Dnia czwartek, 18 listopada 2004 23:13, Roland Czaczyk napisał: > Zainstalowałem Debiana 2.2.20, instalacja poszła bezproblemowo. Wrzuciłem > wszelkie moduly z IP ... na początku :D. > > Chciałem udostępnić łącze, więc wyedytowałem NETWORK, OPTIONS i prawie > działa :D tzn. ping na siec prawidłowy, na zewnątrz sieci również. > > Wpisałem regułkę: > > # echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward > > i kiedy chciałem wpisać IPCHAINS'a wystąpił błąd: > > # /sbin/ipchains -A forward -s 192.168.1.0/24 -j MASQ > > IPCHAINS: PROTOCOL NOT AVAILABLE > > No i nie udostępniłem ... > > Dlaczego pojawił się taki błąd? Przypuszczam, że może czegoś brakować :D > hehehe ale czego ?? > > Pozdrawiam
Jajo co najmniej dziwne... nie wiem czy masz uzasadnienie, ipchains tez mnie zaskakuje czemu nie iptables... no i pytanie co w tym archaicznym jajku masz wsadzone, bo wyglada ze czegos Ci brakuje... zaraz jak to bylo? "-Tato to jajko jest nie świerze! - Jedz nie marudz... - Dziubek tez?" :-) Pozdrawiam Rafal Plesniak ---------------------------------------------------------------------- Nudzisz sie? Zagraj sobie! >>> http://link.interia.pl/f183d

