Ja k je Eva zrajcala Adama da je vzel sadez iz prepovedanega drevesa. To je
sigurn metafora da je ***** z Evo :)

LP, Domen

On 4/20/06, Igor <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> in kaj je ta izvirni greh?
>
> -----Original message-----
> From: Matjaz Horvat [EMAIL PROTECTED]
> Date: Thu, 20 Apr 2006 12:45:14 +0200
> To: FRIClist [email protected]
> Subject: Re: [Friclist] Madison
>
> > Brezmadežno pomeni brez izvirnega greha ne brez *******
> >
> > LP,
> > Matjaž
> >
> > On Wednesday 19 of April 2006 18:32, Aleš Rosina wrote:
> > > Jezus ima očeta?????? Pa saj naj bi bil brezmadežno spočet!
> > >
> > >
> > > (brez zamere Mitar :P)
> > >
> > > LP,
> > > _________________
> > > Aleš Rosina, MCP
> > > www.obmocje51.net
> > >
> > > On 19.4.2006, at 0:52, Mitar wrote:
> > > > Zdravo!
> > > >
> > > > Zdi se mi, da moram sporociti v javnost, da naj ne kupuje
> racunalnika
> > > > pri Madisonu.
> > > >
> > > > Moj oce je kupil pri njih racunalnik. Racunalnik je nekaj casa
> deloval
> > > > brez tezav, potem se je pac zacel sam od sebe vsake toliko
> > > > resetirati in
> > > > spuscal je cudne zvoke. Zato ga je poslal na servis in so mu ga
> vrnili
> > > > kot popravljenega. Jaz sem potem na njem namestil na novo Windows.
> > > >
> > > > Windows sem namestil tako kot se mora namestiti OS. Vec
> > > > uporabnikov. Vsi
> > > > pod geslom. Administrator se uporablja redko, samo za namestitve.
> > > > Drugace se uporablja uporabnike brez pravic. Sem pa nastavil malo
> > > > drugacno strukturo direktorijev (dal Documents and Settings na drugi
> > > > disk in ga preimenoval v Home - to vse podpira sam namestitveni
> > > > program
> > > > Windowsov in mi ni bilo potrebno uporabljati kaksnih nepodprtih
> > > > stvari,
> > > > ampak je to le stvar nastavitev pri namestitvi).
> > > >
> > > > Namestil sem tudi Boinc (program za distributed computing), saj oce
> > > > racunalnik redko uporablja (je sluzbeni racunalnik) in da bo
> > > > racunalnik
> > > > vsaj kaj pametnega delal.
> > > >
> > > > No, racunalnik se je kar kmalu spet zacel sesuvati in ga je dal
> > > > spet na
> > > > servis. Tu je e-mail, ki ga pise racunalnicar v njegovi sluzbi
> ocetu.
> > > > Torej kaj je Madison odgovoril racunalnicarju, ko je pogledal
> > > > racunalnik.
> > > >
> > > > Malo komentiram vmes, da sprostim svoje frustracije.
> > > >
> > > >
> ======================================================================
> > > > =
> > > >
> > > >> Pisali so mi iz MADISONa in bili zelo preseneceni in hkrati jezni.
> > > >> Serviser mi je rekel, da je osebno stestiral racunalnik do
> > > >> prafaktorjev in mi podal vso podrobno analizo.
> > > >
> > > > Full load & stress testing pa ocitno ni opravil? Resne firme pustijo
> > > > racunalnik pod polno obremenitvijo celo noc, da vidijo, ce vse dela
> > > > OK.
> > > >
> > > >> Prvo, kar je opazil je to, da windowsi niso vec tisto, kar bi
> morali
> > > >> bit, da jih je nekdo posteno spreminjal, se stvari, ki se naj ne bi
> > > >> spreminjale(register, ki je jedro in zivljenje windowsov, je cisto
> > > >> pomesan),
> > > >
> > > > Seveda ni, ce ni privzeta in osnovna namestitev. Je pa popolnoma
> > > > pravilna namestitev, ki jo naredi namestitveni program sam. Nisem
> imel
> > > > niti casa kaj vec spreminjati. "Jedro" je pomesano, ampak tako ga je
> > > > pomesala sama namestitev. In da, imam vse svoje racunalnike tako
> > > > namescene in delajo brez tezav.
> > > >
> > > > http://support.microsoft.com/kb/314843/
> > > >
> > > > Ce ta serviser ne pozna zmoznosti Windowsa, potem je to res njegov
> > > > problem. Me res zanima, kaj bi naredil, ce bi vse diske zdruzil v
> > > > drevesno strukturo v stilu Unixa, kar Windows cisto dobro podpira,
> > > > ampak
> > > > pac ni splosno znano. Verjetno bi rekel, da sem namestil polno
> > > > nepodprtih stvari, ki so grdo pokvarili Windows.
> > > >
> > > >> med drugim je tudi takoj ugotovil, kaj povzroca racunalniku, da se
> > > >> sam
> > > >> od sebe zaustavlja. Na racunalnik so namescena neka cudna orodja
> > > >> (nastel mi je tudi dva procesa teh orodij), ki pricneta jemati 100%
> > > >> procesorskih sredstev v windowsih,
> > > >
> > > > Cudna orodja? Boinc? No, ce je program, ki porablja 100 % procesorja
> > > > cudno in netipicno orodje, potem ... Mogoce bi naj na racunalnikih
> > > > tekel
> > > > le Office? In to MS Office.
> > > >
> > > > http://boinc.berkeley.edu/
> > > >
> > > >> kar povzroci pretirano segrevanje procesorja, ker nenehno dela s
> 100%
> > > >> (zato je tudi racunalnik tako vroc),
> > > >
> > > > Ce 100 % obremenitev procesorja povzroca pretirano segrevanje
> > > > procesorja, je to njihov problem in problem njihove strojne opreme.
> Ne
> > > > vem kaj so dali v racunalnik, ker si je nisem niti upal odpreti.
> > > > Ocitno
> > > > ne ravno kvalitetno opremo.
> > > >
> > > >> razlog zato je, da se zacne ventilator vrteti s polno mocjo, da bi
> > > >> hladil procesor in zato pricne tako ruziti, ko pa vec ne zmore,
> > > >
> > > > Ce ventilator pri polni obremenitvi ne zmore hladiti, bi bilo
> boljse,
> > > > da, namesto da na uporabnika jamrajo, da naj ne uporablja
> > > > programov, ki
> > > > porabljajo 100 % procesorja, raje namestijo nov ventilator in so
> tiho,
> > > > da se vedenje o njihovi nesposobnosti ne siri naokoli.
> > > >
> > > >> maticna plosca avtomatsko ustavi delovanje racunalnika, da bi
> > > >> ohranila
> > > >> komponente, saj je prevelika vrocina strup za racunalniske
> > > >> komponente.Tale ustavitev maticne plosce se izraza v tem, da se vam
> > > >> racunalnik resetira in nato javi napako, da se je sistem zaustavil.
> > > >
> > > > No, vsaj maticna plosca deluje. :-)
> > > >
> > > >> Glede tistih procesov, ki povzrocata pretirano segrevanje sistema,
> > > >> niso virusi, ki bi se sami namestili,
> > > >
> > > > Seveda niso, glede na to, da se niti ne bi mogli (ne bi imeli pravic
> > > > niti skozi antivirus ne bi prisli).
> > > >
> > > >> ampak deli neke programske opreme, ki bi naj drugace delovala na
> > > >> Linuxu.
> > > >
> > > > Kaj vsak alternativna programska oprema "bi naj drugace delovala na
> > > > Linuxu"? A ni super, da programska oprema deluje tako na Windowsu
> > > > kot na
> > > > Linuxu? Nisem vedel, da je to, da programska oprema deluje na vec
> > > > operacijskih sistemih, slabo. Mogoce sem res jaz prevec opranih
> > > > mozganov
> > > > od te grozne odprte kode.
> > > >
> > > >> Predvidevam, da je te stvari instaliral vas sin, ko vam je na novo
> > > >> sestavljal racunalnik.
> > > >
> > > > Sem in ponosen sem na to. Tako sem ugotovil, kaksni argumente
> > > > uporabljajo pri Madisonu.
> > > >
> > > >> Zakaj so gor, pa zal ne vem. Gre pa naprimer za proces imenovan:
> > > >> albert_4-73..., ce sem si prav zapomnil.
> > > >
> > > > Namesceni so zato, da uporabljajo procesor. Zakaj pa so programi na
> > > > racunalniku? Zato da se uporabljajo.
> > > >
> > > >> Domneva serviserja je tale, da tisto, kar se je spreminjalo v
> > > >> windowsih ali doinstaliralo, ni pravilno narejeno ali nastavljeno,
> > > >> zato povzroca racunalniku probleme,
> > > >
> > > > Hja, potem pac Microsoft ne zna narediti namestitve svojega
> > > > operacijskega sistema. Se zgodi ...
> > > >
> > > >> skratka z drugimi besedami je povedal, da windowsi ne delujejo vec
> > > >> pravilno in da smo lahko veseli, da se spet ni skurila kaksna
> > > >> komponenta racunalnika zaradi vrocine.
> > > >
> > > > SO lahko veseli. Ker bi morali zamenjati se njo.
> > > >
> > > >> Zal se moram pridruziti mnenju serviserja, saj sem imel po
> prejsnjem
> > > >> servisu racunalnik 2 dni v svojem kabinetu in ga nonstop poganjal,
> pa
> > > >> ni bilo nobenega problema.
> > > >
> > > > Ocitno je razlika med njegovim poganjanjem in pravim poganjanjem, ki
> > > > obremenijo racunalnik. Ali je to res tako nenormalno pri uporabi
> > > > racunalnika? Da ga zelis izkoristiti do konca?
> > > >
> > > >> Windowsi so delovali, kot morajo. Jaz vam vseeno priporocam, da se
> > > >> windowsi namestijo taksni kot so in se ne spreminjajo.
> > > >
> > > > Saj sem ga namestil, taksnega kot je. In se po namestitvi ni
> > > > spreminjal
> > > > (nisem imel niti casa za to).
> > > >
> > > >> Jaz mislim, da so se vedno najboljsi in najbolj prijazni do
> > > >> uporabnika, tudi ce niso odprtokodni. Vem, da ima Microsoft vcasih
> > > >> svoje muhe in cudne zahteve do uporabnikov, ampak se nikoli jih
> niso
> > > >> pustili na cedilu, vsaj mene ne. Osebno sem se vedno zelo
> > > >> zadovoljen z
> > > >> Microsoftom :).
> > > >
> > > > Jaz sem tudi. Ko se naucis nastaviti Windows po svojih zeljah, lahko
> > > > naredis prav uporabno namestitev. Samo strojna oprema mora biti
> > > > solidna.
> > > > In v tem primeru pac to ni. In ne vem kaj se oni nekaj zgovarjajo.
> > > >
> > > > To je, kot da bi prodajali avto, za katerega bi trdili, da lahko
> pelje
> > > > 200 Km/h, ampak da uporabniki ne smejo prekoraciti 100 Km/h, ker bo
> > > > drugace motor eksplodiral. In da je uporabnikova napaka, da je to
> > > > prekoracil. Oprostite, da sem pritisnil gas do konca. Res nisem
> vedel,
> > > > da je avto iz papirja. Ponavadi niso.
> > > >
> > > >
> ======================================================================
> > > > =
> > > >
> > > > Jaz sem se po eni strani smejal, ko sem bral te neumnosti, po drugi
> > > > strani pa jokal, da se bom moral z njimi ukvarjati.
> > > >
> > > >
> > > > Mitar
> >
> >
>
>

Reply via email to