Janek wrote:
> 
> "Waldemar Dworakowski" <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> 
> : Dzis odbedzie sie glosowanie w UE nad legalizacja aborcji w
> : Polsce!!!
> :
> : Dzis (03-07-2002) Parlament Europejski ma glosowac nad raportem
> : "Van Lancker", Komisji Praw Kobiet.
> 
> Tytul jest niestety falszywy. PE moze co najwyzej uchalac uchwaly, ktore nie
> maja mocy prawnej.
> 
> : Wsrod zapisow raportu znalazly sie przepisy nakladajace na rzady
> : poszczegolnych krajow, takze Polski, obowiazki "
> 
> Poniewaz PE nie ma mocy sprawczej, ich uchwaly i inicjatywy nie wiaza
> nikogo.

Jesli tak jest to po co te uchwaly tam się podejmuje? Czy wedle
Pana uchwala ta w szczegolnosci nie bedzie wykorzystywana przez
'zwolennikow wolnosci macicy'?

Jest jeszcze jedna kwestia ktora jest wazna - niejako przy
okazji - skoro parlament jest w UE tylko i wylacznie klubem
dyskusyjnym to czy UE jest tworem demokratycznym? 

WD

Odpowiedź listem elektroniczym