Ministru Zupanu je kemija bliže kot zoprno raèunalništvo
V proraèunu je denar za Kemijski inštitut že doloèen, èeprav še ni izdelana 
niti študija upravièenosti selitve

Jure Zupan, minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (MVZT), bi, kot 
kaže, z zemljišèa univerze na Brdu v Ljubljani rad spodrinil predvideno 
novogradnjo fakultete za raèunalništvo in informatiko (FRI) in tam zgradil 
Kemijski inštitut (KI). 

Pri teh naèrtih je ministru, kot je videti, vseeno, da KI nima prostorskih 
težav, FRI pa je verjetno edina tehniška fakulteta, ki mora zaradi prostorske 
stiske omejevati vpis. Naj spomnimo, da je Jure Zupan doktor kemije. Preden je 
bil minister, je služboval na Kemijskem inštitutu, še prej pa na fakulteti za 
kemijo in kemijsko tehnologijo (FKKT). Za razvoj obeh ustanov je v proraèunih 
(glej tabelo) že obilno poskrbel, èeprav trdi, da odloèitev še ni sprejeta. Žal 
na raèun tretjega - fakultete za raèunalništvo in informatiko. 

Namesto raèunalnièarjev so lahko tudi kemiki 

Tudi arhitekturni nateèaj univerze v Ljubljani (glej okvir) za skupno gradnjo 
FKKT in FRI, ki je bil razpisan lani novembra in pravkar poteka, za ministrstvo 
ni nobena ovira; raèunalništvo in kemija sta oèitno bolj sorodni dejavnosti, 
kot smo mislili doslej. Kot namreè pravi Boštjan Hoèevar iz službe za 
investicije MVZT: "Fakulteta in inštitut se ne razlikujeta toliko, da njuna 
zamenjava ne bi bila mogoèa, kar pa bo možno dejansko ugotoviti šele po izbiri 
arhitekturne rešitve." 

Raèun brez študije in brez univerze 

Iz precej splošnih odgovorov MVZT je jasno zgolj to, da še niso zbrali niti 
investicijske dokumentacije niti izdelali študije, ali je novogradnja in 
selitev KI na novo lokacijo vsebinsko in ekonomsko sploh upravièena. Kljub temu 
že ocenjujejo, da je "investicija absolutno realna". Priznavajo pa, da je ta 
odvisna od sodelovanja univerze, s katero bi morali "predhodno zamenjati 
zemljišèa", ter od "prostorskih prerazporeditev v Ljubljani, za katere 
ministrstvo meni, da bi bile smotrne". Sestanek z univerzo bo v kratkem, 
pravijo. 

Kemija je v mestu nevarna 

Med razlogi za selitev pa poleg združitve sorodnih raziskovalnih projektov in 
programov na isti lokaciji navajajo tudi varnostne in požarne razloge, zaradi 
èesar kemija ne sodi v mesto. Gotovo je dejavnost inštituta bolj nevarna za 
mešèane kot dejavnost kakega ministrstva, vendar le povejmo, da KI deluje na 
zdajšnji lokaciji že veè kot 50 let brez omembe vredne nesreèe.

  <http://www2.shrani.si/pics/f38domodkftcm.jpg> 

Minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Jure Zupan (zgoraj) še vedno 
ni odgovoril na "zapleteno" vprašanje: Zakaj je v proraèunu že doloèil sredstva 
za novogradnjo Kemijskega inštituta na Brdu, èe pa ni izdelana niti študija 
upravièenosti selitve, hkrati pa zemljišèe sploh ni last ministrstva in je 
univerza že sklenila, da bo na njem nova fakulteta za raèunalništvo? Ta namreè, 
kot pravi prodekan Blaž Zupan (spodaj levo, s sodelavci), poka po vseh šivih.

 

 

-----Original Message-----
From: [EMAIL PROTECTED] [mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf Of Aleš Rosina
Sent: Thursday, February 16, 2006 7:18 PM
To: FRIClist
Subject: Re: [Friclist] ars 2, jutri ob 10h pridite vsi

 

eh, ne vem no .... pomoje bi blo bols vsakmu studentu dt Applove  

prenosnike, hehehe :P ceprov tist o plazmah na vsakem koraku & stuff  

pa sploh ni slaba ideja!

 

Pa na vsazga studenta se ena hostesa, k ti prnese pijaco (okej, bodmo  

vsaj tolk kulturni, da na faxu ne pijemo alkota) in te zmasira po  

napornih predavanjih. Okej, pa za unih nekaj studentk k jih mamo naj  

tud kej urihtajo, ksne striperje al pa kej :)

 

Hm, kaj bi blo se dobr .... aja, vsakmu studentu se dajo zastonj 30  

bonov na mesec po lastni izbiri + stipendijo, hm, cak da  

razmislm .... ene 300€ na mesec. Aja, pa se flat v centru LJ al pa  

okej, mogoče namest tega loh tud bajto (vsaj 2 štuka) v okolici  

ljubljane.

 

Pomoje bi blo to edino pošteno.

 

 

PS: ja, kr naj gradijo novo bajto, sej ta ze poka po šivih.

 

LP,

_________________

Aleš Rosina, MCP

www.obmocje51.net

 

 

On 16.2.2006, at 13:42, Domen Grabec wrote:

 

> kera totalna bedarija! Zakaj bi fejkal da mamo premal placa in se  

> tisal da

> bi radi novo fakulteto, ko pa nimamo premal placa? In pol se bo  

> neki gradil

> za kar u koncni fazi sploh ni potrebe.

> 

> Ja, ja dejmo predavalnco napolnit do zadnga stolcka, da se bomo ful  

> tiscal

> pa tezko dihal da nam bodo novo fakulteto naredl in da bo pol  

> predavalnca 3x

> vecja. in pol da bi bla predavalnca zasedena namest 18% kar 6%.  

> Dejmo vtis

> da rabmo novo! Sam da bo folk bl na komot in da se bodo klastrofobiki

> lagodno pocutl. Pol dejmo pa se sony-jeve projektorje za 5 miljonov  

> kupt da

> bodo ful lepo jasne skripte katere bodo prikazval gor na steni, da  

> bo tistih

> 20 ldi k hod na predavalja vec odnesl.

> 

> Jeah join the campain Lets throw money away and buy shit we dont  

> need samo

> zato ker dans pac vsak hoce vec in bols in sam na svojo rit gleda.

> 

> Dej premisl zenska ali rabmo novo fakulteto? Ali nam je ta premajhna?

> 

> LP, Domen

> 

> On 2/16/06, gyga <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

>> 

>> Podkupovanje a? :D

>> 

>> On 2/16/06, [EMAIL PROTECTED]  

>> <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

>>> 

>>> Zivjo!

>>> 

>>> Si zelite novo fakulteto v normalnem casu?

>>> Jutri potrebujemo polno predavalnico med arsom2. Zakaj problem?

>>> Jutri je petek in bojimo se, da ne bo toliko ljudi kot jih je  

>>> normalno.

>>> Zato vas prosim, da se predavanj udeležite v čimvečjem številu.

>>> Razlog:

>>> Iz Financ pride novinarka in bo slikala naso prostorsko stisko.

>>> 

>>> Torej kdorkoli ima cas, naj pride.

>>> V zahvalo vam bomo podelili SOV mapice. Vem da ni veliko,

>>> vendar je vazen namen. NOVA FAKULTETA!

>>> 

>>> lp

>>> Mojca

>>> 

>>> 

>>> 

>> 

 

 

Reply via email to