shadow 4.18.0-1 - en to nl translation catalogue (666 entries)

en: Warning: unknown group %s
nl: Waarschuwing: onbekende groep %s

en: Your password has expired.
nl: Uw wachtwoord is vervallen.

en: Your password is inactive.
nl: Uw wachtwoord is niet actief.

en: Your login has expired.
nl: Uw gebruikersnaam is vervallen.

en:   Contact the system administrator.
nl:   Neem contact op met de systeembeheerder.

en:   Choose a new password.
nl:   Kies een nieuw wachtwoord.

en: You must change your password.
nl: U moet uw wachtwoord veranderen.

en: Your password will expire in %ld days.
nl: Uw wachtwoord vervalt binnen %ld dagen.

en: Your password will expire tomorrow.
nl: Uw wachtwoord vervalt morgen.

en: Your password will expire today.
nl: Uw wachtwoord vervalt vandaag.

en: Cannot open audit interface - aborting.
nl: Kan auditinterface niet openen - er wordt gestopt.

en: Unable to change owner or mode of tty stdin: %s
nl: Kan eigenaar of modus van tty stdin niet veranderen: %s

en: %s: failed to unlock %s
nl: %s: ontgrendelen van %s is mislukt

en: Multiple entries named '%s' in %s. Please fix this with pwck or grpck.
nl: In %s staan meerdere regels met als naam '%s'. Gelieve dit met pwck of grpck te repareren.

en: crypt method not supported by libcrypt? (%s)
nl: niet door libcrypt ondersteunde encryptiemethode? (%s)

en: You may not change $%s
nl: U mag $%s niet veranderen

en: %d failure since last login.
    Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.
    Last was %s on %s.
nl[0]: %d mislukte poging sinds u zich de laatste keer aanmeldde.
    Die mislukte poging %s was op %s.
nl[1]: %d mislukte pogingen sinds u zich de laatste keer aanmeldde.
    De laatste mislukte poging %s was op %s.

en: %s: Invalid configuration: SYS_GID_MIN (%lu), GID_MIN (%lu), SYS_GID_MAX (%lu)
nl: %s: ongeldige configuratie: SYS_GID_MIN (%lu), GID_MIN (%lu), SYS_GID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: GID_MIN (%lu), GID_MAX (%lu)
nl: %s: ongeldige configuratie: GID_MIN (%lu), GID_MAX (%lu)

en: %s: Encountered error attempting to use preferred GID: %s
nl: %s: er is een fout opgetreden bij de poging de voorkeurs-GID te gebruiken: %s

en: %s: failed to allocate memory: %s
nl: %s: toewijzen van geheugen is mislukt: %s

en: %s: Can't get unique system GID (%s). Suppressing additional messages.
nl: %s: kan geen uniek systeem-GID verkrijgen (%s). Extra berichten worden onderdrukt.

en: %s: Can't get unique GID (%s). Suppressing additional messages.
nl: %s: kan geen uniek GID verkrijgen (%s). Extra berichten worden onderdrukt.

en: %s: Can't get unique GID (no more available GIDs)
nl: %s: kan geen uniek GID verkrijgen (er zijn geen GID's meer beschikbaar)

en: %s: Invalid configuration: SUB_GID_MIN (%lu), SUB_GID_MAX (%lu), SUB_GID_COUNT (%lu)
nl: %s: Ongeldige configuratie: SUB_GID_MIN (%lu), SUB_GID_MAX (%lu), SUB_GID_COUNT (%lu)

en: %s: Can't get unique subordinate GID range
nl: %s: Kan geen uniek ondergeschikt GID-bereik krijgen

en: %s: Invalid configuration: SUB_UID_MIN (%lu), SUB_UID_MAX (%lu), SUB_UID_COUNT (%lu)
nl: %s: Ongeldige configuratie: SUB_UID_MIN (%lu), SUB_UID_MAX (%lu), SUB_UID_COUNT (%lu)

en: %s: Can't get unique subordinate UID range
nl: %s: Kan geen uniek ondergeschikt UID-bereik krijgen

en: %s: Invalid configuration: SYS_UID_MIN (%lu), UID_MIN (%lu), SYS_UID_MAX (%lu)
nl: %s: ongeldige configuratie: SYS_UID_MIN (%lu), UID_MIN (%lu), SYS_UID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: UID_MIN (%lu), UID_MAX (%lu)
nl: %s: ongeldige configuratie: UID_MIN (%lu), UID_MAX (%lu)

en: %s: Encountered error attempting to use preferred UID: %s
nl: %s: er is een fout opgetreden bij het proberen de voorkeurs-UID te gebruiken: %s

en: %s: Can't get unique system UID (%s). Suppressing additional messages.
nl: %s: kan geen uniek systeem-UID verkrijgen (%s). Extra berichten worden onderdrukt.

en: %s: Can't get unique UID (%s). Suppressing additional messages.
nl: %s: kan geen uniek UID verkrijgen (%s). Extra berichten worden onderdrukt.

en: %s: Can't get unique UID (no more available UIDs)
nl: %s: kan geen uniek UID verkrijgen (er zijn geen UID's meer beschikbaar)

en: configuration error - cannot parse %s value: '%s'
nl: configuratiefout - kan waarde %s niet ontleden: '%s'

en: Could not allocate space for config info.
nl: Kon geen ruimte toewijzen voor de configuratie-info.

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
nl: configuratiefout - onbekend item '%s' (waarschuw een systeembeheerder)

en: %s: Memory allocation failure
nl: %s: Geheugentoewijzingsfout

en: %s: subuid overflow detected.
nl: %s: subuid-overloop gedetecteerd.

en: %s: Invalid map file %s specified
nl: %s: Ongeldig omzettingsbestand %s opgegeven

en: %s: Could not prctl(PR_SET_KEEPCAPS)
nl: %s: Kon prctl(PR_SET_KEEPCAPS) niet uitvoeren

en: %s: Could not seteuid to %d
nl: %s: Kon seteuid niet op %d instellen

en: %s: Could not set caps
nl: %s: Kon hoofdletters niet instellen

en: %s: stpeprintf failed!
nl: %s: stpeprintf is mislukt!

en: %s: open of %s failed: %s
nl: %s: openen van %s mislukte: %s

en: %s: write to %s failed: %s
nl: %s: schrijven naar %s mislukte: %s

en: %s: closing %s failed: %s
nl: %s: sluiten van %s mislukte: %s

en: Too many logins.
nl: Te veel aanmeldingen.

en: 
    %s login:
nl: 
    %s gebruikersnaam:

en: You have new mail.
nl: U heeft nieuwe e-mail ontvangen.

en: No mail.
nl: Geen e-mail.

en: You have mail.
nl: U heeft e-mail.

en: %s: nscd did not terminate normally (signal %d)
nl: %s: nscd werd niet normaal beëindigd (signaal %d)

en: %s: nscd exited with status %d
nl: %s: nscd sloot af met status %d

en: no change
nl: geen veranderingen

en: a palindrome
nl: een palindroom

en: case changes only
nl: enkel veranderingen van grote naar kleine letters (of omgekeerd)

en: too similar
nl: te gelijkaardig

en: rotated
nl: geroteerd

en: too short
nl: te kort

en: Bad password: %s.
nl: Slecht wachtwoord: %s.

en: passwd: pam_start() failed, error %d
nl: passwd: pam_start() is mislukt, fout %d

en: passwd: password unchanged
nl: passwd: wachtwoord is niet veranderd

en: passwd: password updated successfully
nl: passwd: wachtwoord is met succes aangepast

en: %s: PAM modules requesting echoing are not supported.
nl: %s: PAM-modules die om echo vragen, worden niet ondersteund.

en: %s: conversation type %d not supported.
nl: %s: conversatie van het type %d wordt niet ondersteund.

en: %s: (user %s) pam_start failure %d
nl: %s: (gebruiker %s) pam_start-fout %d

en: %s: (user %s) pam_chauthtok() failed, error:
    %s
nl: %s: (gebruiker %s) pam_chauthtok() is mislukt, fout:
    %s

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: %s's Password:
nl: Wachtwoord van %s:

en: Incorrect password for %s.
nl: Onjuist wachtwoord voor %s.

en: %s: multiple --root options
nl: %s: meerdere --root-opties

en: %s: option '%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s' vereist een argument

en: %s: failed to drop privileges (%s)
nl: %s: afgeven van rechten is mislukt (%s)

en: %s: invalid chroot path '%s', only absolute paths are supported.
nl: %s: ongeldig chroot-pad '%s', enkel absolute paden worden ondersteund.

en: %s: cannot access chroot directory %s: %s
nl: %s: krijg geen toegang tot chroot-map %s: %s

en: %s: unable to chroot to directory %s: %s
nl: %s: chroot naar map %s lukt niet: %s

en: %s: cannot chdir in chroot directory %s: %s
nl: %s: kan chdir in chroot-map %s niet uitvoeren: %s

en: Invalid ENCRYPT_METHOD value: '%s'.
    Defaulting to DES.
nl: Ongeldige ENCRYPT_METHOD-waarde: '%s'.
    Terugvallen op standaard DES.

en: Unable to generate a salt from setting "%s", check your settings in ENCRYPT_METHOD and the corresponding configuration for your selected hash method.
nl: Kan geen salt genereren met instelling "%s", controleer uw instellingen in ENCRYPT_METHOD en de bijbehorende configuratie voor uw geselecteerde hash-methode.

en: Cannot open audit interface.
nl: Kan auditinterface niet openen.

en: %s: can not get previous SELinux process context: %s
nl: %s: kan context van vorige SELinux-proces niet verkrijgen: %s

en: Cannot create SELinux management handle
nl: Kan geen instrument voor SELinux-beheer creëren

en: SELinux policy not managed
nl: SELinux-beleid wordt niet beheerd

en: Cannot read SELinux policy store
nl: Kan het gebied met het SELinux-beleid niet lezen

en: Cannot establish SELinux management connection
nl: Kan geen verbinding leggen om SELinux te beheren

en: Cannot begin SELinux transaction
nl: Kan de SELinux-transactie niet beginnen

en: Could not query seuser for %s
nl: Kon de seuser van %s niet opvragen

en: Could not set serange for %s to %s
nl: Kon de serange voor %s niet instellen op %s

en: Could not set sename for %s
nl: Kon de sename van %s niet instellen

en: Could not modify login mapping for %s
nl: Kon de aanmeldkoppeling van %s niet veranderen

en: Cannot create SELinux login mapping for %s
nl: Kan voor %s geen SELinux-aanmeldkoppeling maken

en: Could not set name for %s
nl: Kon voor %s geen naam instellen

en: Could not set SELinux user for %s
nl: Kon voor %s geen SELinuxgebruiker instellen

en: Could not add login mapping for %s
nl: Kon voor %s geen aanmeldkoppeling toevoegen

en: Cannot init SELinux management
nl: Kan SELinuxbeheer niet initialiseren

en: Cannot create SELinux user key
nl: Kan de gebruikerssleutel voor SELinux niet aanmaken

en: Cannot verify the SELinux user
nl: Kan de SELinuxgebruiker niet verifiëren

en: Cannot modify SELinux user mapping
nl: Kon de gebruikerskoppeling in SELinux niet veranderen

en: Cannot add SELinux user mapping
nl: Kan in SELinux geen gebruikerskoppeling toevoegen

en: Cannot commit SELinux transaction
nl: Kan de SELinux-transactie niet vastleggen

en: Login mapping for %s is not defined, OK if default mapping was used
nl: Geen aanmeldkoppeling gedefinieerd voor %s. OK als de standaardkoppeling gebruikt werd

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
nl: Aanmeldkoppeling van %s werd in het beleid gedefinieerd en kan niet gewist worden

en: Could not delete login mapping for %s
nl: Kon de aanmeldkoppeling van %s niet wissen

en: Unable to cd to '%s'
nl: Kan niet van map veranderen (cd) naar '%s'

en: No directory, logging in with HOME=/
nl: Geen thuismap, er wordt aangemeld met HOME=/

en: Cannot execute %s
nl: Kan %s niet uitvoeren

en: Maximum subsystem depth reached
nl: Maximale diepte van het subsysteem bereikt

en: Invalid root directory '%s'
nl: Ongeldige hoofdmap '%s'

en: Can't change root directory to '%s'
nl: Kan de hoofdmap niet veranderen naar '%s'

en: %s: out of memory
nl: %s: onvoldoende geheugen

en: %s: Cannot stat %s: %s
nl: %s: kan de status niet opvragen van %s: %s

en: %s: %s is neither a directory, nor a symlink.
nl: %s: %s is geen map en ook geen symbolische koppeling.

en: %s: Cannot read symbolic link %s: %s
nl: %s: kan symbolische koppeling %s niet lezen: %s

en: %s: Cannot create directory %s: %s
nl: %s: kan map %s niet aanmaken: %s

en: %s: Cannot change owner of %s: %s
nl: %s: kan eigenaar van %s niet wijzigen: %s

en: %s: Cannot change mode of %s: %s
nl: %s: kan modus van %s niet wijzigen: %s

en: %s: unlink: %s: %s
nl: %s: ontkoppelen: %s: %s

en: %s: Cannot remove directory %s: %s
nl: %s: kan map %s niet verwijderen: %s

en: %s: Cannot rename %s to %s: %s
nl: %s: kan %s niet hernoemen naar %s: %s

en: %s: Cannot remove %s: %s
nl: %s: kan %s niet verwijderen: %s

en: %s: Cannot create symbolic link %s: %s
nl: %s: kan symbolische koppeling %s niet aanmaken: %s

en: %s: Cannot change owners of %s: %s
nl: %s: kan eigenaars van %s niet wijzigen: %s

en: %s: Cannot lstat %s: %s
nl: %s: kan status van symbolische koppeling %s niet opvragen: %s

en: %s: Warning, user %s has no tcb shadow file.
nl: %s: waarschuwing: gebruiker %s heeft geen tcb-schaduwbestand.

en: %s: Emergency: %s's tcb shadow is not a regular file with st_nlink=1.
    The account is left locked.
nl: %s: noodsituatie: het tcb-schaduwbestand van %s is geen gewoon bestand met st_nlink=1.
    Het account is vergrendeld gebleven.

en: %s: Cannot open %s: %s
nl: %s: kan bestand %s niet openen: %s

en: %s: user %s is currently logged in
nl: %s: gebruiker %s is momenteel aangemeld

en: %s: user %s is currently used by process %d
nl: %s: gebruiker %s wordt momenteel door proces %d gebruikt

en: Unable to determine your tty name.
nl: Kan de naam van uw tty niet bepalen.

en: No
nl: Nee

en: Usage: %s [options] LOGIN
    
    Options:
nl: Gebruik: %s [opties] LOGIN
    
    Opties:

en:   -d, --lastday LAST_DAY        set date of last password change to LAST_DAY
nl:   -d, --lastday LAATSTE_DAG     datum van laatste wachtwoordwijziging
                                    instellen op LAATSTE_DAG

en:   -E, --expiredate EXPIRE_DATE  set account expiration date to EXPIRE_DATE
nl:   -E, --expiredate VERVAL_DAG   account-vervaldag instellen op VERVAL_DAG

en:   -h, --help                    display this help message and exit
nl:   -h, --help                    deze hulptekst tonen en afsluiten

en:   -i, --iso8601                 use YYYY-MM-DD when printing dates
nl:   -i, --iso8601                 JJJJ-MM-DD gebruiken bij het afdrukken van datums

en:   -I, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
nl:   -I, --inactive INACTIEF       na het vervallen van het wachtwoord de
                                    niet-actieve periode instellen op INACTIEF

en:   -l, --list                    show account aging information
nl:   -l, --list                    verouderingsinformatie over accounts tonen

en:   -m, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
nl:   -m, --mindays MIN_DAGN        het minimum aantal dagen voor een
                                    wachtwoordwijziging instellen op MIN_DAGN

en:   -M, --maxdays MAX_DAYS        set maximum number of days before password
                                    change to MAX_DAYS
nl:   -M, --maxdays MAX_DAGN        het maximum aantal dagen voor een
                                    wachtwoordwijziging instellen op MAX_DAGN

en:   -R, --root CHROOT_DIR         directory to chroot into
nl:   -R, --root CHROOT_MAP         basismap voor chroot

en:   -P, --prefix PREFIX_DIR       directory prefix
nl:   -P, --prefix PREFIX_MAP       map-prefix

en:   -W, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
nl:   -W, --warndays MELD_DAGN      aantal dagen dat voor wachtwoordverloop
                                    gewaarschuwd wordt, instellen op MELD_DAGN

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
nl: Voer de nieuwe waarde in of druk op Enter voor de standaardwaarde

en: Minimum Password Age
nl: Minimumleeftijd voor wachtwoord

en: Maximum Password Age
nl: Maximumleeftijd voor wachtwoord

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
nl: Laatste wachtwoordverandering (JJJJ-MM-DD)

en: Password Expiration Warning
nl: Waarschuwing voor wachtwoordverval

en: Password Inactive
nl: Wachtwoord niet actief

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
nl: Vervaldatum van account (JJJJ-MM-DD)

en: never
nl: nooit

en: future
nl: toekomst

en: Last password change					:
nl: Laatste wachtwoordverandering				:

en: password must be changed
nl: wachtwoord moet veranderd worden

en: Password expires					:
nl: Wachtwoord vervalt					:

en: Password inactive					:
nl: Wachtwoord niet actief					:

en: Account expires						:
nl: Account vervalt						:

en: Minimum number of days between password change		: %ld
nl: Minimum aantal dagen tussen wachtwoordwijzigingen	: %ld

en: Maximum number of days between password change		: %ld
nl: Maximum aantal dagen tussen wachtwoordwijzigingen	: %ld

en: Number of days of warning before password expires	: %ld
nl: Aantal waarschuwingsdagen voor wachtwoordverval		: %ld

en: %s: invalid date '%s'
nl: %s: ongeldige datum '%s'

en: %s: invalid numeric argument '%s'
nl: %s: ongeldig numeriek argument '%s'

en: %s: do not include "l" with other flags
nl: %s: gebruik "-l" niet samen met andere opties

en: %s: Permission denied.
nl: %s: toegang geweigerd.

en: %s: cannot lock %s; try again later.
nl: %s: kan %s niet vergrendelen; probeer het later nog eens.

en: %s: cannot open %s
nl: %s: kan %s niet openen

en: %s: failure while writing changes to %s
nl: %s: er trad een fout op tijdens het wegschrijven van veranderingen naar %s

en: %s: failed to prepare the new %s entry '%s'
nl: %s: voorbereiden van het nieuwe %s-element '%s' is mislukt

en: %s: the shadow password file is not present
nl: %s: het schaduwwachtwoordenbestand is afwezig

en: %s: user '%s' does not exist in %s
nl: %s: gebruiker '%s' bestaat niet in %s

en: Changing the aging information for %s
nl: Verouderingsinformatie voor %s wordt aangepast

en: %s: error changing fields
nl: %s: fout bij het aanpassen van de velden

en: Usage: %s [options] [LOGIN]
    
    Options:
nl: Gebruik: %s [opties] [LOGIN]
    
    Opties:

en:   -f, --full-name FULL_NAME     change user's full name
nl:   -f, --full-name VOLLEDG_NAAM  de volledige naam van de gebruiker wijzigen

en:   -h, --home-phone HOME_PHONE   change user's home phone number
nl:   -h, --home-phone TEL_THUIS    thuistelefoonnummer van de gebruiker wijzigen

en:   -o, --other OTHER_INFO        change user's other GECOS information
nl:   -o, --other OVERIGE_INFO      overige GECOS-info van gebruiker wijzigen

en:   -r, --room ROOM_NUMBER        change user's room number
nl:   -r, --room KAMER_NUMMER       het kamernummer van de gebruiker wijzigen

en:   -u, --help                    display this help message and exit
nl:   -u, --help                    deze hulptekst tonen en afsluiten

en:   -w, --work-phone WORK_PHONE   change user's office phone number
nl:   -w, --work-phone TEL_WERK     kantoortelefoonnummer van gebruiker wijzigen

en: Full Name
nl: Volledige naam

en: Room Number
nl: Kamernummer

en: Work Phone
nl: Telefoon werk

en: Home Phone
nl: Telefoon thuis

en: Other
nl: Varia

en: %s: fields too long
nl: %s: velden zijn te lang

en: %s: Cannot determine your user name.
nl: %s: kan uw gebruikersnaam niet bepalen.

en: Cannot change ID to root.
nl: Kan ID niet veranderen naar root.

en: %s: name with non-ASCII characters: '%s'
nl: %s: naam bevat niet-ASCII tekens: '%s'

en: %s: invalid name: '%s'
nl: %s: ongeldige naam: '%s'

en: %s: room number with non-ASCII characters: '%s'
nl: %s: kamernummer bevat niet-ASCII tekens: '%s'

en: %s: invalid room number: '%s'
nl: %s: ongeldig kamernummer: '%s'

en: %s: invalid work phone: '%s'
nl: %s: '%s' voor 'telefoon werk' is ongeldig

en: %s: invalid home phone: '%s'
nl: %s: '%s' voor 'telefoon thuis' is ongeldig

en: %s: '%s' contains non-ASCII characters
nl: %s: '%s' bevat niet-ASCII tekens

en: %s: '%s' contains illegal characters
nl: %s: '%s' bevat ongeldige tekens

en: %s: Provided user name is not a valid name
nl: %s: De opgegeven gebruikersnaam is geen geldige naam

en: %s: user '%s' does not exist
nl: %s: gebruiker '%s' bestaat niet

en: Changing the user information for %s
nl: De gebruikersinformatie over %s wordt veranderd

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
nl: Gebruik: %s [opties]
    
    Opties:

en:   -c, --crypt-method METHOD     the crypt method (one of %s)
nl:   -c, --crypt-method METHODE    de encryptiemethode (een van %s)

en:   -e, --encrypted               supplied passwords are encrypted
nl:   -e, --encrypted               ingevoerde wachtwoorden worden versleuteld

en:   -m, --md5                     encrypt the clear text password using
                                    the MD5 algorithm
nl:   -m, --md5                     het wachtwoord in klare tekst
                                    met het MD5-algoritme versleutelen

en:   -s, --sha-rounds              number of rounds for the SHA, BCRYPT
                                    or YESCRYPT crypt algorithms
nl:   -s, --sha-rounds              aantal rondes voor de SHA, BCRYPT
                                    of YESCRYPT encryptie-algoritmes

en: %s: no crypt method defined
nl: %s: geen encryptiemethode gedefinieerd

en: %s: %s flag is only allowed with the %s flag
nl: %s: vlag %s is enkel toegelaten in combinatie met vlag %s

en: %s: the -c, -e, and -m flags are exclusive
nl: %s: de vlaggen -c, -e, en -m zijn exclusief

en: %s: unsupported crypt method: %s
nl: %s: niet-ondersteunde encryptiemethode: %s

en: %s: line %jd: line too long
nl: %s: regel %jd: regel is te lang

en: %s: line %jd: missing new password
nl: %s: regel %jd: nieuw wachtwoord ontbreekt

en: %s: failed to crypt password with salt '%s': %s
nl: %s: mislukte versleuteling van het wachtwoord met toegevoegde willekeurige bits (salt) '%s': %s

en: %s: line %jd: group '%s' does not exist
nl: %s: regel %jd: groep '%s' bestaan niet

en: %s: line %jd: failed to prepare the new %s entry '%s'
nl: %s: regel %jd: kon het nieuwe %s-item '%s' niet voorbereiden

en: %s: error detected, changes ignored
nl: %s: fout gevonden, aanpassingen genegeerd

en: %s: (line %jd, user %s) password not changed
nl: %s: (regel %jd, gebruiker %s) wachtwoord niet gewijzigd

en: %s: line %jd: user '%s' does not exist
nl: %s: regel %jd: gebruiker '%s' bestaat niet

en:   -s, --shell SHELL             new login shell for the user account
nl:   -s, --shell SHELL             nieuwe login-shell voor gebruikersaccount

en: Login Shell
nl: Login-shell

en: Cannot parse shell files: %s
nl: Kan shell-bestanden niet ontleden: %s

en: Cannot evaluate entries in shell files: %s
nl: Kan items in shell-bestanden niet evalueren: %s

en: You may not change the shell for '%s'.
nl: U mag de shell voor '%s' niet aanpassen.

en: Changing the login shell for %s
nl: De login-shell voor %s wordt aangepast

en: %s: Invalid entry: %s
nl: %s: ongeldig element: %s

en: %s: Warning: %s is an invalid shell
nl: %s: Waarschuwing: %s is geen geldige shell

en: %s: %s is an invalid shell
nl: %s: %s is geen geldige shell

en: %s: Warning: %s does not exist
nl: %s: waarschuwing: %s bestaat niet

en: %s: Warning: %s is not executable
nl: %s: waarschuwing: %s is niet uitvoerbaar

en:   -c, --check                   check the user's password expiration
nl:   -c, --check                   de wachtwoordvervaldatum van gebruiker
                                    controleren

en:   -f, --force                   force password change if the user's password
                                    is expired
nl:   -f, --force                   wachtwoordwijziging verplichten als het
                                    wachtwoord van de gebruiker vervallen is

en: %s: options %s and %s conflict
nl: %s: opties %s en %s zijn strijdig

en: %s: unexpected argument: %s
nl: %s: onverwachte parameter: %s

en:   -a, --all                     display faillog records for all users
nl:   -a, --all                     aanmeldingsfouten van alle gebruikers tonen

en:   -l, --lock-secs SEC           after failed login lock account for SEC seconds
nl:   -l, --lock-secs SEC           het account gedurende SEC seconden
                                    vergrendelen na een aanmeldingsfout

en:   -m, --maximum MAX             set maximum failed login counters to MAX
nl:   -m, --maximum MAX             het maximum aantal toegelaten
                                    aanmeldingsfouten instellen op MAX

en:   -r, --reset                   reset the counters of login failures
nl:   -r, --reset                   tellers van aanmeldingsfouten
                                    terug op nul instellen

en:   -t, --time DAYS               display faillog records more recent than DAYS
nl:   -t, --time DAGEN              aanmeldingsfouten recenter dan DAGEN tonen

en:   -u, --user LOGIN/RANGE        display faillog record or maintains failure
                                    counters and limits (if used with -r, -m,
                                    or -l) only for the specified LOGIN(s)
nl:   -u, --user GEBRUIKER/BEREIK   aanmeldingsfouten tonen of tellers en limieten
                                    van aanmeldingsfouten beheren (indien
                                    gecombineerd met -r, -m of -l)
                                    voor de vermelde GEBRUIKERS(s)

en: %s: Failed to get the entry for UID %lu
nl: %s: kon regel betreffende UID %lu niet opvragen

en: Login       Failures Maximum Latest                   On
nl: Gebruiker   Fouten   Maximum Laatste                  Op

en:  [%lus left]
nl:  [%lus over]

en:  [%lds lock]
nl:  [%lds grendel]

en: %s: Failed to reset fail count for UID %lu
nl: %s: terugzetten van teller van aanmeldingsfouten mislukte voor UID %lu

en: %s: Failed to set max for UID %lu
nl: %s: instellen van een maximum voor UID %lu is mislukt

en: %s: Failed to set locktime for UID %lu
nl: %s: kan vergrendelingstijd voor UID %lu niet instellen

en: %s: Unknown user or range: %s
nl: %s: onbekende gebruiker of bereik: %s

en: %s: Cannot get the size of %s: %s
nl: %s: kan grootte van %s niet opvragen: %s

en: %s: Failed to write %s: %s
nl: %s: wegschrijven van %s is mislukt: %s

en: Usage: %s [option] GROUP
    
    Options:
nl: Gebruik: %s [optie] GROEP
    
    Opties:

en:   -a, --add USER                add USER to GROUP
nl:   -a, --add GEBRUIKER           GEBRUIKER toevoegen aan GROEP

en:   -d, --delete USER             remove USER from GROUP
nl:   -d, --delete GEBRUIKER        GEBRUIKER verwijderen uit GROEP

en:   -Q, --root CHROOT_DIR         directory to chroot into
nl:   -Q, --root CHROOT_MAP         basismap voor chroot

en:   -r, --remove-password         remove the GROUP's password
nl:   -r, --remove-password         het wachtwoord van GROEP verwijderen

en:   -R, --restrict                restrict access to GROUP to its members
nl:   -R, --restrict                toegang tot GROEP tot zijn leden beperken

en:   -M, --members USER,...        set the list of members of GROUP
nl:   -M, --members GEBRUIKER,...   de ledenlijst van GROEP instellen

en:   -A, --administrators ADMIN,...
                                    set the list of administrators for GROUP
nl:   -A, --administrators ADMIN,...
                                    de lijst van beheerders van GROEP instellen

en: Except for the -A and -M options, the options cannot be combined.
nl: Opties kunnen niet gecombineerd worden, met uitzondering van de opties -A en -M.

en: The options cannot be combined.
nl: De opties kunnen niet gecombineerd worden.

en: %s: shadow group passwords required for -A
nl: %s: shadow-groepswachtwoorden zijn vereist voor -A

en: %s: group '%s' does not exist in %s
nl: %s: groep '%s' bestaat niet in %s

en: %s: failure while closing read-only %s
nl: %s: fout bij het sluiten van alleen-lezen %s

en: Changing the password for group %s
nl: Het wachtwoord van groep %s wordt veranderd

en: New Password:
nl: Nieuw wachtwoord:

en: Re-enter new password:
nl: Nieuw wachtwoord bevestigen:

en: They don't match; try again
nl: Wachtwoorden komen niet overeen; probeer het nog eens

en: %s: Try again later
nl: %s: U kunt het later nog eens proberen

en: Adding user %s to group %s
nl: Gebruiker %s wordt toegevoegd aan groep %s

en: Removing user %s from group %s
nl: Gebruiker %s wordt verwijderd uit groep %s

en: %s: user '%s' is not a member of '%s'
nl: %s: gebruiker '%s' is geen lid van '%s'

en: %s: Not a tty
nl: %s: Is geen tty

en: Usage: %s [options] GROUP
    
    Options:
nl: Gebruik: %s [opties] GROEP
    
    Opties:

en:   -f, --force                   exit successfully if the group already exists,
                                    and cancel -g if the GID is already used
nl:   -f, --force                   met succes afsluiten als de groep al bestaat,
                                    en -g annuleren als de GID al in gebruik is

en:   -g, --gid GID                 use GID for the new group
nl:   -g, --gid GID                 GID gebruiken voor de nieuwe groep

en:   -K, --key KEY=VALUE           override /etc/login.defs defaults
nl:   -K, --key SLEUTEL=WAARDE      standaarden uit /etc/login.defs overschrijven

en:   -o, --non-unique              allow to create groups with duplicate
                                    (non-unique) GID
nl:   -o, --non-unique              het aanmaken van groepen met een identiek
                                    (niet-uniek) GID toestaan

en:   -p, --password PASSWORD       use this encrypted password for the new group
nl:   -p, --password WACHTWOORD     dit versleuteld wachtwoord gebruiken
                                    voor de nieuwe groep

en:   -r, --system                  create a system account
nl:   -r, --system                  een systeem-account aanmaken

en:   -U, --users USERS             list of user members of this group
nl:   -U, --users GEBRUIKERS         lijst van leden-gebruikers van deze groep

en: Invalid member username %s
nl: Ongeldige lid-gebruikersnaam %s

en: %s: '%s' is not a valid group name
nl: %s: '%s' is geen geldige groepsnaam

en: %s: cannot open %s: %s
nl: %s: kan %s niet openen: %s

en: %s: invalid group ID '%s'
nl: %s: ongeldige groeps-ID '%s'

en: %s: -K requires KEY=VALUE
nl: %s: -K vereist SLEUTEL=WAARDE

en: %s: group '%s' already exists
nl: %s: groep '%s' bestaat reeds

en: %s: GID '%lu' already exists
nl: %s: GID '%lu' bestaat reeds

en: %s: Cannot setup cleanup service.
nl: %s: kan opschoningsdienst niet instellen.

en:   -P, --prefix PREFIX_DIR       prefix directory where are located the /etc/* files
nl:   -P, --prefix PREFIX_MAP       prefix-map waarin de /etc/*-bestanden staan

en:   -f, --force                   delete group even if it is the primary group of a user
nl:   -f, --force                   groep verwijderen, ook al is het
                                    de primaire groep van een gebruiker

en: %s: cannot remove entry '%s' from %s
nl: %s: kan item '%s' uit %s niet verwijderen

en: %s: cannot remove the primary group of user '%s'
nl: %s: kan de primaire groep van gebruiker '%s' niet verwijderen

en: %s: group '%s' does not exist
nl: %s: groep '%s' bestaat niet

en: %s: user '%s' is already a member of '%s'
nl: %s: gebruiker '%s' is reeds lid van '%s'

en: %s: Out of memory. Cannot update %s.
nl: %s: onvoldoende geheugen. Kan %s niet bijwerken.

en: Usage: %s [options] [action]
    
    Options:
nl: Gebruik: %s [opties] [actie]
    
    Opties:

en:   -g, --group groupname         change groupname instead of the user's group
                                    (root only)
nl:   -g, --group groepsnaam        de groepsnaam in plaats van de groep van de
                                    gebruiker wijzigen(uitsluitend systeembeheerder)

en: Actions:
nl: Acties:

en:   -a, --add username            add username to the members of the group
nl:   -a, --add gebruikersnaam      gebruikersnaam toevoegen als groepslid

en:   -d, --delete username         remove username from the members of the group
nl:   -d, --delete gebruikersnaam   gebruikersnaam als groepslid verwijderen

en:   -p, --purge                   purge all members from the group
nl:   -p, --purge                   alle leden uit de groep verwijderen

en:   -l, --list                    list the members of the group
nl:   -l, --list                    de leden van de groep weergeven

en: %s: your groupname does not match your username
nl: %s: uw groepsnaam komt niet overeen met uw gebruikersnaam

en: %s: only root can use the -g/--group option
nl: %s: enkel de systeembeheerder kan de optie -g/--group gebruiken

en:   -a, --append                  append the users mentioned by -U option to the group 
                                    without removing existing user members
nl:   -a, --append                  de gebruikers, vermeld met de optie -U, 
                                    toevoegen aan de groep, zonder 
                                    bestaande leden-gebruikers te verwijderen

en:   -g, --gid GID                 change the group ID to GID
nl:   -g, --gid GID                 het groeps-ID naar GID veranderen

en:   -n, --new-name NEW_GROUP      change the name to NEW_GROUP
nl:   -n, --new-name NIEUWE_GROEP   de naam veranderen naar NIEUWE_GROEP

en:   -o, --non-unique              allow to use a duplicate (non-unique) GID
nl:   -o, --non-unique              gebruik van een identiek (niet-uniek) GID toestaan

en:   -p, --password PASSWORD       change the password to this (encrypted)
                                    PASSWORD
nl:   -p, --password WACHTWOORD     het wachtwoord veranderen naar dit (versleuteld)
                                    WACHTWOORD

en: %s: invalid group name '%s'
nl: %s: ongeldige groepsnaam '%s'

en: Usage: %s [options] [group [gshadow]]
    
    Options:
nl: Gebruik: %s [opties] [group [gshadow]]
    
    Opties:

en: Usage: %s [options] [group]
    
    Options:
nl: Gebruik: %s [opties] [group]
    
    Opties:

en:   -r, --read-only               display errors and warnings
                                    but do not change files
nl:   -r, --read-only               fouten en waarschuwingen tonen
                                    maar bestanden niet veranderen

en:   -s, --sort                    sort entries by UID
nl:   -s, --sort                    elementen volgens UID sorteren

en:   -S, --silence-warnings        silence controversial/paranoid warnings
nl:   -S, --silence-warnings        geen controversiële/paranoïde
                                    waarschuwingen weergeven

en: %s: -s and -r are incompatible
nl: %s: -s en -r zijn niet compatibel

en: invalid group file entry
nl: ongeldige regel in het bestand group

en: delete line '%s'?
nl: regel '%s' verwijderen?

en: duplicate group entry
nl: identiek element in het bestand group

en: invalid group name '%s'
nl: ongeldige groepsnaam '%s'

en: invalid group ID '%lu'
nl: ongeldig groeps-ID '%lu'

en: group %s: no user %s
nl: groep %s: geen gebruiker %s

en: delete member '%s'?
nl: lid '%s' verwijderen?

en: no matching group file entry in %s
nl: geen element in %s dat overeenkomt met dat in het bestand group

en: add group '%s' in %s?
nl: groep '%s' toevoegen aan %s?

en: group %s has an entry in %s, but its password field in %s is not set to 'x'
nl: groep %s heeft een regel in %s, maar het wachtwoordveld in %s is niet 'x'

en: invalid shadow group file entry
nl: ongeldig element in het shadow-groepsbestand

en: duplicate shadow group entry
nl: identiek element in shadow-groepsbestand

en: shadow group %s: no administrative user %s
nl: shadow-groep %s: geen gebruiker %s met systeembeheerdersrechten

en: delete administrative member '%s'?
nl: over systeembeheerdersrechten beschikkende gebruiker '%s' verwijderen?

en: shadow group %s: no user %s
nl: shadow-groep %s: geen gebruiker %s

en: %s: the files have been updated
nl: %s: de bestanden zijn bijgewerkt

en: %s: no changes
nl: %s: geen aanpassingen

en: %s: cannot delete %s
nl: %s: kan %s niet verwijderen

en:   -b, --before DAYS             print only lastlog records older than DAYS
nl:   -b, --before DAGEN            enkel lastlog-items ouder dan DAGEN tonen

en:   -C, --clear                   clear lastlog record of a user (usable only with -u)
nl:   -C, --clear                   lastlog-informatie over een gebruiker
                                    leegmaken (enkel met -u te gebruiken)

en:   -S, --set                     set lastlog record to current time (usable only with -u)
nl:   -S, --set                     lastlog-informatie instellen op de
                                    huidige tijd (enkel met -u te gebruiken)

en:   -t, --time DAYS               print only lastlog records more recent than DAYS
nl:   -t, --time DAGEN              enkel lastlog-items recenter dan DAGEN tonen

en:   -u, --user LOGIN              print lastlog record of the specified LOGIN
nl:   -u, --user GEBRUIKER          lastlog-informatie over GEBRUIKER tonen

en:   -a, --active                  print lastlog excluding '**Never logged in**' users
nl:   -a, --active                  lastlog tonen zonder '**Nooit ingelogde**' gebruikers

en: Username         Port     From%*sLatest
nl: Gebruikersnaam   Poort    Van%*sLaatste

en: Username                Port     Latest
nl: Gebruikersnaam          Poort    Laatste

en: **Never logged in**
nl: **Heeft zich nog nooit aangemeld**

en: %s: Selected uid(s) are higher than LASTLOG_UID_MAX (%lu),
    	the output might be incorrect.
nl: %s: Geselecteerde uid(s) zijn hoger dan LASTLOG_UID_MAX (%lu),
    	mogelijk is de uitvoer niet correct.

en: %s: Failed to update the entry for UID %lu
nl: %s: Bijwerken van de gegevens voor UID %lu mislukte

en: %s: Selected uid(s) are higher than LASTLOG_UID_MAX (%lu),
    	they will not be updated.
nl: %s: Geselecteerde uid(s) zijn hoger dan LASTLOG_UID_MAX (%lu),
    	ze zullen niet bijgewerkt worden.

en: %s: Failed to update the lastlog file
nl: %s: Bijwerken van lastlog-bestand mislukte

en: %s: Option -C cannot be used together with option -S
nl: %s: Optie -C kan niet samen met optie -S gebruikt worden

en: %s: Options -C and -S require option -u to specify the user
nl: %s: Opties -C en -S vereisen optie -u om de gebruiker aan te duiden

en: Usage: %s [-p] [name]
nl: Gebruik: %s [-p] [naam]

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
nl:        %s [-p] [-h computer] [-f naam]

en: configuration error - cannot parse %s value: '%d'
nl: configuratiefout - kan waarde %s niet ontleden: '%d'

en: Invalid login time
nl: Ongeldig aanmeldingstijdstip

en: 
    System closed for routine maintenance
nl: 
    Systeem gesloten wegens routineonderhoud

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
nl: 
    [Verbinding verbreken omzeild -- aanmelden is toegelaten voor root.]

en: %s: Cannot possibly work without effective root
nl: %s: Kan mogelijk niet functioneren zonder effectieve root

en: 
    Login timed out after %u seconds.
nl: 
    Aanmelden verliep na %u seconden.

en: login: PAM Failure, aborting: %s
nl: aanmelden: PAM-fout, er wordt afgebroken: %s

en: %s login:
nl: %s gebruikersnaam:

en: login:
nl: gebruikersnaam:

en: Maximum number of tries exceeded (%u)
nl: Maximaal aantal pogingen overschreden (%u)

en: login: abort requested by PAM
nl: aanmelden: afgebroken op verzoek van PAM

en: Login incorrect
nl: Gebruikersnaam is onjuist

en: Cannot find user (%s)
nl: Kan gebruiker (%s) niet vinden

en: %s: failure forking: %s
nl: %s: nieuw proces beginnen is mislukt: %s

en: TIOCSCTTY failed on %s
nl: TIOCSCTTY is mislukt op %s

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
nl: Waarschuwing: aanmelden is opnieuw geactiveerd na tijdelijke uitsluiting.

en: Last login: %s on %s
nl: Laatst aangemeld: %s om %s

en:  from %.*s
nl:  vanaf %.*s

en: login time exceeded
nl: aanmeldtijd overschreden

en: Usage: logoutd
nl: Gebruik: logoutd

en: %s: gid range [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) not allowed
nl: %s: gid-bereik [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) niet toegestaan

en: usage: %s [<pid|fd:<pidfd>] <gid> <lowergid> <count> [ <gid> <lowergid> <count> ] ...
nl: gebruik: %s [<pid|fd:<pidfd>] <gid> <lowergid> <count> [ <gid> <lowergid> <count> ] ...

en: %s: kernel doesn't support setgroups restrictions
nl: %s: kernel ondersteunt setgroups-restricties niet

en: %s: couldn't open process setgroups: %s
nl: %s: kon proces-setgroups niet openen: %s

en: %s: failed to read setgroups: %s
nl: %s: setgroups lezen mislukte: %s

en: %s: failed to seek setgroups: %s
nl: %s: setgroups opzoeken mislukte: %s

en: %s: failed to setgroups %s policy: %s
nl: %s: setgroups-beleid %s mislukte: %s

en: %s: Could not stat directory for target process: %s
nl: %s: Kon status van map voor doelproces niet opvragen: %s

en: %s: Target process is owned by a different user: uid:%lu pw_uid:%lu st_uid:%lu, gid:%lu pw_gid:%lu st_gid:%lu
nl: %s: Doelproces is van een andere gebruiker: uid:%lu pw_uid:%lu st_uid:%lu, gid:%lu pw_gid:%lu st_gid:%lu

en: Usage: newgrp [-] [group]
nl: Gebruik: newgrp [-] [groep]

en: Usage: sg group [[-c] command]
nl: Gebruik: sg groep [[-c] commando]

en: %s: failed to crypt password with previous salt: %s
nl: %s: versleuteling van het wachtwoord met eerder toegevoegde willekeurige bits (salt) mislukte: %s

en: Invalid password.
nl: Ongeldig wachtwoord.

en: %s: failure forking: %s
nl: %s: nieuw proces beginnen is mislukt: %s

en: %s: provided group is not a valid group name
nl: %s: opgegeven groep is geen geldige groepsnaam

en: %s: GID '%lu' does not exist
nl: %s: GID '%lu' bestaat niet

en: %s: uid range [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) not allowed
nl: %s: uid-bereik [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) niet toegestaan

en: usage: %s [<pid>|fd:<pidfd>] <uid> <loweruid> <count> [ <uid> <loweruid> <count> ] ...
nl: gebruik: %s [<pid>|fd:<pidfd>] <uid> <loweruid> <count> [ <uid> <loweruid> <count> ] ...

en:   -b, --badname                 allow bad names
nl:   -b, --badname                 slechte namen toestaan

en:   -r, --system                  create system accounts
nl:   -r, --system                  systeem-accounts aanmaken

en: %s: group '%s' is a shadow group, but does not exist in /etc/group
nl: %s: groep '%s' is een shadow-groep, maar bestaat niet in /etc/group

en: %s: invalid user ID '%s'
nl: %s: ongeldig gebruikers-ID '%s'

en: %s: invalid user name '%s': use --badname to ignore
nl: %s: ongeldige gebruikersnaam '%s': gebruik --badname om te negeren

en: %s: invalid user name '%s'
nl: %s: ongeldig gebruikersnaam '%s'

en: %s: Provide '--crypt-method' before number of rounds
nl: %s: Geef '--crypt-method' op vóór het aantal rondes

en: %s: line %jd: invalid line
nl: %s: regel %jd: ongeldige regel

en: %s: cannot update the entry of user %s (not in the passwd database)
nl: %s: kan gegevens over gebruiker %s niet bijwerken (niet in de passwd-database)

en: %s: line %jd: can't create user
nl: %s: regel %jd: kan de gebruiker niet aanmaken

en: %s: line %jd: can't create group
nl: %s: regel %jd: kan de groep niet aanmaken

en: %s: line %jd: user '%s' does not exist in %s
nl: %s: regel %jd: gebruiker '%s' bestaat niet in %s

en: %s: line %jd: %s
nl: %s: regel: %jd: %s

en: %s: line %jd: can't update password
nl: %s: regel %jd: kan wachtwoord niet bijwerken

en: %s: line %jd: homedir must be an absolute path
nl: %s: regel %jd: thuismap moet een absoluut pad zijn

en: %s: line %jd: mkdir %s failed: %s
nl: %s: regel %jd: mkdir %s is mislukt: %s

en: %s: line %jd: chown %s failed: %s
nl: %s: regel %jd: chown %s is mislukt: %s

en: %s: line %jd: can't update entry
nl: %s: regel %jd: kan element niet bijwerken

en: %s: can't find subordinate user range
nl: %s: kan ondergeschikt gebruikersbereik niet vinden

en: %s: failed to prepare new %s entry
nl: %s: voorbereiden van het nieuwe %s-element is mislukt

en: %s: can't find subordinate group range
nl: %s: kan ondergeschikt groepsbereik niet vinden

en:   -a, --all                     report password status on all accounts
nl:   -a, --all                     wachtwoordstatus van alle accounts mededelen

en:   -d, --delete                  delete the password for the named account
nl:   -d, --delete                  wachtwoord van vermeld account verwijderen

en:   -e, --expire                  force expire the password for the named account
nl:   -e, --expire                  wachtwoord van vermeld account doen verlopen

en:   -k, --keep-tokens             change password only if expired
nl:   -k, --keep-tokens             wachtwoord enkel wijzigen indien vervallen

en:   -i, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
nl:   -i, --inactive INACTIEF       na het vervallen van het wachtwoord de
                                    niet-actieve periode instellen op INACTIEF

en:   -l, --lock                    lock the password of the named account
nl:   -l, --lock                    wachtwoord van vermeld account vergrendelen

en:   -n, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
nl:   -n, --mindays MIN_DAGEN       minimum aantal dagen vooraleer het wachtwoord
                                    gewijzigd mag worden instellen op MIN_DAGEN

en:   -q, --quiet                   quiet mode
nl:   -q, --quiet                   stille modus

en:   -r, --repository REPOSITORY   change password in REPOSITORY repository
nl:   -r, --repository DEPOT        wachtwoord in opslagplaats DEPOT wijzigen

en:   -S, --status                  report password status on the named account
nl:   -S, --status                  wachtwoordstatus voor vermeld account meedelen

en:   -u, --unlock                  unlock the password of the named account
nl:   -u, --unlock                  wachtwoord van vermeld account ontgrendelen

en:   -w, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
nl:   -w, --warndays WAARSCH_DAGEN  aantal waarschuwingsdagen voor het verlopen
                                    van het wachtwoord instellen op WAARSCH_DAGEN

en:   -x, --maxdays MAX_DAYS        set maximum number of days before password
                                    change to MAX_DAYS
nl:   -x, --maxdays MAX_DAGEN       maximum aantal dagen voor wachtwoordwijziging
                                    instellen op MAX_DAGEN

en:   -s, --stdin                   read new token from stdin
nl:   -s, --stdin                   nieuw token lezen van stdin

en: Old password:
nl: Oud wachtwoord:

en: Enter the new password (minimum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
nl: Voer het nieuwe wachtwoord in (minimaal %d tekens)
    Gebruik een combinatie van grote en kleine letters en cijfers.

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
nl: Voer het nieuwe wachtwoord in (minimaal %d en maximaal %d tekens)
    Gebruik een combinatie van grote en kleine letters en cijfers.

en: Password is too long.
nl: Wachtwoord is te lang.

en: New password:
nl: Nieuw wachtwoord:

en: Try again.
nl: Probeer het nog eens.

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
nl: 
    Waarschuwing: zwak wachtwoord (voer het nogmaals in om het toch te gebruiken).

en: They don't match; try again.
nl: Ze komen niet overeen; probeer het nog eens.

en: The password for %s cannot be changed.
nl: Het wachtwoord van %s kan niet veranderd worden.

en: The password for %s cannot be changed yet.
nl: Het wachtwoord van %s kan nog niet veranderd worden.

en: %s: malformed password data obtained for user %s
nl: %s: misvormde wachtwoordgegevens verkregen voor gebruiker %s

en: %s: unlocking the password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock the password of this account.
nl: %s: het wachtwoord ontgrendelen zou leiden tot een account zonder wachtwoord.
    U zou een wachtwoord moeten instellen met 'usermod -p' om het wachtwoord van
    dit account te ontgrendelen.

en: %s: repository %s not supported
nl: %s: depot %s wordt niet ondersteund

en: %s: only root can use --stdin/-s option
nl: %s: enkel de systeembeheerder kan de optie --stdin/-s gebruiken

en: %s: root is not authorized by SELinux to change the password of %s
nl: %s: root heeft volgens SELinux niet het recht om het wachtwoord van %s te wijzigen

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
nl: %s: U mag wachtwoordinformatie van %s niet bekijken of aanpassen.

en: Changing password for %s
nl: Wachtwoord van %s wordt veranderd

en: The password for %s is unchanged.
nl: Het wachtwoord van %s is niet veranderd.

en: %s: password changed.
nl: %s: wachtwoord is veranderd.

en: Usage: %s [options] [passwd]
    
    Options:
nl: Gebruik: %s [opties] [passwd]
    
    Opties:

en: Usage: %s [options] [passwd [shadow]]
    
    Options:
nl: Gebruik: %s [opties] [passwd [shadow]]
    
    Opties:

en:   -q, --quiet                   report errors only
nl:   -q, --quiet                   enkel fouten rapporteren

en: %s: no alternative shadow file allowed when USE_TCB is enabled.
nl: %s: alternatief shadow-bestand niet toegestaan als USE_TCB actief is.

en: invalid password file entry
nl: ongeldige regel in het wachtwoordbestand

en: duplicate password entry
nl: identieke regel in wachtwoordbestand

en: invalid user name '%s': use --badname to ignore
nl: ongeldige gebruikersnaam '%s': gebruik --badname om te negeren

en: invalid user name '%s'
nl: ongeldige gebruikersnaam '%s'

en: invalid user ID '%lu'
nl: ongeldig gebruikers-ID '%lu'

en: user '%s': no group %lu
nl: gebruiker '%s': geen groep %lu

en: user '%s': directory '%s' does not exist
nl: gebruiker '%s': map '%s' bestaat niet

en: user '%s': program '%s' does not exist
nl: gebruiker '%s': programma '%s' bestaat niet

en: no tcb directory for %s
nl: geen tcb-map voor %s

en: create tcb directory for %s?
nl: tcb-map aanmaken voor %s?

en: failed to create tcb directory for %s
nl: tcb-map aanmaken voor %s is mislukt

en: %s: cannot lock %s.
nl: %s: kan %s niet vergrendelen.

en: no matching password file entry in %s
nl: geen element in %s dat overeenkomt met dat in het wachtwoordbestand

en: add user '%s' in %s?
nl: gebruiker '%s' toevoegen in %s?

en: user %s has an entry in %s, but its password field in %s is not set to 'x'
nl: gebruiker %s heeft een regel in %s, maar zijn wachtwoordveld in %s is niet 'x'

en: invalid shadow password file entry
nl: ongeldige regel in het shadow-wachtwoordbestand

en: duplicate shadow password entry
nl: identieke regel in het shadow-wachtwoordbestand

en: user %s: last password change in the future
nl: gebruiker %s: laatste wachtwoordverandering is in de toekomst

en: %s: cannot sort entries in %s
nl: %s: kan regels van %s niet sorteren

en: %s: can't work with tcb enabled
nl: %s: kan niet functioneren als tcb actief is

en: %s: failed to change the mode of %s to 0600
nl: %s: modus van %s instellen op 0600 is mislukt

en: Access to su to that account DENIED.
nl: Gebruik van 'su' is voor dat account NIET TOEGESTAAN.

en: Password authentication bypassed.
nl: Wachtwoordauthenticatie is omzeild.

en: Please enter your OWN password as authentication.
nl: Gelieve uw EIGEN wachtwoord in te voeren voor authenticatie.

en: %s: signal masking malfunction
nl: %s: signaalmaskering werkt slecht

en: %s: Cannot fork user shell
nl: %s: kan geen nieuwe gebruikersshell starten

en: %s: signal malfunction
nl: %s: signaal werkt slecht

en: Session terminated, terminating shell...
nl: Sessie beëindigd, shell wordt afgesloten...

en:  ...killed.
nl:  ...gedood.

en:  ...waiting for child to terminate.
nl:  ...wachten op het beëindigen van kind-proces.

en:  ...terminated.
nl:  ...beëindigd.

en: Usage: su [options] [-] [username [args]]
    
    Options:
      -c, --command COMMAND         pass COMMAND to the invoked shell
      -h, --help                    display this help message and exit
      -, -l, --login                make the shell a login shell
      -m, -p,
      --preserve-environment        do not reset environment variables, and
                                    keep the same shell
      -s, --shell SHELL             use SHELL instead of the default in passwd
    
    If no username is given, assume root.
nl: Gebruik: su [opties] [-] [gebruikersnaam [argn]]
    
    Opties:
      -c, --command COMMANDO        COMMANDO meegeven aan de aangeroepen shell
      -h, --help                    deze hulptekst tonen en afsluiten
      -, -l, --login                van de shell een aanmeld-shell maken
      -m, -p,
      --preserve-environment        omgevingsvariabelen niet opnieuw instellen
                                    en dezelfde shell behouden
      -s, --shell SHELL             SHELL gebruiken i.p.v. de opgegeven
                                    standaardshell in /etc/passwd
    
    Als geen gebruikersnaam opgegeven werd, uitgaan van root.

en: %s: %s
    (Ignored)
nl: %s: %s
    (Genegeerd)

en: Password field is empty, this is forbidden for all accounts.
nl: Wachtwoordveld is leeg; dit is voor alle accounts verboden.

en: Password field is empty, this is forbidden for super-user.
nl: Wachtwoordveld is leeg; dit is verboden voor de systeembeheerder.

en: You are not authorized to su %s
nl: U bent niet gerechtigd om 'su %s' uit te voeren

en: (Enter your own password)
nl: (U dient uw eigen wachtwoord in te voeren)

en: %s: Authentication failure
nl: %s: authenticatie is mislukt

en: %s: You are not authorized to su at that time
nl: %s: U bent niet gerechtigd om op dat tijdstip 'su' uit te voeren

en: No passwd entry for user '%s'
nl: Geen wachtwoordregel voor gebruiker '%s'

en: Overlong user name '%s'
nl: Te lange gebruikersnaam '%s'

en: %s: must be run from a terminal
nl: %s: dient uitgevoerd te worden vanaf een terminal

en: %s: pam_start: error %d
nl: %s: pam_start: fout %d

en: %s: Cannot drop the controlling terminal
nl: %s: kan de sturende terminal niet sluiten

en: Cannot execute %s
nl: Kan %s niet uitvoeren

en: No password file
nl: Geen wachtwoordbestand

en: TIOCSCTTY failed
nl: TIOCSCTTY is mislukt

en: No password entry for 'root'
nl: Geen wachtwoordregel voor 'root'

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
nl: 
    U dient control-d in te typen om op de normale manier op te starten,
    (of het beheerderswachtwoord om de systeemonderhoudsmodus in te gaan):

en: Entering System Maintenance Mode
nl: Systeemonderhoudsmodus wordt opgestart

en: %s: %s was created, but could not be removed
nl: %s: %s was aangemaakt, maar kon niet verwijderd worden

en: %s: the %s= configuration in %s will be ignored
nl: %s: de configuratie %s= in %s zullen genegeerd worden

en: %s: the '%s=' configuration in %s has an invalid group, ignoring the bad group
nl: %s: de configuratie '%s=' in %s heeft een ongeldige groep, deze groep wordt genegeerd

en: %s: cannot create new defaults file: %s
nl: %s: kan geen nieuw bestand met standaardwaarden aanmaken: %s

en: %s: cannot create directory for defaults file
nl: %s: kan geen map aanmaken voor bestand met standaardwaarden

en: %s: cannot open new defaults file
nl: %s: kan het nieuwe bestand met standaardwaarden niet openen

en: %s: line too long in %s: %s...
nl: %s: de regel in %s is te lang: %s...

en: %s: Cannot create backup file (%s): %s
nl: %s: kan back-upbestand (%s) niet aanmaken: %s

en: %s: rename: %s: %s
nl: %s: hernoemen: %s: %s

en: %s: too many groups specified (max %d).
nl: %s: te veel groepen gespecificeerd (max %d).

en: %s: Out of memory. Cannot find group '%s'.
nl: %s: onvoldoende geheugen. Kan groep '%s' niet vinden.

en: Usage: %s [options] LOGIN
           %s -D
           %s -D [options]
    
    Options:
nl: Gebruik: %s [opties] GEBRUIKERSNAAM
           %s -D
           %s -D [opties]
    
    Opties:

en:       --badname                 do not check for bad names
nl:       --badname                 niet op slechte namen controleren

en:   -b, --base-dir BASE_DIR       base directory for the home directory of the
                                    new account
nl:   -b, --base-dir BASIS_MAP      basismap voor de persoonlijke map van het
                                    nieuwe account

en:       --btrfs-subvolume-home    use BTRFS subvolume for home directory
nl:       --btrfs-subvolume-home    BTRFS-onderdeel als persoonlijke map gebruiken

en:   -c, --comment COMMENT         GECOS field of the new account
nl:   -c, --comment COMMENTAAR      GECOS-veld van het nieuwe account

en:   -d, --home-dir HOME_DIR       home directory of the new account
nl:   -d, --home-dir THUIS_MAP      persoonlijke map van het nieuwe account

en:   -D, --defaults                print or change default useradd configuration
nl:   -D, --defaults                standaardconfiguratie van useradd
                                    tonen of wijzigen

en:   -e, --expiredate EXPIRE_DATE  expiration date of the new account
nl:   -e, --expiredate VERVAL_DATUM  datum waarop het nieuwe account verloopt

en:   -f, --inactive INACTIVE       password inactivity period of the new account
nl:   -f, --inactive INACTIEF       periode waarin het wachtwoord van het
                                    nieuwe account niet-actief kan zijn

en:   -F, --add-subids-for-system   add entries to sub[ud]id even when adding a system user
nl:   -F, --add-subids-for-system   items toevoegen aan sub[ud]id, zelfs bij het toevoegen van een systeemgebruiker

en:   -g, --gid GROUP               name or ID of the primary group of the new
                                    account
nl:   -g, --gid GROUP               naam of ID van de primaire groep van het
                                    nieuwe account

en:   -G, --groups GROUPS           list of supplementary groups of the new
                                    account
nl:   -G, --groups GROEPEN          lijst van bijkomende groepen voor het nieuwe
                                    account

en:   -k, --skel SKEL_DIR           use this alternative skeleton directory
nl:   -k, --skel SKELET_MAP         deze alternatieve skelet-map gebruiken

en:   -l, --no-log-init             do not add the user to the lastlog and
                                    faillog databases
nl:   -l, --no-log-init             de gebruiker niet toevoegen aan de
                                    gegevensbestanden van lastlog en faillog

en:   -m, --create-home             create the user's home directory
nl:   -m, --create-home             de persoonlijke map voor de gebruiker aanmaken

en:   -M, --no-create-home          do not create the user's home directory
nl:   -M, --no-create-home          persoonlijke map voor gebruiker niet aanmaken

en:   -N, --no-user-group           do not create a group with the same name as
                                    the user
nl:   -N, --no-user-group           geen groep aanmaken met dezelfde naam
                                    als de gebruiker

en:   -o, --non-unique              allow to create users with duplicate
                                    (non-unique) UID
nl:   -o, --non-unique              toelaten om gebruikers aan te maken
                                    met identiek (niet-uniek) UID

en:   -p, --password PASSWORD       encrypted password of the new account
nl:   -p, --password WACHTWOORD     versleuteld wachtwoord voor het nieuwe account

en:   -s, --shell SHELL             login shell of the new account
nl:   -s, --shell SHELL             aanmeld-shell voor het nieuwe account

en:   -u, --uid UID                 user ID of the new account
nl:   -u, --uid UID                 gebruikers-ID van het nieuwe account

en:   -U, --user-group              create a group with the same name as the user
nl:   -U, --user-group              een groep maken met de naam van de gebruiker

en:   -Z, --selinux-user SEUSER     use a specific SEUSER for the SELinux user mapping
nl:   -Z, --selinux-user SEUSER     een specifieke SEUSER gebruiken om de
                                    gebruikerskoppeling voor SELinux te maken

en:       --selinux-range SERANGE   use a specific MLS range for the SELinux user mapping
nl:       --selinux-range SERANGE   een specifiek MLS-bereik gebruiken om de
                                    gebruikerskoppeling voor SELinux te maken

en: %s: invalid base directory '%s'
nl: %s: ongeldige basismap '%s'

en: %s: invalid comment '%s'
nl: %s: ongeldig commentaar '%s'

en: %s: invalid home directory '%s'
nl: %s: ongeldige persoonlijke map '%s'

en: %s: shadow passwords required for -e
nl: %s: shadow-wachtwoorden zijn vereist voor -e

en: %s: shadow passwords required for -f
nl: %s: shadow-wachtwoorden zijn vereist voor -f

en: %s: invalid field '%s'
nl: %s: ongeldig veld '%s'

en: %s: invalid shell '%s'
nl: %s: ongeldige shell '%s'

en: %s: Warning: missing or non-executable shell '%s'
nl: %s: waarschuwing: ontbrekende of niet-uitvoerbare shell '%s'

en: %s: -Z cannot be used with --prefix
nl: %s: -Z kan niet gebruikt worden met --prefix

en: %s: -Z requires SELinux enabled kernel
nl: %s: -Z vereist dat SELinux geactiveerd is in de kernel

en: %s: failed to open the faillog file for UID %lu: %s
nl: %s: openen van het faillog-bestand voor UID %lu is mislukt: %s

en: %s: failed to reset the faillog entry of UID %lu: %s
nl: %s: opnieuw instellen van het faillog-item voor UID %lu is mislukt: %s

en: %s: failed to close the faillog file for UID %lu: %s
nl: %s: sluiten van het faillog-bestand voor UID %lu is mislukt: %s

en: %s: failed to open the lastlog file for UID %lu: %s
nl: %s: openen van het lastlog-bestand voor UID %lu is mislukt: %s

en: %s: failed to reset the lastlog entry of UID %lu: %s
nl: %s: opnieuw instellen van de lastlog-item voor UID %lu is mislukt: %s

en: %s: failed to close the lastlog file for UID %lu: %s
nl: %s: sluiten van het lastlog-bestand voor UID %lu is mislukt: %s

en: %s: failed to reset the tallylog entry of user "%s"
nl: %s: opnieuw instellen van het tallylog-item voor gebruiker "%s" is mislukt

en: %s: failed to prepare the new %s entry
nl: %s: voorbereiden van het nieuwe %s-item is mislukt

en: %s: error while duplicating string %s
nl: %s: fout tijdens dupliceren van tekenreeks %s

en: %s: cannot set SELinux context for home directory %s
nl: %s: kan SELinux-context voor persoonlijke map %s niet instellen

en: %s: error while duplicating string in BTRFS check %s
nl: %s: fout tijdens dupliceren van tekenreeks in BTRFS-controle %s

en: %s: home directory "%s" must be mounted on BTRFS
nl: %s: persoonlijke map "%s" moet aangekoppeld zijn op BTRFS

en: %s: failed to create BTRFS subvolume: %s
nl: %s: creëren van BTRFS-onderdeel is mislukt: %s

en: %s: cannot create directory %s
nl: %s: kan map %s niet aanmaken

en: %s: warning: chown on `%s' failed: %m
nl: %s: waarschuwing: chown uitvoeren op `%s' is mislukt: %m

en: %s: warning: chmod on `%s' failed: %m
nl: %s: waarschuwing: chmod uitvoeren op `%s' is mislukt: %m

en: %s: warning: chown on '%s' failed: %m
nl: %s: waarschuwing: chown uitvoeren op `%s' is mislukt: %m

en: %s: cannot reset SELinux file creation context
nl: %s: kan SELinux-context voor bestandscreatie niet opnieuw instellen

en: %s: cannot set SELinux context for mailbox file %s
nl: %s: kan SELinux-context voor postvakbestand %s niet instellen

en: Creating mailbox file
nl: Postvak-bestand wordt aangemaakt

en: Group 'mail' not found. Creating the user mailbox file with 0600 mode.
nl: De 'mail'-groep is niet gevonden. Het postvak-bestand van de gebruiker wordt aangemaakt met rechten-modus 0600.

en: Setting mailbox file permissions
nl: Bestandsrechten van postvak-bestand worden ingesteld

en: Synchronize mailbox file
nl: Postvak-bestand synchroniseren

en: Closing mailbox file
nl: Postvak-bestand wordt gesloten

en: %s warning: %s's uid %d is greater than SYS_UID_MAX %d
nl: %s waarschuwing: %s zijn/haar uid %d is groter dan SYS_UID_MAX %d.

en: %s warning: %s's uid %d outside of the UID_MIN %d and UID_MAX %d range.
nl: %s waarschuwing: %s zijn/haar uid %d valt buiten het bereik UID_MIN %d en UID_MAX %d.

en: %s: user '%s' already exists
nl: %s: gebruiker '%s' bestaat al

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
nl: %s: groep %s bestaat - om deze gebruiker aan die groep toe te voegen dient u -g te gebruiken.

en: %s: can't create user
nl: %s: kan gebruiker niet aanmaken

en: %s: UID %lu is not unique
nl: %s: UID %lu is niet uniek

en: %s: Failed to create tcb directory for %s
nl: %s: tcb-map voor %s aanmaken is mislukt

en: %s: can't create group
nl: %s: kan groep niet aanmaken

en: %s: can't create subordinate user IDs
nl: %s: kan ondergeschikte gebruiker-ID's niet aanmaken

en: %s: can't create subordinate group IDs
nl: %s: kan ondergeschikte groep-ID's niet aanmaken

en: %s: warning: the user name %s to %s SELinux user mapping failed.
nl: %s: waarschuwing: de koppeling van gebruikersnaam %s aan SELinux-gebruiker %s is mislukt.

en: %s: warning: the home directory %s already exists.
    %s: Not copying any file from skel directory into it.
nl: %s: waarschuwing: de persoonlijke map %s bestaat reeds.
    %s: Er worden geen bestanden uit de skelet-map naartoe gekopieerd.

en:   -f, --force                   force some actions that would fail otherwise
                                    e.g. removal of user still logged in
                                    or files, even if not owned by the user
nl:   -f, --force                   sommige acties afdwingen die anders zouden
                                    mislukken, bijv. verwijderen van een nog
                                    aangemelde gebruiker of van bestanden
                                    zelfs als deze niet van de gebruker zijn

en:   -r, --remove                  remove home directory and mail spool
nl:   -r, --remove                  thuismap en postvak verwijderen

en:   -Z, --selinux-user            remove any SELinux user mapping for the user
nl:   -Z, --selinux-user            elke koppeling met een SELinux-gebruiker
                                    verwijderen voor de gebruiker

en: %s: group %s not removed because it is not the primary group of user %s.
nl: %s: groep %s wordt niet verwijderd omdat het niet de primaire groep is van gebruiker %s.

en: %s: group %s not removed because it has other members.
nl: %s: groep %s wordt niet verwijderd omdat hij nog andere leden telt.

en: %s: group %s is the primary group of another user and is not removed.
nl: %s: groep %s is de primaire groep van een andere gebruiker en wordt niet verwijderd.

en: %s: cannot remove entry %lu from %s
nl: %s: kan item %lu niet verwijderen uit %s

en: %s: %s mail spool (%s) not found
nl: %s: %s postvak (%s) niet gevonden

en: %s: warning: can't remove %s: %s
nl: %s: waarschuwing: kan %s niet verwijderen: %s

en: %s: %s not owned by %s, not removing
nl: %s: %s is niet van %s, wordt niet verwijderd

en: %s: Can't allocate memory, tcb entry for %s not removed.
nl: %s: kan geen geheugen toekennen, tcb-item van %s niet verwijderd.

en: %s: Cannot drop privileges: %s
nl: %s: afgeven van rechten is mislukt: %s

en: %s: Cannot remove the content of %s: %s
nl: %s: kan de inhoud van %s niet verwijderen: %s

en: %s: Cannot remove tcb files for %s: %s
nl: %s: kan de tcb-bestanden voor %s niet verwijderen: %s

en: %s: %s home directory (%s) not found
nl: %s: %s persoonlijke map (%s) niet gevonden

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
nl: %s: map %s wordt niet verwijderd (het zou de persoonlijke map van gebruiker %s verwijderen)

en: %s: error removing subvolume %s
nl: %s: fout tijdens verwijderen van onderdeel %s

en: %s: error removing directory %s
nl: %s: fout tijdens verwijderen van map %s

en: %s: warning: the user name %s to SELinux user mapping removal failed.
nl: %s: waarschuwing: verwijderen van de koppeling van gebruikersnaam %s aan een SELinux-gebruiker is mislukt.

en:   -a, --append                  append the user to the supplemental GROUPS
                                    mentioned by the -G option without removing
                                    the user from other groups
nl:   -a, --append                  gebruiker toevoegen aan de bijkomende GROEPEN,
                                    vermeld bij de optie -G, zonder hem/haar
                                    te verwijderen uit andere groepen

en:   -c, --comment COMMENT         new value of the GECOS field
nl:   -c, --comment COMMENTAAR      nieuwe inhoud van het GECOS-veld

en:   -d, --home HOME_DIR           new home directory for the user account
nl:   -d, --home THUIS_MAP          nieuwe persoonlijke map voor gebruikersaccount

en:   -e, --expiredate EXPIRE_DATE  set account expiration date to EXPIRE_DATE
nl:   -e, --expiredate VERVAL_DATUM  account-vervaldag instellen op VERVAL_DATUM

en:   -f, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
nl:   -f, --inactive INACTIEF       na het verlopen van het wachtwoord de niet-
                                    actieve periode ervan instellen op INACTIEF

en:   -g, --gid GROUP               force use GROUP as new primary group
nl:   -g, --gid GROEP               het gebruik van GROEP als nieuwe primaire
                                    groep forceren

en:   -G, --groups GROUPS           new list of supplementary GROUPS
nl:   -G, --groups GROEPEN          nieuwe lijst van bijkomende GROEPEN

en:   -l, --login NEW_LOGIN         new value of the login name
nl:   -l, --login NIEUWE_NAAM       nieuwe waarde voor de gebruikersnaam

en:   -L, --lock                    lock the user account
nl:   -L, --lock                    het gebruikersaccount vergrendelen

en:   -m, --move-home               move contents of the home directory to the
                                    new location (use only with -d)
nl:   -m, --move-home               inhoud van persoonlijke map verplaatsen naar
                                    de nieuwe locatie (enkel gebruiken met -d)

en:   -o, --non-unique              allow using duplicate (non-unique) UID
nl:   -o, --non-unique              gebruik van een identiek (niet-uniek)
                                    UID toestaan

en:   -p, --password PASSWORD       use encrypted password for the new password
nl:   -p, --password WACHTWOORD     versleuteld wachtwoord als nieuw wachtwoord
                                    gebruiken

en:   -r, --remove                  remove the user from only the supplemental GROUPS
                                    mentioned by the -G option without removing
                                    the user from other groups
nl:   -r, --remove                  gebruiker verwijderen uit de bijkomende GROEPEN,
                                    vermeld bij de optie -G, zonder hem/haar
                                    te verwijderen uit andere groepen

en:   -u, --uid UID                 new UID for the user account
nl:   -u, --uid UID                 nieuw UID voor het gebruikersaccount

en:   -U, --unlock                  unlock the user account
nl:   -U, --unlock                  het gebruikersaccount ontgrendelen

en:   -v, --add-subuids FIRST-LAST  add range of subordinate uids
nl:   -v, --add-subuids VAN-TOT     bereik van ondergeschikte UID's toevoegen

en:   -V, --del-subuids FIRST-LAST  remove range of subordinate uids
nl:   -V, --del-subuids VAN-TOT     bereik van ondergeschikte UID's verwijderen

en:   -w, --add-subgids FIRST-LAST  add range of subordinate gids
nl:   -w, --add-subgids VAN-TOT     bereik van ondergeschikte GID's toevoegen

en:   -W, --del-subgids FIRST-LAST  remove range of subordinate gids
nl:   -W, --del-subgids VAN-TOT     bereik van ondergeschikte GID's verwijderen

en:   -Z, --selinux-user SEUSER     new SELinux user mapping for the user account
nl:   -Z, --selinux-user SEUSER     nieuwe koppeling met SELinux-gebruiker voor
                                    het gebruikersaccount

en:       --selinux-range SERANGE   new SELinux MLS range for the user account
nl:       --selinux-range SERANGE   nieuw SELinux MLS-bereik voor
                                    het gebruikersaccount

en: %s: unlocking the user's password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock this user's password.
nl: %s: het wachtwoord van de gebruiker ontgrendelen zou resulteren in een account zonder wachtwoord.
    U zou een wachtwoord moeten instellen met 'usermod -p' om het wachtwoord van deze gebruiker te ontgrendelen.

en: %s: user '%s' already exists in %s
nl: %s: gebruiker '%s' bestaat al in %s

en: %s: homedir must be an absolute path
nl: %s: persoonlijke map moet een absoluut pad zijn

en: %s: invalid subordinate uid range '%s'
nl: %s: ongeldig bereik '%s' van ondergeschikte UID's

en: %s: invalid subordinate gid range '%s'
nl: %s: ongeldig bereik '%s' van ondergeschikte GID's

en: %s: no options
nl: %s: geen opties

en: %s: %s and %s are mutually exclusive flags
nl: %s: %s en %s zijn elkaar uitsluitende vlaggen

en: %s: the -L, -p, and -U flags are exclusive
nl: %s: de opties -L, -p, en -U zijn exclusief

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
nl: %s: shadow-wachtwoorden zijn vereist voor opties -e en -f

en: %s: UID '%lu' already exists
nl: %s: UID '%lu' bestaat reeds

en: %s: %s does not exist, you cannot use the flags %s or %s
nl: %s: %s bestaat niet, u kunt de vlaggen %s of %s niet gebruiken

en: %s: directory %s exists
nl: %s: map %s bestaat al

en: %s: The previous home directory (%s) was not a directory. It is not removed and no home directories are created.
nl: %s: De vroegere persoonlijke map (%s) was geen map. Ze werd niet verwijderd en er werden geen persoonlijke mappen aangemaakt.

en: %s: Failed to change ownership of the home directory
nl: %s: de eigenaar van de persoonlijke map wijzigen is mislukt

en: %s: error: cannot move subvolume from %s to %s - different device
nl: %s: fout: kan onderdeel niet verplaatsen van %s naar %s - ander apparaat

en: %s: warning: failed to completely remove old home directory %s
nl: %s: waarschuwing: volledig verwijderen van de oude persoonlijke map %s is mislukt

en: %s: cannot rename directory %s to %s
nl: %s: kan map %s niet hernoemen naar %s

en: %s: The previous home directory (%s) does not exist or is inaccessible. Move cannot be completed.
nl: %s: De vroegere persoonlijke map (%s) bestaat niet of is ontoegankelijk. Het verplaatsen kan niet worden voltooid.

en: %s: failed to copy the lastlog entry of user %lu to user %lu: %s
nl: %s: kopiëren van het lastlog-item van gebruiker %lu naar gebruiker %lu is mislukt: %s

en: %s: failed to copy the lastlog entry of user %ju to user %ju: %s
nl: %s: kopiëren van het lastlog-item van gebruiker %ju naar gebruiker %ju is mislukt: %s

en: %s: failed to copy the faillog entry of user %lu to user %lu: %s
nl: %s: kopiëren van het faillog-item van gebruiker %lu naar gebruiker %lu is mislukt: %s

en: %s: failed to copy the faillog entry of user %ju to user %ju: %s
nl: %s: kopiëren van het faillog-item van gebruiker %ju naar gebruiker %ju is mislukt: %s

en: %s: warning: %s not owned by %s
nl: %s: waarschuwing: %s is niet van %s

en: failed to change mailbox owner
nl: aanpassen van de postvak-eigenaar is mislukt

en: failed to rename mailbox
nl: hernoemen van het postvak is mislukt

en: %s: failed to remove uid range %ju-%ju from '%s'
nl: %s: verwijderen van UID-bereik %ju-%ju van '%s' is mislukt

en: %s: failed to add uid range %ju-%ju to '%s'
nl: %s: toevoegen van UID-bereik %ju-%ju aan '%s' is mislukt

en: %s: failed to remove gid range %ju-%ju from '%s'
nl: %s: verwijderen van GID-bereik %ju-%ju van '%s' is mislukt

en: %s: failed to add gid range %ju-%ju to '%s'
nl: %s: toevoegen van GID-bereik %ju-%ju aan '%s' is mislukt

en: You have modified %s.
    You may need to modify %s for consistency.
    Please use the command '%s' to do so.
nl: U heeft %s gewijzigd.
    Uit consistentieoverwegingen zou u %s moeten wijzigen.
    Gebruik het commando '%s' om dit te doen.

en:   -g, --group                   edit group database
nl:   -g, --group                   de groepsdatabase bewerken

en:   -p, --passwd                  edit passwd database
nl:   -p, --passwd                  de wachtwoorddatabase bewerken

en:   -s, --shadow                  edit shadow or gshadow database
nl:   -s, --shadow                  de shadow- of de gshadow-database bewerken

en:   -u, --user                    which user's tcb shadow file to edit
nl:   -u, --user                    tcb-shadow-bestand van de gebruiker bewerken

en: %s: failed to remove %s
nl: %s: verwijderen van %s is mislukt

en: %s: %s is unchanged
nl: %s: %s is niet veranderd

en: failed to create scratch directory
nl: aanmaken van initiële map is mislukt

en: failed to drop privileges
nl: afgeven van rechten is mislukt

en: Couldn't get file context
nl: Kon bestandscontext niet verkrijgen

en: setfscreatecon () failed
nl: setfscreatecon () is mislukt

en: failed to gain privileges
nl: verwerven van rechten is mislukt

en: Couldn't lock file
nl: Kon bestand niet vergrendelen

en: Couldn't make backup
nl: Kon geen reservekopie maken

en: %s: %s returned with status %d
nl: %s: %s sloot af met status %d

en: %s: %s killed by signal %d
nl: %s: %s werd vernietigd door signaal %d

en: failed to open scratch file
nl: initieel bestand openen is mislukt

en: failed to unlink scratch file
nl: ontkoppelen van initieel bestand is mislukt

en: failed to stat edited file
nl: opvragen van status van bewerkt bestand is mislukt

en: aprintf() failed
nl: aprintf() is mislukt

en: failed to create backup file
nl: maken van reservekopie is mislukt

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
nl: %s: kan %s niet herstellen: %s (uw aanpassingen staan in %s)

en: %s: failed to find tcb directory for %s
nl: %s: tcb-map van %s vinden is mislukt
