ai reusit sa implementezi "api"-ul mpi minimal numai cu fork??? si cum migrezi procesele?
cum adica sa migrez ca nu m-am prins ?
solutia e cu lansat procesul in background (fork & exec) si apoi urmarit cu pgrep (nu e chiar profi pentru ca pot aparea buguri serioase daca mai se joaca cineva pe serverul ala, dar nefiind ceva foarte complicat merge); nu stiu din ce motiv nu a vrut si pace sa mearga cu jobs: daca lansez procese in background jobs-ul din bash nu returneaza nimic oricum, din cauza de oboseala si typo am reusit un fork bomb de toata frumusetea, noroc ca bagasem niste sleep=uri pe acolo de demo asa ca am scapat relativ ieftin :-))

Alex

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui