Er is een verandering aan de gang: 4 x per jaar een release van OOo, waarin nieuwe (kleinere) veranderingen zijn opgenomen.

Formeel klopt dat. In de praktijk merken we van die regelmaat nog erg weinig.


Is er in Nl voldoende bekend wat de consequenties zijn voor het testen?
Ik heb wel eens iets langs zien komen over een andere QA/Smoke-test. Maar betekent dat dat er een kortere effectieve methode is?

We zijn qua QA overgestapt op TCM zoals enige maanden terug door Sun gevraagd. We zien dan vrij znel of we veel afwijken (qua no go´s) van andere landen. Het testen aan zich wordt sinds 2.0 door Simon en ondergetekende voor rekening genomen, qua releases dan.

TCM staat echter nog in het Engels en is wat moeilijker toegankelijk.

Er komt een nieuwe TCM aan die nog makkelijker is. Als die live gaat wil ik de QA procedure zoals die geldt voor het NL taalgebied aanpassen en meerdere mensen vragen mee te helpen aan het QA-en

We zien 2.0.3 nog niet verschijnen binnen QA, dus ook nog niet in TCM. Deze staat gepland voor juni.

TCM is inderdaad sneller, niet korter, wel effectiever omdat je direct ziet wat er gebeurd en hoever je bent. Als je meer hierover wilt weten dan verwijs ik je graag naar http://l10n.openoffice.org/localization/About_TCM.html

Met Simon is afgesproken dat ik probeer het beheer telkens te doen. Dat bestaat uit het vrijgeven van accounts per release zodat de aangemelde tester direct aan de gang kan.

--
Met vriendelijke groeten,
>>> nl.OpenOffice.org <<<

Robert Vriens
-----------------------------------------------
Linux 2.6.16 user #313978 Virus-free AviRA.com
Ubuntu, humanity to others

---------------------------------------------------------------------
To unsubscribe, e-mail: [EMAIL PROTECTED]
For additional commands, e-mail: [EMAIL PROTECTED]

Antwoord per e-mail aan