> --- Urspr?ngliche Nachricht ---
> Von: "Stefan Pandele" <[EMAIL PROTECTED]>
> An: <[email protected]>
> Betreff: [rlug] virusi pe lan
> Datum: Tue, 30 Aug 2005 04:10:11 +0300
> 
> Salut, 
> 
> am o retea cam de 40-50 de calculatore. 
> 
> Unii useri au virusi si imi fac mii - zeci de mii de conexiuni tcp (vazute
> in iptraf)
> 
> In timpu asta netu se misca mizerabil 

1. dai drop in forward la porturile 135:139 si 445
majoritatea virusilor se propaga pe netbios shit
2. Cand vezi pe unul virusat ii tai net si il redirectezi la o pagina unde e
avertizat a e virusat si ii dai link local catre un antivirus+firewall

-- 
5 GB Mailbox, 50 FreeSMS http://www.gmx.net/de/go/promail
+++ GMX - die erste Adresse f?r Mail, Message, More +++

Raspunde prin e-mail lui