ktorrent - en to gl translation catalogue (1102 entries)

en:  Engine:
gl:  Motor:

en:  Engine:
gl:  Motor:

en:  Hours
gl:  horas

en:  Minutes
gl:  minutos

en:  Unable to open torrent file %1 : %2
gl: Non foi posíbel aceder ao ficheiro de torrente %1: %2

en:  corrupted chunks
gl:  anacos corruptos

en:  days
gl:  días

en:  hours
gl:  horas

en:  minutes
gl:  minutos

en:  seconds
gl:  segundos

en:  secs
gl:  s

en: % Complete
gl: % Completo

en: %1 (Last update attempt failed !)
gl: %1 (O último intento de actualizar fallou!)

en: %1 Down
    %2 Up
gl: %1 Obtención
    %2 Envío

en: %1 short!
gl: Falta %1 !

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
gl[0]: %2
    1 filtro activo
gl[1]: %2
    %1 filtros activos

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Import
gl: &Importar

en: &Remove
gl: &Eliminar

en: &User controlled
gl: Controlado polo &usuario

en: (C) 2005 - 2007 Joris Guisson and Ivan Vasic
gl: (C) 2005 - 2007 Joris Guisson e Ivan Vasic

en: (C) 2005 - 2008 Joris Guisson and Ivan Vasic
gl: (C) 2005 - 2008 Joris Guisson e Ivan Vasic

en: (plugin reload is needed after change)
gl: (precísase cargar de novo a extensión tras o cambio)

en: 1 day  | %1 days
gl[0]: 1 día
gl[1]: %1 días

en: 1 peer | %1 peers
gl[0]: 1 parceiro
gl[1]: %1 parceiros

en: 1.0 application icon
gl: Ícone do programa 1.0

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Double click on the log level to alter it. The possible levels are :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Faga duplo-clic no nível de rexistro para mudalo. Os níveis posíbeis son:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Todas: </span>Móstranse todas as mensaxes</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Importantes: </span>Só se mostran as mensaxes importantes</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notificación: </span>Só se mostran as mensaxes importantes e as notificacións</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Depuración: </span>Móstranse as mensaxes de depuración, notificacións e importantes</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nengunha:</span> Non se mostra nengunha mensaxe</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;  font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">UDP port to use for the DHT protocol.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; "><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;  font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">O porto UDP a empregar co protocolo DHT.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; "><span style=" font-weight:600;">Atención:</span> Se está detrás dun enrutador, este porto debe ser reencamiñado para aceitar pedidos DHT entrantes. A extensión UPnP pode facer isto por si.</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Bitstream Vera Sans';">Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Bitstream Vera Sans';">O prazo do cronómetro de paradas. Cando un torrente está detido máis tempo que isto, diminuiráselle a prioridade.</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol'; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">Port used for the UDP tracker protocol.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol'; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">O porto usado para o protocolo UDP do localizador.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"><span style=" font-weight:600;">Atención:</span> Se está detrás dun enrutador, este porto debe ser reencamiñado. A extensión UPnP pode facer isto por si.</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol'; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">Port used for the bittorrent protocol.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol'; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">O porto usado para o protocolo bittorrent.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"><span style=" font-weight:600;">Atención:</span> Se está detrás dun enrutador, este porto debe ser reencamiñado para aceitar as conexóns entrantes. A estensión UPnP pode facer isto por vostede.</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:10pt;"><span style=" font-size:8pt;">Password for the SOCKS proxy server.</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:10pt;"><span style=" font-size:8pt;">O contrasinal do servidor proxy SOCKS.</span></p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:10pt;"><span style=" font-size:8pt;">Select which algorithm to use for estimating the time left :</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">KTorrent:</span> Mix of other algorithms, we use the one which fits best in the current situation.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Current speed:</span> Bytes left to download / current speed</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Average speed: </span>Bytes left to download / average speed</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Window of X:</span> Average of the last X samples (X = 20)</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Moving average:</span>  Moving average of the last 20 samples</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:10pt;"><span style=" font-size:8pt;">Escolle o algoritmo a usar para estimar o tempo que falta:</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">KTorrent:</span> Mistura de outros algoritmos, úsase o que mellor cadre en cada situación.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Velocidade actual:</span> Bytes a faltar / velocidade actual</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Velocidade promedio: </span>Bytes a faltar / velocidade promedio</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fiestra de X:</span> O promedio da últimas X mostras (X = 20)</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Media móbil:</span>  A media móbil das últimas 20 mostras</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:10pt;"><span style=" font-size:8pt;">Username for the SOCKS proxy server.</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:10pt;"><span style=" font-size:8pt;">O nome de usuario do servidor proxy SOCKS.</span></p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwith situations. </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">O periodo de tempo que os fíos de rede durmirán cando teñan a velocidade limitada. Isto non ten nengún efeito se non hai límites.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Cando menor sexa máis CPU consumirá. Se pon unha cantidade alta pode diminuir a velocidade con bandas anchas. </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Por exemplo nunha LAN a 100 Mbit, se pon un límite de 3000 KiB/s, pode non acadar realmente esta velocidade cando este valor sexa alto de máis. Sen límites pode facilmente pasar de 3000 KiB/s nunha LAN.</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">IP address or hostname of the SOCKS server</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">O enderezo IP ou o nome do servidor SOCKS</span></p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">Port used by the SOCKS server</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">O porto empregado polo servidor SOCKS</span></p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">The interval in milliseconds between GUI updates.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">O intervalo en milisegundos entre actualizacións da GUI.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>Se o aumenta diminuirá o uso da CPU.</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p></body></html>
gl: ñ<html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A taxa máxima de compartición, se acada este valor deixará de compartir o torrente.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Atención: </span>Isto non é usado para receber, só para os envíos.</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" font-family:'OpenSymbol'; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">Usar un servidor proxy de SOCKS para as conexóns mediante bittorrent.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" font-family:'OpenSymbol'; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>Isto non é empregado para as conexóns co localiador</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"><span style=" font-size:8pt;">Emprega a configuración do proxy de HTTP tal como está definida na configuración de KDE.</span></p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you are behind a router and you want to access the webinterface from somewhere on the internet you need to forward the correct port.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This checkbox will ensure that the UPnP plugin automatically forwards the port. The UPnP plugin needs to be loaded for this to work.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Se está por tras dun enrotador e quer aceder á interface web desde internet deberá reencamiñar o porto correcto.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Esta opción garantirá que a extensión UPnP reencamiñe automaticamente o porto. A extensión UPnP deberá ser cargada para facer esta tarefa.</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Scan the folder recursively for torrents.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">Note: <span style=" font-weight:400;">This will not be done for any folder named loaded.</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Examinar recursivamente o cartafol á procura de torrents.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">Nota:<span style=" font-weight:400;"> Isto non se fará en nengún cartafol chamado «loaded».</span></p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to setup simultaneously.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';">If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O número máximo de conexóns saíntes que ktorrent ha tentar configurar á vez.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';">Se está a ter problemas con  ktorrent porque bloquee outro tránsito de internet, probe cun número algo menor.</p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O texto a procurar no título dun ítem. Admítense caracteres de substitución simples:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Excepto os mencionados en baixo, un caracter represéntase a si mesmo. Así <span style=" font-weight:600;">c</span> casa coa letra <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Casa con calquera caracter individual. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Casa con cero ou máis caracteres.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Pódense representar entre corchetes conxuntos de caracteres. Dentro dos corchetes, e tamén fora deles, a contrabarra non ten nengún significado especial.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Por exemplo *.torrent casará con calquera ítem que remate en .torrent. </p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a torrent file has been found and loaded, delete it.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">Warning:<span style=" font-weight:400;"> you will permanently lose this file.</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cando se atope e cargue un ficheiro torrent, borralo.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">Aviso:<span style=" font-weight:400;">perderá o ficheiro.</span></p></body></html>

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Which network interface to use for all network traffic.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect !</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cal interface de rede usar para todo o tránsito da rede.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'OpenSymbol';"><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>Requere dun reinicio para facerse efectivo !</p></body></html>

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
gl: <b>%1</b> foi detido polo seguinte erro: <br>%2

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
gl: Acabou de obterse <b>%1</b>.<br>Velocidade media: %2 Rec / %3 Env.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
gl: <b>%1</b> acadou o prazo máximo de compartición de %2 horas e non pode ser posto na fila.<br>Elimine manualmente o límite se quer continuar a compartilo.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
gl: <b>%1</b> acadou o prazo máximo de compartición de %2 horas e foi detido. <br>Enviáronse %3 a unha velocidade media de %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
gl: <b>%1</b> acadou a taxa máxima de compartición de %2 e non pode ser posto na fila.<br>Elimine manualmente o límite se quer continuar a compartilo.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
gl: <b>%1</b> acadou a súa taxa máxima de compartición, %2 e foi parado. <br>Enviáronse %3 a unha velocidade media de %4.

en: <b>%1</b><br/>%2 (Share Ratio: <font color="%4">%3</font>)
gl: <b>%1</b><br/>%2 (Taxa de compartición: <font color="%4">%3</font>)

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
gl: <b>%1</b><br/>Vista previa: %2<br/>Obtido: %3 %

en: <b>Download Failed</b>
gl: <b>Fallou a recepción</b>

en: <b>Downloading</b>
gl: <b>A obter</b>

en: <b>Not Loaded</b>
gl: <b>Non cargado</b>

en: <b>OK</b>
gl: <b>Aceitar</b>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Color to use for first priority files.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A cor a empregar para os ficheiros con máis prioridade.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Color to use for last priority files.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A cor a empregar para os ficheiros con menos prioridade.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Color to use for normal priority files.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A cor a empregar para os ficheiros con prioridade normal.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Default save location for torrents from this group. </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O lugar predeterminado onde gardar os torrentes deste grupo. </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Isto só é usado no diálogo de escolla de ficheiro, cando mude o grupo, o lugar de recepción no diálogo será este. Poderá modificalo, se o desexa.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Default save location for torrents from this group. </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to. </p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O lugar predeterminado onde gardar os torrentes deste grupo. </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Isto só é usado no diálogo de escolla de ficheiro, cando mude o grupo, o lugar de recepción no diálogo será este. Poderá modificalo, se o desexa. </p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Default settings for torrents which are added to the group.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A configuración predeterminada dos torrentes que se engaden ao grupo.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Instead of using a tree of files to display the contents of a torrent, use a flat list of files.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">No canto de usar unha árbore de ficheiros para mostrar os contidos dun torrente, usar unha lista simples.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Prevent computer from going into a sleep state when torrents are running.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Evita que o ordenador entre nun estado de repouso cando se estexan a transferir torrentes.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O número de anacos que foron obtidos e que están correctos.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O número de anacos que foron obtidos, pero que non están ben.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The number of chunks which have not been downloaded.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O número de anacos que non foron obtidos.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O número de anacos que non foron obtidos pero que aínda así foron atopados.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Compartición web a engadir ao torrente.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>Só están soportadas as comparticións web http.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure !</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cando se atopan ficheiros xa existentes, salta a comprobación dos dados e asume que os ficheiros están completamente obtidos.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>faga isto só se está completamente certo !</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group. </p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Se sinala esta opción, esta configuración só será aplicada cando un torrente é engadido ao grupo no diálogdo de escolla do ficheiro ou no de criación de torrentes.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Se non a marca, a configurarión aplicarase cando engada un torrente a este grupo. </p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cando escolle abrir varios torrentes á vez, abrilos silandeiramente.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Indica se mostrar ou non a páxina coas comparticións web no fondo da fiestra.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cancel, do not start the torrent.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cancelar, non iniciar o torrente.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Do not download the missing files.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Non obter os ficheiros a faltar.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quit KTorrent</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sair de KTorrent</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The files have been moved to another location, select the new location.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Os ficheiros foron movidos para outro lugar, escolla o novo lugar.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">They are no longer there, recreate them.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Non están aí, volte a crialos.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A cantidade de dados no comezo e fin dun ficheiro de son, á que se lle dará prioridade para dispor dunha vista previa.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A cantidade de dados no comezo e fin dun ficheiro de son, á que se lle dará prioridade para dispor dunha vista previa.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Indica se usar ou non o proxy HTTP para conexóns con localizador.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'OpenSymbol'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aquí debe indicar o enderezo IP ou o nome do servidor do parceiro co que desexa conectar.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Aceitanse tanto enderezos do IPv4 como do IPv6</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Se sinala esta opción, o xestor da fila diminuirá a prioridade dos torrentes que estexan detidos demasiado tempo. </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Isto permitiralle ao xestor da fila executar outros torrentes, cando un non estexa a facer nada.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A cifraxe do protocolo é útil se o seu ISP enlentece as conexóns bittorrent.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> A cifraxe evitará que o tránsito bittorrent sexa etiquetado como tal, polo que o ISP non o enlentecerá.</p></body></html>

en: <html>Which method to use for reserving diskspace.
    <ul><li>
    <b>Basic:</b> Will work on all filesystems, but is slow.
    </li><li>
    <b>Filesystem Specific:</b> Will use special methods provided by some filesystems, which are faster than the basic method.
    </li></ul>
    </html>
gl: <html>O método a empregar para reservar espazo no disco.
    <ul><li>
    <b>Básico:</b> Funcionará en todos os sistemas de ficheiro, pero é lento.
    </li><li>
    <b>Específico do sistema de ficheiros:</b> Empregará métodos especiais fornecidos por algúns sistemas de ficheiro, que son máis rápidos que o método básico.
    </li></ul>
    </html>

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
gl:  <img src="available_color">&nbsp; -Anacos dispoñíbeis <br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Anacos non dispoñíbeis <br><img src="excluded_color">&nbsp; - Anacos excluidos

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
gl: <img src="available_color">&nbsp; - Anacos recebidos <br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Anacos a recebir <br><img src="excluded_color" >&nbsp; - Anacos excluidos

en: <table cellpadding='2' cellspacing='2' align='center'><tr><td><b>Speed:</b></td><td></td></tr><tr><td>Download: <font color='#1c9a1c'>%1</font></td><td>Upload: <font color='#990000'>%2</font></td></tr><tr><td><b>Transfer:</b></td><td></td></tr><tr><td>Download: <font color='#1c9a1c'>%3</font></td><td>Upload: <font color='#990000'>%4</font></td></tr></table>
gl: <table cellpadding='2' cellspacing='2' align='center'><tr><td><b>Velocidade:</b></td><td></td></tr><tr><td>Recepción: <font color='#1c9a1c'>%1</font></td><td>Envío: <font color='#990000'>%2</font></td></tr><tr><td><b>Transferencia:</b></td><td></td></tr><tr><td>Recepción: <font color='#1c9a1c'>%3</font></td><td>Envío: <font color='#990000'>%4</font></td></tr></table>

en: <table>				<tr><td>Download Speed:</td><td>%5 </td><td>Seeders: </td><td>%1 (%2)</td></tr>				<tr><td>Upload Speed:</td><td>%6 </td><td>Leechers: </td><td>%3 (%4)</td></tr>				<tr><td>Downloaded:</td><td>%7 / %8 </td><td>Uploaded: </td><td>%9</td></tr>				</table>
gl: <table>				<tr><td>Velocidade de recepción:</td><td>%5 </td><td>Parceiros: </td><td>%1 (%2)</td></tr>				<tr><td>Velocidade de envío:</td><td>%6 </td><td>Parceiros incompletos: </td><td>%3 (%4)</td></tr>				<tr><td>Obtido:</td><td>%7 / %8 </td><td>Enviado: </td><td>%9</td></tr>				</table>

en: A couple of bugfixes
gl: Un par de correcións

en: Active Downloads
gl: Recepcións activas

en: Active Torrents
gl: Torrentes activos

en: Active Uploads
gl: Envíos activos

en: Active filters:
gl: Filtros activos:

en: Add
gl: Engadir

en: Add BCC:
gl: Engadir un BCC:

en: Add CC:
gl: Engadir un CC:

en: Add Capture
gl: Engadir unha captura

en: Add Defau&lt
gl: Engadir os &predeterminados

en: Add Expression
gl: Engadur unha expresión

en: Add Feed
gl: Engadir unha fonte

en: Add Filter
gl: Engadir un filtro

en: Add Folder
gl: Engadir un cartafol

en: Add New Capture
gl: Engadir unha captura nova

en: Add New Filter
gl: Engadir un filtro novo

en: Add New Variable
gl: Engadir unha variábel nova

en: Add Peers
gl: Engadir parceiros

en: Add Script
gl: Engadir un script

en: Add Source
gl: Engadir unha fonte

en: Add Tracker
gl: Engadir un localizador

en: Add Variable
gl: Engadir unha variábel

en: Add Webseed
gl: Engadir unha compartición web

en: Add a Search Engine
gl: Engadir un motor de procura

en: Add a new folder to be scanned.
gl: Engade un novo cartafol á listaxe.

en: Add a new item to the schedule
gl: Engade un novo ítem á planificación

en: Add a new search engine.
gl: Engade un novo motor de procura.

en: Add all default search engines.
gl: Engade todos os motores de procura predeterminados.

en: Add an item
gl: Engadir un ítem

en: Add peer:
gl: Engadir parceiro:

en: Add to Group
gl: Engadir ao grupo

en: Add to group:
gl: Engadir ao grupo:

en: Add torrent to group:
gl: Engadir o torrente ao grupo:

en: Add torrents opened with this plugin to a group.
gl: Engade a un grupo os torrentes abertos con esta extensión.

en: Add/Remove Filters
gl: Engadir/Eliminar filtros

en: Additional Peer Sources
gl: Fontes adicionais de parceiros

en: Advanced
gl: Avanzado

en: After download:
gl: Tras a recepción:

en: All
gl: Todas

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: All Torrents
gl: Todos os torrentes

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
gl: Todos os ficheiros no torrente, pode modificalos premendo neles.

en: All interfaces
gl: Todas as interfaces

en: Allocating diskspace
gl: A reservar o espazo en disco

en: Allow unencrypted connections
gl: Permitir conexóns non cifradas

en: An error occurred while loading the torrent <b>%1</b>
    The torrent is probably corrupt or is not a torrent file.
gl: Aconteceu un erro ao cargar o torrente <b>%1</b>.
    Poida que estexa corrompido, ou que non sexa un torrente.

en: An error occurred while loading the torrent.
    The torrent is probably corrupt or is not a torrent file.
gl: Aconteceu un erro ao cargar o torrente.
    Poida que estexa corrompido, ou que non sexa un torrente.

en: Announcing
gl: Anunciando

en: Application
gl: Programa

en: Application icon and a couple of others
gl: Ícone do programa e algúns máis

en: Apply
gl: Aplicar

en: Apply settings only for newly opened or created torrents
gl: Aplicar a configuración só aos novos torrentes abertos ou criados

en: Ask if torrents can be started
gl: Perguntar se poden iniciarse torrentes

en: Assured Download Speed
gl: Velocidade de recepción garantida

en: Assured Upload Speed
gl: Velocidade de envío garantida

en: Author:
gl: Autor:

en: Auto Resume Settings
gl: Configuración da continuación automática

en: Auto resume after:
gl: Continuar automaticamente despois de:

en: Automatic Update
gl: Actualización automática

en: Automatically do a full data check when we find to many corrupted chunks.
gl: Facer automaticamente unha comprobación completa dos dados cando se atopen anacos corruptos de máis.

en: Availability
gl: Disponibilidade

en: Available
gl: Disponíbel

en: Available Trackers
gl: Localizadores dispoñíbeis

en: Available chunks:
gl: Anacos dispoñíbeis:

en: Available download bandwidth:
gl: Ancho de banda de obtención dispoñíbel:

en: Available filters:
gl: Filtros dispoñíbeis:

en: Available upload bandwidth:
gl: Ancho de banda de envío dispoñíbel:

en: Average
gl: Promedio

en: Average down speed:
gl: Velocidade promedio de recepción:

en: Average from leechers
gl: Promedio desde os parceiros incompletos

en: Average from seeds
gl: Promedio desde os parceiros

en: Average leechers connected per torrent
gl: Promedio de parceiros incompletos conectados por torrente:

en: Average seeds connected per torrent
gl: Promedio de parceiros conectados por torrente:

en: Average speed
gl: Velocidade promedio

en: Average speed per slot:
gl: Velocidade promedio por rañura:

en: Average to leechers
gl: Velocidade promedio de recepción:

en: Average up speed:
gl: Velocidade promedio de envío:

en: Avg. leechers connected per running torr.
gl: Promedio de parceiros incompletos conectados por torrente activa

en: Avg. seeds connected per running torrent
gl: Promedio de parceiros conectados por torrente activa

en: BF Filters
gl: Filtros de BF

en: BF Sources
gl: Fontes BF

en: Ban Peer
gl: Expulsar o parceiro

en: Bandwidth Schedule
gl: Planificación do ancho de banda

en: Bandwidth Scheduler
gl: Planificador do ancho de banda

en: Basic
gl: Básico

en: Because rechecking big chunks can take a lot of time, the recheck can be disabled when the chunks are bigger then a certain size.
gl: Dado que comprobar de novo anacos grandes pode levar moito tempo, a comprobación pode ser deshabilitada para anacos maiores que un tamaño dado.

en: BitFinder Plugin
gl: Extensión para BitFinder

en: Bittorrent client for KDE
gl: Cliente de bittorrent para KDE

en: Bryan Burns of Juniper Networks
gl: Bryan Burns de Juniper Networks

en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
gl: Por omisión os textos admiten caracteres de substitución. Se desexa empregar expresión regulares normais, habilite esta opción.

en: C&ancel
gl: &Cancelar

en: Ca&ncel
gl: &Cancelar

en: Calculate
gl: Calcular

en: Calculate Recommended Settings
gl: Calcular a configuración recomendada

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
gl: Non pode engadir un localizador a un torrente privado.

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
gl: Non se pode engadir a compartición web %1, xa está na lista destas.

en: Cannot bind to udp port %1 or the 10 following ports.
gl: Non foi posíbel asociarse co porto UDP %1 nen cos 10 portos seguintes.

en: Cannot calculate the filesize : %1
gl: Non foi posíbel calcular o tamaño do ficheiro : %1

en: Cannot calculate the filesize of %1: %2
gl: Non foi posíbel calcular o tamaño do ficheiro %1: %2

en: Cannot convert %1 to an int
gl: Non foi posíbel converter %1 nun inteiro

en: Cannot copy %1 to %2: %3
gl: Non foi posíbel copiar de %1 para %2: %3

en: Cannot create %1: %2
gl: Non foi posíbel criar %1: %2

en: Cannot create directory %1
gl: Non foi posíbel criar o cartafol %1

en: Cannot create file %1 : %2
gl: Non foi posíbel criar o ficheiro %1 : %2

en: Cannot create index file: %1
gl: Non foi posíbel criar o ficheiro índice : %1

en: Cannot create torrent: %1
gl: Non foi posíbel criar o torrente: %1

en: Cannot delete %1: %2
gl: Non foi posíbel borrar %1: %2

en: Cannot deselect missing files: %1
gl: Non foi posíbel anular a escolla dos ficheiros en falta : %1

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
gl[0]: Non é posíbel receber máis de 1 torrente.<br>
gl[1]: Non é posíbel receber máis de %1 torrentes.<br>

en: Cannot expand file %1 : %2
gl: Non foi posíbel expandir o ficheiro %1 : %2

en: Cannot expand file : %1
gl: Non foi posíbel expandir o ficheiro : %1

en: Cannot expand file: %1
gl: Non foi posíbel expandir o ficheiro: %1

en: Cannot find port forwarding service in the device's description!
gl: Non foi posíbel achar o servizo de encamiñamento na descrición do dispositivo!

en: Cannot load the torrent file : %1
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro torrent: %1

en: Cannot migrate %1 : %2
gl: Non é posíbel migrar %1 : %2

en: Cannot move %1 to %2: %3
gl: Non foi posíbel mover de %1 para %2: %3

en: Cannot open %1 : %2
gl: Non foi posíbel aceder a %1 : %2

en: Cannot open %1 for writing : readonly filesystem
gl: Non foi posíbel abrir %1 para escreber: sistema de ficheiros só para leitura

en: Cannot open file %1 : %2
gl: Non foi posíbel aceder ao ficheiro %1 : %2

en: Cannot open file %1: %2
gl: Non foi posíbel aceder ao ficheiro %1 : %2

en: Cannot open file : %1 : %2
gl: Non foi posíbel aceder ao ficheiro : %1 : %2

en: Cannot open index file %1 : %2
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro do índice %1 : %2

en: Cannot open log file %1 : %2
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de rexisto %1 : %2

en: Cannot preallocate diskspace : %1
gl: Non foi posíbel reservar espazo no disco : %1

en: Cannot read from %1
gl: Non foi posíbel ler de %1

en: Cannot recreate data file: %1
gl: Non foi posíbel criar de novo o ficheiro de dados : %1

en: Cannot recreate missing files: %1
gl: Non foi posíbel criar de novo os ficheiros en falta: %1

en: Cannot remove torrent default tracker.
gl: Non pode borrar o localizador predefinido do torrente.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
gl: Non se pode eliminar a compartición web %1, é parte do torrente.

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
gl[0]: Non é posíbel compartir máis de 1 torrente.<br>
gl[1]: Non é posíbel compartir máis de %1 torrentes.<br>

en: Cannot seek in file : %1
gl: Non foi posíbel procurar no ficheiro : %1

en: Cannot start <b>%1</b> : <br>
gl: Non se pode iniciar <b>%1</b>:<br>

en: Cannot symlink %1 to %2: %3
gl: Non foi posíbel criar unha ligazón simbólica de %1 para %2: %3

en: Cannot verify data : %1
gl: Non foi posíbel verificar os dados : %1

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer!
gl: Non é posíbel escreber para alén do final do buffer de nmap!

en: Cannot write to %1 : %2
gl: Non foi posíbel escreber en %1 : %2

en: Captures
gl: Capturas

en: Case sensitive matching
gl: A procura é sensíbel á capitalización

en: Change Tracker
gl: Modificar o localizador

en: Check Data
gl: Comprobar os dados

en: Check all the data of a torrent
gl: Comproba todos os datos dun torrente

en: Check data when download is finished
gl: Verificar os dados tras rematar a recepción

en: Checking Data ...
gl: A verificar os dados ...

en: Checking Data Integrity
gl: A verificar a integridade dos dados

en: Checking data
gl: A verificar os dados

en: Choked
gl: Atascado

[ctx: Choked]
en: Yes
gl: Si

en: Choose a file
gl: Escolla un ficheiro

en: Choose a file to save the torrent
gl: Escolla o ficheiro onde gardar o torrente

en: Choose a filename to save under
gl: Escolla o ficheiro onde gardar

en: Chunk
gl: Anaco

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
gl: Axuda da barra de anacos e ordenación do IWFileTreeItem

en: Chunks
gl: Anacos

en: Chunks downloaded:
gl: Anacos obtidos:

en: Chunks failed:
gl: Anacos fallidos:

en: Chunks found:
gl: Anacos achados:

en: Chunks not downloaded:
gl: Número de anacos non obtidos:

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear Schedule
gl: Limpar a planificación

en: Clear Search History
gl: Limpar o historial de procuras

en: Clear the search history combo boxes.
gl: Limpa as listaxes despregábeis do historial de procuras.

en: Client
gl: Cliente

en: Close
gl: Pechar

en: Coldmilk webgui
gl: Interface web coldmilk

en: Collapse All
gl: Recoller todo

en: Collapse Folder Tree
gl: Recoller a árbore de cartafoles

en: Color of all lines on the schedule.
gl: A cor das liñas da planificación.

en: Color of each normal item on the schedule.
gl: A cor dos itens normais da planificación.

en: Color of each paused item on the schedule.
gl: A cor de cada ítem  en pausa na planificación.

en: Color of the schedule background.
gl: Cor de fondo do planificado.

en: Colors
gl: Cores

en: Columns
gl: Colunas

en: Comments:
gl: Comentarios:

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure Columns
gl: Configurar as colunas

en: Connected
gl: Conectado

en: Connecting
gl: A conectar

en: Connection closed
gl: Pechouse a conexón

en: Connection closed unexpectedly !
gl: A conexón pechouse inesperadamente!

en: Connections
gl: Conexóns

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
gl: Mellora na conversión de velocidade da extensión ipfilter

en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
gl: A converter a lista de bloques ao formato de KTorrent. Isto pode demorar.

en: Converting...
gl: A converter...

en: Copy Torrent URL
gl: Copiar o URL do torrente

en: Copy torrent files to:
gl: Copiar os ficheiros de torrente en:

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
gl: Atopáronse dados corruptos no torrente <b>%1</b> <br>Sería boa idea facer unha verificación da integridade do torrente.

en: Corrupted torrent!
gl: Torrente corrompido!

en: Couldn't find a valid link to a torrent on %1
gl: Non foi posíbel atopar unha ligazón válida a un torrente en %1

en: Country
gl: País

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
gl: O sistema de localización de países da extensión InfoWidget. As bandeiras proveñen de http://flags.blogpotato.de/, grazas.

en: Country the peer is in
gl: O país onde está o parceiro

en: Create A Torrent
gl: Criar un torrente

en: Create a new torrent
gl: Criar un torrente novo

en: Create a torrent
gl: Criar un torrente

en: Creating %1...
gl: A criar %1...

en: Creating Torrent
gl: A criar un torrente

en: Current Tracker
gl: Localizador actual

en: Current download speed
gl: Velocidade actual de recepción

en: Current schedule:
gl: Planificación actual:

en: Current schedule: %1 KiB/s download, %2 KiB/s upload
gl: Planificación actual: %1 KiB/s obtención, %2 KiB/s envío

en: Current schedule: %1 KiB/s download, unlimited upload
gl: Planificación actual: %1 KiB/s obtención, sen límite de envío

en: Current schedule: paused
gl: Planificación actual: en pausa

en: Current schedule: unlimited download, %1 KiB/s upload
gl: Planificación actual: sen límite de obtención, %1 KiB/s envío

en: Current schedule: unlimited upload and download
gl: Planificación actual: sen límite de obtención nen envío

en: Current speed
gl: Velocidade actual

en: Current upload speed
gl: Velocidade actual de envío

en: Currently downloading:
gl: A receber:

en: Custom Groups
gl: Grupos personalizados

en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
gl: Un enderezo IP ou un nome de máquina personalizados para enviar ao localizador. Os nomes de máquina serán resolvidos durante a execución e o enderezo IP resolto será enviado ao localizador.

en: Custom IP address or hostname:
gl: Enderezo IP ou nome de máquina personalizado:

en: Custom browser path:
gl: Rota ao navegador personalizado:

en: Custom file download order enabled
gl: Habilitouse a orden específica de obtención dos ficheiros

en: DHT Nodes
gl: Nodos DHT

en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
gl: DHT é un protocolo sen localizador para atopar parceiros que estexan a compartir os mesmos torrentes que vde.

en: DHT: %1 nodes, %2 tasks
gl: DHT: %1 nodos, %2 tarefas

en: DHT: off
gl: DHT: apagado

en: DSCP value for IP packets:
gl: Valor DSCP para os paquetes IP:

en: Data Checking
gl: Verificación dos dados

en: Data Directory
gl: Cartafol dos dados

en: Data file is missing
gl: Falta o ficheiro de dados

en: Data files are missing
gl: Faltan ficheiros de dados

en: Data:
gl: Dados:

en: Date Published
gl: Data de publicación

en: Day:
gl: Día:

en: Days:
gl: Días:

en: Debug
gl: Depuración

en: Decentralized (DHT only)
gl: Descentralizado (só DHT)

en: Decode error
gl: Erro de descodificación

en: Decrease priority of torrents which are stalled for too long
gl: Diminuir a prioridade dos torrentes que están detidos demasiado tempo

en: Default save location:
gl: Lugar predeterminado onde gardar:

en: Delete Data
gl: Borrar os dados

en: Delete File(s)
gl: Borrar os ficheiros

en: Description:
gl: Descrición:

en: Destination
gl: Destino

en: Device
gl: Dispositivo

en: Dialog
gl: Diálogo

en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
gl: O cartafol aonde copiar os ficheiros torrent, que serán abertos por KTorrent.

en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
gl: O cartafol aonde mover os dados cando se remate unha obtención.

en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
gl: O cartafol onde gardar información acerca de todos os torrentes que estexan abertos en KTorrent.

en: Directory to use as a default save location for all data.
gl: O cartafol a usar como lugar predeterminado para gardar os dados.

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
gl: Descobriu 2 problemas de seguridade (ambas as dúas están corrixidas)

en: Disk Input/Output
gl: E/S do disco

en: Disk space
gl: Espazo no disco

en: Disk space reservation method:
gl: Método de reserva do espazo no disco:

en: Display
gl: Pantalla

en: Display the logging output generated by KTorrent
gl: Mostra o rexistro xerado por KTorrent

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
gl: Mostra todo os anacos dun torrente que está a obter

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
gl: Mostra todos os parceiros aos que está conectado por un torrente

en: Displays all the webseeds of a torrent
gl: Mostra todas as comparticións web dun torrente

en: Displays information about all the trackers of a torrent
gl: Mostra información acerca de todos os localizadores dun torrente

en: Displays status information about a torrent
gl: Mostra información de estado acerca dun torrente

en: Do Not Download
gl: Non obter

en: Do a full data check after
gl: Facer unha comprobación completa dos dados tras

en: Do not download multiple items with the same season and episode
gl: Non obter varios itens da mesta tempada e episodio

en: Do you want to download or save the torrent?
gl: Desexa transferir ou gardar o torrente?

en: Document to open
gl: O documento a abrir

en: Don't recheck when chunks are bigger than
gl: Non comprobar de novo os anacos maiores que

en: Don't start torrents
gl: Non iniciar torrentes

en: Dow&nload/Convert
gl: &Obter/Converter

en: Down Speed
gl: Veloc. recepción

en: Download
gl: Obter

en: Download Limit
gl: Límite de obtención

en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or blocklist.org.
    NOTE: ZIP file from bluetack.co.uk is supported.
gl: Obtén o filtro PeerGuardian de bluetack.co.uk ou de blocklist.org.
    NOTA: Está soportado o ficheiro ZIP de bluetack.co.uk

en: Download Toolbar
gl: Barra de transferencias

en: Download Torrent
gl: Obter o torrente

en: Download and convert the IP filter file.
gl: Obtén e converte o ficheiro de filtro de IP.

en: Download completed
gl: Recepción completa

en: Download first
gl: Obter con prioridade

[ctx: Download first]
en: First
gl: Primeiro

en: Download last
gl: Obter o último

[ctx: Download last]
en: Last
gl: Último

en: Download limit:
gl: Límite de obtención:

en: Download normally
gl: Obter normalmente

en: Download progress of the chunk
gl: O progreso da obtención do anaco

en: Download speed
gl: Velocidade de recepción

en: Download speed of the chunk
gl: A velocidade de recepción do anaco

en: Download to:
gl: Receber en:

en: Download torrents of matching items
gl: Obter os torrentes dos ítens que casen

en: Download torrents of non matching items
gl: Obter os torrentes dos ítens que non casen

en: Downloaded
gl: Recebido

en: Downloaded chunks:
gl: Anacos recebidos:

en: Downloaded:
gl: Obtido:

en: Downloading
gl: A obter

en: Downloads
gl: Recepcións

en: Drag and drop support for plasma applet
gl: Soporte de arrastras e deixas para applet de plasma

en: Draw background grid
gl: Mostrar unha grella de fondo

en: Duplicate IP address %1 !
gl: O enderezo IP %1 está duplicado!

en: During uploading when a chunk is loaded into memory automatically recheck this chunk, to see if it still is OK.
gl: Durante o envío, cando un anaco é cargado na memoria, comproba automaticamente o anaco, para ver se aínda é correcto.

en: E-Mail:
gl: Correo electrónico:

en: EMail Settings
gl: Configuración do correo electrónico

en: Edit Filter
gl: Editar o filtro

en: Edit Item
gl: Editar o ítem

en: Edit Name
gl: Editar o nome

en: Edit Script
gl: Editar o script

en: Edit an item
gl: Editar un ítem

en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
gl: Habilite isto se quere que funcione a extensión de filtro de IP.

en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
gl: Escolla esta opción se desexa actualizar automaticamente o ficheiro de filtro.

en: Encryption
gl: Cifraxe

en: Enqueue or dequeue a torrent
gl: Pór/Sacar un torrente da fila

en: Enqueue or dequeue all selected torrents in the current tab
gl: Pór/Sacar da fila a todos os torrentes escollidos da páxina actual

en: Enqueue/Dequeue
gl: Pór/Sacar da fila

en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
gl: Escreba o enderezo IP ou o nome do servidor e o porto do parceiro que desexa engadir:

en: Enter the URL
gl: Introduza o URL

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com) :
gl: Indique o servidor do motor de procura (por ex. www.google.com):

en: Entire Week
gl: Toda a semana

en: Episodes:
gl: Episodios:

en: Error
gl: Erro

en: Error : Reading past the end of the file %1
gl: Erro : A ler após a fin do ficheiro %1

en: Error parsing router description !
gl: Aconteceu un erro ao procesar a descrición do enrutador!

en: Error reading from %1
gl: Aconteceu un erro ao ler de %1

en: Error scanning data: %1
gl: Erro ao analisar os dados : %1

en: Error starting torrent %1 : %2
gl: Erro ao iniciar o torrente %1 : %2

en: Error stopping torrent %1 : %2
gl: Erro ao deter o torrente %1 : %2

en: Error:
gl: Erro:

en: Error: Failed to connect to webseed
gl: Aconteceu un erro: Non foi posíbel conectar coa compartición web

en: Error: failed to connect, server not responding
gl: Aconteceu un erro: fallou a conexón, o servidor non responde

en: Error: request failed: %1
gl: Aconteceu un erro: fallou o pedido: %1

en: Error: request timed out
gl: Aconteceu un erro: o pedido esgotou o tempo límite

en: Exact
gl: Exacto

en: Excluded:
gl: Excluido:

en: Expand All
gl: Expandir todo

en: Expand Folder Tree
gl: Expandir a árbore de cartafoles

en: Expressions
gl: Expresións

en: Failed to add item, because it conflicts with another item on the schedule !
gl: Non se pode engadir este ítem porque entra en conflito con outro ítem no plano!

en: Failed to connect to webseed
gl: Non foi posíbel conectar coa compartición web

en: Failed to create %1 : %2
gl: Non foi posíbel criar %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1 : %2
gl: Fallou a criación do cartafol para a fonte %1: %2

en: Failed to download %1 : %2
gl: Non foi posíbel obter %1 : %2

en: Failed to import <b>%1</b> : %2
gl: Fallou a importación de <b>%1</b>: %2

en: Failed to load <b>%1</b>
gl: Fallou a carga de <b>%1</b>

en: Failed to load feed %1 !
gl: Non foi posíbel cargar a fonte %1 !

en: Failed to open %1 : %2
gl: Non foi posíbel abrir %1 : %2

en: Failed to parse %1
gl: Fallou o procesamento de %1

en: Failed to resolve hostname of webseed
gl: Non foi posíbel resolver o nome da compartición web

en: Failed to seek file %1 : %2
gl: Fallou a procura do ficheiro %1: %2

en: Failed to write first chunk to DND file : %1
gl: Non foi posíbel gardar o primeiro anaco no ficheiro DND : %1

en: Failed to write last chunk to DND file : %1
gl: Non foi posíbel gardar o último anaco no ficheiro DND : %1

en: Failed to write to file %1 : %2
gl: Fallou a escrita no ficheiro %1: %2

en: Feed %1
gl: Fonte %1

en: Feed:
gl: Fonte:

en: Feed: <b>%1</b>
gl: Fonte: <b>%1</b>

en: File
gl: Ficheiro

en: File Download Order
gl: Orden de obtención dos ficheiros

en: File Exists
gl: O ficheiro xa existe

en: File Priority Colors
gl: Cores da prioridade do ficheiro

en: File download order for <b>%1</b>:
gl: Orden de obtención dos ficheiros de <b>%1</b>:

en: File download order for:
gl: Orden de obtención dos ficheiros de:

en: File or directory to create torrent from:
gl: Ficheiro ou cartafol do que criar o torrente:

en: File prioritization and some other patches
gl: Priorización de ficheiros e outros parches

en: Files
gl: Ficheiros

en: Files are missing
gl: Faltan ficheiros

en: Filesystem Specific
gl: Específico do sistema de ficheiros

en: Filter
gl: Filtro

en: Filter file (level1.dat) already exists, do you want to convert it again?
gl: O ficheiro de filtro (level1.dat) xa existe, desexa convertelo de novo?

en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
gl: O ficheiro de filtro a empregar, pode ser un ficheiro local ou remoto.

en: Filters
gl: Filtros

en: Find Routers
gl: Atopar enrotadores

en: Finished import !
gl: Rematou a importación !

en: First priority:
gl: Primeira prioridade:

en: Fixes for several warnings
gl: Correcións para diversos avisos

en: Fixes in PHP code of webinterface
gl: Correccións no código PHP da interface web

en: Folder to store torrent information:
gl: Cartafol onde gardar a información do torrente:

en: Folders
gl: Cartafoles

en: Folders to scan for torrents:
gl: Cartafoles onde procurar torrents:

en: Forward
gl: Reencamiñar

en: Forward port
gl: Reencamiñar o porto

en: Forwarding failed: 
    Device does not have a WANIPConnection or WANPPPConnection !
gl: Fallou o reenvío: 
    O dispositivo non ten nen WANIPConnection nen WANPPPConnection!

en: Free disk space:
gl: Espazo libre no disco:

en: From leechers
gl: Desde os parceiros incompletos

en: From seeds
gl: Desde os parceiros

en: From:
gl: Desde:

en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
gl: Reservar todo o espazo preciso no disco (evita a fragmentación)

en: GUI update interval:
gl: Intervalo de actualización da interface:

en: GUI updates
gl: Actualizacións da GUI

en: Gather data every
gl: Recoller dados cada

en: General
gl: Xeral

en: Global Limits
gl: Límites globais

en: Global connection limit:
gl: Límite global de conexóns:

en: Global max share ratio patch
gl: Parche para a taxa global máxima de compartición

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
gl: Vaia para Configuración -> Configurar KTorrent, se desexa modificar os límites.

en: Group
gl: Grupo

en: Group Policy
gl: Política do grupo

en: Group to add torrents to.
gl: O grupo ao que engadir os torrentes.

en: Group:
gl: Grupo:

en: Groups
gl: Grupos

en: GroupsMenu
gl: Menú de grupos

en: How long a session is valid (in seconds).
gl: Durante canto tempo é válida unha sesión (en segundos).

en: How long we have been downloading the torrent
gl: Durante canto tempo estivemos obtendo o torrente

en: How long we have been seeding the torrent
gl: Durante canto tempo levamos compartindo o torrente

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
gl: A cantidade de parceiros incompletos aos que está conectado (Cantos parceiros incompletos hai segundo o localizador)

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
gl: A cantidade de parceiros cos que estamos conectados (Cantos parceiros hai segundo o localizador)

en: How much data the peer has of the torrent
gl: Cantos datos do torrente ten o parceiro

en: How much data we downloaded from this peer
gl: A cantidade de datos que obtivemos deste parceiro

en: How much data we have downloaded of the torrent
gl: A cantidade de datos do torrente xa obtidos

en: How much data we have uploaded
gl: A cantidade de datos que se teñen enviado

en: How much data we uploaded to this peer
gl: A cantidade de datos que enviamos a este parceiro

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
gl: A cantidade de tempo que falta para que se remate o torrente ou antes de que se acade a taxa máxima de compartición, se está habilitado

en: IDEAl code from KDevelop
gl: Código IDEAL de KDevelop

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: IP Filter
gl: Filtro de IP

en: IP Filter List
gl: Lista de filtros de IP

en: IP address of the peer
gl: O enderezo IP do parceiro

en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
gl: O enderezo IP do servidor do proxy HTTP a empregar.

en: IP filter file:
gl: Ficheiro de filtro de IP:

en: IP or Hostname
gl: IP ou nome da máquina

en: IPBlocking Preferences
gl: Preferencias de IPBlocking

en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
gl: Escolla esta opción se o servidor SOCKS requere autenticación mediante un nome de usuario e contrasinal.

en: Illegal token: %1
gl: Elemento ilegal: %1

en: Import KDE3 Torrents
gl: Importar os torrentes de KDE3

en: Import Torrent
gl: Importar un torrente

en: Import a torrent
gl: Importa un torrente

en: Import all torrents from the KDE3 version of KTorrent
gl: Importa todos os torrentes da versión de KTorrent para KDE3

en: Import an existing torrent
gl: Importar un torrente xa existente

en: Important
gl: Importante

en: Imported <b>%1</b>
gl: Importouse <b>%1</b>

en: Importing ...
gl: A importar...

en: Importing 1 torrent ... | Importing %1 torrents ...
gl[0]: A importar 1 torrente...
gl[1]: A importar %1 torrentes...

en: Importing <b>%1</b> ...
gl: A importar <b>%1</b> ...

en: Importing torrents from KDE3 version:
gl: A importar os torrentes da versión para KDE3:

en: Info
gl: Información

en: Info Widget
gl: Fiestra de información

en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
gl: No cando de permitir que o localizador determine o seu enderezo IP, dille o enderezo a utilizar. Empregue isto se está detrás dun proxy.

en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
gl: No canto de facer unha reserva rápida, fai unha completa. Isto é máis lento que do xeito rápido, pero evita fragmentar o disco.

en: Insufficient disk space for %1
gl: Espazo insuficiente no disco para %1

en: Interested
gl: Interesado

[ctx: Interested]
en: Yes
gl: Si

en: Interesting
gl: Interesante

[ctx: Interesting]
en: Yes
gl: Si

en: Invalid IP address %1 !
gl: O enderezo IP %1 non é válido!

en: Invalid IP address %1. You must enter an IP address in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'. You can also use wildcards for ranges like '127.0.0.*'.
gl: O enderezo IP %1 non é válido. Debe indicar un IP no formato «XXX.XXX.XXX.XXX». Tamén pode usar carácteres de substitución para rangos, como «127.0.0.*».

en: Invalid URL:
gl: URL non válido:

en: Invalid URL: %1
gl: URL non válido: %1

en: Invalid data from tracker
gl: Dados non válidos desde o localizador

en: Invalid response from tracker
gl: Resposta non válida do localizador

en: Invalid tracker URL
gl: URL do localizador non válido

en: Invalid url %1
gl: URL %1 non válido

en: Invert Selection
gl: Inverter a selección

en: Item must match all strings
gl: O ítem debe corresponderse con todos os textos

en: KTorrent Blacklisted Peers
gl: Parceiros na lista negra de KTorrent

en: KTorrent Plasma Applet
gl: Applet de KTorrent para Plasma

en: KTorrent has found %1 torrents from the KDE3 version of KTorrent, do you want to import them ?
gl: KTorrent achou %1 torrentes da versión de KTorrent para KDE3, desexa importalos?

en: KTorrent is not running !
gl: KTorrent non está a executarse !

en: KTorrent is running one or more torrents
gl: Ktorrent está a xestionar un ou máis torrentes

en: KTorrent is unable to accept connections because the ports %1 to %2 are already in use by another program.
gl: KTorrent non é capaz de aceitar conexón porque os portos do %1 ao %2 xa están a ser usados por outro programa.

en: KTorrent scheduler files
gl: Ficheiros do planificador de KTorrent

en: KTorrent's UPnP test application
gl: Programa de proba do UPnP de KTorrent

en: Keep Data
gl: Manter os dados

en: Keep seeding after download is finished
gl: Seguir espallando tras rematar a recepción

en: Kick Peer
gl: Expulsar ao parceiro

en: Last priority:
gl: Última prioridade:

en: Last updated:
gl: Última actualización:

en: Leechers
gl: Parceiros incompletos

en: Leechers connected
gl: Parceiros incompletos conectados

en: Leechers in swarms
gl: Parceiros incompletos en enxames

en: Leechers:
gl: Parceiros incompletos:

en: Left:
gl: A faltar:

en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
gl: Permítelle a KTorrent calcular a configuración recomendada con base no ancho de banda que teña dispoñíbel.

en: License:
gl: Licenza:

en: Limit
gl: Límite

en: Limits
gl: Límites

en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
gl: A listaxe dos cartafoles nos que esta extensión ha procurar torrentes.

en: Load Schedule
gl: Cargar a planificación

en: Loading txt file...
gl: A cargar o ficheiro txt...

en: Location
gl: Lugar

en: Log Level
gl: Nível do rexisto

en: Log Viewer
gl: Visor do rexisto

en: Malformed URL.
gl: URL non válido.

en: Manage Filters
gl: Xestionar os filtros

en: Manual Announce
gl: Anuncio manual

en: Mappings
gl: Relacións

en: Matches
gl: Concordancias

en: Maximum
gl: Máximo

en: Maximum connections per torrent:
gl: Máximo de conexóns por torrente:

en: Maximum download rate:
gl: Taxa máximo de obtención:

en: Maximum download speed:
gl: Velocidade máxima de recepción:

en: Maximum downloads:
gl: Máximo de recepcións:

en: Maximum number of connection setups:
gl: Máximo de configuracións de conexóns:

en: Maximum seed time reached !
gl: Atinxiuse o prazo máximo de compartición!

en: Maximum seed time:
gl: Prazo máximo de compartición:

en: Maximum seeds:
gl: Máximo de fontes:

en: Maximum share ratio limit reached.
gl: A taxa máxima de compartición foi atinxida.

en: Maximum share ratio reached !
gl: Atinxiuse a taxa máxima de compartición!

en: Maximum share ratio:
gl: Taxa máxima de compartición:

en: Maximum speed scale mode:
gl: Modo da escala da velocidade máxima:

en: Maximum upload rate:
gl: Taxa máxima de envío:

en: Maximum upload speed:
gl: Velocidade máxima de envío:

en: Measurements counts
gl: Contas de medidas

en: Media Player
gl: Reprodutor multimedia

en: Media Player Menu
gl: Menú do reprodutor multimedia

en: Media Player Toolbar
gl: Barra de ferramentas de Reprodución multimedia

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
gl: Miniupnp foi usado como exemplo para a nosa propria implementación de UPnP

en: Miscellaneous
gl: Diversos

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
gl: Modelo: <b>%1</b><br/>Fabricante: <b>%2</b><br/>Descrición: <b>%3</b><br/>

en: Move Data
gl: Mover os dados

en: Move Down
gl: Baixar

en: Move File
gl: Mover o ficheiro

en: Move Filter Down
gl: Baixar o filtro

en: Move Filter Up
gl: Subir o filtro

en: Move Up
gl: Subir

en: Move Variable Down
gl: Baixar a variábel

en: Move Variable Up
gl: Subir a variábel

en: Move a torrent down in the queue
gl: Baixa un torrente na lista

en: Move a torrent to the bottom of the queue
gl: Baixa un torrente ao fondo da lista

en: Move a torrent to the top of the queue
gl: Sube o torrente ao cume da lista

en: Move a torrent up in the queue
gl: Sube o torrente na lista

en: Move completed downloads to:
gl: Mover as recepcións completadas a:

en: Move torrent file to loaded directory
gl: Mover o ficheiro torrent ao cartafol «loaded»

en: Movie player
gl: Reprodutor de filmes

en: Moving average
gl: Media móbil

en: MultiMatch
gl: Concordancia múltipla

en: Name
gl: Nome

en: Name:
gl: Nome:

en: Native
gl: Nativo

en: Network
gl: Rede

en: Network interface:
gl: Interface de rede:

en: Network sleep interval:
gl: Intervalo de rede durminte:

en: Never
gl: Nunca

en: New Filter
gl: Filtro novo

en: New Group
gl: Novo grupo

en: New Item
gl: Novo ítem

en: New set of icons
gl: Novo conxunto de ícones

en: Next
gl: Seguinte

en: Next Update In:
gl: Vindeira actualización en:

en: Next update in:
gl: Vindeira actualización en:

en: Next update:
gl: Vindeira actualización:

en: No Capture
gl: Sen capturas

en: No assured speed
gl: Sen velocidade garantida

en: No day has been selected !
gl: Non escolleu nengún día!

en: No limit
gl: Sen límite

[ctx: No preview available]
en: No
gl: Non dispoñíbel

en: No routers found !
gl: Non se atopou nengún enrotador!

en: No torrents from the KDE3 version were found !
gl: Non se achou nengún torrente da versión de KDE3!

en: No torrents loaded !
gl: Non se cargou nengún torrente !

en: No update done yet !
gl: Aínda non se fixo nengunha actualización!

en: No, keep the files
gl: Non, manter os ficheiros

en: Node:
gl: Nodo:

en: Nodes
gl: Nodos

en: None
gl: Nengunha

en: Normal priority:
gl: Prioridade normal:

[ctx: Not Interested]
en: No
gl: Non

[ctx: Not Interesting]
en: No
gl: Non

en: Not Running Downloads
gl: Recepcións detidas

en: Not Running Uploads
gl: Envíos detidos

en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
gl: Non todos os clientes aturan a cifraxe, e algunhas persoas teñen a cifraxe deshabilitada. Se quer conectar con eses parceiros, debe sinalar esta opción.

en: Not all files were found in the new location; some are still missing! Do you want to create the missing files in the selected directory ?
gl: Non se acharon todos os ficheiros no novo lugar, aínda hai algúns a faltar! Desexa crear os ficheiros a faltar no cartafol escollido?

[ctx: Not choked]
en: No
gl: Non

en: Not connected
gl: Non conectado

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway ?
gl: Non hai espazo de abondo no disco para os seguintes torrentes. Desexa inicialos aínda así?

en: Not queued
gl: Non na fila

[ctx: Not snubbed]
en: No
gl: Non

en: Not started
gl: Non iniciado

en: Notice
gl: Aviso

en: Number of the chunk
gl: O número do anaco

en: Number of torrents you usually download simultaneously:
gl: Número de torrentes que obtén á vez normalmente:

en: Number of upload slots:
gl: Número de envíos concomitantes:

en: OK
gl: Aceitar

en: Only HTTP is supported for webseeding!
gl: Só está soportado HTTP para compartición web !

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
gl: Só obterán datos de nós os parceiros que teñan unha rañura de envío

en: Open Directory
gl: Abrir o cartafol

en: Open Location
gl: Abrir a localización

en: Open Silently
gl: Abrir silandeiramente

en: Open Tab
gl: Abrir a páxina

en: Open URL
gl: Abrir URL

en: Open a torrent
gl: Abrir un torrente

en: Open a torrent without asking any questions
gl: Abrir un torrente sen perguntar nada

en: Open an URL
gl: Abrir un URL

en: Open an URL which points to a torrent
gl: Abre un URL que apunta a un torrente

[ctx: Open file]
en: Open
gl: Abrir

en: Open in New Tab
gl: Abrir nunha páxina nova

en: Open multiple torrents silently
gl: Abrir grupos de torrentes silandeiramente

en: Open searches in external browser
gl: Abrir as procuras nun navegador externo

en: Open silently
gl: Abrir silandeiramente

en: Open the torrents without asking any questions.
gl: Abrir os torrentes sen perguntar nada.

en: Open torrents silently
gl: Abrir os torrentes silandeiramente

en: Open...
gl: Abrir...

en: Opening %1
gl: A abrir %1

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
gl: Opensearch non está soportado por %1, deberá escreber manualmente o URL de procura. O URL debe conter {searchTerms}, ktorrent substituiraos polo que estexa a procurar.

en: Options
gl: Opcions

en: Order
gl: Orden

en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
gl: A orden na que obter os ficheiros dun torrente. O ficheiro no cume será o primeiro en ser obtido, despois o segundo, o terceiro ...

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
gl: A orden dun torrente na fila.
    Arrastre e solte ou suba e baixe cos botóns á dereita para mudar a orden.

en: Parse Error
gl: Erro de procesamento

en: Passive Downloads
gl: Recepcións pasivas

en: Passive Torrents
gl: Torrentes pasivos

en: Passive Uploads
gl: Envíos pasivos

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Patch to change file priorities in the webgui
gl: Parche para mudar as prioridades dos ficheiros na interface web

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
gl: Parche para corrixir un peche inesperado en ChunkDownloadView

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
gl: Parche para corrixir o cálculo do espazo libre no disco en FreeBSD

en: Patch to hide menu bar
gl: Parche para agochar a barra do menú

en: Patch to load silently with a save location
gl: Parche para cargar silandeiramente cun lugar onde gardar

en: Patch to load torrents silently from the command line
gl: Parche para cargar torrentes silandeiramente desde a liña de comandos

en: Patch to not show very low speeds
gl: Parche para non mostrar velocidades moi baixas

en: Patch to show potentially firewalled status
gl: Parche para mostrar o estado de posibelmente tras dunha devasa

en: Path of the custom browser.
gl: A rota ao navegador personalizado.

en: Pause
gl: Pausar

en: Pause KTorrent
gl: Pausar KTorrent

en: Pause all running torrents
gl: Pausa todos os torrentes en marcha

en: Paused
gl: En pausa

en: Paused schedule item color:
gl: Cor do ítem planificado en pausa:

en: Peer
gl: Parceiro

en: Peer Exchange
gl: Intercambio de parceiros

en: Peer:
gl: Parceiro:

en: PeerGuardian Filter File
gl: Ficheiro do filtro PeerGuardian

en: Peers
gl: Parceiros

en: Peers connections
gl: Conexóns de parceiros

en: Pending
gl: Pendente

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
gl: % Completo

en: Performance
gl: Rendimento

en: Play
gl: Reproducir

en: Playing: <b>%1</b>
gl: A reproducir: <b>%1</b>

en: Playing: <b>%1</b><br/>
    %2
gl: A reproducir: <b>%1</b><br/>
    %2

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
gl: Introduza o URL da fonte RSS ou Atom.

en: Please enter the expression.
gl: Indique a expresión.

en: Please enter the group name.
gl: Introduza o nome do grupo.

en: Please enter the new capture name.
gl: Introduza o novo nome da captura.

en: Please enter the new filter name.
gl: Introduza o nome do nono filtro.

en: Please enter the new variable name.
gl: Introduza o nome da nova variábel.

en: Plugins
gl: Extensións

en: Policy for the %1 group
gl: Política do grupo %1

en: Port
gl: Porto

en: Port Forwarded
gl: Porto reencamiñado

en: Port of the HTTP proxy.
gl: O porto do proxy HTTP.

en: Port:
gl: Porto:

en: Ports && Limits
gl: Portos e límites

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preview
gl: Vista previa

[ctx: Preview available]
en: Available
gl: Disponíbel

[ctx: Preview pending]
en: Pending
gl: Pendente

en: Preview size for audio files:
gl: Tamaño da vista previa dos ficheiros de son:

en: Preview size for video files:
gl: Tamaño da vista previa dos ficheiros de vídeo:

en: Previous
gl: Anterior

en: Priority
gl: Prioridade

en: Private torrent (DHT not allowed)
gl: Torrente privado (non se permite DHT)

en: Progress
gl: Evolución

en: Properties
gl: Propriedades

en: Protocol:
gl: Protocolo:

en: Queue Manager
gl: Xestor da fila

en: Queue Manager Controlled
gl: Controlado polo xestor da fila

en: Queue Manager Controlled Downloads
gl: Recepcións controladas polo xestor da fila

en: Queue Manager Controlled Uploads
gl: Envíos controlados polo xestor da fila

en: Queued
gl: Na fila

en: Quit
gl: Sair

en: R&emove All
gl: Eliminar &todos

en: RSS Feed
gl: Fonte RSS

en: Random Files
gl: Ficheiros aleatorios

en: Ratio limit:
gl: Límite de taxa:

en: Ready to play
gl: Listo para reproducir

en: Recheck chunks during uploading
gl: Comprobar os anacos durante o envío

en: Recommended Settings
gl: Configuración recomendada

en: Recommended settings:
gl: Configuración recomendada:

en: Recreate
gl: Criar de novo

en: Redirected without a new location !
gl: Redirixido sen nova localización!

en: Refresh
gl: Anovar

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove All
gl: Eliminar todos

en: Remove Capture
gl: Eliminar a captura

en: Remove Download
gl: Eliminar a transferencia

en: Remove Expression
gl: Eliminar a expresión

en: Remove Feed
gl: Eliminar a fonte

en: Remove Filter
gl: Eliminar o filtro

en: Remove Folder
gl: Eliminar o cartafol

en: Remove Group
gl: Borrar o grupo

en: Remove Item
gl: Eliminar o ítem

en: Remove Script
gl: Eliminar o script

en: Remove Source
gl: Eliminar a fonte

en: Remove Torrent
gl: Eliminar o torrente

en: Remove Torrent and Data
gl: Eliminar o torrente e os dados

en: Remove Tracker
gl: Borrar o localizador

en: Remove Variable
gl: Eliminar unha variábel

en: Remove Webseed
gl: Eliminar a compartición web

en: Remove a folder from the list.
gl: Quita un cartafol da listaxe.

en: Remove all search engines.
gl: Elimina todos os motores de procura.

en: Remove all selected search engines.
gl: Elimina todos os motores de procura escollidos.

en: Remove all selected torrents in the current tab
gl: Elimina todos os torrentes escollidos na páxina actual

en: Remove from Group
gl: Eliminar do grupo

en: Remove torrent file after loading
gl: Eliminar o ficheiro torrent tras cargalo

en: Rename Torrent
gl: Mudar o nome do torrente

en: Requests
gl: Pedidos

en: Required disk space:
gl: Espazo requerido no disco:

en: Rerelease
gl: Publicar de novo

en: Rerelease Terms
gl: Publicar de novo os termos

en: Rescan
gl: Pesquisar de novo

en: Reserve disk space before starting a torrent
gl: Reservar espazo no disco antes de comezar un torrente

en: Resolving hostname %1
gl: A resolver o nome de servidor %1

en: Resolving proxy %1:%2
gl: A resolver o proxy %1:%2

en: Restore Defaults
gl: Repor as predefinicións

en: Resume KTorrent
gl: Continuar KTorrent

en: Resume paused torrents
gl: Continúa os torrentes en marcha

en: Router:
gl: Enrotador:

en: Run Script
gl: Executar o script

en: Running
gl: En marcha

en: Running Downloads
gl: Recepcións preparadas

en: Running Uploads
gl: Envíos preparados

en: SMTP Server
gl: Servidor SMTP

en: SMTP server:
gl: Servidor SMTP:

en: Save As...
gl: Gardar como...

en: Save Schedule
gl: Gardar a planificación

en: Scan Folder
gl: Examinar un cartafol

en: Scan subfolders
gl: Examinar os subcartafoles

en: Scanning data of <b>%1</b> :
gl: A analisar os dados de <b>%1</b>:

en: Scanning data of torrent:
gl: A analisar os dados do torrente:

en: Schedule Item color:
gl: Cor do ítem planificado:

en: Schedule background color:
gl: Cor de fondo do planificado:

en: Schedule line color:
gl: Cor das liñas do planificado:

en: Score
gl: Pontuación

en: Scrape
gl: Rañar

en: Script Properties
gl: Propriedades do script

en: Search
gl: Pesquisar

en: Search Engine
gl: Motor de procura

en: Search Engine Label
gl: Nome do motor de procuras

en: Search Engines
gl: Motores de procura

en: Search Preferences
gl: Preferencias de procura

en: Search Text
gl: Procurar texto

en: Search Toolbar
gl: Barra de ferramentas de Procura

en: Search finished
gl: A pesquisa terminou

en: Search for %1
gl: Procurar %1

en: Searching for %1...
gl: A procurar %1...

en: Seasons && Episodes
gl: Temporadas e episodios

en: Seasons:
gl: Temporadas:

en: Seeders
gl: Parceiros

en: Seeders:
gl: Parceiros completos:

en: Seeding
gl: A espallar

en: Seeding completed
gl: Completou a compartición

en: Seeds  in swarms
gl: Parceiros en enxames

en: Seeds connected
gl: Parceiros conectados

en: Select &All
gl: Escoll&er todo

en: Select &None
gl: Escoller &nada

en: Select Folder to Save To
gl: Escoller o cartafol onde gardar

en: Select New Location
gl: Escoller o novo lugar

en: Select Which Files You Want to Download
gl: Escolla os ficheiros que desexe obter

en: Select a directory to move the data to.
gl: Escolla un cartafol aonde enviar os dados.

en: Select the directory where the data now is.
gl: Escolla o directorio onde están os dados agora.

en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
gl: Escolla o ficheiro torrent e os dados que lle pertencen.

en: Send mails to:
gl: Enviar os correos a:

en: Send the tracker a custom IP address or hostname
gl: Enviarlle ao localizador un enderezo IP ou nome de máquina personalizado

en: Server:
gl: Servidor:

en: Session TTL:
gl: TTL da sesión:

en: Set connection limits
gl: Estabelecer os límites da conexón

en: Set max download speed
gl: Pór como velocidade máxima de recepción

en: Set max upload speed
gl: Pór como velocidade máxima de envío

en: Set the speed limits of individual torrents
gl: Axusta os límites de velocidade de torrentes un por un

en: Settings
gl: Configuración

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
gl: Faltan varios ficheiros de dados do torrente «%1».
    Desexa crialos de novo ou prefere non obtelos?

en: Several patches
gl: Varios parches

en: Several webgui patches
gl: Varios parches para a interface web

en: Share Ratio
gl: Taxa de compartición

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
gl: A taxa de compartición é a cantidade de bytes enviados dividida polo número de bytes obtidos

en: Share ratio:
gl: Taxa de compartición:

en: Sharing
gl: A compartir

en: Show Feed
gl: Mostrar a fonte

en: Show Video
gl: Mostrar o vídeo

en: Show leechers in swarms
gl: Mostrar os parceiros incompletos en enxames

en: Show list of chunks currently downloading
gl: Mostrar a lista de anacos a receber

en: Show list of peers
gl: Mostrar a lista de parceiros

en: Show list of trackers
gl: Mostrar a lista de localizadores

en: Show list of webseeds
gl: Mostrar a lista de comparticións web

en: Show seeds in swarms
gl: Mostrar os parceiros en enxames

en: Show system tray icon
gl: Mostrar o ícone na bandexa do sistema

en: Show system tray popup messages
gl: Mostrar notificacións na bandexa do sistema

en: Show the list of blocked IP addresses
gl: Mostrar a lista de enderezos IP bloqueados

en: Show/Hide KTorrent
gl: Mostrar/Acochar KTorrent

en: Shows all the files in a torrent
gl: Mostra todos os ficheiros nun torrente

en: Shows the status of the UPnP plugin
gl: Mostra o estado da extensión UPnP

en: Silently open torrent given on URL
gl: Abrir o torrente dado silandeiramente no URL

en: Single File
gl: Un só ficheiros

en: Size
gl: Tamaño

en: Size of each chunk:
gl: Tamaño de cada anaco:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Skip data check if existing files are found
gl: Saltar a comprobacións dos dados de atopar ficheiros a existir

en: Skip incomplete files
gl: Saltar os ficheiros incompletos

en: Slots per torrent:
gl: Rañuras por torrente:

en: Snubbed
gl: Ignorado

[ctx: Snubbed]
en: Yes
gl: Si

en: Snubbed means the peer hasn't sent us any data in the last 2 minutes
gl: «Ignorado» significa que o parceiro non nos enviou nengún dato nos últimos 2 minutos

en: Source List
gl: Lista de orixes

en: Source List Type
gl: Tipo da lista de orixes

en: Specified port (%1) is unavailable or in use by another application. KTorrent is now using port %2.
gl: O porto indicado (%1) non está dispoñíbel ou está a ser utilizado por outro programa. KTorrent está a utilizar o porto %2.

en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
gl: Indica os episodios a obter. Pode indicar varios separándoos mediante unha vírgula, e tamén pode empregar rangos mediante un trazo (-)
    
    Por exemplo: 1, 3-6, 9
    
    Obterá os episodios 1º, 3º, 4º, 5º, 6º e 9º.

en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
gl: Indica as temporadas a obter. Pode indicar varias separándoas mediante unha vírgula, e tamén pode empregar rangos mediante un trazo (-)
    
    Por exemplo: 1, 3-6, 9
    
    Obterá a 1ª, 3ª, 4ª, 5ª, 6ª e 9ª temporadas.

en: Speed
gl: Velocidade

en: Speed Limits
gl: Límites de velocidade

en: Speed down: %1 / up: %2
gl: Velocidade de obtención: %1 / envío: %2

en: Speed limit in KiB/s
gl: Límite de velocidade en KiB/s

en: Speed limits for all torrents (double click to edit):
gl: Límites de velocidade para todos os torrentes (faga duplo-clic para editar):

en: Stalled
gl: Á espera

en: Stalled timer:
gl: Tempo detidos:

en: Start
gl: Comezar

en: Start All
gl: Comezar todos

en: Start all selected torrents in the current tab
gl: Inicia todos os torrentes escollidos na páxina actual

en: Start all torrents
gl: Iniciar todos os torrentes

en: Start all torrents in the current tab
gl: Arranca todos os torrentes da páxina actual

en: Start seeding
gl: Comezar a espallar

en: Start torrent
gl: Comezar o torrente

en: Start torrents
gl: Iniciar torrentes

en: Statistics Plugin
gl: Extensión de estatísticas

en: Status
gl: Estado

en: Status:
gl: Estado:

en: Status: Downloading and converting new block list ...
gl: Estado: A obter e converter a nova lista de bloques...

en: Status: Loaded and running.
gl: Estado: Cargado e en execución.

en: Status: Not loaded.
gl: Estado: Non cargado.

en: Stop
gl: Deter

en: Stop All
gl: Deter todos

en: Stop Script
gl: Deter o script

en: Stop all selected torrents in the current tab
gl: Detén todos os torrentes escollidos na páxina actual

en: Stop all torrents
gl: Deter todos os torrentes

en: Stop all torrents in the current tab
gl: Deten todos os torrentes da páxina actual

en: Stop torrents when free disk space is lower than:
gl: Deter os torrentes cando o espazo libre no disco sexa menor que:

en: Stopped
gl: Detido

en: Stopped. No space left on device.
gl: Detido. Non hai espazo no dispositivo.

en: String Matching
gl: Coincidencia de textos

en: Strings are regular expressions
gl: Os textos son expresións regulares

en: Suppress sleep when torrents are running
gl: Evitar repousar o ordenador cando se estexan a transferir torrentes

en: Syndication
gl: Sindicación

en: Syndication Toolbar
gl: Barra de ferramentas de Sindicación

en: System
gl: Sistema

en: System Tray Icon
gl: Ícone da bandexa do sistema

en: Tab to edit the bandwidth schedule
gl: Unha páxina para editar a planificación do ancho de banda

en: Tabs
gl: Páxinas

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Temporary Directory
gl: Cartafol temporal

en: Test
gl: Probar

en: Test String
gl: Cadea de texto

en: Text encoding:
gl: Codificación do texto:

en: The data file is not present in the location you selected! Do you want to create the file in the selected directory ?
gl: O ficheiro de dados non está presente onde indicou! Desexa crear o ficheiro no cartafol escollido?

en: The data files are not present in the location you selected! Do you want to create all the files in the selected directory ?
gl: Os ficheiros de dados non están presentes onde indicou! Desexa crear todos os ficheiros no cartafol escollido?

en: The directory %1 does not exist
gl: O cartafol %1 non existe

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it ?
gl: O cartafol %1 non existe, desexa crealo?

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file !
gl: O ficheiro %1 está corrompido ou non é un ficheiro correcto de planificación de KTorrent !

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing. 
    Do you want to recreate it?
gl: Falta o ficheiro onde están gardados os dados do torrente «%1». Desexa crialo de novo?

en: The following files are missing:
gl: Faltan os seguintes ficheiros:

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway ?
gl: Os seguintes torrentes atinxiron o seu período máximo de compartición. Desexa inicialos aínda así?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway ?
gl: Os seguintes torrentes atinxiron a súa taxa máxima de compartición. Desexa ignorar o límite e compartir?

en: The global connection limit for all torrents combined.
gl: O límite máximo de conexóns para todos os torrentes xuntos.

en: The group %1 already exists.
gl: O grupo %1 xa existe.

en: The location of the torrent's data on disk
gl: O lugar do disco onde están os datos do torrente

en: The maximum download speed in KiB/s.
gl: A velocidade máxima de recepción en KiB/s.

en: The maximum number of connections allowed per torrent.
gl: O número máximo de conexóns por torrente.

en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
gl: O máximo de obtencións simultáneas que realizará o xestor da fila.

en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
gl: O ḿaximo de comparticións simultáneas que executará o xestor da fila.

en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
gl: O tempo máximo para compartir en horas. Cando se acade este tempo, o torrente será detido. Isto só se aplica aos torrentes que se abran apartir de agora, os que xa existentes non se verán afectados se modifica isto.

en: The maximum size a chunk can be for rechecking during uploading.
gl: O tamaño máximo do anaco para que sexa comprobado de novo ao envialo.

en: The maximum upload speed in KiB/s
gl: A velocidade máxima de envío en KiB/s.

en: The media player allows you to play music and movies inside KTorrent
gl: O reprodutor multimedia permítelle reproducir música e filmes en KTorrent

en: The number of corrupted chunks before a full data check is done
gl: O número de anacos corruptos antes de que se faga unha comprobación completa dos dados

en: The number of download and upload requests
gl: A cantidade de pedidos de obtención e envío

en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
gl: O número de rañuras de envío, isto determina o número de parceiros aos que lles pode enviar á vez un torrente.

en: The password for the webinterface login page. By default this is set to ktorrent.
gl: O contrasinal da páxina de aceso á interface web. Por omisión é «ktorrent».

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
gl: A porcentaxe de datos que ten do torrente completo, non incluidos os ficheiros excluidos

en: The port the webinterface listens on.
gl: O porto no que escoita a interface web.

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
gl: A pontuación do parceiro, KTorrent emprégaa para determinar a que enviar

en: The torrent "%1" has reached it's maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
gl: O torrente «%1» atinxiu a taxa máxima de compartición. Desexa ignorar o límite e compartir?

en: The torrent "%1" has reached it's maximum share ratio and it's maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
gl: O torrente «%1» atinxiu a taxa máxima e o período máximo de compartición. Desexa ignorar o límite e compartir aínda así?

en: The torrent "%1" has reached it's maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
gl: O torrente «%1» atinxiu a taxa máxima de compartición. Desexa ignorar o límite e compartir?

en: The torrent %1 was started with a previous version of KTorrent. To make sure this torrent still works with this version of KTorrent, we will migrate this torrent. You will be asked for a location to save the torrent to. If you press cancel, we will select your home directory.
gl: O torrente %1 foi iniciado cunha versión anterior de KTorrent. Para garantir que este torrente funciona con esta versión de KTorrent, será migrado. Pedirase o lugar onde gardar o torrente. Se preme en Cancelar, escollerase o seu cartafol persoal.

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
gl: Aínda non se completou a recepción do torrente <b>%1</b>, desexa eliminar tamén os dados incompletos?

en: The_Kernel
gl: O_Núcleo

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique !
gl: Xa hai un filtro chamado %1, os nomes dos filtros deben ser únicos!

en: There already is a tracker named <b>%1</b> !
gl: Xa hai un localizador chamado <b>%1</b>!

en: There are no IP addresses to convert in %1
gl: Non hai enderezos IP para converter en %1

en: There is a problem with the tracker: <br><b>%1</b>
gl: Hai un problema co localizador: <br><b>%1</b>

en: There is not enough diskspace available.
gl: Non se dispón de abondo espazo libre no disco.

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it !
gl: Este ítem entra en conflito con outro ítem no plano, non se pode modificar!

en: This item could not be added to all selected days, because it conflicts with another item on the schedule !
gl: Non foi posíbel engadir este ítem a todos os días escollidos, porque entra en conflito con outro ítem no plano!

en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
gl: Este valor será posto no campo DSCP de todos os paquetes IP enviados co protocolo bittorrent.

en: Time
gl: Tempo

en: Time Downloaded
gl: Duración da recepción

en: Time Left
gl: Tempo restante

en: Time Seeded
gl: Tempo a compartir

en: Time Stalled
gl: Tempo detido

en: Time estimation algorithm:
gl: Algoritmo de estimación do tempo:

en: Time limit:
gl: Límite de tempo:

en: Timeout occurred
gl: Esgotouse un tempo-límite

en: Times Downloaded:
gl: Veces que se obtivo:

en: Title
gl: Título

en: Title: <b>%1</b>
gl: Título: <b>%1</b>

en: Title: <b>%1</b><br/>Artist: <b>%2</b>
gl: Título: <b>%1</b><br/>Artista: <b>%2</b>

en: Title: <b>%1</b><br/>Artist: <b>%2</b><br/>Album: <b>%3</b>
gl: Título: <b>%1</b><br/>Artista: <b>%2</b><br/>Álbum: <b>%3</b>

en: To:
gl: Para:

en: Toggle Fullscreen
gl: Comutar a pantalla completa

en: Top
gl: Superior

en: Torrent
gl: Torrente

en: Torrent <b>%1</b> already loaded !
gl: O torrente <b>%1</b> xa está cargado !

en: Torrent Files
gl: Ficheiros torrent

en: Torrent Files (*.torrent)
gl: Ficheiros torrente (*.torrent)

en: Torrent Limits
gl: Límites do torrente

en: Torrent files
gl: Ficheiros torrente

en: Torrent has been stopped.<br />
gl: O torrente foi detido.<br />

en: Torrent has no announce or nodes field
gl: O torrente non ten un campo de anuncio ou de nodos

en: Torrent is incomplete!
gl: O torrente está incompleto!

en: Torrent to display:
gl: O torrente a mostrar:

en: Torrent:
gl: Torrente:

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
gl: O tamaño total do torrente, non incluidos os ficheiros excluidos

en: Tracker
gl: Localizador

en: Tracker status:
gl: Estado do localizador:

en: Trackers
gl: Localizadores

en: Transferred down: %1 / up: %2
gl: Obtido: %1 / enviado: %2

en: Type
gl: Tipo

en: UDP port for DHT communications:
gl: Porto UDP para as comunicacións DHT:

en: UDP tracker port:
gl: Porto UDP do localizador:

en: UPnP Test Application
gl: Programa de proba de UPnP

en: Unable to create %1 : %2
gl: Non foi posíbel criar %1: %2

en: Unable to resolve hostname %1
gl: Non foi posíbel resolver o nome do servidor %1

en: Undo Forward
gl: Desfacer o reencamiñamento

en: Unexpected end of input
gl: Fin de dados inesperado

en: Ungrouped Torrents
gl: Torrentes non agrupados

en: Unknown client
gl: Cliente descoñecido

en: Unlimited
gl: Sen límite

en: Up Speed
gl: Veloc. envío

en: Update
gl: Actualizar

en: Update charts every
gl: Actualizar os gráficoa a cada

en: Update file every:
gl: Actualizar o ficheiro a cada:

en: Update interval in days.
gl: O intervalo de actualización en días.

en: Upload
gl: Envío

en: Upload Limit
gl: Límite de envío

en: Upload Slot
gl: Rañura de envío

en: Upload limit:
gl: Límite de envío:

en: Upload speed
gl: Velocidade de envío

en: Uploaded
gl: Enviado

en: Uploads
gl: Envíos

en: Url: <b>%1</b>
gl: URL: <b>%1</b>

en: Use DHT to get additional peers
gl: Usar DHT para obter parceiros adicionais

en: Use KDE proxy settings
gl: Usar a configuración proxy de KDE.

en: Use PeerGuardian filter
gl: Usar o filtro PeerGuardian

en: Use SSL/TLS encryption
gl: Empregar a cifraxe SSL/TLS

en: Use a SOCKS proxy server:
gl: Usar un servidor proxy de SOCKS:

en: Use a custom browser.
gl: Empregar un navegador predeterminado.

en: Use a list of files when displaying the files of a torrent
gl: Usar unha lista de ficheiros para mostrar os ficheiros dun torrente

en: Use anti-aliasing
gl: Usar suavización de fontes

en: Use default browser
gl: Empregar o navegador predeterminado

en: Use peer exchange
gl: Empregar o intercambio de parceiros

en: Use protocol encryption
gl: Usar a cifraxe do protocolo

en: Use proxy for tracker connections
gl: Usar o proxy para as conexón con localizador

en: Use proxy for webseed connections
gl: Usar o proxy para as conexóns compartidas por web

en: Use rich text for logging output
gl: Usar texto enriquecido na saída de rexisto

en: Use season and episode matching
gl: Empregar a procura de temporadas e episodios

en: Use the default browser configured in the system settings.
gl: Emprega o navegador predeterminado que estexa configurado no sistema.

en: User Controlled
gl: Controlado polo usuario

en: User Controlled Downloads
gl: Recepcións controladas polo usuario

en: User Controlled Uploads
gl: Envíos controlados polo usuario

en: Username and password required
gl: Precísase un nome de usuario e contrasinal

en: Username you need to use in the login page of the webinterface.
gl: O nome de usuario que debe usar para identificarse na interface web.

en: Username:
gl: Usuario:

en: Variables
gl: Variábeis

en: Verbose mode
gl: Modo verborreico

en: Version:
gl: Versión:

en: ViewMenu
gl: Menú de vista

en: WAN Connection
gl: Conexón WAN

en: Web Interface
gl: Interface web

en: Web Seeds
gl: Comparticións web

en: Web Server
gl: Servidor web

en: Web interface skin:
gl: Aparencia da interface web:

en: Webinterface Plugin
gl: Extensión de interface web

en: Webseeds
gl: Comparticións web

en: Website:
gl: Páxina web:

en: Weekdays Only
gl: Só as fins de semana

en: Weekend
gl: Fin de semana

en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
gl: O que facer cando se estexa a esgotar o espazo no disco e o xestor da fila queira iniciar un torrente.

en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
gl: Cando se remate unha obtención, continuar compartíndoa. Se deshabilita esta opción, o torrente será detido.

en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
gl: Cando se cargue un ficheiro torrent, movelo a un subcartafol chamado «loaded». Se o cartafol non existe, será criado.

en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
gl: Cando se remate a obtención dun torrente, facer unha comprobación completa dos datos no torrente.

en: When diskspace is running low:
gl: Cando o espazo no disco vaia esgotándose:

en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
gl: Canto teña menos espazo libre no disco ca isto, deten todas as obtencións de torrentes.

en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
gl: Indica se debe reservarse espazo no disco antes de obter un torrente.

en: Whether or not the peer has DHT enabled
gl: Indica se o parceiro ten o DHT habilitado ou non

en: Whether or not the peer has choked us, when we are choked the peer will not send any data to us
gl: Indica se o parceiro nos bloqueou ou non, se o fixo non nos ha enviar nengún dato.

en: Whether or not to enable a custom download order.
gl: Indica se debe habilitarse unha orden específica na que obter os ficheiros.

en: Whether or not to open searches in an external browser.
gl: Indica se debe ou non abrir as procuras nun navegador externo.

en: Whether or not to show an icon in the system tray.
gl: Indica se mostrar un ícone na bandexa do sistema.

en: Whether or not to show system tray popup messages.
gl: Indica se mostrar notificacións na bandexa do sistema.

en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
gl: Indica se mostrar a páxina de anacos no fondo da fiestra.

en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
gl: Indica se mostrar a páxina de parceiros no fondo da fiestra.

en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
gl: Indica se mostrar a páxina de localizadores no fondo da fiestra.

en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
gl: Indica se usar texto enriquecido ou só texto simples, para os rexistos que se mostra no visor do rexisto.

en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
gl: Indica se debe empregar o proxy HTTP para as conexóns compartidas por web.

en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
gl: Indica se empregar ou non o intercambio de parceiros compatíbel con µTorrent.

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
gl: Indica se o parceiro está interesado en obter datos de nós

en: Whether we are interested in downloading from this peer
gl: Indica se estamos interesados en obter de este parceiro

en: Which client the peer is using
gl: O cliente que está a empregar o parceiro

en: Which files the chunk is located in
gl: Os ficheiros dos que forma parte o anaco

en: Which interface to use.
gl: A interface a usar.

en: Which peer we are downloading it from
gl: O parceiro do que o estamos a obter

en: Widget to manage RSS and Atom feeds
gl: Un widget para xestionar fontes de novas RSS e Atom

en: Widget to manage the torrent queue
gl: Un widget para xestionar a lista de torrentes

en: Widget to manage torrent groups
gl: Un widget para xestionar grupos de torrentes

en: Widget to start, stop and manage scripts
gl: Un widget para iniciar, deter e xestionar os scripts

en: Widget type:
gl: Tipo de widget:

en: Window of X
gl: Fiestra de X

en: XFS specific disk preallocation
gl: Prerreserva de disco específico en XFS

en: Yes, delete the files
gl: Si, borrar os ficheiros

en: You are already downloading the torrent %1
gl: Xa está a obter o torrente %1

en: You are already downloading this torrent %1, the list of trackers of both torrents has been merged.
gl: Xa está a obter este torrente, %1, a lista de localizadores de ambos os torrentes foi xuntada.

en: You cannot add trackers to a private torrent
gl: Non pode engadir localizadores a un torrente privado

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
gl: Non ten espazo de abondo no disco para receber este torrente. Desexa realmente continuar?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this ?
gl: Anulou a escolla dos seguintes ficheiros existentes. Perderanse todos os dados destes ficheiros; desexa realmente facer isto?

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent ?
gl: Non engadiu un localizador, desexa realmente criar este torrente?

en: You must add at least one node.
gl: Debe engadir polo menos un nodo.

en: You must select a file or a folder.
gl: Debe escoller un ficheiro ou cartafol.

en: You will lose all data in these files, are you sure you want to do this ?
gl: Perderá todos os dados nestes ficheiros, desexa realmente facer isto?

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this ?
gl: Perderá todos os dados neste ficheiro, desexa realmente facer isto?

en: You will lose all the downloaded data. Are you sure you want to do this?
gl: Perderá todos os dados obtidos. Desexa realmente facer isto?

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
gl: O seu disco está a esgotar o espazo.<br /><b>%1</b> será recepcionado en «%2».

en: Zeroconf enhancements
gl: Melloras de Zeroconf

en: filter on feed:
gl: filtrar na fonte:

en: loaded
gl: cargado

en: milliseconds
gl: milisegundos

[ctx: preview available]
en: Available
gl: Disponíbel

en: torrent files
gl: ficheiros de torrente
