wget 1.5.3 - en to gl translation catalogue (161 entries)

note: Login to the server: First: Establish the control connection.
en: Connecting to %s:%hu...
gl: Conectando con %s:%hu...

en: Connection to %s:%hu refused.
gl: A Conexión a %s:%hu foi rexeitada.

note: Second: Login with proper USER/PASS sequence.
en: connected!
gl: conectado!

en: Logging in as %s ...
gl: Identificandome coma %s ...

en: Error in server response, closing control connection.
gl: Erro na resposta do servidor, pechando conexión de control.

en: Error in server greeting.
gl: Erro na benvida do servidor.

en: Write failed, closing control connection.
gl: Erro escribindo, pechando a conexión de control.

en: The server refuses login.
gl: O servidor rexeita o login.

en: Login incorrect.
gl: Login non correcto.

en: Logged in!
gl: Identificado!

en: Unknown type `%c', closing control connection.
gl: Tipo descoñecido `%c'. pechando conexión de control.

en: done.
gl: feito.

en: ==> CWD not needed.
gl: ==> CWD non foi necesario

en: No such directory `%s'.
gl: Non existe tal ficheiro ou directorio

en: done.
gl: feito.

note: do not CWD
en: ==> CWD not required.
gl: ==> CWD non foi requerido.

en: Cannot initiate PASV transfer.
gl: Non puiden comezar a transferencia PASV.

en: Cannot parse PASV response.
gl: Non entendo a resposta PASV.

en: Will try connecting to %s:%hu.
gl: Vou intentar conectar con %s:%hu.

en: done.
gl: feito.

en: Bind error (%s).
gl: Erro facendo Bind (%s).

en: Invalid PORT.
gl: PORTO incorreto.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
gl: 
    REST faiou, recomezando dende cero.

en: No such file `%s'.
gl: O ficheiro `%s' non existe.

en: No such file or directory `%s'.
gl: Non existe o ficheiro ou directorio `%s'.

en: Length: %s
gl: Lonxitude: %s

en:  [%s to go]
gl:  [%s para rematar]

en:  (unauthoritative)
gl:  (non autorizado)

en: %s: %s, closing control connection.
gl: %s: %s, pechando conexión de control.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
gl: %s (%s) - Conexión de datos: %s;

en: Control connection closed.
gl: Conexión de control pechada.

en: Data transfer aborted.
gl: Transferencia de datos abortada.

en: File `%s' already there, not retrieving.
gl: O ficheiro `%s' xa está, non o recupero.

en: (try:%2d)
gl: (intento:%2d)

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld]
gl: %s (%s) - `%s' gardado [%ld]

en: Using `%s' as listing tmp file.
gl: Usando `%s' coma ficheiro tmp de listado.

en: Removed `%s'.
gl: Borrado `%s'.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
gl: A profundidade de recursión %d excedeu a máxima %d.

en: Local file `%s' is more recent, not retrieving.
gl: O ficheiro local `%s' e mais recente, non o recupero.

en: The sizes do not match (local %ld), retrieving.
gl: Os tamaños non concordan (local %ld), recuperando.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
gl: Nome inválido de enlace simbólico, saltando.

en: Already have correct symlink %s -> %s
gl: Xa ten un enlace simbólico correto %s -> %s

en: Creating symlink %s -> %s
gl: Creando enlace simbólico %s -> %s

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
gl: Enlaces simbólicos non soportados, saltando `%s'.

en: Skipping directory `%s'.
gl: Saltando directorio `%s'.

en: %s: unknown/unsupported file type.
gl: %s: tipo de ficheiro descoñecido/non soportado.

en: %s: corrupt time-stamp.
gl: %s: time-stamp corrompido.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
gl: Non recupero directorios, a profundidade chegou a %d (máximo %d).

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
gl: Non descendo a %s' porque está excluido/non incluido.

en: Rejecting `%s'.
gl: Rexeitando `%s'.

note: No luck. #### This message SUCKS.  We should see what was the reason that nothing was retrieved.
en: No matches on pattern `%s'.
gl: Non encaixa no patron `%s'.

en: Wrote HTML-ized index to `%s' [%ld].
gl: Escrito un índice en HTML en `%s' [%ld].

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
gl: Escrito un índice en HTMl en `%s'.

en: %s: option `%s' is ambiguous
gl: %s: a opción `%s' é ambigua

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `--%s' non permite argumentos

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `%c%s' non permite argumentos

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opción `%s' precisa un argumento

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
gl: %s: opción descoñecida `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
gl: %s: opción descoñecida `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: opción ilegal -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opción precisa un argumento -- %c

en: %s: Cannot determine user-id.
gl: %s: Non poido determinar o id de usuario.

en: %s: Warning: uname failed: %s
gl: %s: Advertencia: uname faiou: %s

en: %s: Warning: gethostname failed
gl: %s: Advertencia: gethostname faiou

en: %s: Warning: cannot determine local IP address.
gl: %s: Advertencia: non poido determinar a IP local.

en: %s: Warning: cannot reverse-lookup local IP address.
gl: %s: Advertencia: non poido facer un reverse-lookup da IP local.

note: This gets ticked pretty often.  Karl Berry reports that there can be valid reasons for the local host name not to be an FQDN, so I've decided to remove the annoying warning.
en: %s: Warning: reverse-lookup of local address did not yield FQDN!
gl: %s: Advertencia: o reverse-lookup da dirección local non produceFQDN!

en: Host not found
gl: Hóspede non atopado

en: Unknown error
gl: Error descoñecido

en: Index of /%s on %s:%d
gl: Índice de /%s en %s:%d

en: time unknown
gl: tempo descoñecido

en: File
gl: Ficheiro

en: Directory
gl: Directorio

en: Link
gl: Enlace

en: Not sure
gl: Inseguro

en: Failed writing HTTP request.
gl: Faio escribindo petición HTTP.

en: %s request sent, awaiting response...
gl: petición %s enviada, agardando resposta...

en: End of file while parsing headers.
gl: Fin de ficheiro mentres analizaba as cabeceiras.

en: Read error (%s) in headers.
gl: Error lendo (%s) nas cabeceiras.

en: No data received
gl: Non recibo datos

en: Malformed status line
gl: Liña de estado deformada

en: (no description)
gl: (sen descrición)

note: If we have tried it already, then there is not point retrying it.
en: Authorization failed.
gl: Faio de autorización.

en: Unknown authentication scheme.
gl: Esquema de autentificación descoñecido.

en: Location: %s%s
gl: Localización: %s%s

en: unspecified
gl: non especificado

en:  [following]
gl:  [seguindo]

note: No need to print this output if the body won't be downloaded at all, or if the original server response is printed.
en: Length:
gl: Lonxitude:

en:  (%s to go)
gl:  (%s para rematar)

en: ignored
gl: ignorado

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
gl: Advertencia: comodins non soportados en HTTP.

note: If opt.noclobber is turned on and file already exists, do not retrieve the file
en: File `%s' already there, will not retrieve.
gl: O ficheiro `%s' xa está, non vai ser recuperado.

en: Cannot write to `%s' (%s).
gl: Non poido escribir en `%s' (%s).

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
gl: ERROR: Redirección (%d) sen localización.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
gl: Falta a ultima cabeceira modificada -- time-stamps apagados.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
gl: A última cabeceira modificada é inválida -- time-stamp ignorado.

en: Remote file is newer, retrieving.
gl: O ficheiro remoto e novo, recuperando.

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld]
gl: %s (%s) - `%s' gardado [%ld/%ld]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld.
gl: %s (%s) - Conexión pechada no byte %ld.

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld])
gl: %s (%s) - `%s' gardado [%ld/%ld])

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld/%ld.
gl: %s (%s) - Conexión pechada no byte %ld/%ld.

en: %s (%s) - Read error at byte %ld (%s).
gl: %s (%s) - Error lendo no byte %ld (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %ld/%ld (%s).
gl: %s (%s) - Error lendo no byte %ld/%ld (%s).

en: %s: Cannot read %s (%s).
gl: %s: Non poido ler %s (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
gl: %s: Error en %s na liña %d.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
gl: %s: Advertencia: O wgetrc de sistema e de usuario apuntan a `%s'.

en: %s: BUG: unknown command `%s', value `%s'.
gl: %s: BUG: comando descoñecido `%s', valor `%s'.

en: %s: %s: Please specify on or off.
gl: %s: %s: Especifica 'on' ou 'off', por favor.

en: %s: %s: Invalid specification `%s'.
gl: %s: %s: Especificación non válida `%s'.

en: %s: Invalid specification `%s'
gl: %s: Especificación non válida `%s'

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... [URL]...

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
gl: GNU Wget %s, un recuperador non interactivo para rede.

note: Had to split this in parts, so the #@@#%# Ultrix compiler and cpp don't bitch.  Also, it makes translation much easier.
en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
gl: 
    Os argumentos obrigatorios das opcións largas tamen o son das cortas.

en: Startup:
      -V,  --version           display the version of Wget and exit.
      -h,  --help              print this help.
      -b,  --background        go to background after startup.
      -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc' command.
gl: Comezo:
      -V,  --version           amosa a versión de Wget e termina.
      -h,  --help              amosa esta axuda.
      -b, --background         deixa o proceso en segundo plano.
      -e, --execute=COMANDO    executa un comando de `.wgetrc'.

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE     log messages to FILE.
      -a,  --append-output=FILE   append messages to FILE.
      -d,  --debug                print debug output.
      -q,  --quiet                quiet (no output).
      -v,  --verbose              be verbose (this is the default).
      -nv, --non-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
      -i,  --input-file=FILE      read URL-s from file.
      -F,  --force-html           treat input file as HTML.
gl: Facendo logs e ficheiro de entrada:
      -o, --output-file=ARQUIVO   gardar mensaxes log no ficheiro ARQUIVO.
      -a,  --append-output=ARQUIVO engadir mensaxes a ARQUIVO.
      -d,  --debug                amosar mensaxes de depurado.
      -q,  --quiet                calado (non hai mensaxes).
      -v,  --verbose              informativo (por defecto).
      -nv, --non-verbose          non informativo, sen ser calado.
      -i,  --input-file=ARQUIVO   ler URL's dende ficheiro.
      -F,  --force-html           Tratar o ficheiro de entrada coma HTML.

en: Download:
      -t,  --tries=NUMBER           set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
      -O   --output-document=FILE   write documents to FILE.
      -nc, --no-clobber             don't clobber existing files.
      -c,  --continue               restart getting an existing file.
           --dot-style=STYLE        set retrieval display style.
      -N,  --timestamping           don't retrieve files if older than local.
      -S,  --server-response        print server response.
           --spider                 don't download anything.
      -T,  --timeout=SECONDS        set the read timeout to SECONDS.
      -w,  --wait=SECONDS           wait SECONDS between retrievals.
      -Y,  --proxy=on/off           turn proxy on or off.
      -Q,  --quota=NUMBER           set retrieval quota to NUMBER.
gl: Baixando:
      -t,  --tries=NUMERO           establecer número de intentos a NUMERO (0 é sen
                                    límite).
      -O   --output-document=ARQUIVO escribir documentos a ARQUIVO.
      -nc, --no-clobber             non ?????? os ficheiros que existen.
      -c,  --continue               seguir recuperando un ficheiro que existe.
           --dot-style=ESTILO       establecer o a forma de amosar a recuperación.
      -N,  --timestamping           non recuperar ficheiros se son mais vellos que
                                    os locais.
      -S,  --server-response        amosar respostas do servidor.
           --spider                 non baixar nada.
      -T,  --timeout=SEGUNDOS       establecer o timeout de lectura.
      -w,  --wait=SEGUNDOS          agardar SEGUNDOS entre recuperacións.
      -Y,  --proxy=on/off           acender ou apagar o uso de proxy.
      -Q,  --quota=NUMERO           establecer a cuota de recuperación a NUMERO.

en: Directories:
      -nd  --no-directories            don't create directories.
      -x,  --force-directories         force creation of directories.
      -nH, --no-host-directories       don't create host directories.
      -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/...
           --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components.
gl: Directorios:
      -nd, --no-directories            non facer directorios.
      -x,  --force-directories         forzar a creación de directorios.
      -nH, --no-host-directories       non crear directorios no hóspede.
      -P,  --directory-prefix=PREFIXO  gardar ficheiros en PREFIXO/...
           --cut-dirs=NUMERO           ignorar NUMERO compoñentes de directorios
                                       remotos.

en: HTTP options:
           --http-user=USER      set http user to USER.
           --http-passwd=PASS    set http password to PASS.
      -C,  --cache=on/off        (dis)allow server-cached data (normally allowed).
           --ignore-length       ignore `Content-Length' header field.
           --header=STRING       insert STRING among the headers.
           --proxy-user=USER     set USER as proxy username.
           --proxy-passwd=PASS   set PASS as proxy password.
      -s,  --save-headers        save the HTTP headers to file.
      -U,  --user-agent=AGENT    identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
gl: Opcións HTTP:
           --http-user=USUARIO   establecer USUARIO coma usuario para http.
           --http-passwd=CLAVE   establecer CLAVE coma clave para http.
      -C,  --cache=on/off        (non) permitir datos na caché do servidor (por
                                 defecto permitese).
           --ignore-length       ignorar o campo `Content-Length' da cabeceira.
           --header=TEXTO        insertar TEXTO nas cabeceiras.
           --proxy-user=USUARIO  establecer USUARIO coma usuario do proxy.
           --proxy-passwd=CLAVE  establecer CLAVE coma clave do proxy.
      -s,  --save-headers        gardar as cabeceiras HTTP a ficheiro.
      -U,  --user-agent=AXENTE   identificar coma AXENTE en lugar de Wget/VERSION.

en: FTP options:
           --retr-symlinks   retrieve FTP symbolic links.
      -g,  --glob=on/off     turn file name globbing on or off.
           --passive-ftp     use the "passive" transfer mode.
gl: Opcións FTP:
           --retr-symlinks   recibir enlaces símbólicos de FTP.
      -g,  --glob=on/off     acender ou apagar o ?? de nomes de ficheiros.
           --passive-ftp     usar o modo de transferencia "passive".

en: Recursive retrieval:
      -r,  --recursive             recursive web-suck -- use with care!.
      -l,  --level=NUMBER          maximum recursion depth (0 to unlimit).
           --delete-after          delete downloaded files.
      -k,  --convert-links         convert non-relative links to relative.
      -m,  --mirror                turn on options suitable for mirroring.
      -nr, --dont-remove-listing   don't remove `.listing' files.
gl: Recuperación recursiva:
      -r,  --recursive             accesos recursivos de web -- usar con coidado!.
      -l,  --level=NUMERO          máximo nivel de recursión (0 é sen límite).
           --delete-after          borrar ficheiros baixados.
      -k,  --convert-links         convertir links non relativos a relativos.
      -m,  --mirror                acender opcións para facer imaxes "mirror".
      -nr, --dont-remove-listing   non borrar os ficheiros `.listing'.

en: Recursive accept/reject:
      -A,  --accept=LIST                list of accepted extensions.
      -R,  --reject=LIST                list of rejected extensions.
      -D,  --domains=LIST               list of accepted domains.
           --exclude-domains=LIST       comma-separated list of rejected domains.
      -L,  --relative                   follow relative links only.
           --follow-ftp                 follow FTP links from HTML documents.
      -H,  --span-hosts                 go to foreign hosts when recursive.
      -I,  --include-directories=LIST   list of allowed directories.
      -X,  --exclude-directories=LIST   list of excluded directories.
      -nh, --no-host-lookup             don't DNS-lookup hosts.
      -np, --no-parent                  don't ascend to the parent directory.
gl: Aceptar/Rexeitar en recepcións recursivas:
      -A,  --accept=LISTA               lista de extensións aceptadas.
      -R,  --reject=LISTA               lista de extensións rexeitadas.
      -D,  --domains=LISTA              lista de dominios aceptados.
           --exclude-domains=LISTA      lista de dominios rexeitados.
      -L,  --relative                   seguir só enlaces relativos.
           --follow-ftp                 seguir enlaces FTP dende WEB.
      -H,  --span-hosts                 ir a hosts extranxeiros na recursión.
      -I,  --include-directories=LISTA  lista de directorios permitidos.
      -X,  --exclude-directories=LISTA  lista de directorios excluídos.
      -nh, --no-host-lookup             non facer "DNS-lookup" de hóspedes.
      -np, --no-parent                  non subir ó directorio superior.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
gl: Manda os bugs que atopes e suxerencias a <bug-wget@gnu.org>.

en: %s: debug support not compiled in.
gl: %s: non se compilou con soporte de depurado.

en: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998 Free Software Foundation, Inc.
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
gl: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998 Free Software Foundation, Inc.
    Este programa foi distribuido coa esperanza de que fose útil,
    pero SEN NINGUNHA GARANTÍA; sen sequera a garantía de MERCABILIDADE ou
    AXUSTE A UN PROPÓSITO PARTICULAR. Vexa a licencia pública xeral GNU para
    máis detalles.

en: 
    Written by Hrvoje Niksic <hniksic@srce.hr>.
gl: 
    Escrito por Hrvoje Niksic <hniksic@srce.hr>.

en: %s: %s: invalid command
gl: %s: %s: comando non válido

en: %s: illegal option -- `-n%c'
gl: %s: opción ilegal -- `-n%c'

note: #### Something nicer should be printed here -- similar to the pre-1.5 `--help' page.
en: Try `%s --help' for more options.
gl: Proba `%s --help' para mais opcións.

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
gl: Non poido ser informativo e calado ó mesmo tempo.

note: No URL specified.
en: %s: missing URL
gl: %s: falta a URL

en: No URLs found in %s.
gl: Non atopei URL's en %s.

en: 
    FINISHED --%s--
    Downloaded: %s bytes in %d files
gl: 
    REMATADO --%s--
    Recuperados: %s bytes en %d ficheiros

en: Download quota (%s bytes) EXCEEDED!
gl: Cuota de recuperación (%s bytes) EXCEDIDA!

note: Please note that the double `%' in `%%s' is intentional, because redirect_output passes tmp through printf.
en: %s received, redirecting output to `%%s'.
gl: %s recibido, redireccionando a saida a `%%s'

en: 
    CTRL+Break received, redirecting output to `%s'.
    Execution continued in background.
    You may stop Wget by pressing CTRL+ALT+DELETE.
gl: 
    CTRL+Break recibido, redireccionando saida a `%s'.
    A execución sigue en segundo plano.
    Deberás parar Wget premendo CTRL+ALT+DELETE.

note: parent, no error
en: Continuing in background.
gl: Seguindo en segundo plano.

en: Output will be written to `%s'.
gl: Vaise escribir a saida a `%s'.

en: Starting WinHelp %s
gl: Comezando WinHelp %s

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
gl: %s: Non puiden atopar un driver de sockets usable.

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
gl: %s: %s:%d: advertencia: o token "%s" aparece antes dun nóme de máquina

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
gl: %s: %s:%d: token "%s" descoñecido

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
gl: Uso: %s NETRC [HóSPEDE]

en: %s: cannot stat %s: %s
gl: %s: non poido facer stat a %s: %s

en: Removing %s.
gl: Borrando %s.

en: Removing %s since it should be rejected.
gl: Borrando %s porque debería ser rexeitado.

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
gl: Cargando robots.txt; por favor, ignora os erros.

en: 
              [ skipping %dK ]
gl: 
              [ saltando %dK ]

en: Could not find proxy host.
gl: Non poido atopar un hóspede proxy.

en: Proxy %s: Must be HTTP.
gl: Proxy %s: Debería ser HTTP.

en: %s: Redirection to itself.
gl: %s: Redirección a si mesmo.

en: Giving up.
gl: Abandonando.

en: Retrying.
gl: Intentando de novo.

en: Error (%s): Link %s without a base provided.
gl: Error (%s): Poporcionado enlace %s sen unha base.

en: Error (%s): Base %s relative, without referer URL.
gl: Error (%s): A base %s é relativa, sen referirse a unha URL.

en: Converting %s...
gl: Convertindo %s...

en: Cannot convert links in %s: %s
gl: Non poido convertir enlaces en %s: %s

en: %s: %s: Not enough memory.
gl: %s: %s: Non chega a memoria.

en: Unknown/unsupported protocol
gl: Protocolo dexcoñecido/non soportado

en: Invalid port specification
gl: O porto indicado non é válido

en: Invalid host name
gl: O nome do hóspede non é válido

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
gl: Faio desligando o enlace `%s': %s
