On Thursday 01 April 2004 12:36, Vesselin Kolev wrote:
> А... как никой не се сети, че подобни атаки се тушират чрез специални
> машини, наречени "черни дупки"? :)
>
>   Весо

Мараба Весо!
Нещо не схванах...
Можеш ли да обясниш по-подробно? Това някакъв хардуер ли е?
На какъв принцип действа?
От това, което знам, този механизъм работи на IP ниво.
А доколкото схванах, проблемът е още на ethernet.
Защото, когато крайните суичове се напълнят с фреймове, които хвърчат наляво и 
надясно вземайки целият възможен капацитет на суича( а с една 100 Mbps карта 
това не е трудно), какво ще правиш на машината сървър 4-5 суича по-надолу - е 
май без никакво значение. 
Освен това хич не съм убеден, че суичовете, които се поставят по блоковете 
имат възможност за филтриране на мултикаст да не се броадкаства навсякъде. 

... А има и нещо друго. Аз като много бос в цялата работа да попитам:
Ако на порт А на суича попадне фрейм с дестинация МАС адрес неизвестен за 
суича,  то какво ще се случи с този фрейм? Дали ще го пропусне през всичките 
портове или просто ще го игнорира? Аз лично залагам на първото си 
предположение, но може и да греша:)

Поздрави:
Пейо

---
"Времето е еднопосочно. 
Няма начин да се върнеш назад,
за да си допиеш."
============================================================================
A mail-list of Linux Users Group - Bulgaria (bulgarian linuxers).
http://www.linux-bulgaria.org - Hosted by Internet Group Ltd. - Stara Zagora
To unsubscribe: http://www.linux-bulgaria.org/public/mail_list.html
============================================================================
  • ... Stefan Gurdev
    • ... Hristo Andreev
    • ... Spas Pavlov
    • ... raptor
    • ... Христофор Памятних
    • ... peyo

Reply via email to