Zacznę od ostatniego - automatyka jest do poprawki, dziedziczy umask od crona, przez co wczorajsze pakiety i buildlogi z alphy mają uprawnienia 0600 (czy administratorzy odpowiednich serwerów mogliby poprawić?)
Ale do poprawki jest także (vixie-)cron - aktualnie umask z jakim są uruchamiane programy zależy od umaska z jakim działa cron - a ten jest taki, jak przy (re)startowaniu usługi. Trzeba to jakoś ustabilizować (np. ustawiając umask w skrypcie init na 022 lub 077 - do przemyślenia). -- Jakub Bogusz http://cyber.cs.net.pl/~qboosh/ __________________________________________________________ nie pytaj co inni zrobili dla pld, pomysl ile sam zrobiles
