Ahoj,

Hledám parťáka se znalostí Javy pro projekt a technologii, která má potenciál zlepšit o několik světelných let náš přístup k informacím.

Představ si, že chceš jít do kina a zjistit co hrají, objednat taxi, jídlo, přečíst si články o svém oblíbeném tématu, cokoli Tě napadne... Co uděláš dnes? Jaké aplikace k tomu využiješ, jaké nainstaluješ, kde všude se budeš registrovat?

Představ si, že Ti bude ke všemu stačit jedna jediná aplikace. Tu aplikaci otevřeš a napíšeš své přání, nebo si ho možná jen pomyslíš... Každopádně ta aplikace Ti nabídne to co zrovna potřebuješ: programy všech kin, taxíky kolem Tebe, jídlo k doručení, vše okamžitě k rezervaci, objednání... Články k Tvému oblíbenému tématu, cokoli... Říkáme tomu chytré služby.

Zní to jako osobní asistent? Bingo! Taková další Siri, Cortana? Cool.

Tak si to ujasněme. Siri se musí složitě programovat pro každou funkčnost, kterou pak nabízí. Navíc ji drží pod palcem jedna jediná privátní firma, která rozhoduje o tom co zrovna potřebujeme, a co se nám zrovna bude líbit. A to už není "cool".

Platforma, pro kterou vytváříme pravidla a vyvíjíme její první implementaci, umožňuje něco jiného. Představ si, že výše uvedené služby a cokoli co Tě napadne lze vytvořit a nabídnout uživatelům během několika kliknutí (díky standardizované datové struktuře a UI nástrojům pro její interpretaci). Ano, kdokoli na světě kdo dostane nápad, může tento nápad během několika minut přetavit do plně funkční (chytré) služby pro uživatele. Tato služba se pak šíří (podobně jako DNS) a kdokoli na světě ji může prostřednictvím jakékoli aplikace začít využívat.

Je spousta dalších věcí, které bych mohl zmínit. Že je vše vyvíjeno jako open source. To, že kromě chytrých služeb může také kdokoli vytvářet aplikace (osobní asistenty) v rámci kterých jsou chytré služby zobrazovány uživatelům. Kdokoli může provozovat P2P infrastrukturu pro platformu. Že uživatelská data jsou uložena na zařízeních uživatelů. To, že platforma umožňuje aplikacím sdílet data a pracuje s otevřenými daty jako hlavním konceptem. Že platforma umožňuje jednotlivcům monetizaci dat a dalších zdrojů.

A v jaké jsme teď fázi? Popravdě řečeno, zašli jsme už příliš daleko. První verzi bychom měli vydat během několika týdnů. Potřebuji se více zaměřit na zpracování dokumentace, budování komunity a rozvoj příležitostí. Proto hledám parťáka a budoucího CTO, který převezme technologickou část. Myslím si, že je to jedinečná příležitost pro někoho kdo chce dělat něco neobyčejného, mít podíl na zajímavém projektu a neustále se učit nové věci z oblasti AI a sémantiky. Měl by si mít dobrou znalost Javy a nekonečnou chuť dělat tento svět lepším místem pomocí technologií.

Budu se těšit na spolupráci.

http://cirkus.io

Vlad

Odpovedet emailem