On Tuesday 30 March 2004 18:46, Anton Tinchev wrote:
> Това е хубава махинка - не е от най барзите (ако 4 Xeona на по 600-1000
> не се смята за бърза :) ),
> но е стабилна и може да се разчита на нея.
Да определено е доста стабилна ... и засега ми харесва и като производителност 
за това за което се ползва
> Колко диска ще слагаш, като че ли няма място за повече от 2 не-scsi
> диска в кутията.
>

и двата пула с скъзи дискове за пълни на макс. А иде дисковете още не са 
купени в зависимост от това дали ще са САТА или АТА но най- вероятно 2Х129ГБ

> В това чудо дългите PCI-ки не са универсални май - работят само на 64
> bit/33Mhz режим.

Прав си изпаднал съм в заблуда заради търт парти документация ... незнам защо 
не се бях сетил да погледна по рано, се пак както си казах се има какво да се 
изпусне.

> Все пак виж дали ги има - lspci или cat /proc/pci.
> Ако нещо - вземи си 3ware контролер - най-евтиния за дълга PCI-ка. Ама е
> повечко от $100 де.
>

Кой в България внася 3ware .... защото май това ще е решението ... 
... или може би да намеря някой къс иде контролер за да се побере в 32 
битовите шини без да трябва да махам процесор (че процесора ми се вижда по 
ценен в случая) а стандартните иде контролери са дълги и опипат в процесора.

============================================================================
A mail-list of Linux Users Group - Bulgaria (bulgarian linuxers).
http://www.linux-bulgaria.org - Hosted by Internet Group Ltd. - Stara Zagora
To unsubscribe: http://www.linux-bulgaria.org/public/mail_list.html
============================================================================

Reply via email to