Bolo Lobo wrote:
Multumesc lui Paul, dar .. - scuze - e vina mea, nu am precizat - pe aceeasi 
masina (dual boot) cu XP - Messengerul merge bine mersi !

... pentru ca ze yahoo mess face fallback la http GET/POST pe portul 80 daca nu poate sa se conecteze altfel; gaim se conecteaza prin proxy cu CONNECT pe 5050, asa ca tot la admin ajungi, e posibil sa aiba CONNECT dezactivat sau sa aiba acl-uri prea (?) restrictive, vezi poate il convingi sa le mai relaxeze :D


_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui