On Mon, 22 Aug 2005, Liviu Nichie wrote:
> Am incercat sa fac vpn cu freeswan 1.99 pe un kernel 2.4x intre 2
> LAN-uri si nu mi se ridica decat gw-gw si gw-subnet.subnet-gw si
> subnet-subnet nu se ridica de nici o culoare si imi da urmatoarea
> chestie:
>
> 000 #25: "subnet1-subnet11" STATE_QUICK_I1 (sent QI1, expecting QR1);
> EVENT_RETRANSMIT in 35s
> 000 #24: "subnet1-gw11" STATE_QUICK_I1 (sent QI1, expecting QR1);
> EVENT_RETRANSMIT in 35s
Ai putea incerca sa ne azvirli pe lista configuratia pentru
subnet1-subnet11 si subnet1-gw11 asa cum arata ea la cele 2 capete, am
intelege unele lucruri cum ar fi ce fel de keying folosesti, daca
folosesti psk atunci te-am putea intreba daca ti-ai trecut cheile pe
unde trebuie, etc etc, eventual am putea descoperi greseli flagrante
(ip-uri care difera, gateway-uri trecute aiuea, etc).
--
Any views or opinions presented within this e-mail are solely those of
the author and do not necessarily represent those of any company, unless
otherwise expressly stated.