grep 2.2f - en to gl translation catalogue (50 entries)

en: Memory exhausted
gl: Memoria esgotada

en: Unfinished \ escape
gl: \ escape sen rematar

note: Cases: {M} - exact count {M,} - minimum count, maximum is infinity {,M} - 0 through M {M,N} - M through N
en: unfinished repeat count
gl: Conta de repetición sen rematar

en: malformed repeat count
gl: Conta de repetición mal formulada

en: Unbalanced [
gl: [ desparellado

en: Unbalanced (
gl: ( desparellado

en: No syntax specified
gl: Sintaxe sen especificar

en: Unbalanced )
gl: ) desparellado

en: out of memory
gl: Sen memoria

en: %s: option `%s' is ambiguous
gl: %s: a opción `%s' é ambigua

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `--%s' non permite un argumento

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `%c%s' non permite un argumento

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opcion `%s' precisa un argumento

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
gl: %s: opción non recoñecida `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
gl: %s: opción non recoñecida `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: opción ilegal -- %c

en: %s: invalid option -- %c
gl: %s: opción non valida -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opción precisa un argumento --%c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción `-W %s' é ambigua

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `-W %s' non permite un argumento

en: option %s
gl: opción %s

en:  with arg %s
gl:  con arg %s

en: digits occur in two different argv-elements.
gl: dixitos aparecen en dous argv-elementos diferentes.

en: option %c
gl: opción %c

en: option a
gl: opción a

en: option b
gl: opción b

en: option c with value `%s'
gl: opción c con valor `%s'

en: option d with value `%s'
gl: opción d con valor `%s'

en: ?? getopt returned character code 0%o ??
gl: ?? getopt devolveu o código de caracter 0%o ??

en: non-option ARGV-elements:
gl: ARGV-elementos no-opción:

en: memory exhausted
gl: memoria esgotada

en: %s: warning: %s: %s
gl: %s: advertencia: %s: %s

en: writing output
gl: escribindo saida

en: Binary file %s matches
gl: Arquivo binario %s coincidencias

en: (standard input)
gl: (entrada estandar)

en: recursive directory loop
gl: ciclo de directorios recursivo

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
gl: Utilización: %s [OPCION]... PATRON [FICHEIRO]...

en: Try `%s --help' for more information.
gl: Intenta `%s --help' para máis información.

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE] ...
gl: Utilización: %s [OPCION]... PATRON [FICHEIRO] ...

en: Search for PATTERN in each FILE or standard input.
    
    Regexp selection and interpretation:
      -E, --extended-regexp     PATTERN is an extended regular expression
      -F, --fixed-regexp        PATTERN is a fixed string separated by newlines
      -G, --basic-regexp        PATTERN is a basic regular expression
      -e, --regexp=PATTERN      use PATTERN as a regular expression
      -f, --file=ARQUIVO           obtain PATTERN from ARQUIVO
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions
      -w, --word-regexp         force PATTERN to match only whole words
      -x, --line-regexp         force PATTERN to match only whole lines
gl: Busca un PATRON en cada FICHEIRO ou na entrada estandar.
    
    Selección e interpretación de Expresións Regulares:
      -E, --extended-regexp     PATRON é unha expresión regular extendida
      -F, --fixed-regexp        PATRON é cadena fixa separada por novas líneas
      -G, --basic-regexp        PATRON é unha expresión regular básica
      -e, --regexp=PATRON       usa PATRON como una expresión regular
      -f, --file=ARQUIVO        obtén o PATRON desde o ARQUIVO
      -i, --ignore-case         ignora distincion maiusculas-minusculas
      -w, --word-regexp         obliga ó PATRON a coincidir en palabras completas
      -x, --line-regexp         obliga ó PATRON a coincidir con liñas completas

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --revert-match        select non-matching lines
      -V, --version             print version information and exit
          --help                display this help and exit
gl: 
    Variadas:
      -s, --no-messages         suprime as mensaxes de erro
      -v, --revert-match        selecciona as liñas que non coinciden
      -V, --version             imprime a información da versión e sae
          --help                mostra esta axuda e sae

en: 
    Output control:
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
      -H, --with-filename       print the filename for each match
      -h, --no-filename         suppress the prefixing filename on output
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
      -a, --text                do not suppress binary output
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'.
      -r, --recursive           equivalent to --directories=recurse.
      -L, --files-without-match only print FILE names containing no match
      -l, --files-with-matches  only print FILE names containing matches
      -c, --count               only print a count of matching lines per FILE
gl: 
    Control de saida:
      -b, --byte-offset         mostra o byte de posición coas liñas de saida
      -n, --line-number         mostra o numero de liña coas liñas de saida
      -H, --with-filename       mostra o nome do ficheiro con cada ocorrencia
      -h, --no-filename         suprime o prefixo de nome de ficheiro na saida
      -q, --quiet, --silent     suprime toda a saida normal
      -a, --text                non suprime a saida binaria
      -d, --directories=ACCION  como tratar os directorios
                                ACCION é 'read', 'recurse', ou 'skip'.
      -r, --recursive           equivalente a --directories=recurse.
      -L, --files-without-match só mostra FICHEIROS sen ocorrencias
      -l, --files-with-matches  só mostra FICHEIROS con ocorrencias
      -c, --count               só mostra nº liñas con coincidencias por ARQUIVO

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context[=NUM]       print NUM (default 2) lines of output context
                                unless overriden by -A or -B
      -NUM                      same as --context=NUM
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS)
      -u, --unix-byte-offsets   report offsets as if CRs were not there (MSDOS)
    
    If no -[GEF], then `egrep' assumes -E, `fgrep' -F, else -G.
    With no FILE, or when FILE is -, read standard input. If less than
    two FILEs given, assume -h. Exit with 0 if matches, with 1 if none.
    Exit with 2 if syntax errors or system errors.
gl: 
    Control de contexto:
      -B, --before-context=NUM  mostra NUM liñas de contexto previo
      -A, --after-context=NUM   mostra NUM liñas de contexto posterior
      -C, --context[=NUM]       mostra NUM (defecto=2) liñas de contexto
                                a menos que sexa anulado por -A ou -B
      -NUM                      o mesmo que --context=NUM
      -U, --binary              non quita os caracteres CR no EOL (MSDOS)
      -u, --unix-byte-offsets   mostrar como se os CRs non estiveran (MSDOS)
    
    Si no -[GEF], entonces `egrep' asume -E, `fgrep' -F, sino -G.
    Sen ARQUIVO, ou cando FILE é -, lee a entrada estandar. Se danse menos
    de dous ARQUIVOS, asume -h. Devolve 0 se hai coincidencias, con 1 se non.
    Devolve 2 por errores de sintexe ou sistema.

en: 
    Report bugs to <bug-gnu-utils@gnu.org>.
gl: 
    Comunica bugs a <bug-gnu-utils@gnu.org>.

en: invalid context length argument
gl: lonxitude de argumento de contexto invalido

en: you may specify only one of -E, -F, or -G
gl: Debes especificar só un de -E, -F, ou -G

en: matcher already specified
gl: patron xa especificado

en: unknown directories method
gl: metodo descoñecido de directorios

en: This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
gl: Isto é software libre; mira o fonte para condicións de copia. NON hai
    garantía; nen sequera de MERCABILIDADE ou AXUSTE DUN PROPOSITO PARTICULAR.

en: memory exhausted
gl: memoria esgotada
