debconf - en to gl translation catalogue (69 entries)

en: falling back to frontend: %s
gl: emprégase a interface: %s

en: unable to initialize frontend: %s
gl: non se puido inicializar a interface: %s

en: Unable to start a frontend: %s
gl: Non se puido iniciar unha interface: %s

en: Config database not specified in config file.
gl: Non se especificou unha base de datos de configuracións no ficheiro de configuración.

en: Template database not specified in config file.
gl: Non se especificou unha base de datos de patróns no ficheiro de configuración.

en: The Sigils and Smileys options in the config file are no longer used. Please remove them.
gl: Xa non se empregan as opcións Sigils e Smileys do ficheiro de configuración. Elimíneas.

en: Problem setting up the database defined by stanza %s of %s.
gl: Houbo un problema ao configurar a base de datos definida pola estrofa %s de %s.

en:   -f,  --frontend		Specify debconf frontend to use.
      -p,  --priority		Specify minimum priority question to show.
           --terse			Enable terse mode.
gl:   -f,  --frontend		Especifica a interface de debconf a empregar.
      -p,  --priority		Especifica a prioridade mínima das preguntas.
           --terse			Activa o modo calado.

en: Ignoring invalid priority "%s"
gl: Ignórase a prioridade "%s" non válida

en: Valid priorities are: %s
gl: As prioridades válidas son: %s

en: Choices
gl: Opcións

en: yes
gl: si

en: no
gl: non

en: (Enter zero or more items separated by a comma followed by a space (', ').)
gl: (Introduza cero ou máis elementos separados por unha coma seguida dun espacio [', ']).

en: _Help
gl: A_xuda

en: Help
gl: Axuda

en: Debconf was not configured to display this error message, so it mailed it to you.
gl: Non se configurou debconf para amosar este erro, así que lla enviou a Vd.

en: Debconf, running at %s
gl: Debconf, executándose en %s

en: Input value, "%s" not found in C choices! This should never happen. Perhaps the templates were incorrectly localized.
gl: ¡Non se atopou o valor de entrada, "%s", nas opcións de C! Isto non debería ocorrer nunca. Se cadra localizáronse os patróns incorrectamente.

en: none of the above
gl: ningunha das anteriores

en: Enter the items you want to select, separated by spaces.
gl: Introduza os elementos que quere seleccionar, separados por espacios.

en: Unable to load Debconf::Element::%s. Failed because: %s
gl: Non se puido cargar Debconf::Element::%s. Erro debido a: %s

en: Configuring %s
gl: Configurando %s

en: TERM is not set, so the dialog frontend is not usable.
gl: Non se estabreceu TERM, así que a interface Dialog non é utilizable.

en: Dialog frontend is incompatible with emacs shell buffers
gl: A interface Dialog é incompatible cos buffers shell de emacs.

en: Dialog frontend will not work on a dumb terminal, an emacs shell buffer, or without a controlling terminal.
gl: A interface Dialog non funciona nun terminal parvo, un buffer shell de emacs, ou sen un terminal de control.

en: No usable dialog-like program is installed, so the dialog based frontend cannot be used.
gl: Non hai un programa semellante a Dialog instalado, así que non se pode empregar a interface baseada en Dialog.

en: Dialog frontend requires a screen at least 13 lines tall and 31 columns wide.
gl: A interface Dialog precisa dunha pantalla de alomenos 13 liñas e 31 columnas.

en: You are using the editor-based debconf frontend to configure your system. See the end of this document for detailed instructions.
gl: Está a empregar a interface baseada en editores de debconf para configurar o seu sistema. Vexa o final deste documento para obter instruccións detalladas.

en: The editor-based debconf frontend presents you with one or more text files to edit. This is one such text file. If you are familiar with standard unix configuration files, this file will look familiar to you -- it contains comments interspersed with configuration items. Edit the file, changing any items as necessary, and then save it and exit. At that point, debconf will read the edited file, and use the values you entered to configure the system.
gl: A interface baseada en editores de debconf preséntalle un ou máis ficheiros de texto para editar. Este é un deses ficheiros. Se está familiarizado cos ficheiros de configuración estándar de unix, este ficheiro faráselle familiar -- contén comentarios intercalados cos elementos de configuración. Edite o ficheiro, cambiando os elementos que sexan necesarios, e despois gráveo e saia. Nese punto, debconf lerá o ficheiro editado, e empregará os valores introducidos para configurar o sistema.

en: Debconf on %s
gl: Debconf en %s

en: This frontend requires a controlling tty.
gl: Esta interface precisa dun terminal de control.

en: Term::ReadLine::GNU is incompatable with emacs shell buffers.
gl: Term::ReadLine::GNU é incompatible cos buffers shell de emacs.

en: More
gl: Máis

en: Note: Debconf is running in web mode. Go to http://localhost:%i/
gl: Nota: Debconf está a se executar en modo web. Vaia a http://localhost:%i/

en: Back
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: warning: possible database corruption. Will attempt to repair by adding back missing question %s.
gl: aviso: posible corrupción da base de datos. Hase tentar arranxar engadindo a pregunta %s que falla.

en: Template #%s in %s has a duplicate field "%s" with new value "%s". Probably two templates are not properly separated by a lone newline.
gl: O patrón nº %s en %s ten un campo "%s" duplicado co novo valor "%s". É posible que dous patróns non estean correctamente separados cun retorno de carro.

en: Unknown template field '%s', in stanza #%s of %s
gl: Campo de patrón "%s" descoñecido, na estrofa nº %s de %s

en: Template parse error near `%s', in stanza #%s of %s
gl: Erro na análise do patrón preto de "%s", na estrofa nº %s de %s

en: Template #%s in %s does not contain a 'Template:' line
gl: O patrón nº %s en %s non contén unha liña "Template:"

en: unable to re-open stdin: %s
gl: non se puido volver abrir a entrada estándar: %s

en: must specify some debs to preconfigure
gl: débense especificar algúns paquetes para preconfigurar

en: delaying package configuration, since apt-utils is not installed
gl: retrásase a configuración dos paquetes porque apt-utils non está instalado

en: apt-extracttemplates failed: %s
gl: apt-extracttemplates non funcionou: %s

en: Extracting templates from packages: %d%%
gl: A extraer os patróns dos paquetes: %d%%

en: Preconfiguring packages ...
gl: A preconfigurar os paquetes ...

en: template parse error: %s
gl: erro na análise dos patróns: %s

en: debconf: can't chmod: %s
gl: debconf: non se puido facer chmod: %s

en: %s failed to preconfigure, with exit status %s
gl: Non se puido preconfigurar %s, co estado de saída %s

en: Usage: dpkg-reconfigure [options] packages
      -a,  --all			Reconfigure all packages.
      -u,  --unseen-only		Show only not yet seen questions.
           --default-priority	Use default priority instead of low.
           --force			Force reconfiguration of broken packages.
gl: Emprego: dpkg-reconfigure [opcións] paquetes
      -a,  --all			Reconfigura tódolos paquetes.
      -u,  --unseen-only		Amosa só as preguntas que non se fixeron.
           --default-priority	Emprega a prioridade predeterminada.
           --force			Forza a reconfiguración dos paquetes rotos.

en: %s must be run as root
gl: débese executar %s coma root

en: please specify a package to reconfigure
gl: especifique un paquete a reconfigurar

en: %s is not installed
gl: %s non está instalado

en: %s is broken or not fully installed
gl: %s está avariado ou non está completamente instalado

en: Cannot read status file: %s
gl: Non se puido ler o ficheiro de estado: %s

en: Usage: debconf-communicate [options] [package]
gl: Emprego: debconf-communicate [opcións] [paquete]

en: debconf-mergetemplate: This utility is deprecated. You should switch to using po-debconf's po2debconf program.
gl: debconf-mergetemplate: Esta utilidade vaise extinguir. Debería empregar o programa po2debconf de po-debconf.

en: Usage: debconf-mergetemplate [options] [templates.ll ...] templates
gl: Emprego: debconf-mergetemplate [opcións] [patróns.ll ...] patróns

en: 
            --outdated		Merge in even outdated translations.
    	--drop-old-templates	Drop entire outdated templates.
gl: 
            --outdated		Mestura incluso as traducións anticuadas.
    	--deop-old-templates	Omite os patróns anticuados enteiros.

en: %s is missing
gl: Falla %s

en: %s is missing; dropping %s
gl: Falla %s; descártase %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s
gl: %s é borroso no byte %s: %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s; dropping it
gl: %s é borroso no byte %s: %s; descártase

en: %s is outdated
gl: %s é antigo de máis

en: %s is outdated; dropping whole template!
gl: %s é antigo de máis; descártase o patrón enteiro

en: Usage: debconf [options] command [args]
gl: Emprego: debconf [opcións] orde [args]

en: 
      -o,  --owner=package		Set the package that owns the command.
gl: 
      -o,  --owner=paquete		Fixa o paquete que contén a orde.
