*VLADNA STALIŠČA;*

*********************


ŠTUDENTSKO DELO

Študentsko delo mora biti časovno omejeno. Študent naj dela največ 120
dni na leto oziroma 10 dni na mesec. Dajatve pri delu se morajo
povečati, da bo študentsko delo za delodajalce nezanimivo.


ŠOLNINE

Šolnin zaenkrat ne bo, študij pa mora ostati opredeljen kot dobrina, za
katero bi posameznik moral plačevati. Študijske literature nočemo
subvencionirati.


BOLONJSKA REFORMA

Stare in nove akademske naslove bomo izenačili. Če boste hoteli imeti
izobrazbo, ki bo zanimiva za trg dela, boste morali študirati pet let.
Uvedli bomo tudi študij po formuli 5+0, zato da fakultete ne bodo
reformirale svojih programov.


ŠTUDENTSKA PREHRANA

Študentsko prehrano bomo omejili na menze.


ŠTIPENDIJE

Smo za nove štipendije, vendar DO 20.000 štipendij in še to DO leta
2010. Podjetja ne bodo imela nobenih olajšav, tako da sistem
kombiniranih štipendij ne bo mogel zaživeti.



ŠTUDENTSKI DOMOVI

Ne pristanemo na spremembo projekta, ki bi povečal število predvidenih
študentskih postelj, čeprav so potrebe vedno večje.



ZAPOSLOVANJE

Ne odstopamo od določila, po katerem bi diplomant moral sprejeti delovno
mesto, ki je primerno za dve stopnji nižjo izobrazbo. To bomo naredili,
čeprav bi s tem razvrednotili izobrazbo.


DAVČNA OBRAVNAVA ŠTUDENTOV

Obdavčili bomo študente. Del dohodka naj vrnejo državi, četudi bodo
morali ta denar zagotavljati njihovi starši in sorodniki.


JAVNI PREVOZI

Strinjamo se s študenti, ki so odstopili od zahteve po cenejšem javnem
prevozu.


KAKOVOST VISOKEGA ŠOLSTVA

Ne bomo pristali na tako javno agencijo, kjer bi bili zastopani vsi
partnerji v visokem šolstvu. Zdi se nam primerno, da akademiki
ocenjujejo sami sebe.

Pošlji naprej!
_______________________________________________
FRIuni1 mailing list
[EMAIL PROTECTED]
http://liste.rutka.net/mailman/listinfo.cgi/friuni1

Reply via email to