v Pr09 meni dela eduram cisto normalno, tako da mislim da je tam bolj odvisno od kvalitete brezzicne antene.
24.4.07 je Mitar <[EMAIL PROTECTED]> napisal/-a:
Zdravo! Lahko mogoce sestavimo kaksen seznam kriticnih mest, kjer ne dela Eduroam? Jaz poznam PR09. A ima kdo kaksno smiselno razlago za to, ko ti ne dodeli IPja? Je kdo kaj gledal, kaj tocno se dogaja? Mitar -------- Original Message -------- From: Matej Grom <[EMAIL PROTECTED]> Subject: RE: Eduroam To: Mitar <[EMAIL PROTECTED]> Najvec pritozb je letelo na racun avle, vem pa, da je treba usposobit tudi RRC (pokrita bo vhodna avla pri predavalnicah in avla pri "diplomski sobi"). Zato imam za to tudi odobreno in dobavljeno opremo. Glede P9 in drugih predavalnic pa se lahko dogovoriva tako, da mi javite se ostale problematicne odseke stavbe, ki bi jih bilo potrebno pokrit. Pa se bomo potem s FE malo popogajali kako speljat zadeve naprej. Glede dodeljevanja IP se bom pozanimal, ce slucajno kdaj zmanjka. Ko sem malo brskal po ze pojavljenih tezavah. Ali izpad dodeljevanja IP obstaja samo na eni tocki (ali zacne delat, ko se premaknes v doseg druge dostopne tocke)? Cisco namrec vcasih zasteka ali pa se kaksen Cisco firmware in firmware kartice ne zastopita najbolje pri preklapljanju VLAN med avtentikacijo. Matej -----Original Message----- From: Mitar [mailto:[EMAIL PROTECTED] Sent: Tuesday, April 24, 2007 9:47 AM To: Matej Grom Subject: Re: Eduroam Zdravo! > Nova 5GHz (in tudi 2.4GHz) dostopna tocka v avli bo zmontirana v roku > dobrega tedna. Ravno vceraj je bil potegnjen kabel nad kabinetom ŠS. > > Poleg tega bosta zmontirani dve novi dostopni tocki na Jadranski, > kjer so tudi na razpolago mize in vticnice. Cakamo samo se na > pogodbene izvajalce RRC, da potegnejo kable. Kaj pa drugje po fakulteti? Recimo v PR09 omrezje v praksi ne deluje. > Glede nedodelitve naslova uporabniku me zanima ena malenkost. Ali ga > sploh ne dodeli ali ga kar naprej dodeljuje? Na dolocenih mestih se > zaradi precejsnje gostote dostopnih tock namrec dogaja, da > racunalniki pretirano preklapljajo med dostopnimi tockami. Sploh ne dodeli. Prijavi se na omrezje, ampak IPja ne dobi. Ali kdaj zmanjka IP naslovov? Mitar
-- Lp Miha
