On Thursday 01 April 2004 12:36, Vesselin Kolev wrote: > А... как никой не се сети, че подобни атаки се тушират чрез специални > машини, наречени "черни дупки"? :) > > Весо
Мараба Весо! Нещо не схванах... Можеш ли да обясниш по-подробно? Това някакъв хардуер ли е? На какъв принцип действа? От това, което знам, този механизъм работи на IP ниво. А доколкото схванах, проблемът е още на ethernet. Защото, когато крайните суичове се напълнят с фреймове, които хвърчат наляво и надясно вземайки целият възможен капацитет на суича( а с една 100 Mbps карта това не е трудно), какво ще правиш на машината сървър 4-5 суича по-надолу - е май без никакво значение. Освен това хич не съм убеден, че суичовете, които се поставят по блоковете имат възможност за филтриране на мултикаст да не се броадкаства навсякъде. ... А има и нещо друго. Аз като много бос в цялата работа да попитам: Ако на порт А на суича попадне фрейм с дестинация МАС адрес неизвестен за суича, то какво ще се случи с този фрейм? Дали ще го пропусне през всичките портове или просто ще го игнорира? Аз лично залагам на първото си предположение, но може и да греша:) Поздрави: Пейо --- "Времето е еднопосочно. Няма начин да се върнеш назад, за да си допиеш." ============================================================================ A mail-list of Linux Users Group - Bulgaria (bulgarian linuxers). http://www.linux-bulgaria.org - Hosted by Internet Group Ltd. - Stara Zagora To unsubscribe: http://www.linux-bulgaria.org/public/mail_list.html ============================================================================
