Zerknijcie Panstwo pod adres:
http://info.onet.pl/514981,12,item.html. 
Tytul wybity wielkimi zgloskami informuje iz "Papież:
Rozszerzenie UE to priorytet" (w domysle - Papież mówi iż
wcielenie do UE to priorytet). Prosze jednak przeczytac tresc
informacji:
1/ "w obliczu rozlicznych możliwych rozwiązań Kościół ma prawo i
obowiązek przypominać o wizji godności osoby ludzkiej ze
wszystkimi tego konsekwencjami, zawartymi w katolickiej nauce
społecznej." 
2/ "Nowy ład europejski - podkreślił papież - musi bronić
wartości, stanowiących najcenniejsze dziedzictwo humanizmu
europejskiego, który zagwarantował i nadal gwarantuje Europie
wyjątkowe oddziaływanie w dziejach cywilizacji. Wartości te to,
według papieża, święty charakter życia ludzkiego; centralne
miejsce rodziny opartej na małżeństwie; praca jako dobro
osobiste i społeczne; władza polityczna rozumiana jako służba.
Według papieża powołaniem Europy jest to, aby być nauczycielką
prawdziwego postępu i rzeczniczką globalizacji w solidarności."

Podsumowanie (moje):
Propaganda ma swoje granice. Proba interpretacji wypowiedzi
Papieża wyraznie ostrzegających przed obecnym kierunkiem rozwoju
ZSRE jako paparcia dla obecnych działań nie jest smieszna. Jest
żałosna.

WD

Odpowiedź listem elektroniczym