Hello Ratiu,

Thursday, September 29, 2005, 12:29:01, you wrote:

RP> On 9/29/05, Remus Anca <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>> am inteles ca aceasta placa nu este un raid hardware
>>
>> pot instala cumva linuxul pe un astfel de sistem?
>>
>> am un debian sarge si am incercat sa bootez cu linux26 dar nu
>> detecteaza hardurile
>>

RP> Ai nforce4 cumva?

RP> Iti trebuie un kernel mai nou decat e in sarge. Solutie personala:
RP> boot cu kanotix64, folosesc kernelul de acolo si debootstrap, dupa
RP> care imi fac un kernel din 2.6.12 sau mai nou

RP> Petre.

incerc sa ajut pe cineva sa instaleze (e in alt colt al tarii)
mi-ar fi mai usor sa ii zic sa puna un raid care sa-l detecteze
sargeul ...( cu kernelul lui 2.6.8.2)

puteti sa-mi sugerati vreo placa serioasa de SATA RAID pe care sa o si
detecteze sarge cu kernel 2.6 ?

thx


_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui