witam! przeczytałem ostatnio że arts nie będzie już rozwijany. W sumie to nic dziwnego bo to chyba najsłabsza strona KDE - u mnie działa sobie w kratkę. Często się zawiesza na jakimś powiadomieniu (System Notifications) i nie odtwarza plików w formacie ogg (jako systemowych powiadomień). (oczywiście, mam ALSĘ, przez którą arts wydaje dźwięki ;])
Zastanawiam się więc nad zmianą serwera dźwięku przynajmniej do czasu KDE 4.0. A interesuje mnie narzedzie ktore potrafi miksowac dzwiek z kilku zrodel naraz, odtwarzaloby mi systemowe dzwieki w KDE i dziala w trybie full duplex. Czytalem że jest coś takiego jak JACK - czy ktoś go używa? Czy jest godny polecenia? Jak to jest z nim pod Debianem ? Jak na razie to wylaczylem arts'a, a jako player do systemowych dźwięków dałem /usr/bin/aplay, z tymże on odtwarza dobrze tylko wav'y, przy ogg tylko "szumi" w glosnikach. pozdrawiam, ML

