Tarhon-Onu Victor writes: 

> On Mon, 5 Sep 2005, [EMAIL PROTECTED] wrote: 
> 
>> Vreau sa fac un bridge intre eth2 si eth3 (br0), si traffic shaping cu 
>> HTB. Intrebarea mea este pot sa folosesc mipclases si htb-tools pe br0? 
>> Adica pot face shapping si marcari de pachete pe br0? Sau trebuie sa 
>> lucrez separat pe eth2 si eth3?
> 
>       Routing-ul il vei face pe br0, iar shaping-ul pe eth-uri. Marcarea de 
> pachete o poti face si pe br0 (cu iptables, fara nimic suplimentar). 
> 

Multumesc de raspunsul prompt :) 

Deci sa inteleg ca nu se poate face shaping direct pe br0? sau nu e 
recomandat?

Raspunde prin e-mail lui