky závisia na %B%s%b a sú porušené:

en: The following packages conflict with %B%s%b and will be broken by its installation:
sk: Nasledujúce balíky sú v konflikte s %B%s%b a budú jeho inštaláciou porušené:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b, or conflict with the currently installed version:
sk: Nasledujúce balíky závisia na balíku %B%s%b v inej verzií, než je aktuálne inštalovaná %B%s%b, alebo sú s ňou v konflikte:

en: The following packages conflict with %B%s%b, or depend on a version of it which is not going to be installed.
sk: Nasledujúce balíky sú v konflikte s %B%s%b, alebo závisia na jeho verzii, ktorá nebude inštalovaná.

en: The following packages conflict with %B%s%b:
sk: Nasledujúce balíky sú v konflikte s %B%s%b:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b:
sk: Nasledujúce balíky závisia na balíku %B%s%b v inej verzii, než je aktuálne inštalovaná %B%s%b:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b which is not going to be installed.
sk: Nasledujúce balíky závisia na verzii balíku %B%s%b, ktorá sa nebude inštalovať.

en: upgraded
sk: aktualizovaný

en: downgraded
sk: degradovaný

en: The following packages depend on the currently installed version of %B%s%b (%B%s%b), or conflict with the version it will be %s to (%B%s%b), and will be broken if it is %s.
sk: Nasledujúce balíky závisia na aktuálne inštalovanej verzii balíku %B%s%b (%B%s%b), alebo sú v konflikte s verziou, na ktorú bude balík %s (%B%s%b). Ak bude balík %s, budú tieto balíky porušené.

en: The following packages conflict with version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
sk: Nasledujúce balíky sú v konflikte s verziou %B%s%b balíku %B%s%b. Ak bude balík %s, budú tieto balíky porušené.

en: The following packages depend on version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
sk: Nasledujúce balíky sú závisia na verzii %B%s%b balíku %B%s%b. Ak bude balík %s, budú tieto balíky porušené.

en: The package cache is not available.
sk: Vyrovnávacia pamäť balíčka nie je k dispozícií.

en: No packages are broken.
sk: Žiadne balíky nie sú poškodené.

en: No resolution found.
sk: Žiadne riešenie nebolo nájdené.

en: Time exhausted while searching for a solution (you can select "Next Solution" or press %s to try harder).
sk: Vyčerpal sa čas vyhradený na hľadanie riešenia (môžete vybrať "Ďalšie riešenie" alebo stlačiť %s na dôkladnejšie hľadanie).

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Next
sk: Nasledujúci

en: Apply
sk: Použiť

en: Close
sk: Zavrieť

en: %BRemove%b the following packages:%n
sk: %BOdstrániť%b nasledujúce balíky:%n

en: %BInstall%b the following packages:%n
sk: %BNainštalovať%b nasledujúce balíky:%n

en: %BKeep%b the following packages at their current version:%n
sk: %BPodrž%b nasledujúcich balíčkov v ich aktuánych verziách:%n

en: %BUpgrade%b the following packages:%n
sk: %BAktualizovať%b nasledujúce balíky:%n

en: %BDowngrade%b the following packages:%n
sk: %BDegradovať%b nasledujúce balíky:%n

en: Score is %d
sk: Skóre je %d

en: WARNING
sk: VAROVANIE

en: %F: This version of %s is from an %Buntrusted source%b!  Installing this package could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
sk: %F: Táto verzia %s je z %Bnedôverihodného zdroja%b!  Inštaláciou tohto balíčka môžete dovoliť zákernému jedincovi poškodiť alebo riadiť Váš systém.

en: Er, there aren't any errors, this shouldn't have happened..
sk: Hmm, nenastali žiadne chyby; to by sa nemalo stávať..

en: Search for:
sk: Hľadať:

en: You already are root!
sk: Už ste root!

en: Subprocess exited with an error -- did you type your password correctly?
sk: Podproces skončil chybou -- zadali ste správne heslo?

en: Loading cache
sk: Nahrávam cache

en: Really quit Aptitude?
sk: Skutočne ukončiť Aptitude?

en: Really discard your personal settings and reload the defaults?
sk: Skutočne zahodiť osobné nastavenie a načítať štandardné hodnoty?

en: Packages
sk: Balíky

en: View available packages and choose actions to perform
sk: Zobrazí dostupné balíky a akcie, ktoré s nimi môžete vykonávať

en: %AAptitude %s%n%nCopyright 2000-2005 Daniel Burrows.%n%naptitude comes with %BABSOLUTELY NO WARRANTY%b; for details see 'license' in the Help menu.  This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see 'license' for details.
sk: %AAptitude %s%n%nCopyright 2000-2005 Daniel Burrows.%n%nna aptitude sa nevzťahuje %BABSOLÚTNE ŽIADNA ZÁRUKA%b; podrobnosti nájdete v menu Pomoc, 'licencia'. Toto je slobodný softvér a budeme radi, ak ho budete pod určitými podmienkami šíriť ďalej; podrobnosti viď 'licencia'.

en: help.txt
sk: help-sk.txt

en: README
sk: README.sk

en: %C%BWARNING%b: untrusted versions of the following packages will be installed!%n%nUntrusted packages could %Bcompromise your system's security%b.  You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do.%n%n
sk: %C%BVAROVANIE%b: budú nainštalované nedôverihodné verzie nasledujúcich balíčkov!%n%nNedôverihodné balíčky môžu %Bohroziť bezpečnosť Vášho systému%b.  V inšztalácií by ste mali pokračovať iba vtedy, ak ste si istý čo chcete spraviť.%n%n

en: Really Continue
sk: Skutočne Pokračovať

en: Abort Installation
sk: Zrušiť Inštaláciu

en: Preview of package installation
sk: Náhľad inštalácie balíkov

en: View and/or adjust the actions that will be performed
sk: Zobrazí a/alebo upraví akcie, ktoré sa majú vykonať

en: Preview
sk: Náhľad

en: Some packages were broken and have been fixed:
sk: Niektoré balíky boli poškodené a podarilo sa ich opraviť:

en: No solution to these dependency problems exists!
sk: Na tieto problémy so závislosťami neexistuje žiadne riešenie!

en: Ran out of time while trying to resolver dependencies (press "%s" to try harder)
sk: Počas pokusov o vyriešenie závislostí som presiahol čas (stlačte "%s" na dôkladnejšie hľadanie)

en: Installing/removing packages requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
sk: Inštalácia/odobranie balíkov vyžaduje administrátorské práva, ktoré momentálne nemáte. Chcete sa prepnúť na účet root?

en: Become root
sk: Stať sa rootom

en: Don't become root
sk: Nestať sa rootom

en: A package-list update or install run is already taking place.
sk: Aktualizácia zoznamu balíkov alebo ich inštalácia už prebieha.

en: No packages are scheduled to be installed, removed, or upgraded.
sk: Žiadne balíky nie sú označené na inštaláciu, aktualizáciu alebo odstránenie.

en: No packages will be installed, removed or upgraded.  Some packages could be upgraded, but you have not chosen to upgrade them.  Type "U" to prepare an upgrade.
sk: Žiadne balíky nebudú inštalované, odstránené alebo aktualizované.  Niektoré balíky síce môžu byť aktualizované, ale vybrali ste, že sa nemajú aktualizovať.  Aktualizáciu môžete pripraviť klávesou "U".

en: Updating the package lists requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
sk: Aktualizácia zoznamu balíkov vyžaduje administrátorské práva, ktoré momentálne nemáte. Chcete sa prepnúť na účet root?

en: Waste time trying to find mines
sk: Zabiť čas hľadaním mín.

en: Cleaning while a download is in progress is not allowed
sk: Čistenie počas sťahovania nie je dovolené

en: Deleting downloaded files
sk: Vymazávam stiahnuté súbory

en: Downloaded package files have been deleted
sk: Stiahnuté balíky boli vymazané

en: Obsolete downloaded package files have been deleted, freeing %sB of disk space.
sk: Staré stiahnuté balíky boli vymazané, uvoľnilo sa %sB miesta na disku.

en: All solutions exhausted.
sk: Všetky riešenia boli vyčerpané.

en: Ran out of time while trying to find a solution.
sk: Vypšal čas počas hľadania riešenia.

en: Unable to find a solution to apply.
sk: Nemôžem nájsť potvrdené riešenie

en: Unable to open %s
sk: Nemôžem otvoriť %s

en: Error while dumping resolver state
sk: Nastala chyba pri ukladaní stavu riešenia

en: File to which the resolver state should be dumped:
sk: Súbor, do ktorého má byť stav riešenia uložený:

en: ^Install/remove packages
sk: ^Inštalovať/odstrániť balíky

en: Perform all pending installs and removals
sk: Vykoná všetky nevykonané inštalácie a odstraňovania

en: ^Update package list
sk: ^Aktualizovať zoznam balíkov

en: Check for new versions of packages
sk: Zistí, či nie sú k dispozícii novšie verzie balíkov

en: ^Forget new packages
sk: ^Zabudnúť nové balíky

en: Forget which packages are "new"
sk: Zabudne, ktoré balíky sú "nové"

en: ^Clean package cache
sk: Vyčistiť ^cache s balíkmi

en: Delete package files which were previously downloaded
sk: Vymaže stiahnuté súbory (balíky) z /var/cache/apt

en: Clean ^obsolete files
sk: Vyčistiť staré súb^ory

en: Delete package files which can no longer be downloaded
sk: Vymaže súbory, ktoré sa už nedajú stiahnuť

en: Mark ^Upgradable
sk: Označiť aktualizovateľné

en: Mark all upgradable packages which are not held for upgrade
sk: Označí všetky aktualizovateľné balíky, ktoré nie sú podržané

en: ^Play Minesweeper
sk: Zahrať si mínové ^pole

en: ^Become root
sk: Stať sa rootom

en: Run 'su' to become root; this will restart the program, but your settings will be preserved
sk: Na prepnutie na užívateľa root spusťte 'su'; toto  reštartuje program, ale Vaše nastavenia budú zachované

en: ^Reload package cache
sk: Znovu načítať cache

en: Reload the package cache
sk: Znovu načítať obsah cache

en: ^Quit
sk: Koniec

en: Exit the program
sk: Ukončí program

en: Undo
sk: Späť

en: Undo the last package operation or group of operations
sk: Vrátí späť poslední operaci alebo skupinu operácií s balíky

en: ^Install
sk: ^Inštalovať

en: Flag the currently selected package for installation or upgrade
sk: Označí aktuálny vybraný balík na inštaláciu alebo aktualizáciu

en: ^Remove
sk: Odst^rániť

en: Flag the currently selected package for removal
sk: Označí aktuálny vybraný balík na odstránenie

en: ^Purge
sk: Vyčistiť

en: Flag the currently selected package and its configuration files for removal
sk: Označí aktuálny vybraný balík na odstránenie vrátane konfiguračných súborov

en: ^Keep
sk: Ponechať

en: Cancel any action on the selected package
sk: Na vybranom balíku zruší všetky akcie

en: ^Hold
sk: Podržať

en: Cancel any action on the selected package, and protect it from future upgrades
sk: Na vybranom balíku zruší všetky akcie a ochráni ho pred budúcimi aktualizáciami.

en: Mark ^Auto
sk: Označiť ^automaticky

en: Mark the selected package as having been automatically installed; it will automatically be removed if no other packages depend on it
sk: Označí vybraný balík, ako inštalovaný automaticky; ak na ňom nebudú závisieť iné balíky, bude automaticky odstránený

en: Mark ^Manual
sk: Označiť ručne

en: Mark the selected package as having been manually installed; it will not be removed unless you manually remove it
sk: Označí vybraný balík, ako by bol nainštalovaný ručne; nebude odstránený, pokiaľ ho neodstránite sami

en: ^Forbid Version
sk: Zakázať ^verziu

en: Forbid the candidate version of the selected package from being installed; newer versions of the package will be installed as usual
sk: Zakázať, aby sa kandidátska verzia balíku nainštalovala; novšie verzie balíku sa budú inštalovať ako zvyčajne

en: I^nformation
sk: I^nformácie

en: Display more information about the selected package
sk: Na vybraný balík zobrazí ďalšie informácie

en: Display the Debian changelog of the selected package
sk: U vybraného balíku zobrazí zoznam zmien vykonaných správcom balíku

en: ^Find
sk: Hľadať

en: Search for a package
sk: Hľadá balík

en: Find ^Again
sk: Hľadať znova

en: Repeat the last search
sk: Zopakuje posledné hľadanie

en: ^Limit Display
sk: Obmedziť zobrazenie

en: Apply a filter to the package list
sk: Na zoznam balíkov aplikuje výberový filter

en: ^Un-Limit Display
sk: Zrušiť obmedzenie

en: Remove the filter from the package list
sk: Odstráni filter aplikovaný na zoznam balíkov

en: Find ^Broken
sk: Hľadať porušené

en: Find the next package with unsatisfied dependencies
sk: Hľadá ďalší balík s nesplnenými závislosťami

en: ^UI options
sk: Nastavenie zobrazenia

en: Change the settings which affect the user interface
sk: Zmení nastavenia, ktoré ovplyvňujú užívateľské rozhranie

en: ^Dependency handling
sk: Správa závislostí

en: Change the settings which affect how package dependencies are handled
sk: Zmení nastavenia, ktoré ovplyvňujú spôsob riešenia závislostí

en: ^Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Change miscellaneous program settings
sk: Zmení rôzne nastavenia programu

en: ^Revert options
sk: Pôvodné nastavenia

en: Reset all settings to the system defaults
sk: Vráti všetky nastavenia do pôvodného stavu

en: ^Next
sk: Ďalší

en: View next display
sk: Zobrazí ďalší pohľad

en: ^Prev
sk: ^Predchádzajúce

en: View previous display
sk: Zobrazí predchádzajúci pohľad

en: ^Close
sk: Zavrieť

en: Close this display
sk: Zavrie tento pohľad

en: New Package ^View
sk: No^vý pohľad na balíky

en: Create a new default package view
sk: Vytvorí nový štandardný pohľad na balíky

en: New Categorical ^Browser
sk: Nový prehliadač kategorií

en: Browse packages by category
sk: Prehliada balíky podľa kategorií

en: ^About
sk: O progr^ame

en: View information about this program
sk: Zobrazí informácie o programe

en: ^Help
sk: Pomoc

en: View the on-line help
sk: Zobrazí on-line pomoc

en: User's ^Manual
sk: Užívatelský ^manuál

en: View the detailed program manual
sk: Zobrazí podrobný manuál tohto programu

en: View a list of frequently asked questions
sk: Zobrazí zoznam často kladených otázok

en: ^NEWS
sk: ^NOVINKY

en: View the important changes made in each version of
sk: Zobraziť dôležité zmeny v každej verzií programu

en: ^License
sk: ^Licencia

en: View the terms under which you may copy the program
sk: Zobrazí podmienky, za ktorých môžete program šíriť

en: Actions
sk: Akcie

en: Search
sk: Hľadat

en: Options
sk: Voľby

en: Views
sk: Pohľady

en: Help
sk: Pomoc

en: %s: Menu  %s: Help  %s: Quit  %s: Update  %s: Download/Install/Remove Pkgs
sk: %s: Menu  %s: Pomoc  %s: Koniec  %s Aktualizácia  %s Stiahnutie/Inštalácia

en: yes_key
sk: ano_key

en: no_key
sk: ne_key

en: You can only view changelogs of official Debian packages.
sk: Môžete prehliadať zoznamy zmien iba u oficiálnych debianích balíkov.

en: Downloading Changelog
sk: Sťahujem Changelog

en: Download Changelog
sk: Stiahnuť Changelog

en: %s changes
sk: %s zmien

en: Ouch!  Got SIGTERM, dying..
sk: Au! Dostal ma SIGTERM, umieram..

en: Ouch!  Got SIGSEGV, dying..
sk: Au! Dostal ma SIGSEGV, umieram..

en: Ouch!  Got SIGABRT, dying..
sk: Au! Dostal ma SIGABRT, umieram..

en: Ouch!  Got SIGQUIT, dying..
sk: Au! Dostal ma SIGQUIT, umieram..
