marianciuc1 wrote: > Buna Ziua Listashi, > > Pe un computer cu XP, o partitie FAT32, SUSE-10.1, si SWAP, aceasta fiind > ordinea partitiilor initiala, > am resiz-at/micsorat partitia de FAT32. > Odata micsorata, am "mutat" partitia de linux, "mai in fata". > Dupa asta in spatiul gol creat, "in spatele partitiei de linux" am facut o > partitie ext3. > Intre timp s-a reinstalat windows-ul XP, si a aparut problema deoarece NU pot > restaura grub-ul. (E vorba de SUSE-10.1, pe reiserfs). Nu stiu daca ajuta > preambulul, dar > eu totusi vi l-am descris, nu am convingerea ca de acolo mi se trage problema. > Partition Magic nu ma lasa sa mut partitia de SUSE, ca sac revin la > configuratia initiala.
SUSE are un recovery pe CD. Pe vremea cand foloseam SUSE m-a scapat de multe batai de cap, asa ca give it a try. Liviu D. _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
