On Thu, 13 Apr 2006, Teo wrote:
Va rog sa-mi spuneti, ce user tb sa fie owner pe zona de upload, si ce drepturi sunt necesare pentru a reusi acest lucru?
Daca pagina care primeste uploadul e php sau un cgi rulat fara suexec atunci ar trebui ca directorul ala sa fie owned de apache si el sa poata scrie fisiere acolo. Daca cgi-ul e rulat cu suexec atunci trebuie ca userul care e owner pe cgi sa poata scrie fisierele acolo. Bineinteles, arunca o privire si peste acl-uri - daca folosesti asa ceva sau daca sint folosite by default.
-- Any views or opinions presented within this e-mail are solely those of the author and do not necessarily represent those of any company, unless otherwise expressly stated. _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
