Ma jst sm to naredu bol kot ne iz glave. Mal poštudiraj, kako dolocene
stvari, k jih ti daš v program, pol dejansko v pomnilniki izgledajo. Npr. ce
imaš neko polje, bo to na zaporednih naslovih shranjeno in boš mel zlo fajn
lokalnost, ce boš mel pod. strukturo s kazalci, je lhka razmetan po celotnem
pomn. prostori in ni nujno dobro, je pa lhka mal odvisn od prevajalnika.
Podoben je primer, k sm ga js vkljucil v nalogo, ce maš neko zelo veliko
dvodimenzionalno tabelo. Pa recimo, da greš ti po dveh zankah cez celo to
tabelo. Ce bo prevajalnik to tko organiziru, da bojo podatki v stolpcih po
zaporednih naslovih, ti pa boš šel na notranji zanki po vrstici, boš mel pri
vsakem dostopu napako strani, ce bojo pa vrstice po zaporednih naslovih, bo
pa veliko manj napak. Take stvari ipd.

-----Original Message-----
From: [EMAIL PROTECTED]
[mailto:[EMAIL PROTECTED] Behalf Of Andraž
Drèar
Sent: Monday, May 14, 2007 1:27 PM
To: FRIClist
Subject: Re: [Friclist] [UNI-PO] OS1: 10. domaca naloga


A lahko kdo, ki je domaco nalogo ze naredil, napise vsaj vire s koristnimi
informacijami? V knjigi nisem zasledil nic pametnega, na spletu pa najdem
vse drugo o napakah strani, kot kaj podobnega.

LP Andraž


On 1/24/07, Marko Kuder <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> Evo, pubec, se te bom usmilil :)
>
> 10.DN: Razišci vpliv programerja na napake strani, npr:
>   -  kako zagotavljat lokalnost naslavljanja
>   -  pazljiva izbira podatkovnih struktur (tabela, sklad, kazalci) za
> povecanje lokalnosti
>   -  vpliv prevajalnika / nalagalnika
>   -  izbira programskega jezika
>
> Prosim
>
> lpm.
>
>
> -----Original Message-----
> From: [EMAIL PROTECTED]
> [mailto:[EMAIL PROTECTED] Behalf Of
> [EMAIL PROTECTED]
> Sent: Wednesday, January 24, 2007 2:38 PM
> To: [email protected]
> Subject: [Friclist] [UNI-PO] OS1: 10. domaca naloga
>
>
>
>
> Prosil bi nekoga, ki ima navodila za 10. domaco nalogo pri os1, ki jih je
> prof.
> Mahkovic dal na zadnjih predavanjih, da jih napise na fric listo.
>
> Hvala
>
> lpt.
>
>
>
>
>


Reply via email to