stiu ca subiectul s-a mai discutat, dar am pierdut informatiile:
unde gasesc o cea mai clara descriere a traversarii pachetelor
printr-un linux?


eu pricep cam asta:
pt. aplicatiile de pe linux:

       <------  OUTPUT <--
LAN/NET                     server application
       -------> INPUT ---->
  
pt. gateway

 LAN  ---> PREROUTING --> FORWARD ---> POSTROUTING ---> NET
    
-- 
Best regards,
 Remus                          mailto:[EMAIL PROTECTED]


_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui