Hello Ratiu, Thursday, September 29, 2005, 12:29:01, you wrote:
RP> On 9/29/05, Remus Anca <[EMAIL PROTECTED]> wrote: >> am inteles ca aceasta placa nu este un raid hardware >> >> pot instala cumva linuxul pe un astfel de sistem? >> >> am un debian sarge si am incercat sa bootez cu linux26 dar nu >> detecteaza hardurile >> RP> Ai nforce4 cumva? RP> Iti trebuie un kernel mai nou decat e in sarge. Solutie personala: RP> boot cu kanotix64, folosesc kernelul de acolo si debootstrap, dupa RP> care imi fac un kernel din 2.6.12 sau mai nou RP> Petre. incerc sa ajut pe cineva sa instaleze (e in alt colt al tarii) mi-ar fi mai usor sa ii zic sa puna un raid care sa-l detecteze sargeul ...( cu kernelul lui 2.6.8.2) puteti sa-mi sugerati vreo placa serioasa de SATA RAID pe care sa o si detecteze sarge cu kernel 2.6 ? thx _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
