debian-installer - en to lt translation catalogue (370 entries)

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Africa
lt: Afrika

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: America
lt: Amerika

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Antarctica
lt: Antarktida

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Australia
lt: Australija

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Arctic
lt: Arktis

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Asia
lt: Azija

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Atlantic
lt: Atlanto

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Canada
lt: Kanada

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Europe
lt: Europa

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Indian
lt: Indijos regionas

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Pacific
lt: Ramiojo vandenyno

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Etc
lt: kita

note: Type: select Description
en: Geographic area:
lt: Geografinė zona:

note: Type: select Description
en: Please select the geographic area you live in. Subsequent configuration questions will narrow this down by presenting a list of cities, representing the time zones in which they are located.
lt: Pasirinkite geografinę zoną kurioje Jūs gyvenate. Paskesnis konfigūravimo klausimas bus susiaurintas, pateikiant miestų, esančių šioje laiko zonoje, sąrašą.

note: Type: select Choices
en: Abidjan
lt: Abidžanas

note: Type: select Choices
en: Accra
lt: Akra

note: Type: select Choices
en: Addis_Ababa
lt: Adis Abeba

note: Type: select Choices
en: Algiers
lt: Alžyras

note: Type: select Choices
en: Bamako
lt: Bamakas

note: Type: select Choices
en: Bangui
lt: Bangis

note: Type: select Choices
en: Banjul
lt: Bandžulis

note: Type: select Choices
en: Bissau
lt: Bisau

note: Type: select Choices
en: Blantyre
lt: Blantairas

note: Type: select Choices
en: Brazzaville
lt: Brazavilis

note: Type: select Choices
en: Bujumbura
lt: Bužumbūra

note: Type: select Choices
en: Cairo
lt: Kairas

note: Type: select Choices
en: Casablanca
lt: Kasablanka

note: Type: select Choices
en: Conakry
lt: Konakris

note: Type: select Choices
en: Dakar
lt: Dakaras

note: Type: select Choices
en: Dar_es_Salaam
lt: Dar es Salamas

note: Type: select Choices
en: Djibouti
lt: Džibutis

note: Type: select Choices
en: Douala
lt: Duala

note: Type: select Choices
en: El_Aaiun
lt: Ajunas

note: Type: select Choices
en: Freetown
lt: Fritaunas

note: Type: select Choices
en: Gaborone
lt: Gaboronas

note: Type: select Choices
en: Harare
lt: Hararė

note: Type: select Choices
en: Johannesburg
lt: Johanesburgas

note: Type: select Choices
en: Khartoum
lt: Chartumas

note: Type: select Choices
en: Kigali
lt: Kigalis

note: Type: select Choices
en: Lagos
lt: Lagosas

note: Type: select Choices
en: Libreville
lt: Librevilis

note: Type: select Choices
en: Lome
lt: Lomė

note: Type: select Choices
en: Malabo
lt: Malabas

note: Type: select Choices
en: Maputo
lt: Maputu

note: Type: select Choices
en: Mbabane
lt: Mbabanė

note: Type: select Choices
en: Mogadishu
lt: Mogadišas

note: Type: select Choices
en: Monrovia
lt: Monrovija

note: Type: select Choices
en: Nairobi
lt: Nairobis

note: Type: select Choices
en: Ndjamena
lt: Ndžamena

note: Type: select Choices
en: Niamey
lt: Niamėjus

note: Type: select Choices
en: Nouakchott
lt: Nuakšotas

note: Type: select Choices
en: Ouagadougou
lt: Uagadugu

note: Type: select Choices
en: Porto-Novo
lt: Porto Novas

note: Type: select Choices
en: Sao_Tome
lt: San Tomė

note: Type: select Choices
en: Tripoli
lt: Tripolis

note: Type: select Choices
en: Tunis
lt: Tunisas

note: Type: select Choices
en: Windhoek
lt: Vindhukas

note: Type: select Description
en: Time zone:
lt: Lako zona:

note: Type: select Description
en: Please select the time zone corresponding to your location.
lt: Pasirinkite laiko zoną, atitinkančią Jūsų vietovę.

note: Type: select Choices
en: Adak
lt: Adakas

note: Type: select Choices
en: Anchorage
lt: Ankoridžas

note: Type: select Choices
en: Anguilla
lt: Angilija

note: Type: select Choices
en: Antigua
lt: Antigva

note: Type: select Choices
en: Asuncion
lt: Asunsjonas

note: Type: select Choices
en: Atikokan
lt: Atikokanas

note: Type: select Choices
en: Barbados
lt: Barbadosas

note: Type: select Choices
en: Belem
lt: Belenas

note: Type: select Choices
en: Belize
lt: Belizas

note: Type: select Choices
en: Blanc-Sablon
lt: Blank-Sablonas

note: Type: select Choices
en: Boa_Vista
lt: Boa Vista

note: Type: select Choices
en: Boise
lt: Boizis

note: Type: select Choices
en: Buenos_Aires
lt: Buenos Airės

note: Type: select Choices
en: Cambridge_Bay
lt: Kembridž Bėjus

note: Type: select Choices
en: Campo_Grande
lt: Campo Grande

note: Type: select Choices
en: Cancun
lt: Kankunas

note: Type: select Choices
en: Caracas
lt: Karakasas

note: Type: select Choices
en: Catamarca
lt: Katamarka

note: Type: select Choices
en: Cayenne
lt: Kajenas

note: Type: select Choices
en: Cayman
lt: Kaimanų salos

note: Type: select Choices
en: Chicago
lt: Čikaga

note: Type: select Choices
en: Chihuahua
lt: Čiuaua

note: Type: select Choices
en: Coral_Harbour
lt: Koralinis Harboras

note: Type: select Choices
en: Cordoba
lt: Kordoba

note: Type: select Choices
en: Costa_Rica
lt: Kosta Rika

note: Type: select Choices
en: Curacao
lt: Karakasas

note: Type: select Choices
en: Dawson
lt: Dausonas

note: Type: select Choices
en: Dawson_Creek
lt: Dauson Krykas

note: Type: select Choices
en: Denver
lt: Denveris

note: Type: select Choices
en: Detroit
lt: Detroitas

note: Type: select Choices
en: Dominica
lt: Dominika

note: Type: select Choices
en: Edmonton
lt: Edmontonas

note: Type: select Choices
en: El_Salvador
lt: Salvadoras

note: Type: select Choices
en: Fort_Wayne
lt: Fort Veinas

note: Type: select Choices
en: Glace_Bay
lt: Glace Bay

note: Type: select Choices
en: Goose_Bay
lt: Goose Bay

note: Type: select Choices
en: Grand_Turk
lt: Grand Terko sala

note: Type: select Choices
en: Guadeloupe
lt: Gvadelupa

note: Type: select Choices
en: Guatemala
lt: Gvatemala

note: Type: select Choices
en: Guayaquil
lt: Gvajakilis

note: Type: select Choices
en: Guyana
lt: Gviana

note: Type: select Choices
en: Halifax
lt: Halifaksas

note: Type: select Choices
en: Hermosillo
lt: Hermosiljas

note: Type: select Choices
en: Inuvik
lt: Inuvikas

note: Type: select Choices
en: Iqaluit
lt: Ikaluitas

note: Type: select Choices
en: Jamaica
lt: Jamaika

note: Type: select Choices
en: Jujuy
lt: Žužujus

note: Type: select Choices
en: Juneau
lt: Džunas

note: Type: select Choices
en: Knox_IN
lt: Knoksas

note: Type: select Choices
en: La_Paz
lt: La Pasas

note: Type: select Choices
en: Los_Angeles
lt: Los Andželas

note: Type: select Choices
en: Louisville
lt: Luisvilis

note: Type: select Choices
en: Maceio
lt: Masejo

note: Type: select Choices
en: Managua
lt: Managva

note: Type: select Choices
en: Manaus
lt: Manausas

note: Type: select Choices
en: Martinique
lt: Martinika

note: Type: select Choices
en: Mazatlan
lt: Masatlanas

note: Type: select Choices
en: Mendoza
lt: Mendosa

note: Type: select Choices
en: Menominee
lt: Menominis

note: Type: select Choices
en: Mexico_City
lt: Meksikas

note: Type: select Choices
en: Miquelon
lt: Mikelonas

note: Type: select Choices
en: Moncton
lt: Monktonas

note: Type: select Choices
en: Monterrey
lt: Monterėjus

note: Type: select Choices
en: Montevideo
lt: Montevidėjas

note: Type: select Choices
en: Montreal
lt: Monrealis

note: Type: select Choices
en: Montserrat
lt: Montseratas

note: Type: select Choices
en: Nassau
lt: Nasau

note: Type: select Choices
en: New_York
lt: Niujorkas

note: Type: select Choices
en: Nipigon
lt: Nipigonas

note: Type: select Choices
en: Nome
lt: Numea

note: Type: select Choices
en: Pangnirtung
lt: Pangnirtungas

note: Type: select Choices
en: Paramaribo
lt: Paramaribas

note: Type: select Choices
en: Phoenix
lt: Finiksas

note: Type: select Choices
en: Port-au-Prince
lt: Port o Prensas

note: Type: select Choices
en: Port_of_Spain
lt: Port of Speinas

note: Type: select Choices
en: Porto_Acre
lt: Porto Akrė

note: Type: select Choices
en: Porto_Velho
lt: Porto Velho

note: Type: select Choices
en: Puerto_Rico
lt: Puerto Rikas

note: Type: select Choices
en: Rainy_River
lt: Rein Riveras

note: Type: select Choices
en: Rankin_Inlet
lt: Rankin Inletas

note: Type: select Choices
en: Recife
lt: Resifė

note: Type: select Choices
en: Regina
lt: Redžaina

note: Type: select Choices
en: Resolute
lt: Rezoliutas

note: Type: select Choices
en: Rio_Branco
lt: Riu Brankas

note: Type: select Choices
en: Rosario
lt: Rosarijas

note: Type: select Choices
en: Santiago
lt: Santjago

note: Type: select Choices
en: Santo_Domingo
lt: Santo Domingas

note: Type: select Choices
en: Sao_Paulo
lt: Sao Paulas

note: Type: select Choices
en: Shiprock
lt: Šiprokas

note: Type: select Choices
en: St_Johns
lt: Sent Džonsas

note: Type: select Choices
en: St_Kitts
lt: Sent Kitsas

note: Type: select Choices
en: St_Lucia
lt: Sent Luisas

note: Type: select Choices
en: St_Thomas
lt: Sent Tomas

note: Type: select Choices
en: St_Vincent
lt: Sent Vinsentas

note: Type: select Choices
en: Swift_Current
lt: Svift Karentas

note: Type: select Choices
en: Tegucigalpa
lt: Tegusigalpa

note: Type: select Choices
en: Thunder_Bay
lt: Tander Bėjus

note: Type: select Choices
en: Tijuana
lt: Tichuana

note: Type: select Choices
en: Toronto
lt: Torontas

note: Type: select Choices
en: Vancouver
lt: Vankuveris

note: Type: select Choices
en: Virgin
lt: Virdžinija

note: Type: select Choices
en: Whitehorse
lt: Vaithorsas

note: Type: select Choices
en: Winnipeg
lt: Vinipegas

note: Type: select Choices
en: Yakutat
lt: Kautatas

note: Type: select Choices
en: Yellowknife
lt: Jelounaifas

note: Type: select Choices
en: DumontDUrville
lt: Dumont-d'Urvilis

note: Type: select Choices
en: Mawson
lt: Mavsonas

note: Type: select Choices
en: McMurdo
lt: Mak-Mardas

note: Type: select Choices
en: Palmer
lt: Palmeris

note: Type: select Choices
en: South_Pole
lt: Pietų ašigalis

note: Type: select Choices
en: Syowa
lt: Seva

note: Type: select Choices
en: Adelaide
lt: Adelaidė

note: Type: select Choices
en: Brisbane
lt: Brisbenas

note: Type: select Choices
en: Broken_Hill
lt: Broken Hilas

note: Type: select Choices
en: Canberra
lt: Kanbera

note: Type: select Choices
en: Currie
lt: Keris

note: Type: select Choices
en: Darwin
lt: Darvinas

note: Type: select Choices
en: Eucla
lt: Jukla

note: Type: select Choices
en: Hobart
lt: Hobartas

note: Type: select Choices
en: Lindeman
lt: Lindemanas

note: Type: select Choices
en: Lord_Howe
lt: Lord Howe sala

note: Type: select Choices
en: Melbourne
lt: Melburnas

note: Type: select Choices
en: Perth
lt: Pertas

note: Type: select Choices
en: Sydney
lt: Sidnis

note: Type: select Choices
en: Yancowinna
lt: Jankovina

note: Type: select Choices
en: Aden
lt: Adenas

note: Type: select Choices
en: Almaty
lt: Almata

note: Type: select Choices
en: Amman
lt: Amanas

note: Type: select Choices
en: Anadyr
lt: Anadyrė

note: Type: select Choices
en: Aqtau
lt: Aktau

note: Type: select Choices
en: Aqtobe
lt: Aktiubinskas

note: Type: select Choices
en: Ashgabat
lt: Ašchabadas

note: Type: select Choices
en: Baghdad
lt: Bagdadas

note: Type: select Choices
en: Bahrain
lt: Bahreinas

note: Type: select Choices
en: Bangkok
lt: Bankokas

note: Type: select Choices
en: Beirut
lt: Beirutas

note: Type: select Choices
en: Bishkek
lt: Biškekas

note: Type: select Choices
en: Calcutta
lt: Kalkuta

note: Type: select Choices
en: Choibalsan
lt: Čoibalsanas

note: Type: select Choices
en: Chongqing
lt: Čongčingas

note: Type: select Choices
en: Colombo
lt: Kolombas

note: Type: select Choices
en: Damascus
lt: Damaskas

note: Type: select Choices
en: Dhaka
lt: Daka

note: Type: select Choices
en: Dili
lt: Dilis

note: Type: select Choices
en: Dubai
lt: Dubajus

note: Type: select Choices
en: Dushanbe
lt: Dušanbė

note: Type: select Choices
en: Harbin
lt: Harbinas

note: Type: select Choices
en: Hong_Kong
lt: Honkongas

note: Type: select Choices
en: Irkutsk
lt: Irkutskas

note: Type: select Choices
en: Istanbul
lt: Stambulas

note: Type: select Choices
en: Jakarta
lt: Džakarta

note: Type: select Choices
en: Jayapura
lt: Džapura

note: Type: select Choices
en: Jerusalem
lt: Jeruzalė

note: Type: select Choices
en: Kabul
lt: Kabulas

note: Type: select Choices
en: Kamchatka
lt: Kamčatka

note: Type: select Choices
en: Karachi
lt: Karačis

note: Type: select Choices
en: Kashgar
lt: Kašgaras

note: Type: select Choices
en: Krasnoyarsk
lt: Krasnojarskas

note: Type: select Choices
en: Kuala_Lumpur
lt: Kuala Lumpūras

note: Type: select Choices
en: Kuching
lt: Kučingas

note: Type: select Choices
en: Kuwait
lt: Kuveitas

note: Type: select Choices
en: Macau
lt: Makao

note: Type: select Choices
en: Magadan
lt: Magadanas

note: Type: select Choices
en: Makassar
lt: Makasaras

note: Type: select Choices
en: Muscat
lt: Maskatas

note: Type: select Choices
en: Nicosia
lt: Nikosija

note: Type: select Choices
en: Novosibirsk
lt: Novosibirskas

note: Type: select Choices
en: Omsk
lt: Omskas

note: Type: select Choices
en: Oral
lt: Uralskas

note: Type: select Choices
en: Phnom_Penh
lt: Pnompenis

note: Type: select Choices
en: Pontianak
lt: Pontianakas

note: Type: select Choices
en: Pyongyang
lt: Pchenjanas

note: Type: select Choices
en: Qatar
lt: Kataras

note: Type: select Choices
en: Qyzylorda
lt: Kyzylorda

note: Type: select Choices
en: Rangoon
lt: Rangūnas

note: Type: select Choices
en: Riyadh
lt: Rijadas

note: Type: select Choices
en: Riyadh87
lt: Rijadas

note: Type: select Choices
en: Riyadh88
lt: Rijadas

note: Type: select Choices
en: Riyadh89
lt: Rijadas

note: Type: select Choices
en: Saigon
lt: Saigonas

note: Type: select Choices
en: Sakhalin
lt: Sachalinas

note: Type: select Choices
en: Samarkand
lt: Samarkandas

note: Type: select Choices
en: Seoul
lt: Seulas

note: Type: select Choices
en: Shanghai
lt: Šanchajus

note: Type: select Choices
en: Singapore
lt: Singapūras

note: Type: select Choices
en: Taipei
lt: Taipėjus

note: Type: select Choices
en: Tashkent
lt: Taškentas

note: Type: select Choices
en: Tbilisi
lt: Tbilisis

note: Type: select Choices
en: Tehran
lt: Teheranas

note: Type: select Choices
en: Tel_Aviv
lt: Tel Avivas

note: Type: select Choices
en: Thimphu
lt: Timpu

note: Type: select Choices
en: Tokyo
lt: Tokijas

note: Type: select Choices
en: Ujung_Pandang
lt: Udžungpandangas

note: Type: select Choices
en: Ulaanbaatar
lt: Ulanbatoras

note: Type: select Choices
en: Urumqi
lt: Urumčis

note: Type: select Choices
en: Vientiane
lt: Vientianas

note: Type: select Choices
en: Vladivostok
lt: Vladivostokas

note: Type: select Choices
en: Yakutsk
lt: Jakutskas

note: Type: select Choices
en: Yekaterinburg
lt: Jakaterinburgas

note: Type: select Choices
en: Yerevan
lt: Jerevanas

note: Type: select Choices
en: Azores
lt: Azorų salos

note: Type: select Choices
en: Bermuda
lt: Bermudai

note: Type: select Choices
en: Canary
lt: Kanarai

note: Type: select Choices
en: Cape_Verde
lt: Žaliasis Kyšulys

note: Type: select Choices
en: Faroe
lt: Farerų salos

note: Type: select Choices
en: Jan_Mayen
lt: Jan Maienas

note: Type: select Choices
en: Madeira
lt: Maderas

note: Type: select Choices
en: Reykjavik
lt: Reikjavikas

note: Type: select Choices
en: South_Georgia
lt: Pietų Džordžija

note: Type: select Choices
en: St_Helena
lt: Šventos Elenos sala

note: Type: select Choices
en: Stanley
lt: Stenlis

note: Type: select Choices
en: Central
lt: Centrinis laikas

note: Type: select Choices
en: East-Saskatchewan
lt: Rytinė Saskvehana

note: Type: select Choices
en: Eastern
lt: Rytinė

note: Type: select Choices
en: Mountain
lt: Kalnų

note: Type: select Choices
en: Newfoundland
lt: Niufaundlendas

note: Type: select Choices
en: Saskatchewan
lt: Saskvehana

note: Type: select Choices
en: Yukon
lt: Jukonas

note: Type: select Choices
en: Amsterdam
lt: Amsterdamas

note: Type: select Choices
en: Andorra
lt: Andora

note: Type: select Choices
en: Athens
lt: Atėnai

note: Type: select Choices
en: Belfast
lt: Belfastas

note: Type: select Choices
en: Belgrade
lt: Belgradas

note: Type: select Choices
en: Berlin
lt: Berlynas

note: Type: select Choices
en: Brussels
lt: Briuselis

note: Type: select Choices
en: Bucharest
lt: Bukareštas

note: Type: select Choices
en: Budapest
lt: Budapeštas

note: Type: select Choices
en: Chisinau
lt: Kišiniovas

note: Type: select Choices
en: Copenhagen
lt: Kopenhaga

note: Type: select Choices
en: Dublin
lt: Dublinas

note: Type: select Choices
en: Gibraltar
lt: Gibraltaras

note: Type: select Choices
en: Guernsey
lt: Gernsi sala

note: Type: select Choices
en: Helsinki
lt: Helsinkis

note: Type: select Choices
en: Isle_of_Man
lt: Meno sala

note: Type: select Choices
en: Jersey
lt: Džersi Sitis

note: Type: select Choices
en: Kaliningrad
lt: Kaliningradas

note: Type: select Choices
en: Kiev
lt: Kijevas

note: Type: select Choices
en: Lisbon
lt: Lisabona

note: Type: select Choices
en: Ljubljana
lt: Liubliana

note: Type: select Choices
en: London
lt: Londonas

note: Type: select Choices
en: Luxembourg
lt: Liuksemburgas

note: Type: select Choices
en: Madrid
lt: Madridas

note: Type: select Choices
en: Mariehamn
lt: Mariehamnas

note: Type: select Choices
en: Minsk
lt: Minskas

note: Type: select Choices
en: Monaco
lt: Monakas

note: Type: select Choices
en: Moscow
lt: Maskva

note: Type: select Choices
en: Oslo
lt: Oslas

note: Type: select Choices
en: Paris
lt: Paryžius

note: Type: select Choices
en: Prague
lt: Praha

note: Type: select Choices
en: Riga
lt: Ryga

note: Type: select Choices
en: Rome
lt: Roma

note: Type: select Choices
en: San_Marino
lt: San Marinas

note: Type: select Choices
en: Sarajevo
lt: Sarajevas

note: Type: select Choices
en: Simferopol
lt: Simferopolis

note: Type: select Choices
en: Skopje
lt: Skopjė

note: Type: select Choices
en: Sofia
lt: Sofija

note: Type: select Choices
en: Stockholm
lt: Stokholmas

note: Type: select Choices
en: Tallinn
lt: Talinas

note: Type: select Choices
en: Tirane
lt: Tirana

note: Type: select Choices
en: Tiraspol
lt: Tiraspolis

note: Type: select Choices
en: Uzhgorod
lt: Užgorodas

note: Type: select Choices
en: Vaduz
lt: Vaducas

note: Type: select Choices
en: Vatican
lt: Vatikanas

note: Type: select Choices
en: Vienna
lt: Viena

note: Type: select Choices
en: Volgograd
lt: Volgogradas

note: Type: select Choices
en: Warsaw
lt: Varšuva

note: Type: select Choices
en: Zagreb
lt: Zagrebas

note: Type: select Choices
en: Zaporozhye
lt: Zaporožė

note: Type: select Choices
en: Zurich
lt: Ciūrichas

note: Type: select Choices
en: Antananarivo
lt: Antananaryvas

note: Type: select Choices
en: Chagos
lt: Čagoso archipelagas

note: Type: select Choices
en: Christmas
lt: Velykų sala

note: Type: select Choices
en: Cocos
lt: Kokoso salos

note: Type: select Choices
en: Comoro
lt: Komoro salos

note: Type: select Choices
en: Kerguelen
lt: Ketgeleno sala

note: Type: select Choices
en: Mahe
lt: Mahė

note: Type: select Choices
en: Maldives
lt: Maldyvai

note: Type: select Choices
en: Mauritius
lt: Mauricijus

note: Type: select Choices
en: Mayotte
lt: Mayoteas

note: Type: select Choices
en: Reunion
lt: Reunionas

note: Type: select Choices
en: Apia
lt: Apija

note: Type: select Choices
en: Auckland
lt: Oklandas

note: Type: select Choices
en: Chatham
lt: Chatham salos

note: Type: select Choices
en: Easter
lt: Velykų sala

note: Type: select Choices
en: Efate
lt: Efate·sala

note: Type: select Choices
en: Enderbury
lt: Enderberis

note: Type: select Choices
en: Fakaofo
lt: Fakaofo sala

note: Type: select Choices
en: Fiji
lt: Fidžis

note: Type: select Choices
en: Funafuti
lt: Funafutis

note: Type: select Choices
en: Gambier
lt: Gambier salos

note: Type: select Choices
en: Guadalcanal
lt: Guadalcanal sala

note: Type: select Choices
en: Guam
lt: Guamas

note: Type: select Choices
en: Johnston
lt: Džonstono atolas

note: Type: select Choices
en: Kwajalein
lt: Kvadželeino atolas

note: Type: select Choices
en: Majuro
lt: Madžūras

note: Type: select Choices
en: Marquesas
lt: Markizo salos

note: Type: select Choices
en: Midway
lt: Midvėjaus salos

note: Type: select Choices
en: Niue
lt: Niuė

note: Type: select Choices
en: Norfolk
lt: Norfolkas

note: Type: select Choices
en: Noumea
lt: Nomea

note: Type: select Choices
en: Pago_Pago
lt: Pago Pago

note: Type: select Choices
en: Pitcairn
lt: Pikterno salos

note: Type: select Choices
en: Ponape
lt: Ponapė

note: Type: select Choices
en: Port_Moresby
lt: Port Morsbis

note: Type: select Choices
en: Saipan
lt: Saipanas

note: Type: select Choices
en: Tahiti
lt: Taitis

note: Type: select Choices
en: Tarawa
lt: Tarava

note: Type: select Choices
en: Truk
lt: Trukas

note: Type: select Choices
en: Wake
lt: Veiko sala

note: Type: select Choices
en: Wallis
lt: Valis

note: Type: select Choices
en: Yap
lt: Japas
