On Tue, 13 Jan 2004 [EMAIL PROTECTED] wrote: > On Tue, Jan 13, 2004 at 11:40:06AM +0100, Jacek Konieczny wrote: > > On Tue, Jan 13, 2004 at 10:41:51AM +0100, Stacho Pal wrote: > > > Czy prawidłowym miejscem dla 'pidów' jest /var/run? > > Właściwie tak. > > > Jeśli tak, to znam dwa programy nie używające tego katalogu. > > > Jeden to amavisd-new-20030616-3 i squid-2.5.STABLE3-5 (Ra). > > Problem z plikami pid i katalogiem /var/run jest taki, że żeby pisać do > > /var/run trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Niektóre programy > > piszą do plików pid, albo je kasują po pozbyciu się przywilejów roota, > > wtedy /var/run jest dla nich niedostępny. > hm.. dlaczego? A jezeli pisza do podkatalogow ktorych sa wlascicielami w > /var/run? Wtedy moga robic co im sie zywnie podoba...
W przypadku squida, to ostatni upgrade przynisół pid do /var/log/squid. Co powoduje problemy o jakich pisałem. -- pzdr Stacho Pal __________________________________________________________ nie pytaj co inni zrobili dla pld, pomysl ile sam zrobiles
