Ministru Zupanu je kemija bliže kot zoprno raèunalništvo V proraèunu je denar za Kemijski inštitut že doloèen, èeprav še ni izdelana niti študija upravièenosti selitve
Jure Zupan, minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (MVZT), bi, kot kaže, z zemljišèa univerze na Brdu v Ljubljani rad spodrinil predvideno novogradnjo fakultete za raèunalništvo in informatiko (FRI) in tam zgradil Kemijski inštitut (KI). Pri teh naèrtih je ministru, kot je videti, vseeno, da KI nima prostorskih težav, FRI pa je verjetno edina tehniška fakulteta, ki mora zaradi prostorske stiske omejevati vpis. Naj spomnimo, da je Jure Zupan doktor kemije. Preden je bil minister, je služboval na Kemijskem inštitutu, še prej pa na fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo (FKKT). Za razvoj obeh ustanov je v proraèunih (glej tabelo) že obilno poskrbel, èeprav trdi, da odloèitev še ni sprejeta. Žal na raèun tretjega - fakultete za raèunalništvo in informatiko. Namesto raèunalnièarjev so lahko tudi kemiki Tudi arhitekturni nateèaj univerze v Ljubljani (glej okvir) za skupno gradnjo FKKT in FRI, ki je bil razpisan lani novembra in pravkar poteka, za ministrstvo ni nobena ovira; raèunalništvo in kemija sta oèitno bolj sorodni dejavnosti, kot smo mislili doslej. Kot namreè pravi Boštjan Hoèevar iz službe za investicije MVZT: "Fakulteta in inštitut se ne razlikujeta toliko, da njuna zamenjava ne bi bila mogoèa, kar pa bo možno dejansko ugotoviti šele po izbiri arhitekturne rešitve." Raèun brez študije in brez univerze Iz precej splošnih odgovorov MVZT je jasno zgolj to, da še niso zbrali niti investicijske dokumentacije niti izdelali študije, ali je novogradnja in selitev KI na novo lokacijo vsebinsko in ekonomsko sploh upravièena. Kljub temu že ocenjujejo, da je "investicija absolutno realna". Priznavajo pa, da je ta odvisna od sodelovanja univerze, s katero bi morali "predhodno zamenjati zemljišèa", ter od "prostorskih prerazporeditev v Ljubljani, za katere ministrstvo meni, da bi bile smotrne". Sestanek z univerzo bo v kratkem, pravijo. Kemija je v mestu nevarna Med razlogi za selitev pa poleg združitve sorodnih raziskovalnih projektov in programov na isti lokaciji navajajo tudi varnostne in požarne razloge, zaradi èesar kemija ne sodi v mesto. Gotovo je dejavnost inštituta bolj nevarna za mešèane kot dejavnost kakega ministrstva, vendar le povejmo, da KI deluje na zdajšnji lokaciji že veè kot 50 let brez omembe vredne nesreèe. <http://www2.shrani.si/pics/f38domodkftcm.jpg> Minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Jure Zupan (zgoraj) še vedno ni odgovoril na "zapleteno" vprašanje: Zakaj je v proraèunu že doloèil sredstva za novogradnjo Kemijskega inštituta na Brdu, èe pa ni izdelana niti študija upravièenosti selitve, hkrati pa zemljišèe sploh ni last ministrstva in je univerza že sklenila, da bo na njem nova fakulteta za raèunalništvo? Ta namreè, kot pravi prodekan Blaž Zupan (spodaj levo, s sodelavci), poka po vseh šivih. -----Original Message----- From: [EMAIL PROTECTED] [mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf Of Aleš Rosina Sent: Thursday, February 16, 2006 7:18 PM To: FRIClist Subject: Re: [Friclist] ars 2, jutri ob 10h pridite vsi eh, ne vem no .... pomoje bi blo bols vsakmu studentu dt Applove prenosnike, hehehe :P ceprov tist o plazmah na vsakem koraku & stuff pa sploh ni slaba ideja! Pa na vsazga studenta se ena hostesa, k ti prnese pijaco (okej, bodmo vsaj tolk kulturni, da na faxu ne pijemo alkota) in te zmasira po napornih predavanjih. Okej, pa za unih nekaj studentk k jih mamo naj tud kej urihtajo, ksne striperje al pa kej :) Hm, kaj bi blo se dobr .... aja, vsakmu studentu se dajo zastonj 30 bonov na mesec po lastni izbiri + stipendijo, hm, cak da razmislm .... ene 300€ na mesec. Aja, pa se flat v centru LJ al pa okej, mogoče namest tega loh tud bajto (vsaj 2 štuka) v okolici ljubljane. Pomoje bi blo to edino pošteno. PS: ja, kr naj gradijo novo bajto, sej ta ze poka po šivih. LP, _________________ Aleš Rosina, MCP www.obmocje51.net On 16.2.2006, at 13:42, Domen Grabec wrote: > kera totalna bedarija! Zakaj bi fejkal da mamo premal placa in se > tisal da > bi radi novo fakulteto, ko pa nimamo premal placa? In pol se bo > neki gradil > za kar u koncni fazi sploh ni potrebe. > > Ja, ja dejmo predavalnco napolnit do zadnga stolcka, da se bomo ful > tiscal > pa tezko dihal da nam bodo novo fakulteto naredl in da bo pol > predavalnca 3x > vecja. in pol da bi bla predavalnca zasedena namest 18% kar 6%. > Dejmo vtis > da rabmo novo! Sam da bo folk bl na komot in da se bodo klastrofobiki > lagodno pocutl. Pol dejmo pa se sony-jeve projektorje za 5 miljonov > kupt da > bodo ful lepo jasne skripte katere bodo prikazval gor na steni, da > bo tistih > 20 ldi k hod na predavalja vec odnesl. > > Jeah join the campain Lets throw money away and buy shit we dont > need samo > zato ker dans pac vsak hoce vec in bols in sam na svojo rit gleda. > > Dej premisl zenska ali rabmo novo fakulteto? Ali nam je ta premajhna? > > LP, Domen > > On 2/16/06, gyga <[EMAIL PROTECTED]> wrote: >> >> Podkupovanje a? :D >> >> On 2/16/06, [EMAIL PROTECTED] >> <[EMAIL PROTECTED]> wrote: >>> >>> Zivjo! >>> >>> Si zelite novo fakulteto v normalnem casu? >>> Jutri potrebujemo polno predavalnico med arsom2. Zakaj problem? >>> Jutri je petek in bojimo se, da ne bo toliko ljudi kot jih je >>> normalno. >>> Zato vas prosim, da se predavanj udeležite v čimvečjem številu. >>> Razlog: >>> Iz Financ pride novinarka in bo slikala naso prostorsko stisko. >>> >>> Torej kdorkoli ima cas, naj pride. >>> V zahvalo vam bomo podelili SOV mapice. Vem da ni veliko, >>> vendar je vazen namen. NOVA FAKULTETA! >>> >>> lp >>> Mojca >>> >>> >>> >>
