Ej, to sm se glih dans pogovarju z Zrnecom. Je reku:"Pa je lepo pisal-
konceptualni model- pa so kr neke ključe delal..." Se pravi, če je
konceptualni model, ni nobenih ključev, samo entitete z atributi in povezave
med entitetami!!!

On 1/23/06, Marko Kuhar <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> hvala ;)
>
> Domen Grabec wrote:
> > ola!
> > Nismo smel uzet izpita ssabo drgac pa:
> > 1. mas nek konceptialni model (bli so 3je entitetni tipi) in pol nardis
> > a) select z RA
> > b) select z RR
> >
> > 2. Isti konceptualni model k pr prvi
> > a) nardis select z SQL sintakso
> > b) z SQL sintakso kreiras tabelo in jo napolnes s podatki iz
> konceptualnega
> > modela
> >
> > 3.Z armstongonovi zakoni dokazi. (3je primeri)
> > A ->BC     B->D        dokazi A->D             (recimo)
> >
> > 4.Podana neka tabela napolnena z podatki normaliziraj.
> >
> > 5. Ucitelji in studenti. Ucitelji so zaznamovani z ime, priimek, kader
> > ......... studenti z ime, prebivalisce.... so tudi abosolventi
> > (absolventi dedujejo iz student tabele).
> >
> > Naredi konceptualni model z power designer sintaxo.(ceprov je blo
> pomojem
> > dost da si naredu logicni model)
> >
> > To bi blo to no :) Upam da vam bo kj pomagal pr ucenju...
> >
> > LP, Domen
> >
> > On 1/23/06, Marko Kuhar <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> >
> >> Bi prosim napisali kaksni tipi nalog so bili na danasnjem izpitu iz baz
> >> (velja za prog. opremo in informatike) oz. ce se komu da poskenirat
> >> izpit bi bilo se boljse.
> >>
> >>
> >> Hvala vnaprej;)
> >>
> >> lp,marko
> >>
> >> Joze Oberstar wrote:
> >>
> >>> BCNO? mislis mogoce poslovna normalna oblika?
> >>>
> >>> ----- Original Message ----- From: "Aljosa Renar"
> >>> <[EMAIL PROTECTED]>
> >>> To: "FRIClist" <[email protected]>
> >>> Sent: Sunday, January 22, 2006 6:44 PM
> >>> Subject: Re: [Friclist] Baze izpit
> >>>
> >>>
> >>> A se je delala na vajah BCNO normalizacija tudi?
> >>>
> >>> On 1/21/06, Nejc <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> >>>
> >>>> Ej a res noben ne ve kaj se sme met s sabo na izpitu? Kr se mi zdi,
> da
> >>>> ratuje ze rahlo pozno... Pa nej bo prosm nekdo tolk prjazn in mi pove
> >>>> kje
> >>>> naj dobim drugi del prosojnic (od strani 210 naprej), al pa ce ga kdo
> >>>> ma, ce
> >>>> mi ga lahko poslje.
> >>>>
> >>>> Hvala
> >>>>
> >>>> Lp
> >>>>
> >>>> Nejc
> >>>>
> >>>>
> >>>>
> >>>>
> >>>
> >>>
> >>
> >>
> >
> >
>
>
>


--
J.

...If you think that things that you are doing are unimportant,
be aware of importance of doing them.

Reply via email to