Pe data de Mie 07 Feb 2007 15:16, Adrian Dusa a scris:
> Pe scurt, pentru un amic suparat pe virusii din Windows i-am instalat
> un Linux cu o masina virtuala. Nu stie sa lucreze decat in Windows,
> insa accesul la internet nu i l-am dat decat din host-ul Linux ca sa
> nu mai am probleme. Unele lucruri insa trebuie printate si din host,
> asa ca eu caut cea mai simpla solutie pentru utilizator.
> Poate un Share Printer cumva?
Configurează samba şi cups şi te-ai scos. Pe vmware, dacă numai pentru 
printer îţi trebuie, n-ai nevoie de portul paralel, setează imprimanta 
ca fiind de reţea şi gata.

>
> Multumesc,
> Adrian

-- 
Dragos P
126296 luser
"La revedere. Drum bun"

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui