Tarhon-Onu Victor writes: > On Mon, 5 Sep 2005, [EMAIL PROTECTED] wrote: > >> Vreau sa fac un bridge intre eth2 si eth3 (br0), si traffic shaping cu >> HTB. Intrebarea mea este pot sa folosesc mipclases si htb-tools pe br0? >> Adica pot face shapping si marcari de pachete pe br0? Sau trebuie sa >> lucrez separat pe eth2 si eth3? > > Routing-ul il vei face pe br0, iar shaping-ul pe eth-uri. Marcarea de > pachete o poti face si pe br0 (cu iptables, fara nimic suplimentar). >
Multumesc de raspunsul prompt :) Deci sa inteleg ca nu se poate face shaping direct pe br0? sau nu e recomandat?
