Ja sam ce mors napisat logične enačbe, pol ti unsigned nč ne pomaga :) Lp, ana
-----Original Message----- From: [EMAIL PROTECTED] [mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf Of Peter Trcek Sent: Saturday, September 16, 2006 7:25 PM To: FRIClist Subject: Re: [Friclist] MLS Smesno je, da Simon sploh ni tako mimo usekal. Na (vsaj) enem poletnem roku je Zimic dal stevec po modulu 1024 (al nekaj podobnega). Tu pa so stvari z logicnimi enacbami ze zelo dolgotrajne. Torej raje uporabljas knjiznico ieee.numeric_std in delas z tipom signed. Drugace pa mislim, da to delas tako, da postavis dve meji in opazujes s katere strani smo prisli do meje. Torej, ce prides do 63 in je bilo prej 62 zacnes stet dol in ce prides do 0 in je bilo prej 1 gres zdaj gor. Na http://fri-info.net/fri-uni/mls.php najdes (ce se nisi) kar nekaj resenih nalog. Od enga strica Jux-a. Se sicer pojavljajo zdaj tudi kake malo drugacne (stevci po 1k modulih, knight-rider,...) ampak za zacetek je ql. On 9/16/06, Simon Vrhovec <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > > Sicer nimam MLS, ampk v običajnem programiranju je to nekak tkole: > > i=0; > dol=false; > while (true) { > if (dol) > i--; > else > i++; > if (i==63) > dol=true; > if (i==0) > dol=false; > } > > (Ne k*****, probam pomagat.) > > Lep pozdrav, > Simon > > > -----Original Message----- > > From: [EMAIL PROTECTED] > > [mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf > Of > > Janez Cergolj > > Sent: Saturday, September 16, 2006 6:56 PM > > To: [email protected] > > Subject: [Friclist] MLS > > > > Eno vprasanje > > > > Kako bi resili nalogo stevec steje 0,1,2 ..... 63, 62, 61........ > > 2,1,0,1,2,.... Kako bi napisali logicne enacbe za ta stevec? Drgac cela > > naloga je iz izpita 2002. > > > > Sicer zadeva ni nic tezkega sam ne vem kako nej nardim da stevec ko > doseze > > 63 zacne steti dol. > > > > mogoce ene spremenljivka stejGD in ce je ena steje dol ce je nic steje > > gor. Samo kako doseci da se zadeva spremeni iz ena v nic in obratno. > > Hvala za odgovor > > >
