Hei Jeg har fått en forespørsel fra Kartverket om å komme til en konferanse for Kartverkets Kartdata-avdelningen og fortelle litt om OSM. Kartdata-avdelningen ansvarer bland annet for N50, Ortofoto, høydedata og Elveg (men ikke SSR).
Dette var de opprinnelige ønskepunktene til et 30 minutters innlegg: * Hvordan de bruker dataene våre og erfaringer rundt bruken av våre data * Ønsker, innspill, forbedringer rundt dataleveransene våre * Høre litt generelt om OSM * Muligheter for bruk av OSM-data til ajourhold av utvalgte KV-data * Muligheter for samarbeid på enkelte områder Invitasjonen har kommet til meg fordi nye Kartverksdirektøren tidligere var adm.dir. hos oss i Entur og anbefalte meg - men det er altså ikke Entur som skal fortelle om OSM - det er meg som OSM-bidragsyter, selv om Entur også har sitt å si som OSM-konsument. Jeg har jobbet en del med Elveg og naturligvis flyfoto men har ingen erfaring med f.eks. N50 (bortsett fra å fjerne jorder fra boligfelter med source:date fra 1984 ;) Det er derfor viktig for meg å få innspill på disse punktene for hva vi/dere som nytter Kartverkets data har å melde tilbake, spesielt på punkt 1 og 2 i listen over. Det er også mulighet for flere enn meg å delta her, og jeg deler gjerne scenen i en felles presentasjon - bare vi ikke blir alt for mange. Kontakt meg så kan vi se på hva som passer seg best. Tidspunktet er 13:00, 15. okt. på https://www.openstreetmap.org/node/1060355024 Jeg har opprettet en tråd I forumet på dette og jeg foretrekker å ta dialogen videre der: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=70737 Mvh «ENTUR Johan Wiklund»
_______________________________________________ kart mailing list [email protected] https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
