Sziasztok! Ha jól látom, akkor a postfix csak TLS -t támogat. Viszont szeretnék 465 -ös portos SSL -es lehetőséget is, mert már szinte minden szolgáltató csak a saját smtp -jéhez enged csatlakozni, kifelé nem, ami jó is. Viszont sok ügyfelünk járkál össze-vissza a laptopjával és szintén jogosan nem szeretik állítgatni az smtp beállításaikat. Mivel 465 -öt nem szűrik és a titkolódzás is jó a felh. név / jelszó miatt, ez egy jó megoldásnak látszik.
Stunnel erre jó is lenne, de ha ezen keresztül csatlakozik egy kliens, akkor a postfix azt látja, hogy minden esetben a helyi gépről jön a kapcsolat, így simán open relay a gép. Van erre megoldás? Mynetworks -ből vegyem ki a 127.0.0.0/8 -at? Vagy figyeltessem mondjuk 2525 -ös porton is a postfixet? Ezt hogy lehete megoldani? És azt, hogy a 2525 -ön csak starttls után legyen hajlandó levelet fogadni? köszi, üdv, Salamon Attila _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
