> --- Urspr?ngliche Nachricht --- > Von: "Stefan Pandele" <[EMAIL PROTECTED]> > An: <[email protected]> > Betreff: [rlug] virusi pe lan > Datum: Tue, 30 Aug 2005 04:10:11 +0300 > > Salut, > > am o retea cam de 40-50 de calculatore. > > Unii useri au virusi si imi fac mii - zeci de mii de conexiuni tcp (vazute > in iptraf) > > In timpu asta netu se misca mizerabil
1. dai drop in forward la porturile 135:139 si 445 majoritatea virusilor se propaga pe netbios shit 2. Cand vezi pe unul virusat ii tai net si il redirectezi la o pagina unde e avertizat a e virusat si ii dai link local catre un antivirus+firewall -- 5 GB Mailbox, 50 FreeSMS http://www.gmx.net/de/go/promail +++ GMX - die erste Adresse f?r Mail, Message, More +++
