Andrzej Krzysztofowicz wrote:
No to sie wyjasnilo. Wyglada na to, ze zgrep automagicznie dokleja
rozszerzenie. U ciebie nie zadzialalo bo nie masz takiego pliku z
rozszerzeniem .gz. U nas takowe byly dlatego zadzialalo.
Teraz tylko pozostaje pytanie czy takie zachowanie zgrepa jest poprawne politycznie. Pliki `costam.gz' niekoniecznie musza byc tymi, o ktore nam chodzi.
A czy nie jest tak, ze probuje pliku .gz, jesli nie znajdzie bez tego ?

Bo jesli zrobisz zgrep plik.gz to raczej dziala jak nalezy.
Tak jest, ale chodzi mi bardziej o sytuacje kiedy takie zachowanie jest niepozadane. Np. jesli 'blah.gz' nie zawiera skompresowanych danych, ktore powinny byc we wlasciwym pliku 'blah', a tego drugiego np. nie ma. Wtedy bedziemy mieli false-positive. Jest to raczej zachowanie nieoczekiwane. Trzeba bedzie pamietac o wczesniejszym przetestowaniu czy dany plik istnieje, jest odczytywalny etc.


Pozdrawiam Beorn

--
----------------------------------------------------------------------
Daniel `Beorn' Mr�z      <[EMAIL PROTECTED]>       http://127.0.0.1/beorn
GCS/E d+(pu) s: a-@ C++++ UL++++$ P+++ L+++ E--- X W+++ N++ o? K- w---
O  M-  V-  PS  PE- !Y PGP t- 5- R tv-- b+ DI++ D+++ G++ e  h!  r--  y+
----------------------------------------------------------------------


__________________________________________________________ nie pytaj co inni zrobili dla pld, pomysl ile sam zrobiles



Odpowiedź listem elektroniczym