marianciuc1 wrote:
> Buna Ziua Listashi,
> 
> Pe un computer cu XP, o partitie FAT32, SUSE-10.1, si SWAP, aceasta fiind 
> ordinea partitiilor initiala,
> am resiz-at/micsorat partitia de FAT32.
> Odata micsorata, am "mutat" partitia de linux, "mai in fata".
> Dupa asta in spatiul gol creat, "in spatele partitiei de linux" am facut o 
> partitie ext3.
> Intre timp s-a reinstalat windows-ul XP, si a aparut problema deoarece NU pot
> restaura grub-ul. (E vorba de SUSE-10.1, pe reiserfs). Nu stiu daca ajuta 
> preambulul, dar 
> eu totusi vi l-am descris, nu am convingerea ca de acolo mi se trage problema.
> Partition Magic nu ma lasa sa mut partitia de SUSE, ca sac revin la 
> configuratia initiala.

SUSE are un recovery pe CD. Pe vremea cand foloseam SUSE m-a scapat de
multe batai de cap, asa ca give it a try.

Liviu D.

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui