Zacznę od ostatniego - automatyka jest do poprawki, dziedziczy umask od
crona, przez co wczorajsze pakiety i buildlogi z alphy mają uprawnienia
0600 (czy administratorzy odpowiednich serwerów mogliby poprawić?)

Ale do poprawki jest także (vixie-)cron - aktualnie umask z jakim są
uruchamiane programy zależy od umaska z jakim działa cron - a ten jest
taki, jak przy (re)startowaniu usługi.
Trzeba to jakoś ustabilizować (np. ustawiając umask w skrypcie init na
022 lub 077 - do przemyślenia).


-- 
Jakub Bogusz    http://cyber.cs.net.pl/~qboosh/

__________________________________________________________
nie pytaj co inni zrobili dla pld, pomysl ile sam zrobiles

Odpowiedź listem elektroniczym